Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Fuji X-T2
Автор: vga   
Дата:   05-07-16 19:49

Здравейте! Гледам, че няма тема за новия модел на Fuji та използвам случая и да ви представя новия ми сайт, който започнах съвсем скоро [smile] Разгледайте X-T2 два дни преди официалната премиера тук: http://photography.bg/fuji-x-t2/


На мен лично много ми харесва и съм сигурен, че ще е голям кеф да се ползва, ама може би защото съм си Фуджи фен :))

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: 798099   
Дата:   05-07-16 21:00

И на мен ми харесва, ама нещо не уцелвам шестица от тотото... щото освен телцето ще ми трябват и обективи. А те имат... много ги имат и все качествени, само дето няма как да си продам и двата бъбрека...

Който можже да си го позволи, ще се изкефи на макс!!! Пожелавам да са много такива!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: lamerko   
Дата:   05-07-16 23:02

Цените, които се прягат, не са много читави - дори за периферията са прекалили много сериозно. Вероятно ще излязат читави ментета, но... Аз ще си щтракам със старото Фуджи, па барем излезе по някое време X-T20 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Lycan   
Дата:   05-07-16 23:28

Както казваше един Японец в БГ: "Аз съм Светльо, ако искате!" - канеше ни у Светльо...

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: IshootPeople   
Дата:   07-07-16 14:59

Излезе машината
http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/x/fujifilm_x_t2/

Добре изглежда интересно ми е видеото как ще се представя :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: hotsnail   
Дата:   07-07-16 19:47

Къде е ентусиазма? Излезе няй-яката безогледална кропка и във ФФ само 4 леко анемични поста? при това май двама от коментиращите снимаме със Сони

Голяма звяр е. Съдейки по А6300 камера с тоя сензор има колосален потенциал - сензора и Аф датчиците му са на много много високо ниво. Фуджи са сложили и подобаващо тяло за по-интензивна и дори професионална употреба. Пуснали са 4К, плосък профил, джойстик.....нещо като Д500 без огледало. Цената не е ниска, но не е и откачено висока.

Честито! и поне драснете какво мислите....

http://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-x-t2-first-impressions-review


http://www.dpreview.com/news/2952778073/hands-on-review-fujifilm-x-t2-mirrorless-camera


още



Публикацията е редактирана (07-07-16 19:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   07-07-16 20:59

Ами снимаме си с фуджитата, какво да го обсъждаме :) много яка камера ама не сме я пипали :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: kvakioh   
Дата:   07-07-16 21:13

Аз мисля, и измислям най-накрая да заменя Х-Е1 с Т1 като падне цената...
ЗА 24Мпикс си имам едно друго, което не е като Фуджи, но бива.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: ATHOM   
Дата:   07-07-16 21:22

Ентусиазма си го има, просто не е изразен във ФФ. ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: lamerko   
Дата:   07-07-16 21:45

Хихихи.... засега ще продължа с X-T10-ката си :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: realnoncho   
Дата:   07-07-16 21:58

Няй-якЪтЪ с ентусизазъм кЪт турът 100 ISO. O, чакай.. тези неща ги има в друго 2 годишно тяло.

Поне хората снимащи с Фуджи не са такива техноманиаци като ъм... те си личат [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: zeromx   
Дата:   07-07-16 22:02

Ще си задържа X-T1 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Emoxide   
Дата:   07-07-16 22:30

Е-е-е, най-сетне!
А като знам, сериозни промени по дизайна правят чак в трето издание, така че съм обнадежден, T-3 може и да ми се хареса. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: sirkhann   
Дата:   07-07-16 22:31

Доволен съм. [smilie5]

Най-накрая технически актуален фотоапарат от нашите. Жалко, че чакахме толкова много... Да видим за какви пари ще дойде и кога ще пуснат 120мм макрото.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Vanquished   
Дата:   07-07-16 22:50

Ширкане, много си назад с информацията :D

Цена....няма да ти хареса и на мен не ми харесва - 1700 евро.

120мм Макро няма да има, обявиха днес 80/2.8 OIS WR Macro

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: hotsnail   
Дата:   07-07-16 23:34

ми то за кропка 80мм не е ли по-удобно макро? Даже 70мм май не е лошо.

3500 не е малко пари, ама камерата е в класа, дето искат по 3500. Какво да го правиш. Не бих казал, че е надценена. Има ли слух за Х-Е3.



Публикацията е редактирана (07-07-16 23:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: victory13   
Дата:   07-07-16 23:39

Има 60... няма ги праим на салата през 10ммм...
Безмислен ми е малко този обектив... но така са преценили [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Vanquished   
Дата:   08-07-16 00:01

Е, този е със стабилизация, влаго/прахо защита и вероято по-бърз. Няколко години плакоха за тези неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: victory13   
Дата:   08-07-16 00:12

Влаго и прахо защита добре, оис за макро не знам, по-скоро за други приложения.
Но тук идва най-острия безогледален обектив изобщо, 90/2. Спокойно поема и трите макро пръстена, без да загуби нищо от картинката си [cool] .

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: hotsnail   
Дата:   08-07-16 00:44

Има ли вградена стабилизация? Тия от ДПР може и да са го писали някъде ма не го видях.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Vanquished   
Дата:   08-07-16 09:38

Тялото няма стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Emoxide   
Дата:   08-07-16 09:45

Телата на Фуджи, както и най-острите им праймове са нестабилизирани. Това е преднамерено и с цел постигане на максимално възможно качество на изображението. Това беше казано преди време. Няма да имат тела със стабилизирани матрици.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-07-16 09:59

Фуджи се развиха много добре. Браво на тях. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: IshootPeople   
Дата:   08-07-16 10:56

Според мен цената си е много добре ,но както винаги понеже Българите сме много по-богати от Американци и Англичани в БГ ще е с 20-30 % нагоре .Само ми е интересно гледах бекстейджа на видеата там снимат с Атомус външен рекордер което не е много честно и не показва качествата на видеото от самата камера .

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: kvakioh   
Дата:   08-07-16 11:06

80 макрото е моя обектив веднага щом дойде, за допълнение към 60/2.4, ще бъде 1:1 и всичко останало. Добра работа, 120 беше прекалено силна мечта. 23/2 бил като 35/2, с устойчивост на пръски и др. Този също е интересен обектив.
E3 и др няма скоро да има, заради Е2s и подобрението на фокуса при Е2.
Въпреки, че ми оправиха Е1, ще се търси нещо ново, ако има $$, може и про-2 за Коледа някой да подари.[smitten]
Интересно е как се мъчат да направят чупещите екрани по-чупещи и с максимално кривене. Т2 не е изключение. Дано гумите да не са проблем като при Т1, доста бройки гледам втора ръка някои евтинки, заради точно този проблем. Добра камера си е Т2, 24Мпикс са достатъчно много.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Vanquished   
Дата:   08-07-16 11:44

50/2 също е WR.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: ATHOM   
Дата:   08-07-16 11:54

Проблема с цената на Т2 е, че човек който би оценил камерата и би си я купил, просто не виждам как ще скипне грипа, който добавя още мощ, но също така добавя и едни 300$, което преведено на български е, че комплекта ще стъпи на 4000 левчета.

Аз лично очаквах 3000 за същото, но аз какво очаквам и пазара какво казва, са две различни неща. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: lamerko   
Дата:   08-07-16 12:10

Мда, точно цената на грипа и светкавицата ме карат да мрънкам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: IshootPeople   
Дата:   08-07-16 12:16

Светкавицата е на цената на скъпите канонски ,проблема не е във Fuji а в България .В нормалните държави гледах има пре ордър цени на тяло + грип за около 3100-3200.Което е нормално за такъв тип камера .

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: ATHOM   
Дата:   08-07-16 12:22

Светкавицата е на цената на скъпите канонски, но това което предоставя не е на нивото на скъпите канонски, откъдето и мрънкането. ;-)

За 575$ (според мен над 1000 в БГ магазините), ще си накупя 3 китаеца + трансмитер, та даже и пари за чадъри/рефлектори/стативи/бира ще ми останат.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Emoxide   
Дата:   08-07-16 14:07

Нека си припомним цената на Nikon D500 и после да коментираме/съпоставяме.
Щото ми се струва FUJIFILM са отправили X-T2 в неговата територия.

Фотоапарат Nikon D500 тяло Цена:4 299.00лв

Е, макар и в друг формат има и по-бюджетно решение:
Фотоапарат Nikon D750 тяло Цена сега: 3 499.00 лв



Публикацията е редактирана (08-07-16 14:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: compur   
Дата:   08-07-16 15:08

кои са тези "нормални държави"? 3200 евтино ли е скъпо ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: victory13   
Дата:   08-07-16 17:01

Няма оправдание за цената на този апарат... да ме извиняват!
Д500 е много друга бира, и фуджито грам няма какво да предложи на терена му...

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: kasad   
Дата:   08-07-16 17:04

Освен картинката...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: victory13   
Дата:   08-07-16 17:06

Съмнява ме да сте виждали картинка от него

ПП: аз виждам в а4, минимум...

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: lamerko   
Дата:   08-07-16 18:21

victory13: доста митове опадаха след първите тестове на D500. Че в момента е най-добрата кропка - това несъмнено е това, но на каква база твърдиш, че Фуджито "грам няма какво да предложи на терена му" преди още да е излязло? Нека да почакаме и да видим малко достоверна информация, че :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Lycan   
Дата:   08-07-16 23:30

картинката е индентична с тази на про-2

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: hotsnail   
Дата:   09-07-16 00:48

Емо не е лош тоя апарат никак, ама не мисля, че е конкурент на Д500. Дай да го видим в реалността и дано АФ е много хубав поне като А6300. Обаче Д500 е друг звяр човек. Неограничен буфер, страшна серийна снимка, система с над 60 актуални обектива само от Никон и още 60-тина от Сигма, Тамрон и Токина. Само в диапазона 200 до 600мм има избор от поне 20-тина обектива т.е. горе долу колкото е тоталния набор обективи за Фуджи Х или сони или Олимпус.......На това фуджи не можеш да закачаш май Никон и Канон обективи - поне Сигма и Метабонес не поддържат Фуджи до колкот ми е известно. Та каква конкуренция на Д500??? Ти няма с какво да снимаш буквално - има един теле обектив. Може да е много хубав, но някак не изчерпва темата......За XQD картите да говорим ли, че имат скорости до 300MB/s в моемнта в магазина и реално работят на Д500, а UHS-II са горе одлу на половина.

ПП Между другото вчера пуках малко репортажни кадри с А6300 и фокуса дори следящия е доста надежден на доста тъмно. фуджито предполагам ще е сходно и тялото е много по-подходящо за редовна профи употреба. Сонито е доста по-малко и с по-малко копчалък, което му е хубаво за мен. Ако по задължение ще го ползваш по няколко часа на ден обаче Фуджака определно е по-добре направен.....Грипа не ми е много ясен как е на фуджито. Плитък ми се види бая. А7м2 е доста приятен и солиден грипа ама апарата си е за бавна употреба, няма общо с бързите кропки.

Екрана на фуджито много ме кефи с 2-та пантичка



Публикацията е редактирана (09-07-16 01:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Emoxide   
Дата:   09-07-16 01:49

Някак изобщо не виждам смисъл да се сравняват безброй многото обективи за системите Canon и Nikon с тези на FUJIFILM. При положение че са покрили диапазона от 10 до 400мм с хубава, нова съвременна оптика при това почти без оптични недостатъци. Проблема е по-скоро в избора на евтини и защитени обективи. Май обаче и това ще се промени до 3-4 години.
D500 - дори не е магнезиев изцяло. X-T2 е като танк.
X-T2 има голям и бърз визьор, напълно съпоставим с този на D500.
X-T2 във високо производителната си комплектовка с батерийния грип и две батерии като цена се изравнява с D500 тялото.

Според мен един сериозен безогледален Nikon би трябвало да е доста близо до това което е X-T като дизайн. И тъй като FUJIFILM предпочетоха да оцелеят като самостоятелен производител, а не като сателитна/дъщерна фирма на Nikon, се отказаха изцяло от DSLR-сегмента, където им се наложи да си купуват тела и обективи, предпочетоха вместо да правят S6 Pro да си направят безогледална система, където впочти сичко да си зависи от тях. Може и да не харесвам все още напълно това което предлагат, но много уважавам куража, упоритоста и трудолюбието им.
Този път няма да е, но много вероятно около X-T3 ще изградя бъдещата ми фото-система. Дотогава ще сe забавлявам с играчиците на Pan-OLY

По отношение на XQD и SDXC UHS-II, към момента и двата формата не се поддържат адекватно от контролерите на сегашните апарати. Много жалко, че скоростите на запис при SD UHS-II са едва до 85MB/s реално

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: hotsnail   
Дата:   09-07-16 02:05

emo къде новия качествен 300/2.8?

Хайде да не спамим хубавата тема с някакви не много свързани неща.

Факта е, че това е цената на хубава "профи" кропка. Просто толкова и искат в момента....дали ще ги дадем си е личен избор. На мен цената на А6300 също ми се вижда безобразно висока, но камерата е безобразно кефеща и си я взех. Хората на подобна цена си взеха ѝ-Про2 и са щастливи май....много са хубави новите камери Има си видима ралзика с предната генерация. Сега примерно исо 6400 на а6300 ми изглежда много добре. Фокуса следящия е използваем - щото А6000 беше ок на някои неща ама на други не чак толкова -сега просто работи в повече случаи - гледам фуджи дори са сложили пресети за различни ситуации. Следящия фокус в-ху очите е нещо неземно - като от научна фантастика...и работи



Публикацията е редактирана (09-07-16 02:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Lycan   
Дата:   09-07-16 03:56

http://youtu.be/Q_vODFMaLXk

Картечаря Шмит

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-07-16 09:59

Това военното още от началото ме отказа да го гледам :). Ел затвор и снимане на бързоподвижи обекти е равно на некъдърност. С този ролинг шътър ...

Иначе за сравнението д500 и Х-Т2 - съгласен съм с hotsnail. Никона си е върха за момента и таргета му е най-добра спортна камера. Един 100-400 не замества светли твърди обективи и т.н. Фуджака е супер обаче за безогледалка.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Emoxide   
Дата:   09-07-16 10:13

аз пък не видях смисъла от 1/32000 до 1/10000 @ ISO2000

при ISO400 ще има скорости от порядъка на 1/6400 до 1/2000, което е предостатъчно да замразиш обекта. Тоя дето го е хванал, явно го включва за пръв път и каквото стане. Тоя клип е пълен резил.

Сериозен недъг на X-T2 за репортажно снимане е максимално възможните 5к/сек с визуализиране във визьора. Т.е. тези 11к/с следящ фокус са не особено смислени, при положение, че не можеш да виждаш обекта, а ще го гониш по интуиция. За момента SONY a6300 сред безогледалните предлага най-бързия използваем следящ автофокус от 8с/сек с визуализиране и следене по време на zoom-in/zoom-out

в такъв случай X-T2 попада по-скоро в класа на D7200, където вече цената му е наистина преувеличена.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: kvakioh   
Дата:   09-07-16 10:18

Цените падат редовно, така че не го мислим. Докато не излезе нещо ново. Малцина тук ще се хвърлят веднага на новата камера.
А6300 е друг вид камера, за мен лично е съпоставима с Х-Е нещо си като дойде с 24Мпикс... Цената не е изобщо висока, пада всяка седмица.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: hemilio   
Дата:   09-07-16 21:36

Ех,и те се научиха-с лъжичка,по малко новите неща.
Ще се чака х-е3 [smile] [smile] [smile]

Въобще х-е серията е най близо до сърцето ми,и изначално най близо до разбирането ми за безогледалка,въпреки благините на новите модели,които все повече се доближават до дслр-ите!

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: hotsnail   
Дата:   09-07-16 22:37

hemilio точно! Аз за това си харесвам А6000 серията на Сони - дизайна е какъвто трябва да бъде на безогледлката. Фуджито е по-яко като корпус и управление но Х-Е ми допада повече и на мен. Визьора си е горе в ъгъла. Апарата няма излишни стърчащи части. Не е излишно уголемен.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Lycan   
Дата:   10-07-16 19:55

Някои разсъждения ..даунгрейд от 5DS R / А7II R към X-T1

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: sirkhann   
Дата:   10-07-16 20:13

За съжаление броят на хората, които недоволстват, започна да расте. Подобренията идвет твърде късно, твърде скъпо.

А примери като горния за прескачане от висок клас ФФ към X-T1 на моменти ми се виждат твърде специфични, твърде лимитирани до много тесен кръг случаи. Обратният преход е много по-вероятен.

Преди две седмици ме накараха да снимам в студио. Ползвах това на мой приятел, който имаше 5D3 - нещо, което лично мен не ме впечатлява като производителност. Но той си седеше отстрани и веднага обърна внимание колко бавно моето X-T1 фокусира между два кадъра на пилотно осветление и колко се губи, ако моделът тръгне да шава.

Аз лично съм свикнал, и не ми прави впечатление, но пак дразни понякога.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Vanquished   
Дата:   10-07-16 20:42

Нормално е, когато потребителите се увеличават да се увеличават и недоволните, едва ли има стока, коят ода задоволява 100% от купувачите ѝ. Иначе тези минаваници от ФФ на Фуджи и т.н. са ми малко рекламно-тенденциозни, но ФФ в крайна сметка не е панацея, лек на накадърността на фотографа. Фуджи си е Фуджи, не е по-добро от всички останали, не е е и най-зле от всички други.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: hemilio   
Дата:   10-07-16 21:24

под безогледална система разбирам x-100, XE-1,2,2s
останалото си го имах в ДСЛР-А,от който се отказах

не зная защо решиха да се борят с ДСЛР-ите,според мен е грешно,те са друга бира,друга ниша в пазара,кел файда че вдигнаха летвата,толкова ,като стават същите грозни топуза като дизеларите!!!!

за чий ... ми е тоя грип??? [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]

ТА АЗ БЯГАМ ОТ ГОЛЕМИЯ РАЗМЕР

за сериозна работа си има други машини

да ме извинява колегата,който жали за бавния фокус на Т1-то спрямо 5D3,некоректно е да се сравняват,в различни лиги играят!!!

да сте виждали някой с лайка да снима в студио?

Фуджи за мен е кеф,любов,ентусиазъм,красота,нежност,олд скуул стайл и мн.мн. още

да ме прощават пикселоброячите и исо ентусиастите,тази марка не е за тях [smilie3]

БЕЗ ЛОШИ ЧУВСТВА,УСПЕХ! [beer]



Публикацията е редактирана (10-07-16 22:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: victory13   
Дата:   10-07-16 21:41

Про1 и 2 също може да се добавят...

Наистина няма как и не бива да се сравняват безогледалните с дслр-и... и да не се забравя, че хубав кадър може да се направи с ВСЯКА камера [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: sirkhann   
Дата:   10-07-16 22:11

Няма как да не храня тяло за 2400 лв, което доскоро беше върхът на линията, а в същото време един Nikon D5500 или един Canon 70D на близо половин цена работят много по-добре в студио, където си плащаш на време все пак. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: hemilio   
Дата:   10-07-16 22:23

що се правиш на луд бре човек?
ти не прочете ли какво написахме по назад?

FUJI НЕ Е ЗА СЕРИОЗНА РАБОТА!!! (макар,че става,но не е оправдано финансово!)

Ти виждал ли си с лайка за 15 000$,някой да снима в студио-серозни сесии????????

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Vanquished   
Дата:   10-07-16 22:46

X-E3 май няма да има, за съжаление...тяло, което предлага всичко като Про2, но на половин цена. Може и да има, но ще излезе след година поне.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: hemilio   
Дата:   10-07-16 23:30

това е ясно,нали направиха 2s
да ти кажа е1,не ме е ограничавало много до сега [smile]
с изключение на по-бързия фокус на новите модели,друго не ми е липсвало [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Lycan   
Дата:   11-07-16 00:53

Един се объркал нещо и снима с лайката в студио ..ужас


Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: hotsnail   
Дата:   11-07-16 00:57

hemilio написа:
> да сте виждали някой с лайка да
> снима в студио?

Много са! Това дето HTML пусна дори не е много честно, щото тая лайка SL и големия батко са правени предимно за студийна работа.

Обаче ето един с М-ка и не е сам уверявам те. Дори е нагъл и уроци дава.

https://www.youtube.com/watch?v=iMrgpTJ1AQo


Никакъв проблем няма с АФ [smilie18] [smilie18]

ПП По-принцип съм съгласен, че безогледалката трябва да е компактна. Обаче доста хора виждат по-добрата картина и неминуемо производителите ще се ориентират към про сегмента - е това ново фуджи почти по-нищо не ще отстъпва на Д750 или 5д мк3 например за работа. (бокето и дефокусите ама...). Надявам се все пак, да не изоставят тотално оригиналната идея.



Публикацията е редактирана (11-07-16 01:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Emoxide   
Дата:   11-07-16 08:30

Аз пък лично си падам точно по DSLM архитектурата. Т.е. DSLR но с всичките преимущества на безогледалната технология. Безогледалките ще наследят рано или късно DSLR.
Хубаво е, че FUJIFILM също работят по въпроса това да се случи.
А рейнджфайндър дизайна нека си го има успоредно, има нужда от него за феновете.

Който иска компактно има си хубави сапунерки с големи матрици и светлосилна оптика, аз не виждам де е проблема.

При положение, че FUJIFILM имат само една система, базирана на X-байонет нормално е да имат и големи тела, подходящи за големите си тръби. Иначе кво? Всичко трябва да приключи до 75-90мм

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Emoxide   
Дата:   11-07-16 12:55

красота [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: boni   
Дата:   11-07-16 13:27

Оня ден от носталгия взех за втори апарат Fuji S5pro и неусетно отснимах половината сватба с него:) Фуджито обича цветовете и светлината... Директен джепег от камерата:


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/minl2167.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-07/yhhi4839.JPG


https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13661790_10207645917407939_7980894642024545995_o.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/srht9290.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-07/lnqy7485.JPG


https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13662078_10207645917167933_3466943426145304127_o.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/fxem7293.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-07/assp4063.JPG


https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13669366_10207645917247935_3005447329969903498_o.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/cmqw6682.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-07/ycgh7071.JPG


https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13668654_10207645917887951_3792924693554630898_o.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/rvcx3099.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-07/ogzj5842.JPG


https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13661923_10207645918087956_7576954549665635516_o.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/kbcf5510.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-07/zkgs2016.JPG


https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13641113_10207645918407964_6410557718805637960_o.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/rtvt7754.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-07/xjja4878.JPG


https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13662015_10207645918247960_326086058819457858_o.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/lhtx9447.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-07/ryzl4210.JPG


https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13613584_10207645918847975_5280989145259899014_o.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/oyji6398.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-07/caet3586.JPG


https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13667907_10207645920208009_7069232942766580661_o.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/swtl5780.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-07/paaq4757.JPG


https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13661896_10207645920088006_3242760891706847013_o.jpg



Чакам с интерес ХТ2 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: miroslav45   
Дата:   11-07-16 13:35

Тия новите екстри по фокуса що не ги натикат в един ъпдейт за Т1 и Т10?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: lamerko   
Дата:   11-07-16 13:59

Вероятно ще трябва повече памет и мощност за подобен ъпгрейд...

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Чукча   
Дата:   11-07-16 15:03

??? ако новото T2 беше на стартова магазинна цена от 2000лв. (+ подарък батерийния грип) ще ли да ви се хареса и да се чуват само суперлативи... СИЛНО СЕ СЪМНЯВАМ! [beer]



Публикацията е редактирана (11-07-16 15:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: lamerko   
Дата:   11-07-16 15:18

Ако беше 2000 лева и без грипа вече щях да съм го поръчал на преордър [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Emoxide   
Дата:   11-07-16 15:50

The Fujifilm X-T2 – First Look and Hands On Review [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Vanquished   
Дата:   11-07-16 17:00

Чукча, ако беше 2000 заедно с грипа щеше да супер-турбо-ултра бест селър.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   11-07-16 17:03

Локарди каквото и да му дадеш може да снима и процесва много добре :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Emoxide   
Дата:   11-07-16 17:56

Ще бъде на такава цена в края на 2018 като влезе в разпродажби от B&H photo-video [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Jk.freeman   
Дата:   13-07-16 20:52

Някой да си го е купил вече или да планира такава покупка?[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: sirkhann   
Дата:   13-07-16 22:39

Честно казано, все още не разбирам защо, но когато цената му падне след няколко месеца, навярно бих си го причинил... Просто X-T2 ми се вижда една идея по-универсален от X-T1.

Другите две вероятности са да гоня Sony A7 II или новата Sigma на ръчнофокусни.

Третата е всичко в базара и на водни боички...

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Vanquished   
Дата:   13-07-16 22:51

Jk.freeman , по магазините от септември, няма някой да си го е купил, има само тестери в нета.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Jk.freeman   
Дата:   13-07-16 22:53

Ясно...пак не съм разбрал. Vanquished [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   15-07-16 13:42

Аз съм си го заплюл в комплект с XF16-55 WR, светкавицата и грипа. Колебая се, обаче, дали да направя pre-order или да изчакам евентуално до Photokina-та, да видя дали няма да изкарат Graphite Silver, че някак си ми е по на сърце. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Myth   
Дата:   15-09-17 11:00

Темата е малко старичка ама... с глас се смея на това:

Автор: hemilio
Дата: 10-07-16 22:23



FUJI НЕ Е ЗА СЕРИОЗНА РАБОТА!!! (макар,че става,но не е оправдано финансово!)

Ти виждал ли си с лайка за 15 000$,някой да снима в студио-серозни сесии????????



[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: koleto.spasov   
Дата:   15-09-17 12:19

Myth, човек снощи четох тая тема и се смях яко, щях да събудя детето, смях се с глас в 2 часа. Аз пък колко съм тъп и минах от фф на фуджи за сериозна работа, ако бях прочел тази тема по-рано нямаше да направя тая глупост :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Myth   
Дата:   15-09-17 12:57

Ми аз съм с Пентакс К5, допотопна работа, ама следващата ми система ще е Фуджи... някой ден, когато имам възможност за това :)

Но да много бисери, много нещо в тая тема...

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: chukov   
Дата:   15-09-17 12:59

Има си и плюсове и минуси. Няма как категорично да се отсече

Понатрупах опит с XT2 и мога да го кажа съвсем отговорно

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: ombre   
Дата:   15-09-17 13:22

Макар,че темата е за Т2,някъде се споменаваше и за X-E3.Вече го има,в Бг се очаква съвсем скоро.Аз лично бих си го взел,поне от ревютата които гледах за него,мисля,че за цената си ще е прекрасна камера.Ще струва колкото X-T20,поне до колкото ми е известно.

Сори за спама.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: kvakioh   
Дата:   15-09-17 13:24

Един сензор, няколко различни опаковки, като Т2 е с най-многото екстри.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: ombre   
Дата:   15-09-17 13:29

[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: koleto.spasov   
Дата:   15-09-17 13:47

chukov, би ло споделил кои са плюсовете и минусите.
За мен като плюсове в прехода канон фуджи, мога да кажа, че в полза на фуджито са:по-точен фокус, по-добро мерен, по-добър бял баланс, по-голямо покритие на фокусни точки, по-лек, подвижен дисплей, по-тих, абе кадрите са на 95% готови, не се изискава много обработка.
При канона фокуса на тъмно е по-бърз и е по-добре на високо исо, но вече не ми прави впечатление. В началото малко ме дразнеше и лага във визьора на фуджи, но вече не ми пречи.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: chukov   
Дата:   15-09-17 13:54

Горе-долу си го описал точно

Бързината на фокуса зависи от обектива
Като цяло канонските цветове са по-близки до реалността

Не съжалявам, че преминах на Фуджи, но

Например 18-55 10-24 липсва им острота, когато обектите са на голямо разстояние от теб. Някакси не е логично, но е факт.

Издиша на високо ИСО като се има предвид, че 3200 ИСО на Фуджито е все едно 1600 на канона. Губи детайл на високо ИСО

Иначе чисто ергономично е много сериозна машина.

А иначе за шума си прав. Няма смисъл да му се обръща такова внимание. Снимката като се извади на хартия не личи
Освен това хайде да си го кажем така: допреди 10-на и кусур години да не би да не е имало фотография?

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Pac   
Дата:   15-09-17 15:16

За мен най-големите предиства на Фуджи са:
1) Точен фокус.
Напатил съм се на фронт/бек фокус от никонските ми времена. Минах на Фуджи и всичко заспа.
2) Ергономията.
Цялата философия на контролите е най-смислената за мен. По-ниското тегло също е вид ергономия.
3) Оптиката.
Обожавам си Фуджи обективите. 35/1.4 ми е абсолютен фаворит. 56/1.2 е един от най-добрите портретници.

Недостатъците:
1) Х-транс роу файловете.
Ами тежки са, избора на конвертор е сложна работа. Аз си пердаша с Lightroom въпреки недостатъците. Когато много държа да има детайл, съм си купил Iridient X-Transformer, но все по-рядко ми се занимава да го ползвам.
2) Живота на бетериите.
За снимане на сватба ми ходят по 6-7.
3) Цените.
По принцип си казвам "скъпо, но си заслужава". Но изисква усилия да поддържам това убеждение.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: lamerko   
Дата:   15-09-17 15:20

Интересно развитие - когато съм писал за последно едва ли съм предполагам, че само 3 мсеца по-късно ще си го поръчам, че и с грипа [smilie18]
Иначе прогнозите за по-ниски цени нещо никак ги няма - сега си е точно на същата цена, като и преди година, когато излезе :)

Между другото - въобще не съжалвам за прехода.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: sirkhann   
Дата:   15-09-17 15:27

Каква ирония - все повече верни фенове на марката, които са набивали другарите си на кол, започват да приказват други приказки като им се поизпразнят джобовете. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: chukov   
Дата:   15-09-17 15:37

Апропо ако някой има нужда от грип мога да продам моя. Ползван е веднъж
Не мога да работя с грип не съм свикнал
Ще го дам на добра цена

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Pac   
Дата:   15-09-17 15:39

Аз продължавам да наливам. Вчера си купих трето Фуджи тяло. Обичам си Фуджитата и не виждам алтернатива (най-вече откъм контроли). Никога не съм съжалявал за прехода.
Тоест за мен със сигурност си заслужават парите. Но дебело подчертавам по-високите цени преди да препоръчам Фуджи на приятел. Просто да е подготвен.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: koleto.spasov   
Дата:   15-09-17 16:33

Аз в момента снимам сватби с тяло и обектив за 1600 лева общо и се чуствам страхотно, клиентите и те :) не смятам, че е скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: chukov   
Дата:   15-09-17 16:37

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: ogi100   
Дата:   15-09-17 17:39

Точно няколко дни вече гледам в ютуб и къде ли не за приложението на камерата в сватбената фотография и хоп - изскочи тази тема :)
Въпросът ми е към снимащите сватби с Х-Т2 - в редица ревюта твърдят, че при ниска осветеност има драстично увеличение на брака в кадрите и автофокуса не всеки път е точен. Също така ми е интересно с кои обективи е най-бърз фокуса?
Благодаря в аванс [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: te4i   
Дата:   15-09-17 19:56

Купих си фуджи тяло е-1 и го ползвам с най-оплювания обектив 18мм 2, но се оказа, че това е моят обектив, придава особена филмова документалност на снимките. Фокусът е по-бърз от 35 1.4, но с новите тела сигурно ще е още по-бърз. Търся си още един страп за врата фуджи, ако му се намира на някой да пише на лс

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: te4i   
Дата:   15-09-17 20:05

черно-бяло XЕ1+18mm@f2

цветно XЕ1+18mm@f2

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: chukov   
Дата:   15-09-17 23:13

Оги
снимам няколко сватби вече само с XT2 Проблемите са само на едно място - в снимащия :-)

Никакъв проблем нямам

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: lamerko   
Дата:   16-09-17 01:14

Не снимам събития, но с 10-стопов филтър при облачно време си сработва напълно коректно автофокуса, макар и бавно...

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-09-17 01:47

За сватби сега бих взел Х-Т2 + 10-24/4 + 23/1.4 + 56/1.2. Не виждам как човек може да сбърка с такава комбинация [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: koleto.spasov   
Дата:   16-09-17 02:44

Не лъжи хората, ти си заклет никонаджия. Сега видях, че преди няколко месеца са изригнали с firmware updateато, доста интерени неща има, това ме кефи на fuji :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-09-17 03:26

Хахха как ме нареди...а забрави, че имам едно от най-антикварните фуджаци дето си няма и х-транс даже [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: chukov   
Дата:   16-09-17 13:14

По-добрата комбинация е 18-55 2.8/4, 23/1.4 и 56/1.2

18-55 е удобен за снимане на извеждания, снимки с гостите и т.н.
10-24 доста ще изкривява перспективно лицата и фигурите на хората. Широкото винаги увлича



Публикацията е редактирана (16-09-17 13:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Pac   
Дата:   17-09-17 02:39

Аз 10-24 го носих на 2 сватби и нито една снимка нямам с него. Всичко с 35 и 56. Но, да, 23 би бил по-добре, че 35 ми теснее. За щастие имаше пространство и в двата случая.
На предишна сватба снимах и с 18/2, ама нещо не съм доволен съвсем. Догодина 16/1.4. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Ivodam   
Дата:   21-09-17 08:22

boni написа:

> Фуджито обича цветовете и светлината...

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »