Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Nikon D750 как да правя снимки в помещение с по-слаба осветеност
Автор: realnoncho   
Дата:   09-06-16 22:24

Абе снимали ли сте група от хора на 1/15сек с повтаряемост на това да не се размазва никой по снимката?

Иначе отговорът е лесен - затворена бленда, светкавица или в краен случай давате скъпата си фотоапаратура на някой, който знае как се снима.
 Re: Nikon D750 как да правя снимки в помещение с по-слаба осветеност
Автор: PhotoBo   
Дата:   09-06-16 22:29

Тук стана като радиостанция на Шкумбата [smilie18]
 Re: Nikon D750 как да правя снимки в помещение с по-слаба осветеност
Автор: horrible   
Дата:   09-06-16 22:38

Не говорехме ли - КАК да фокусира?![smilie11]
 Re: Nikon D750 как да правя снимки в помещение с по-слаба осветеност
Автор: jingov   
Дата:   09-06-16 22:51

Петък ...?






п.п. Имам една позната, на която подариха лаптоп за три бона, и ... той бе хвърлен от терасата, щото искал да се рестартира/имал явно ъпдейти/
Та хората разположени в различна фокусна равнина би било добре- да се съберат по близо или да се затвори блендата 5.6-7,1,ако снимачното растояние е 3-5 м , или да се ползва външна светкавица. Този апарат държи ИСО 3200- 6400 в тъмно помещение и няма проблем за такива снимки. Поради ниската скорост на затвора около 1/30-1/60 може да се ползва статив или подходящо подпиращо средство.Програмният режим в подобни случаи е "А" или най добре "М". Може да се ползва ауто ИСо, ако потребителят знае как и защо да го ползва.
Присъствието на човек, който поне е в час с нещата би улеснило заснемането и не би струвало много средства.

 Re: Nikon D750 как да правя снимки в помещение с по-слаба осветеност
Автор: jingov   
Дата:   09-06-16 23:01

Цитирам- Автор: любител-фотограф
Дата: 09-06-16 21:08

Не разбирам защо е нужна тази грубост! Първо не съм въпросното "Лъвче". Второ-може би не съм задала въпроса правилно. Имам предвид следното - при бленда 5,6 зоната която е на фокус е около 10% както се вижда на снимката
http://media.snimka.bg/s1/5402/037047408-big.jpg?r=0

Това е защото снимката е правена от около 50- 100 см и от това растояние дълбочината на обекта във фокус е няколко/ до 5-7/ см ./на указаната бленда.

 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.