Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Fuji X-T2
Автор: Myth   
Дата:   15-09-17 12:57

Ми аз съм с Пентакс К5, допотопна работа, ама следващата ми система ще е Фуджи... някой ден, когато имам възможност за това :)

Но да много бисери, много нещо в тая тема...

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: chukov   
Дата:   15-09-17 12:59

Има си и плюсове и минуси. Няма как категорично да се отсече

Понатрупах опит с XT2 и мога да го кажа съвсем отговорно

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: ombre   
Дата:   15-09-17 13:22

Макар,че темата е за Т2,някъде се споменаваше и за X-E3.Вече го има,в Бг се очаква съвсем скоро.Аз лично бих си го взел,поне от ревютата които гледах за него,мисля,че за цената си ще е прекрасна камера.Ще струва колкото X-T20,поне до колкото ми е известно.

Сори за спама.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: kvakioh   
Дата:   15-09-17 13:24

Един сензор, няколко различни опаковки, като Т2 е с най-многото екстри.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: ombre   
Дата:   15-09-17 13:29

[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: koleto.spasov   
Дата:   15-09-17 13:47

chukov, би ло споделил кои са плюсовете и минусите.
За мен като плюсове в прехода канон фуджи, мога да кажа, че в полза на фуджито са:по-точен фокус, по-добро мерен, по-добър бял баланс, по-голямо покритие на фокусни точки, по-лек, подвижен дисплей, по-тих, абе кадрите са на 95% готови, не се изискава много обработка.
При канона фокуса на тъмно е по-бърз и е по-добре на високо исо, но вече не ми прави впечатление. В началото малко ме дразнеше и лага във визьора на фуджи, но вече не ми пречи.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: chukov   
Дата:   15-09-17 13:54

Горе-долу си го описал точно

Бързината на фокуса зависи от обектива
Като цяло канонските цветове са по-близки до реалността

Не съжалявам, че преминах на Фуджи, но

Например 18-55 10-24 липсва им острота, когато обектите са на голямо разстояние от теб. Някакси не е логично, но е факт.

Издиша на високо ИСО като се има предвид, че 3200 ИСО на Фуджито е все едно 1600 на канона. Губи детайл на високо ИСО

Иначе чисто ергономично е много сериозна машина.

А иначе за шума си прав. Няма смисъл да му се обръща такова внимание. Снимката като се извади на хартия не личи
Освен това хайде да си го кажем така: допреди 10-на и кусур години да не би да не е имало фотография?

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Pac   
Дата:   15-09-17 15:16

За мен най-големите предиства на Фуджи са:
1) Точен фокус.
Напатил съм се на фронт/бек фокус от никонските ми времена. Минах на Фуджи и всичко заспа.
2) Ергономията.
Цялата философия на контролите е най-смислената за мен. По-ниското тегло също е вид ергономия.
3) Оптиката.
Обожавам си Фуджи обективите. 35/1.4 ми е абсолютен фаворит. 56/1.2 е един от най-добрите портретници.

Недостатъците:
1) Х-транс роу файловете.
Ами тежки са, избора на конвертор е сложна работа. Аз си пердаша с Lightroom въпреки недостатъците. Когато много държа да има детайл, съм си купил Iridient X-Transformer, но все по-рядко ми се занимава да го ползвам.
2) Живота на бетериите.
За снимане на сватба ми ходят по 6-7.
3) Цените.
По принцип си казвам "скъпо, но си заслужава". Но изисква усилия да поддържам това убеждение.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: lamerko   
Дата:   15-09-17 15:20

Интересно развитие - когато съм писал за последно едва ли съм предполагам, че само 3 мсеца по-късно ще си го поръчам, че и с грипа [smilie18]
Иначе прогнозите за по-ниски цени нещо никак ги няма - сега си е точно на същата цена, като и преди година, когато излезе :)

Между другото - въобще не съжалвам за прехода.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: sirkhann   
Дата:   15-09-17 15:27

Каква ирония - все повече верни фенове на марката, които са набивали другарите си на кол, започват да приказват други приказки като им се поизпразнят джобовете. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: chukov   
Дата:   15-09-17 15:37

Апропо ако някой има нужда от грип мога да продам моя. Ползван е веднъж
Не мога да работя с грип не съм свикнал
Ще го дам на добра цена

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Pac   
Дата:   15-09-17 15:39

Аз продължавам да наливам. Вчера си купих трето Фуджи тяло. Обичам си Фуджитата и не виждам алтернатива (най-вече откъм контроли). Никога не съм съжалявал за прехода.
Тоест за мен със сигурност си заслужават парите. Но дебело подчертавам по-високите цени преди да препоръчам Фуджи на приятел. Просто да е подготвен.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: koleto.spasov   
Дата:   15-09-17 16:33

Аз в момента снимам сватби с тяло и обектив за 1600 лева общо и се чуствам страхотно, клиентите и те :) не смятам, че е скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: chukov   
Дата:   15-09-17 16:37

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: ogi100   
Дата:   15-09-17 17:39

Точно няколко дни вече гледам в ютуб и къде ли не за приложението на камерата в сватбената фотография и хоп - изскочи тази тема :)
Въпросът ми е към снимащите сватби с Х-Т2 - в редица ревюта твърдят, че при ниска осветеност има драстично увеличение на брака в кадрите и автофокуса не всеки път е точен. Също така ми е интересно с кои обективи е най-бърз фокуса?
Благодаря в аванс [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: te4i   
Дата:   15-09-17 19:56

Купих си фуджи тяло е-1 и го ползвам с най-оплювания обектив 18мм 2, но се оказа, че това е моят обектив, придава особена филмова документалност на снимките. Фокусът е по-бърз от 35 1.4, но с новите тела сигурно ще е още по-бърз. Търся си още един страп за врата фуджи, ако му се намира на някой да пише на лс

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: te4i   
Дата:   15-09-17 20:05

черно-бяло XЕ1+18mm@f2

цветно XЕ1+18mm@f2

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: chukov   
Дата:   15-09-17 23:13

Оги
снимам няколко сватби вече само с XT2 Проблемите са само на едно място - в снимащия :-)

Никакъв проблем нямам

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: lamerko   
Дата:   16-09-17 01:14

Не снимам събития, но с 10-стопов филтър при облачно време си сработва напълно коректно автофокуса, макар и бавно...

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-09-17 01:47

За сватби сега бих взел Х-Т2 + 10-24/4 + 23/1.4 + 56/1.2. Не виждам как човек може да сбърка с такава комбинация [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: koleto.spasov   
Дата:   16-09-17 02:44

Не лъжи хората, ти си заклет никонаджия. Сега видях, че преди няколко месеца са изригнали с firmware updateато, доста интерени неща има, това ме кефи на fuji :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-09-17 03:26

Хахха как ме нареди...а забрави, че имам едно от най-антикварните фуджаци дето си няма и х-транс даже [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: chukov   
Дата:   16-09-17 13:14

По-добрата комбинация е 18-55 2.8/4, 23/1.4 и 56/1.2

18-55 е удобен за снимане на извеждания, снимки с гостите и т.н.
10-24 доста ще изкривява перспективно лицата и фигурите на хората. Широкото винаги увлича



Публикацията е редактирана (16-09-17 13:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Pac   
Дата:   17-09-17 02:39

Аз 10-24 го носих на 2 сватби и нито една снимка нямам с него. Всичко с 35 и 56. Но, да, 23 би бил по-добре, че 35 ми теснее. За щастие имаше пространство и в двата случая.
На предишна сватба снимах и с 18/2, ама нещо не съм доволен съвсем. Догодина 16/1.4. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Ivodam   
Дата:   21-09-17 08:22

boni написа:

> Фуджито обича цветовете и светлината...

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »