Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Сони А7 II или Сони А7S или Сони А7R
Автор: nsirakov   
Дата:   15-09-16 19:10

прав си, може би не е коректен примера, но пак казвам, резултатът за мен е повече от добър... до сега таива цветове в млечния път като в твоя кадър не съм успял да постигна...
 Re: Сони А7 II или Сони А7S или Сони А7R
Автор: agop4o   
Дата:   15-09-16 19:18

Честно някой път оправдавам нежеланието на сина ми да посещава форума .Господа вие така ли спорите -с викове и крясъци.Човек пита за нещо и всяка тема накрая завършва -моето е най най а пък ти си некадърен [smilie10]
 Re: Сони А7 II или Сони А7S или Сони А7R
Автор: swqaz   
Дата:   15-09-16 19:22

"... до сега таива цветове в млечния път като в твоя кадър не съм успял да постигна... "

Може би, защото 6D-то му(на зеления генерал) е много по-добро от 6D-то ти :) Без този мръсен и осветен въздух долу, ще постигнеш и много по-чисти и наситени цветове.
 Re: Сони А7 II или Сони А7S или Сони А7R
Автор: Simbon4o   
Дата:   15-09-16 20:17

Ако говорим за макс качество за пейзаж в момента никона го детронираха преди не много време. Пентакс К1 просто е като правен за пейзаж от всякакъв тип. Има вградени екстри дето после не метър на метър ами на 30м ще може да опънеш принт. За нощно има астротрейсър и можеш да си пуснеш дълъг експожър на звездите без да се размажат понеже матрицата ще ги следва и ще станат безшумни, през деня можеш да правиш пикселшифт снимки и това качва детайла много особено цветния, който много личи на принт. 36мп матрицата му е от д810 но е дори маааалко по-добра, явно е по-нова генерация. Разликата е нищожна, но има малко... Основното е че като ползваш пикселшифт имаш 36мп снимка, а не 9мп защото точно толкова червени пиксели има тази матрица, сините и те са толкова, зелените са 18 милиона. ЛОШОТО на пентакс е, че пак си тежък. Тялото е едно кило, обективите са големи и тежки, избора също е по-малък от останалите системи. И най-големия минус за мен е, че е пентакс и ще си има човек вземане даване с официалния им сервиз(което важи и за тамрон обективите).

Относно сонитата. Обективи вече има МНОГО, повече от всички останали. Последните няколко месеца обявиха и някои неочаквани, но много обещаващи. Ще има и екзотики като 15мм 2.0, самянг направиха АФ 14 2.8 за безогледалка, който ще е малък и лек и вероятно добър. Отделно можеш да адаптираш всичко останало... Сони-цайс 16-35 4.0 не е лош и вече излиза на добри пари, скоро имаше промоция за 200лв над канона 16-35 4.0 нов. Има един проблем с канонските, който още не съм разбрал защо е. Точно 16-35 4.0 гледах семпли с него на А7р2 и беше по-зле от на 5д3, подозирам матрицата на А7цата е виновна, но може и преходниците нещо да правят. Крайщата на кадъра стават мазни...

Адаптерите, има от 100лв до стотици. Трите скъпи адаптера са Метабонес, Сигма и Део техарт. Първия го водят най-добър вече. И трите имат усб за ъпдейти и редовно ги учат на нови номера. Сигмата работи с всички модерни сигми без забележки, буквално обективите стават като нейтив сони обективи. А7р дето няма фазов фокус работеше с 50 1.4 арт по-добре от 55 1.8 цайса. Техарта е най-евтин от трите, но не е по-лош. Има теми в алфа форума от хора дето ги ползват и редовно пробват с различни обективи. За по-подробни впечатления... Моите са че сигмата е супер. Като сглобка сигмата и метабонеса са много добри, никакъв луфт от никъде. Техарта не съм пипал.

Телата:
А7 - фул фрейм за под 2хилки. За ръчен фокус, тегло, прилична картинка е много добра машинка.

А7II - като първото ама със стабилизирана матрица и АФ с канонски обективи дори с евтин китайски адаптер. Не всички функции са активни с евтините адаптери, но аф има и работи с повечето обективи като зависи какъв адаптер ще вземеш. В най-лошия случай ще имаш работеща бленда и ръчен фокус. Минус е, че втората серия 7ци са по-тежки. Отиват на теглото на ДСЛР, 600гр е 7мк2.

А7р - много съм доволен от машинката, матрицата е идеална за много неща, правена е за пейзаж. Има АА филтър, но е от онези обърнатите дето едва действат. Като Д800Е е ако трябва да сме точни. Динамичния обхват е леко окастрен от компресирания роу формат, но е малко. Точно колкото ДХО дават разликата между него и Д800Е. След 6400 исо не е приемливо за всички, но аз съм го ползвал и до 12800, зависи от ситуацията и си става. За звезди на 3200 и 6400 е перфектен, за пейзажи на светло просто има МНОГО повече детайл от 6д и ще се усети определено при принт. Кусура е затвора, ако на А7 можеш да пуснеш ел. предно перде и да намалиш отката, тук няма как и камерата се мята. Както каза марвес - 1/30 - 1/200 са проблемните скорости, но с по-читав статив или по-тежък обектив или пък по-добър захват от ръка не е фатално. Камерата е изцяло метална(А7 е половината пластмаса)и издържа на атмосферни влияния до някаква степен, не бих мокрил обувката за светкавица само. Това важи за всички сонита.

А7рII - Това е страхотна камера, но според мен е силно надценена в магазина :). Ако го вземеш отвън може да излезе и на 5 бона нов, че и по-малко съм чувал. Тогава - определено си струва! Матрицата е най-добрата с този размер от всички марки. Буквално брутална матрица е това, на ниско исо дава ненормално много цветове и динамичен обхват и преливки и въобще... На високо исо носи на много, от последните сватби имам кадри на 16000 и 25600исо и стават като ги сваля на 12мп. За млечен път не бих се колебал и 12800 да ползвам. Динамичния обхват го държи и на високо исо и то на ниво като никон Д5. АФ е добър на тъмно, а на светло е просто супер.

А7с - Страхотна матрица, ако искаш да снимаш видео на млечния път [smilie5] буквално го казвам, има такива видеа в нета. Един широк 1.4 обектив и си ти. Със А7с2 можеш и 4К директно в камерата. Тези камери са правени за снимане на исо над 6400. Под 12800 всички други фул фрейми и някои кропки дават по-добра картина. На тъмно обаче няма конкуренция.

Всички тези имат и някои общи кусури, които лично за мен не са малки. Примерно имат по един слот за карти и то бавен(35мб/с) UHS-I, това е кофти от гледна точка, че нямаш бакъп(с два слота е друго...) и бавно се точат снимките, ако сваляш от камерата по USB2.0(нямат 3.0). До някъде можеш да се подсигуриш, ако сваляш JPG файлове на мобилно у-во по вифи. Камерите сами го правят като ги изключиш. Това ме води до втория проблем и това са батериите, много са малки. Всички ползват една и съща 1080мач батерийка, която изкарва между 300 и 600 кадъра според зависи какво правиш. Таймлапс може и над 1000 кадъра да изкара. Лонг експожърите точат по-бързо, може и до 100 да падне. Хубавото е че са като телефон, с една пауър банка с УСБ можеш да си допълваш батерията или ако си носиш още 1-2... мисля, че всички от втората генерация можеха да работят и включени в усб зареждачки постоянно и да си снимаш и зареждаш. Другото са менютата, може да те ядосат някой друг път, но това по-се ядва.

Въпреки кусурите си струват за мен и с тях мога да правя неща които с никой ДСЛР не може. Затова и разкарах ДСЛР-ите. Далеч не съм покрил всичко по темата, ако има въпроси мога да отговарям допълнително :).
 Re: Сони А7 II или Сони А7S или Сони А7R
Автор: kvakioh   
Дата:   15-09-16 21:14

А7, А7s, A7R са достатъчно добри камери в днешно време. Но са поизоставени от Сони, които избълваха по-добрите и едни от топ телата А7R mk2, A7 mk2, A7s mk2.
Недостатъците от моя гледна точка за А7R/A7 са слабите батерии, нуждата от задължителен добър и по възможност оригинален протектор на екрана, почти задължителната смяна на байонета. Поне 3 батерии, ако ще се снимат пейзажи навън и дълги експозиции, има достатъчно добри като качество и държане на брой кадри неоригинални. Ето че вече нещата са поне 300-350лв нагоре включени към началната цена на А7/А7R, което кара човек да се позамисли. Аз го направих всичкото това, защото ми трябва тяло-консуматив, с което да снимам бавно пейзаж, недвижещи се обекти, бавно макро пак на недвижещи и др. Като автофокус не съм много спец да кажа скоростно ли е, но ще изкажа впечатлението, че си е бавно.
А7мк2 е по-добре като камера и опции.
А7R си ми харесва като матрица и 36-те мпикс са ми доволно добре.
С обективите за Канон снимам най-често, вече САМо с Andoer адаптор, който мога да препоръчам, макар че си трябва една проверка преди закупуване, което е трудно, защото май само през интернет се продават.
sigma 20-40/2.8, 50/1.8 STM, Sigma 50/2.8 macro, Tokina 80-200/2.8, Nikon 80-200/4.5N И доста други, около 75% ръчно. Също и Сони 28/2 от марковите. Като картинка съм предоволен с А7R, чисто и точно е всичко. При обработка ползвам Camera RAW към фотошоп, дефакто научих как се обработва по-дълго точно след тази камера.
А7S не я разбирам идеята на тази камера, въпреки ултрависокото исо, но с тия 12мпикс, само видео гледам че заснемат с нея, поне хората около мен.
Никога не съм получавал размазана снимка от А7R, снимам почти всеки ден с нея при различни условия, скорости, исо и др. Дефакто мога да се самоизтъкна дори, че ми се увеличиха бройките успешни кадри (като да не са размазани и каквото и където искам нещата да са на фокус).
Ако ще се иска най-доброто, А7R mk2, и аз съм на мнението, че доста държи високата цена.
А7мк2>А7R>A7 така ги подреждам аз по това, което съм пробвал. За мен всичките са бавни като фокусиране, като А7R mk2 съм тествал за 15-20 кадъра само без адаптор.
Примерите от мен са в профила ми, повечето от последно време (освен ако не е излишно упоменато) са с А7R.
Готина картинка, доста добри матрици, слаб хардуер, повечко функции и опции, по-бавно снимане. Това бих казал накратко като финал. Лично мнение.[thankyou]
 Re: Сони А7 II или Сони А7S или Сони А7R
Автор: Simbon4o   
Дата:   15-09-16 21:17

Да да добавя понеже кваки ме подсети А7 и А7р имат по-кекав байонет. Смяната може да струва от 100 до 180лв... според случая. Ако се ползват по-тежки обективи е препоръчително.
 Re: Сони А7 II или Сони А7S или Сони А7R
Автор: kvakioh   
Дата:   15-09-16 21:32

Аз пък забравих да спомена за А7/А7R ултрабавното писане на каквито и да е карти памет, вече над 30 различни марки- нови, употребявани, бързи, бавни, в гаранция всичките даже на специалните от Сони memory stick, еми все бавно и даже досадно бавно пише. КАто съм на пейзаж на статив и са 20-30сек и нагоре след като минат тези секунди изключвам най-често камерата и после пак пускам, за да запише 2-3-5 пъти по-бързо, отколкото ако я оставя включена, така се губят понякога кадри като моменти. Бавно писане, доста.
Сега да си призная съм на много голям въпрос дали да не е още 1 тяло А7mk2 или 24Мпикс Канонско тяло с автофокус по-бърз, че нямам вече тела Канонски никакви, освен 1д мк2N, a то е вече старичко.



Публикацията е редактирана (15-09-16 21:38)
 Re: Сони А7 II или Сони А7S или Сони А7R
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-09-16 21:38

Стой си с Канон. [beer]
 Re: Сони А7 II или Сони А7S или Сони А7R
Автор: kvakioh   
Дата:   15-09-16 21:47

Притеснителното е, че искам 760D, a гледам разни мнения (не чета ревюта или статийки и графики и сухотии, чета лични мнения на хора по света), че имало проблеми с автофокуса, бек-фронт със Сигми и други подобни обективи, което примерно със 100Д и Еос М с адаптор не съм го имал никога.
Тялото е дилема, не обективите, имам достатъчно, дори съм ползвал на Сонитата G oбективи от Никон с врътка ръчно за блендата както дойде, защото няма деления там...



Публикацията е редактирана (15-09-16 21:49)
 Re: Сони А7 II или Сони А7S или Сони А7R
Автор: Simbon4o   
Дата:   15-09-16 21:58

Това с бавното писане не съм го забелязал, ако не влизам в серия. За лонг експожър можеш да си спреш лонг експожър шумоподтискането и веднага след кадъра ще можеш да пуснеш друг... няма да чакаш.
 Re: Сони А7 II или Сони А7S или Сони А7R
Автор: iliyanb   
Дата:   15-09-16 22:06

Kvakioh, това за дългото писане, сигурен ли си какво точно се случва при дългите експозиции? Имаш ли представа от причините, поради които е възможно това? И сигурен ли си че не е в теб самия проблемът в неразбирането на noise reduction при дълги експозиции? Нищо чудно, че даже и кадри губиш[smile] .
 Re: Сони А7 II или Сони А7S или Сони А7R
Автор: kvakioh   
Дата:   15-09-16 22:06

Mи аз не снимам в серия, или поне не помня при A7R да ми се е налагало, казах вече, че снимам бавно и не бързам. Проверено е тялото и в Бг и в Англия- оторизирани сервизи за дали му няма нещо, всичко е наред, за Англия си платих, за да са нещата като хората.
Пише бавно, също така на 2бр различни А7-ци чисти 24Мпикс нещата са почти идентични. Снимаме на стативи по 20-30 сек на карти различни както казах, поне 10-12бр., различни марки бяха в един ден и пише поне по 10-20-30секунди на картата кадъра. Ако се изключи и пак включи апарата, горе-долу е почти готов пак да снима веднага. Това ме накара да купя нови 8бр. карти памет, със скорост от 30 до 150Мб/сек и нещата не се промениха при нито една. В последствие, при разговори тук, купих нова memory stick 50Mb/s и пак нещата са си бавнички. Не мога точно да определя колко е разликата, но съм го проверил и затова го споделям толкова подробно като недостатък. Дано да е "проблема" само при мен и в моите огромни като брой карти.
Не се оплаквам, само споделям, не налагам мнение или нещо да съм гаден, просто казвам каквото съм изпитал и видял като недостатъци.
 Re: Сони А7 II или Сони А7S или Сони А7R
Автор: BXMarkov   
Дата:   15-09-16 22:10


PD е прав. Както тежи раницата с 6D, така ще тежи и А7II примерно. Направих си труда да погледна - 6D - 770 гр. А7II - 700 гр. Значи в тялото минимално, обективи Сони 16-35/4 - 600 гр. 24-70/2.8 - 900 гр. е накрая за 200 грама общо разлика дали си струва.
Миналата седмица качих Мусала с 5D2-810гр. и бучнат 16-35/4 IS - 615 гр. и 135/2 - 710гр. в раницата общо 2.1 кг. И ми беше супер [cool] (статива го носеше жена ми[smilie18] )
 Re: Сони А7 II или Сони А7S или Сони А7R
Автор: Simbon4o   
Дата:   15-09-16 22:16

Както казах по-рано камерите са с бавни слотове UHS-I и при ползване на подходяща карта проблеми няма чак такива със скороста. Снимам и лонг експожъри и веднага след кадъра мога да правя нов, бавене има като нащракам 5-6 кадъра бързо един след друг се чака малко, ако искам да прегледам последния, ако пусна серия се усеща забавяне като стигна лимита на буфера, но толкова време за кадър да се запише никога не се е случвало. Спри си лонг експожър шумоподтискането и ще спре да мисли след дългите кадри.

Картите подходящи за А7ци са UHS-I до 95мб/с, с по-бързи карти(UHS-II) може и по-бавно да работи понеже ще ползва само половината пинове на картите. В общи линии всичко над 45мб/с писане не би трябвало да дава забавяне каквото и да е. Ползвам самсунг и трансенд карти, имам и разни дърти сандиски и т.н. и проблеми няма. Ако е НЕфалшива карта трябва да е ок. Сони карта ми е правила проблеми хем купена от тукашен голям магазин... лошото е че работи когато си иска и не успях да я върна.

Бързо сони фул фрейм няма, кропките им са бързаци(11к/с) ама фул фреймите са си 5к/с бързите такива. Въпреки това дори с най-бавното А7р при репортаж не съм усещал да ме ограничава.

Maрков грешно си видял :) А7II е 600гр. Новия самянг 14 2.8 с АФ го дават 500гр. Сони 16-35 4.0 е 518гр :). И като капак 6Д-то или 5Д2 са по-слаби от А7ците когато става дума за пейзаж.



Публикацията е редактирана (15-09-16 22:22)
 Re: Сони А7 II или Сони А7S или Сони А7R
Автор: victory13   
Дата:   15-09-16 22:17

kvakioh, изключи LE NR...
 Re: Сони А7 II или Сони А7S или Сони А7R
Автор: swqaz   
Дата:   15-09-16 22:29

Ай ай ай, какви глупости само. Няма спасение от неудачниците.
:)))
Единия купува карти, защото не е много умен, другия мъкне 2 кила и си свирка доволен, че сватбарския обектив 24-70, който никой пейзажист не използва тежал. Пък и кой ще си купи А7II когато A7R е по лек и с много по-добро качество на изображението. Чалгарско сборище стана тука. А Сираков спомена, че с времето ще се отърве от канонските обективи, не моментално, но бавно и сигурно и адаптерите са временни. Айде кажете ми кое ще произведе по-добро качество на изображението от а7R + батис 25мм или батис 18мм или локсия 21мм? всяко ено съчетание е около 700 грама WTF 700. Няма толкова леко само тяло фулфрейм от другите марки. Няма и подобно изображение, освен в редки случаи. Егати темата [cool]
как се понасяте с този мозък не знам [smilie25]
 Re: Сони А7 II или Сони А7S или Сони А7R
Автор: BXMarkov   
Дата:   15-09-16 22:59

swqaz [smilie23] Кога стана циганин,кога ти почерня....
 Re: Сони А7 II или Сони А7S или Сони А7R
Автор: kvakioh   
Дата:   15-09-16 23:09

Аз си казвам какво се случва, картите са ок, форматирам преди да ползвам, всичко точно, телата са ъпдейтнати, ако това показва, че не съм умен, приемам. Очаквам все пак не толкова обвинения, а да се каже поне кой каква карта ползва (swqaz да си сподели, а не да гледа, че се говори от време на време точно за А7R и да подхване).
Ми глупав явно съм, щом купувам тяло, с гаранция и куп карти нови и в гаранция, от различни марки (хич не ми пука колко струват и колко ще купя!!!) и не действат нещата...ЗА картинката си казах, че е отлична и всичко е наред като матрица, исо и др. Всичко е ок, с недостатъците си го приемам и не отричам глупостта си да купя подобно.
Уникални обективи има, всяко нещо обаче с времето си. Постепенно се убедих, че примерно 28/2 може да го заменя успешно за каквото правя със Сигма 20-40/2.8, Батис 25/2 също го отписах. Не отричам и автофокуса с точните обективи от Сони и Цайс. Достатъчно бързо е там като се настрои камерата. 90/2.8 макрото също съм го отписал, там Тамрон 90/2.8 Vc предпоследния е достатъчно бърз и точен, най-новия предполагам с цена 300-400 паунда по-евтин от Сони 90 макрото ще е точно толкова бърз.
Като за край ще обявя, че преди да купя техника, особено тела гледам само и единствено упътванията, чета, и разучавам, за да почна директно, както и че свалям книги, които автори са написали за телата. За А7/A7R си купих дори една, описваща с картинки менютата, една друга книга свалих като Pdf. Така направих и за картите памет- каквото пишеше, съм го направил. Но не действа толкова бързо, явно нещо греша. Чета и уча преди да ползвам. Спазвам всички процедури и стъпки за правилна или поне според упътванията и книгите употреба. Точка от мен по темата. Телата са ОК.[smitten]
 Re: Сони А7 II или Сони А7S или Сони А7R
Автор: nsirakov   
Дата:   15-09-16 23:09

Благодаря ви за мненията, съжалявам за искрите припламнали, не съм ги искал... ще се раддвам ако някой със сони а7мк2 или а7р е от Пловдив и реши да ми помогне като тествам това което мем интересува в камерата наред с 6Д-то... "

Затварям темата, защото не понасям дрязгите, а усещам, че ще има още...


Блгагодаря на всички дето се опитаха да ми помогнат... чуденката си остава за мен...
 Re: Сони А7 II или Сони А7S или Сони А7R
Автор: swqaz   
Дата:   15-09-16 23:16

Какъв интелект само [cool]
Но какво да се очаква от човек, който казва че му било леко, но жена му носела статива :)))))))))))
Сираков, не сменяй техниката, а вярата. На мюсулманите позволяват повече жени. Ще катериш Кончето 10-тина обектива и ще си свиркаш [smilie24]
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.