Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: dimidumi   
Дата:   08-08-16 12:02

Много съм огорчен и обиден от отношението на Сватбена агенция Еми, гр. Пловдив, не съм предполагал, че може да има такова грозно поведение! Вижте сами кореспонденцията ни във Фейсбук, тя е публично достояние!

https://www.facebook.com/dimiphotoplovdiv/


Снимката Juuuuuump..., не мога да дам директен линк към нея, форума не го приема.

Обидите и заплахите на лични съобщения са още повече, ще ви ги спестя, засега...[beer]

 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: realnoncho   
Дата:   08-08-16 12:10

Нищо не разбрах аз от тая тема...
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: dimidumi   
Дата:   08-08-16 12:23

Прочети постовете под снимката Juuuuuump... в линка, който съм постнал горе, въпросната агенция ме обвинява най-нагло, че съм откраднал снимка от техен фотограф. По-надолу става ясно че двете снимки са абсолютно различни, ама госпожата си знае нейното и продължава да обижда [smilie5]

П.П. ...за да се четат постовете в линка , трябва да имате регистрация във Фейсбук.[beer]



Публикацията е редактирана (08-08-16 12:24)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: emo99   
Дата:   08-08-16 12:24

dimidumi - и Вие ли бяхте нает за тази сватба? Агенция Еми [smilie23]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Kalimas   
Дата:   08-08-16 12:24

Не ми се разхожда из всичките им снимки и теми докато намеря спорът. Ако може да сложиш принтскрийн ли, копи пейст ли...
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: quazimodo   
Дата:   08-08-16 12:25

А бе аз разбрах, ама ще се направя, че не съм[smilie5]!
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: dimidumi   
Дата:   08-08-16 12:26

emo99 написа:

> dimidumi - и Вие ли бяхте нает за тази
> сватба? Агенция Еми [smilie23]

Това какво значение има, тази агенция ми оспорва право на авторство и обижда най-нагло!
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: lamerko   
Дата:   08-08-16 12:27

И да не е бил нает, какво? Снимките са напълно различни, да не говорим, че тази на агенцията е омазана жестоко и не е улучен точния момент :)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: emo99   
Дата:   08-08-16 12:29

Има значение дали сте бил официално поканен.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 12:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: lamerko   
Дата:   08-08-16 12:32

Какво значи "официално поканен"? Познат на младоженците, които са му разрешили/помолили да направи някой друг паралелен кадър, отделно наетия фотограф - води ли се за "официално поканен"?
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 12:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: dimidumi   
Дата:   08-08-16 12:33

Ето това е чудесна възможност да се разреши този казус съобразно законите на Република България. [beer]

Ще бъде интересно за всички съфорумци...петък започва от понеделник [smilie5] [beer]



Публикацията е редактирана (08-08-16 12:35)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: emo99   
Дата:   08-08-16 12:36

Не е етично (освен ако наетият фотограф е позволил) други фотографи да правят снимки.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 12:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: ecobo   
Дата:   08-08-16 12:40

Няма лоша реклама! :-)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Kalimas   
Дата:   08-08-16 12:42

Открих снимката и спора. И ако не си получил разрешение от младоженците да снимаш и да я качиш в интернет (в спора гледам не си дал отговор на въпроса), това ще е доста грубо и неетично от твоя страна.
Та моля, преди всичко кажи - получи ли разрешение да снимаш на тяхната сватба и да ги качваш в интернет?
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: petrov88   
Дата:   08-08-16 12:50

Kalimas e прав, но все пак спорът тръгва от оспорване на авторството на снимката и чак после се заговаря кой бил канен и кой не.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 12:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: DiyanP.   
Дата:   08-08-16 12:57

Брато, не се занимавай с тези смешници, то се вижда, че искат да се заяждат с теб! :) И качеството и обработката на твоята снимка е на по-високо ниво, от тази на другия фотограф! :)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Kalimas   
Дата:   08-08-16 12:58

Ами авторството на снимката не започвали с разрешението на модела? Това не са една тумба туристи при снимка на Александър Невски да речем, а си е много личен момент.



Публикацията е редактирана (08-08-16 13:00)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: emo99   
Дата:   08-08-16 13:03

Kalimas - младоженците или техни близки може да разрешат и на други да снимат. За тях е добре да имат повече снимки, но няма да е етично спрямо наетите фотографи.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-08-16 13:05

Аз нещо не мога да схвана...Как може да се оспорва авторството на дадена снимка, когато автора е на лице и може да докаже с отигиналните материали, че снимката е негова...и какво общо има с това дали е бил поканен или не за основен фотограф? Аз ако съм на сватба и си извадя телефона и направя по-добра снимка от официалния фотогораф, публикувам я и някой ще ми каже, че нямам авторски права над снимката, която лично съм заснел и обработил след това??? Що за безумие е това???
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 13:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: catandgoddess   
Дата:   08-08-16 13:10

Малко встрани от темата, ако един фотограф избере място, режисира снимка и подреди хората, а друг просто щракне до него това как се регулира от закона за авторско право.

А по темата, снимката е глупаво клише с неясно послание и Дими, изчакай да ти се извинят ако заслужаваш извинение или се извини ти ако така е редно и я махай от там. Имаш доста по-добри неща.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.