Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Помощ
Автор: BEYA   
Дата:   11-09-16 08:44

sony NEX

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: vkk1   
Дата:   11-09-16 11:40

защо ли си губих времето да пиша ...
взимай никон д3200, щом ти харесва, трябваше с това да започнеш. Супер е, спрямо сегашното ти тяло има само плюсове. Спрямо други в този ценови клас има основно минуси.
Как да е, нета е голям, инфо има за всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: ombre   
Дата:   11-09-16 12:00

И аз мисля,че 600лв е крайно недостатъчно,най добрия вариант е некс 6 за тия пари и то само тялото ,до 1000-ка може и А6000 с 16-50.Щом теглото е преоритет,защо ти е друг дслр,макар и лек,пак ще е по тебък и обемист от една безогледалка.Не казваш и дали ще инвестираш в обективи,но ако за всичко цената е 600 лв,наистина е по добре само тела да се ползва,просто тия пари не стигат за нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Alexgm   
Дата:   11-09-16 12:10

Не ти обърнах внимание, защото този апарат е нов и дори го няма тук. С телефона всички знаят какви снимки вадят, а вчера като ги изкарах на хартия още повече ме хвана яд. Аз искам да си взема нещо втора ръка, а не ново и би трябвало да има все нещо моето поне малко да ми покрива изискванията.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: ombre   
Дата:   11-09-16 14:48

Ясно,е, е тела е супер компромис,това е в кръга на шегата,но сумата която си обявила е толкова ниска,че е невъзможно да вземеш по хубаво тяло от това което имаш и с светъл обектив,който сам по себе си е поне 250 лв втора ръка,/например на никон 50/1.8 G/.На каквото и марка да се спреш,оптиката не е евтина за съжаление,избора е голам,но с по различен бюджет.Успех с избора и на фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: quazimodo   
Дата:   11-09-16 14:55

Ами Некс с 16-50 стабилизиран, за какъвто ти стигнат 600 лева. Но понеже Некса и неговите положителни качества са малко преекспонирани, аз бих разгледал и Олимпусите. За тези пари може да се вземе нещо с двоен кит и да се снима, да се снима, да се снима...[beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Pavlov   
Дата:   11-09-16 15:01

quazimodo - кой е Olympus-ът (тяло+обектив) за до 600 лв, който има достатъчно бърз и точен автофокус на слаба светлина, за да може с него да се снимат "шугави" хлапета в стая?...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Konstantinov   
Дата:   11-09-16 15:08

Никон 7000 се намира на ниска цена,и фокусира веднага, но съм снимал само на слънце това лято беше с китовия и наистина е много по-бръз от моя некс и олимпус с които снимам.Визьорът също е добър.Моя близка специално го е взела на местото на канон 40д, за да снима дъщеря си на година половина която непрекъснато скача и тича.
Най добре да пробвате преди да купите,дали ви върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: bg2014   
Дата:   11-09-16 18:12

Явно нещата няма да се разминат със сапунерка.
Един вариант който ще изпълни изискванията е следния:
Никон от трета серия - 3200, 3300. Малък но с големи възможности и евтин. Снима и full HD видео. Плюс един обектив 50 или 35 на 1.8 и ....детето е на фокус. За жена 7ма серия си е голям и често ще остава в къщи. Лично мнение. Дали кове фокуса зависи от задапаратното у-во.
Успех!

П.С. Ето снимка с 3100 с китов обектив.
И още една снимка с Д3200 с китов.



Публикацията е редактирана (11-09-16 18:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Alexgm   
Дата:   12-09-16 00:45

bg2014 благодарско

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-09-16 01:17

Сони RX100

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: quazimodo   
Дата:   12-09-16 08:41

написа:

> Сони RX100

Отдаааавна го предложИх ма не го отразиха извъобще. Явно на колежката и импонират големите и черни апарати, нищо че пищи за теглото[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-09-16 09:39

Да, странно. Никон д3200- от всички греди-най-голямата. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-09-16 09:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-09-16 09:52

Никон д3200 е удобен, докато снимаш на ауто с него-има два бутона и една врътка на кръст.Като ще снимаш на ауто, или приоритет на бленда, защо ти е голям и черен апарат?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: mmjm   
Дата:   12-09-16 09:54

За тежест.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: crocodile   
Дата:   12-09-16 10:13

Според мен най добре е да продаде и апарата с обектива и телефона и да си купи .....Galaxy S7 .... лек, бърз , на лошо осветление се справя добре и има страхотна основна и добра предна селфи камера.
Върнах се от море и всички снимки са ми от телефона..апарата си почиваше в раницата в хотела.
Но ако държите все пак да снимате с фотоапарат..ориентирайте се към компактен вариант , особено ако снимате собствените си деца и нямате асистент който да ги гледа. Да търчите с голям апарат с монтирана светкавица отгоре след децата и хем да ги снимате хем да ги пазите от бели не е вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: vkk1   
Дата:   12-09-16 10:47

crocodile, забрави да ти обърне внимание. Тя а6300 не отрази, къде телефон ...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: surr3a1   
Дата:   12-09-16 10:54

Помогнете ми да разбера нещо, моля.

Факти:
- Всички DSLR-и могат да имат потенциален проблем с авто-фокуса (вероятно тук бъркам и важи само за Nikon)
- Само серии над средното ниво имат вградена микро-корекция, а ако нямат отиваме в сервиза

Въпроси:
- защо същестуват подобни боклуци, като ниско и средно ниво DSLR-и?
- защо някой ги купува?
- защо се произвеждат?
- зашо говорите за тях?
- защо ги препоръчвате на жената?



Публикацията е редактирана (12-09-16 10:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-09-16 11:00

Произвеждат се, защото се купуват.Заради бранда :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: quazimodo   
Дата:   12-09-16 11:01

Друже, пИйни една студена вода! Успокой се и почни пак да четеш темата, но от първия пост и не по диагонал. Това по отношение на препоръките към девойката.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: mmjm   
Дата:   12-09-16 11:03

Данил не читатель, Данил писатель.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: surr3a1   
Дата:   12-09-16 11:04

В продължение на месец се чудех на Nikon D5500, докато случайно не попаднах на тема, където един колега беше споменал да се внимава за този проблем.
Като нов в обласста, останах направо шокиран и моментално реших никога да не си купя DSLR.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: quazimodo   
Дата:   12-09-16 11:22

Аз пък съм се зарекъл, че никога няма да си купя нещо, което снима, води се фотоапарат а няма оптичен визьор[smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Kalimas   
Дата:   12-09-16 11:35

Познавам хора, които с един светъл обектив и един дълг още си карат с 40D и досега не са имали проблеми с детски снимки и скорости. Може и някоя по евтина светкавица с възможност за насочване към тавана и не ти трябва друго.

Като цяло - не виждам смисъл, щом е наличен 40D да не му се вземе един от 24/2.8 СТМ, 40/2.8 СТМ, 35/2, 50/1.8 (II или STM ).

Ако 40D ви е голям, неудобен и не може да се справите с него - защо друг DSLR? Нали знаете, че за добри и бързи снимки на лоша светлина, пак ще трябва по-светъл обектив? А те са тежки. Така че минимум около килограм - тяло + обектив.

Аз бих послушал съветите за безогледалка или RX100.

@surr3a1 кат' не ти изнася брака на автофокуса - снимай ръчно, не е забранено. [smilie3] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »