Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   26-09-16 15:04


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1474891309_DSC_1089.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   26-09-16 15:18

едит...
браузърът ми захецна , но сега не мога да си изтрия мнението, което пуснах погрешка.



Публикацията е редактирана (26-09-16 15:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: ombre   
Дата:   26-09-16 15:27

Това 7200 е страхотно,не знам на какво исо е,обаче мен лично кадъра ме кефи.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   26-09-16 15:30

gacebace1 Благодаря! Исото е 1600.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: chepkata   
Дата:   26-09-16 15:30

iso 1600 f2.8 1/100
Наистина много добре! И Никона се е представил на ниво, и фотографът го е ползвал правилно. Браво![shtrak]



Публикацията е редактирана (26-09-16 15:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   26-09-16 16:33

chepkata Благодаря ти за хубавите думи!

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: PieroBG   
Дата:   26-09-16 20:25

Както се вижда, справили сте се блестящо! Само дето притесненията Ви бяха напразно.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: realnoncho   
Дата:   26-09-16 20:37

Не прекалявайте с блестящо/страхотно оценките, за да не се губи трезвата преценка и полезността на темата. Снимката е просто ОК, като се имат предвид обстоятелствата.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: iliyanb   
Дата:   26-09-16 20:47

Я кажете гореписалите кое й е блестящо на снимката? Да научим нещо полезно и да се стараем да се придържаме... Уловения момент ли? Обработката ли? Кое? Достойнствата на директния файл от апарата? Щрак нещо, хоп и готово?

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: fotomann   
Дата:   26-09-16 20:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: silvesar   
Дата:   26-09-16 20:55

Iliyanb момичето е писало че и е за първи път а и снима на роднина весто да я насърчиш ти аправо я смаза. По добре и кажи къде бърка все пак си по знаещ от горе посалите.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: iliyanb   
Дата:   26-09-16 21:00

Защото е просто регистрираща, защото фотографът е далече и то доста далече от действието, защото тоновете във файла са трагични. Защото заради липсата на мислене у заснемащия в кадъра виждаме някаква ръка, пластмасово канче от магазин "всичко за един лев", топнато във вода и т.н, които не помагат на снимката, напротив - пречат. Обработка на кадъра няма да коментирам, защото липсва. Съвременните камери се справят технически добре и доста се разчита на това. Това обаче не е достатъно за "блестящо". Всеки от гостите на кръщенето, ако не е мързелив и се мръдне малко, би могъл да направи такава, че и по-добра снимка. И то без напрежение.
Брат Ви, авторе, трябваше да наеме фотограф, а не да моли Вас. Ако му е било все тая какви снимки ще получи, не виждам причина да ги обсъждаме тук, камо ли да ги наричаме "блестящи".

Silvesar, авторката иска съвети и твърди по-горе "че не се е занимавала с такива неща досега", а е снимала само за удоволствие. Жалко е, ако нагласата за снимане за брат е не за удоволствие. Ангажиментът платен ли е бил, тоест високо отговорен и не за удоволствие, а по задължение?



Публикацията е редактирана (26-09-16 21:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: silvesar   
Дата:   26-09-16 21:15

iliyanb Много ми е любопитно да видя някой от твоите първи кадри колко си бил добър. Всички станахте велики фотографи. Да снимката не е от най хубавите то и моите не са хубави но не спирам да снимам. Но ти си про и ти е под достойнството да дадеш съвт на някой къде бърка браво поздравявам те.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: iliyanb   
Дата:   26-09-16 21:21

Silvesar, имам гигабайти първи кадри, които стоят непоказани, защото не съм намирал нищо в тях. Кажи къде да ти ги изсипя за анализ. Мога да ти пусна линк да си ги свалиш, но ме съмнява че разполагаш с харддиск, който да ги побере. Натъртвам, не съм очарован от тях, но мога да ти ги покажа, ако държиш. Може да ги харесаш ти. Въпрос на вкус.
Интернет е пълен с качествена фотография и човек, който малко от малко може да я различи, ще бъде по-самокритичен към себе си и ще решш кое е за показване и кое не. И пич, тук чаках 2 години за да покажа първата си снимка, щот ме беше срам от некадърните ми творби и щот е фотографски сайт. Надявам се, любопитството ти е задоволено.



Публикацията е редактирана (26-09-16 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: iavorianev   
Дата:   26-09-16 21:29

Iliyanb, знае за какво говори, след вашите първи 50к , предполагам че поне малко ще заговорите на един език. А авторката се е справила, без претенциите за художествена обработка. Но всяко нещо си идва с опита.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: bg2014   
Дата:   27-09-16 01:08

Брях какво включване.....колегиално. Направо загубихте още няколко колеги с последните постове. Заради такива високопарни и строгопрофесионални "хокания" все повече младите се отдръпват от фотографията и започват да творят с телефоните си. И постигат същия краен ефект, като в тази тема - имат продукт фотографски, запечатали са момента и не очакват художетсвена оценка. Колко просто било един самоук профи на откаже други самоуки от истинска фотография. Кофти!
Като за първи снимки - добре се е получило. Браво!

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: colorphoto   
Дата:   27-09-16 02:01

Язвителния Илиян пак не се съобразява в каква тема и като какъв се включва.

Ама кой му се вързва вече на високопарните излияния?!

И да има истина в твърденията му,то по начина по който пише той си девалвира собствените позиции.

Когато някой не може да общува с хората и да им бъде желан като събеседник то му остава само да ги хока от позициите на "велик" майстор и да предизвиква резонна антипатия и неприязън към собствената си личност.

Всичкото което той писа може да се напише по начин доста различен от неговия и тогава да е полезна и резонна критика,ама така е само храчене на неудовлетворена от себе си личност.



Публикацията е редактирана (27-09-16 02:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: MarinY   
Дата:   27-09-16 04:23

За съжаление Илиан е прав. Когато някой иска да стане истински добър и професионален, политическата коректност и потупването по рамото, не върши работа. Трябва жесток анализ и ТРУД.
Показаната снимка е резултат на добра камера. От тук нататък е фотографът. Конкретно снимката може малко да се "вдигне" - кроп за изчистване на излишни или пречещи детайли, малко потъмняване на фона за да излезнат напред главните герои и евентуално майката, чакаща с кърпата. И пак освен добра техника, нищо впечатляващо. Да изчака за по-добра позиция или реакция на детето, и едно старо, старо и безкрайно вярно правило. Не снимай от нормална позиция на стоящ и гледащ човек, ако искаш нещо "по така".

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   27-09-16 08:45

iliyanb Аз не претендирам, че снимката е уникална макар, че за мен е такава все пак на нея е племенницата ми :) Сега по темата снимката не е обработване по никакъв начин качила съм я за съвет къде съм сбъркала и какво не е наред. Ако имаш желание да помогнеш благодаря ако ли не пак ти благодаря за мнението.

MarinY : Благодаря за коментара и начина ти на изказване, ще се постарая да се доближа максимално до това което ми казваш но надали ще мога все пак ще пробвам.

На всички останали БЛАГОДАРЯ за подкрепата но ми се струва, че наистина трябва да положа доста усилия още.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-09-16 08:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   27-09-16 09:03

Nikolas666 както казах не претендирам а и няма това право но нали се сещаш, че ние жените сме малко по чувствителни :)

Качвам още две снимки за още критики [beer]

https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1474955992_DSC_1155.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   27-09-16 09:04


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1474955992_DSC_1155.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   27-09-16 09:04


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1474955976_DSC_1145.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: iavorianev   
Дата:   27-09-16 11:38

muza7444 , струва ми се че с тези 2 снимки трябваше да започнеш [smile] . Защо не качиш някъде на линк цялото кръщене за да можем да го видим?

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: realnoncho   
Дата:   27-09-16 11:46

Първата от последните 2 е по-добре като качество и замисъл. На втората обаче липсва действието(не се виждат добре хората и какво става).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »