Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 От къде да купя Nikon?
Автор: v_ern   
Дата:   12-04-16 01:13

Почти съм събрал бюджета за ъпгрейд към фул фрейм. Най-добре ми изглежда комбинацията Nikon D610 + 16-35 f/4G. Въпросът ми е откъде бихте си закупили вие апарата и обектива. Гледам, че в БГ ще ми излезе 5 хил.лв, което е абсурдно, защото за още 200 лева мога да взема D750 със същия обектив като пакет. Най ми харесват цените в английския eBay (малко под 4 хил по сегашния курс излиза), но ме е малко страх да взимам от там, тъй като нямам никакъв опит в поръчки он-лайн, а е много голяма инвестиция.

Ще се радвам на всякакви съвети и коментари относно откъде да взема и какви стъпки да предприема за да съм сигурен, че няма да има проблеми [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: colorphoto   
Дата:   12-04-16 01:17

Не знам откъде,но вече знам че не е добре да се купува от тукашните родни магазини.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: lamerko   
Дата:   12-04-16 01:52

В Ибей има много търговци, които са в "сивия" сегмент - продават "нелегален" внос стока. Сега дали въпросната стока е напълно читава и всичко се свежда до данъчни заобикаляния, с което имаш едни поне 20% отдолу върху цената, търгувана в самия ЮК или става въпрос до нещо по-сериозно - това е до риск. Гаранция дефакто нямаш - обикновенно серийните номера са изключени от глобална поддръжка, а фиктивно закона се заобикаля, като търговеца обикновенно ти дава "собствена" гаранци, която естествено няма никакво покритие, а ти съответно нямаш защита от нито един контролен орган.

Също така в Ибей има и много напълно коректни търговци - реално повечето магазини развиват дейност и онлайн. Цените обаче ще са или такива, каквито са и на сайтовете им, или дори малко отгоре за да си покрият разходите. Поне лично аз не съм виждал някой да продава по-евтино в Ибей, отколкото в магазина си :)

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: jk.freeman   
Дата:   12-04-16 02:02

http://www.e-infin.com/eu/item/1797/nikon_d610_digital_slr_camera_body_only_black [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: e-mil   
Дата:   12-04-16 04:02

Автор: v_ern
Дата: 12-04-16 01:13
"... ще ми излезе 5 хил.лв, което е абсурдно, защото за още 200 лева мога да взема D750 със същия обектив като пакет."


Не е много сигурно дали ще можеш. Нормалната цена на D750 + същия обектив е близо 6000 лв. В момента и двата популярни фотомагазина са обявили намаление, но само с поръчка.
Един колега реши по Коледа да купи D750 - пак имаше голямо намаление. После се почна: "Поръчали сме, изчакайте една седмица... В момента няма наличности, айде още една седмица... Да, знаем, че мина месец, но правим всичко възможно..." и след още две седмици им тегли една майна. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: didokal   
Дата:   12-04-16 09:36

www.ebay.com

Този е същият продавач, само че в ebay. Лично аз не съм купувал от него, но доста съфорумци от nikonistas (испанския форум на никон) са купували от него и не са имали проблеми. Реално стоката се докарва от Китай в Англия като по някакъв начин заобикалят данъците. Не знам обаче как стоят нещата ако получената стока е дефектна.


www.purnimadigital.es

Този магазин прави май същата работа, но работи с FINICON Francia. Стоката се изпраща от Франция, и ако имаш проблеми с нея, връщаш я при тях и те я пращат на официален сервиз на никон във Франция.

Освен това и двата продавача ти позволяват да върнеш стоката в рамките на 14 дни, ако тя е дефектна.

Има реален риск, но тук в Испания много хора го поемат.

Дори аз самият скоро ще купувам една Tokina 11-16 от продавача на първия линк.



Публикацията е редактирана (12-04-16 09:39)

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: Джъмбо   
Дата:   12-04-16 09:52

после е@не нема каене...

в опита да спестиш има голям шанс да загубиш минимум 1 година гаранция като за начало
после ибей може да се окаже, че търговеца не е в англия а в хонконг и тогава на митницата ще усетиш... дебелия

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: ararat   
Дата:   12-04-16 09:57

Тия продавачи от английския еBay някак си успяват да внесат продуктите в ЕС без да плащат ДДС, от там идват и по-ниските им цени. Със сигурност няма да имаш гаранция, валидна в Европа, това са компании на контрабандисти. Днес ги има, утре се покриват и отварят нова фирма с нов акаунт в eBay. Ако искаш да купуваш от истински магазини - в Англия виж Calumet (www.calphoto.co.uk), Jessops (www.jessops.com). В Германия - MediaMarkt и Saturn.


Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: D.S   
Дата:   12-04-16 10:28

Точно D610 всеки месец го има в базара за около 2000 лв. с остатачна гаранция, което е по-добре според мен от ebay. Обектива доста време го гледах за около 1300-1400. Всичко на всичко ~ 3500.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-04-16 13:00

Аз също съм за Д610 от базара. Моя го продадох за 2100лв на 3000 кадъра, преди година и нещо. Виж ако няма оферти тогава Д750 от panamoz.com е оферта! Успех!

ПП: Наскоро тук имаше тема за фото магазин (нов) в Англия, където цените бяха още по-добри (разбира се в сивия сектор и гаранция от тях, а не директно от Никон). От тях ще взема най-вероятно Тамрон 70-200/2.8. Аз харесвам ebey-a най-вече заради опцията за връщане в определен срок (обикновенно 14дни), дори в случаите, в които просто не си хепи от покупката, т.е. не е нужно да има проблем със стоката. Но реално аз съм в Англия и ми е по-лесно да задвижа тая процедура и лесно се вписвам в посочения срок.



Публикацията е редактирана (12-04-16 13:34)

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: vkk1   
Дата:   12-04-16 13:18

Много ми е забавно, когато се дават мнения от хора, които си нямат и хал хабер от нещата.
"утре се покриват и отварят нова фирма с нов акаунт в eBay"
Това ме разсмя искрено.
Бих казал - що не пробваш теорията си? [smile]
Това да не ти е продавалника, нямаш си идея за какво говориш изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: E.Stanev   
Дата:   12-04-16 15:39

В ибей има супер сериозни търговци, даващи по 3 години гаранция за фототехника, така че стига сте писали глупости, това не е 1999г....[smilie23]

Единтвен минус е, че ако техниката се скапе за твоя сметка ще лети към УК, това е.


Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-04-16 15:58

Това, че е така - така е! Аз обаче не съм наясно в случай на закупена техника, Д750, Д600 - да речем, тела част от които имат производствен приблем, ако са взети от сивия пазар (grey market), какво точнл се случва при желание за сервизиране в оторизиран сервиз на Никон. Ако някой е запознат да обясни. Знаете, че тези търговци сервизират продуктите си не в Никон центрове, въпроса е как стоят нещата, когато се касае смяна на затвор поради изброените причини, дали пък Никон не сервизират и сивия сектор? Идеи?

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: MarinY   
Дата:   12-04-16 16:13

"Grey market" не означава нелегален внос. Обикновено, оторизираният вносител дава допълнителна гаранция и за авторитет цените са малко по-големи. Телата от сивия пазар са същите, подлежат на гаранция, но само заводската, но навсякъде можеш да си купиш "удължена гаранция" - 3 до 5 години. Първият ми Д600 беше от B&H, но grey market. В официалния Никон сервиз ми смениха "маслоразпръсквачката", а след това целият апарат, и накрая ми го подмениха с Д610. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: vkk1   
Дата:   12-04-16 16:32

По отношение на e-infinity - продуктите, които пише Item location: UK, се изпращат от британска фирма. Сега гледам изпращат и от Франция, там как е - не знам. Така или иначе, за целия ЕС важи 2-годишната гаранция. Къде, как и защо ще я ремонтира - мен не ме интересува. Който държи на Никон оторизирам сервиз, винаги може да се набута двойно и да си купи същия продукт от някой български търговец.
Относно Ибей, само ще кажа, че няма нормален продавач, който да рискува бан на акаунта си заради цената на един д610, д750, или какъвто и да било апарат или обектив. Специално е-инфинити имат 11000 фийд, което ще рече поне 30000 продажби. Това, отнесено към средните цени на нещата, които продават е приблизително 15 милиона лири за 4-те им години в ибей ....

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: lamerko   
Дата:   12-04-16 16:36

"Grey market" точно това означава. Чрез този внос освен че се заобикалят данъци и такси, също така се заобикаля състемата за локалните представителства, които обикновенно имат изключителни права за региона си. Именно за защита на своите партньори, произодителите директно анулират гаранцията на продуктите си, ако те бъдат хванати като сив внос. Три пъти съм купувал техника от Ибей от такъв внос (китайските джади не ги броя), като първия път с обектив Тамрон 24-70 дори не знаех, че е по тази схема. Та... вярно, продавача пише, че дава СОБСТВЕНА гаранция 1 или повече години. Но тази гаранция по никакъв начин не се документира. Идва си пълен комплект с официалната гаранционна карта вътре, която е празна. Нямаш документ, който да идентифицира покупката - да, поръчал съм си нещо от Ибей, като след месец обявата отива в архива, а след още 5 - изцяло се изтрива. Остава само един превод... а документ със сериоен номер на покупката няма никъде... Опита да се активира оригиналната гаранционна карта удря на камък естествено. А бизнес адреса на продавача обикновенно е в Китай с "офис" гарсониерка в Лондон например или по-лошото - пощенска кутия, което е гаранция за измама, понеже бизнес адрес там не може да се регистрира по този начин :)

С други думи - ако ще купувате такава стока - имайте си напредвид, че я купувате без гаранция. И да не останете с грешно впечатление - купувал съм такива стоки, не съм имал проблеми и вероятно пак купувам. Естествено ан мой си риск :)

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-04-16 16:42

Не, не, аз не се интересувам от пътищата на търговците и тяхното сдобиване с техниката, ясно е, че е оригинална и същата като другата. Въпроса ми е, че освен се сервизира от търговеца, тъй като обикновенно тази удължена (понякога) гаранция се покрива директно от търговеца...как по-точно не знам. Въпроса е при голям проблем в случай на производствен дефект дали тогава пак търговеца търси начин за отстраняването или Никон го поемат? Хипотетично казано имам закупен Никон Д750 от сивия пазар - след проверка на сериен номер в сайта на Никон се установява, че тялото е от засегнатите - какво следва в случай, че пожелая сервиз. Никон ли го оправя и мога ли директно да се свържа с тях за въпросния сервиз или търговеца съдейства и той намира начин да отстрани птоблема...някак си?

ПП: Ламерко е отговорил от части с примера си...



Публикацията е редактирана (12-04-16 16:50)

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: BXMarkov   
Дата:   12-04-16 16:43

За мен най-удобно си е гаранцията да ти е в страната в която пребиваваш/живееш. И по отношение купуването или ново като хората с нормална гаранция от магазин или ако не, на старо - поне всичко е чисто и ясно. При изгодните оферти от сорта на споменатите сайтове вероятността да има неприятна изненада е по-голяма. Все пак преценката е на купуващия.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: chukov   
Дата:   12-04-16 17:04

Купи си го от Фотопавилион

1. Разликата в цената с този, внесен от чужбина, на фона на рисковете, които поемаш, не си струва.
2. Имаш гаранция
3. Подкрепяш български търговец на фото техника
4. Може да го купи на твой приятел фирмата и да ти даде да го ползваш, когато имаш нужда [smilie3]



Публикацията е редактирана (12-04-16 17:06)

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: chukov   
Дата:   12-04-16 17:05

А защо от Павилиона?
Защото това е моето мнение. Ако за теб има някаква тежест - полслушай ме.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   12-04-16 17:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: roumen6   
Дата:   12-04-16 17:16

"по-добре", а не - по добре

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: MarinY   
Дата:   12-04-16 17:17

Lamerko, дал съм пример от живота. B&H не са фирма от задния двор. Предлагат един и същи продукт официален и от сивия пазар. Гаранцията не е от тях, а от производителя. Ремонтирал съм и Д300, водещ се от "сивия ..." в Никон сервиза, в гаранция. Не плаши хората. "Gray market" няма нищо общо с Илиенци.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   12-04-16 17:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: lamerko   
Дата:   12-04-16 17:38

Kanon и Tamron ми отказаха заверка на гаранции за стока, закупена от ЮК. Доста неща съм си взимал от B&H - всичко, което съм купувал от там е било предзнаначено за американския пазар. Включително и специфичните за пазара брандове на моделите. Това не е сив внос :)

А и да... там гаранцията си е валидна, но обикновенно само за там - не е глобална :)



Публикацията е редактирана (12-04-16 17:39)

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: chukov   
Дата:   12-04-16 17:49

sasko_stamatov написа:

> Синтезиса е по добре

Я се обоснови

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   12-04-16 17:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: colorphoto   
Дата:   12-04-16 17:52

А някой знае ли,откъде и как всъщност внасят нашите два специализирани магазина......[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: SEURET   
Дата:   12-04-16 17:54

Категорично от български търговец. По ред причини, но най-вече обслужването на гаранцията. Ако си мислите, че няма какво да се случи на една камера, просто потърсете информация във форумите по цял свят. В сервиза на Никон в България се ремонтират(гаранционно) само закупени в България и внесени от Профайлд.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-04-16 17:57

Автор: colorphoto
Дата: 12-04-16 17:52

А някой знае ли,откъде и как всъщност внасят нашите два специализирани магазина......[smilie3]
_____
Добър въпрос [smilie11] [smilie3]
Ламерко, колегата казва, че в BH предлагат продукти и от сивия пазар и от ...нормалния. Щом сервизират сивия по същия начин, като останалото е добре за клиента. Въпроса е, че BH са топ магазин и могат да си уредят отношенията с производителите в полза на клиента начин! За жалост не всички ebay търговци могат да ги направят и от там смятам идва различието в сервизното обслубване на търговци от сивия сектор.



Публикацията е редактирана (12-04-16 18:04)

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-04-16 18:02

написа:

> Категорично от български
> търговец. По ред причини, но
> най-вече обслужването на
> гаранцията. Ако си мислите, че няма
> какво да се случи на една камера,
> просто потърсете информация във
> форумите по цял свят. В сервиза на
> Никон в България се
> ремонтират(гаранционно) само
> закупени в България и внесени от
> Профайлд.


Е те това не го разбирам? Защо Никон не сервизира закупени продукти отвън с международна гаранция? Нали пак става въпрос за техен продукт?!? И в тая връзка това не нарежда ли нашите търговци на техника, които не се обслужват в Профайлд, като такива в сивия сектор (emag, технополилс, техно...мехно и други. без да съм сигурен за това кой точно от тях къде сервизира)?

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: sohk   
Дата:   12-04-16 18:05

Тук сте в грешка ... Профайлд сервиза обслужват гаранционно фотоапарати с европейска и международна гаранция, които не са закупени от България. Въпрос е да имате попълнена оригинална (европейска или международна) гаранционна карта на Nikon и документ за покупка ... както във всички други официални сервизи на Nikon.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: vkk1   
Дата:   12-04-16 18:35

Така като чета, имам чувството, че досега не сте имали вземане-даване с български търговец по повод гаранционно обслужване [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: lamerko   
Дата:   12-04-16 18:54

vkk1 - аз имах, но все пак се оправиха нещата.

PhotoBo: сивия внос в САЩ попада под малко по-либералните им закони, затова там открито се продават такива продукти, но все пак със специално предупреждение към клиента. Общо взето B&H се оправя с импортните такси, а данъците винаги се плащат от клиента, като размера е различен за всеки отделен щат, като международните пратки нямат данук, както и тези в няколлко "избрани" щата (например Флорида имат 0% щатски данък). Цените в техния сайт са без въпросните данъци - те се начисляват автоматично при последната стъпка преди плащането, когато става ясно накъде ще пътува стоката. И това там си е практика, след като данъците варират.

За гаранционните условия. Всички стоки от "сивия" им внос получават гаранция към магазина (касовата бележка), а не към производитела. И то не в срока, който би бил ако стоката беше от официалните разпространители. Ако ти си вземеш такава стока, то за да използваш гаранцията, трябва да я върнеш на магазина за ремонт - не може да се възползваш от глобалните програми. С други думи - абосолютно същата работа, като и тези в Ибей... с тази разлика, че тия поне се знаят като коректни и американците им е почти все едно какво ще вземат (разликата е в периода на гаранцията). За нас - това не е много добър избор, понеже е равносилно на липсваща гаранция :) USGrey

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: nevermess   
Дата:   12-04-16 19:48

Профайлд поемат гаранционен сервиз на Никон техника с валидна ЕУ карта. Тествано с обектив закупен от емаг.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: vladx   
Дата:   12-04-16 21:04

Имаш ли оригинална европейска гаранция на Никон, с печат от вносител и печат от магазина с документ за продажба пило то фактура или касова бележка, гаранцията ти важи и в България. С тази разлика че ако се случи нещо с техниката, трябва да идеш директно в сервиза. А ако техниката ти е купена от магазин в България примерно Павилиона или Синтезиса, можеш да оставиш техниката в магазина от който е купена и магазина праща към сервиза.
Гаранции, които не отговарят на изискванията - оригинална гаранционна карта от Никон, нужните печати и документ за продажба, а ти е издадена гаранция от някакъв си магазин в Ибей, която не е оригиналната, няма как официален сервиз да ти признаят измислената гаранция. Самите гаранции дори си имат номера. Не говоря за сериен номер на техниката, а за сериен номер на въпросната гаранция като документ.
Нямате ли нужния документ, нямате и гаранция. Пък вие си се сърдете после че Никон България не признава гаранции на техника купена от вън. Признава, но истинска гаранция!
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: Atman   
Дата:   12-04-16 22:22

От България ...........[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: MarinY   
Дата:   12-04-16 22:23

Това, не само звучи като изисквания от началото на миналия век, но е добър повод сервиза да не свърши нужната работа. Не може да вземе пари от клиента, а трябва да ги търси от производителя, което си е главоболно.
Европейска гаранция, "оригинален" печат от тук и от там, хартийка от касов апарат, която след два месеца е нечетлива. Листче (гаранция) със собствен сериен номер! - Шест реда абсурди, за да не се свърши необходимото!

Единственото нужно за сервиз е така наречената "оригинална", Никонска, гаранционна карта, която е една и съща в последните трийсе години. Седи в кутията на продукта с описанието и серийният му номер. Няма печати, няма подписи. Нужно е само доказателство за плащане - В белия свят - разпечатка от банковото нареждане, кредитната или дебитна карта или електронната фактура от магазина в собственият ви имейл. За документ се признава и ксеро копие и ПДФ файл или Джипег снимка от телефона на съответната хартийка.

А за спокойствито, че ако нещо стане ще сме осигурени - Колко от собствениците са си регистрирали техниката в сайта на Никон? После, ако фалът дойде, никой няма да ви пита за касовата бележка.
А когато някой е дал 2-3-5 хиляди за техника, а си е спестил 50 лева за застраховка или допълнителна гаранция ...

Все дребни нещица от живота.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   12-04-16 22:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: vladx   
Дата:   12-04-16 23:40

Техниката доколкото знам, може да се застрахова само в дехя на покупката, преди още да си излязъл от магазина, което е абсолютно разбираемо. Застрахователите работят с магазините и в момента на продажбата, може да си направиш и застраховка.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: vladx   
Дата:   12-04-16 23:57

Гаранциите на Никон и олимпус, задължително трябва да присъстват печати от официялния вносител за съответната държава, при продажбата се слага печат от съответния магазин и документ за извършена продажба.
Това е изискване от никон като цяло, а не само Никон България.
Върви си купи Никон от измислен продавач без нужните изисквания към гаранцията и иди в Германия, Англия или където поискаш в официален сервиз. Ще ти кажат че нямаш валидна гаранция гаранция, само защото нямаш печат от официален вносител и са си прави. Няма да ти оправят безплатно техника, която не е купена от официален вносител.
В такива случаи търговеца трябва да ти поеме гаранцията ти поема гаранцията.
Примерно Синтезиса и Павилиона ти дават тяхна гаранция за някои техни продукти, които те си внасят. Гаранция Фото Синтезис или Гаранция Фото Павилйон. Но това са реномирани фирми в България и 100% ще си свършат работата. Но когато купуваш от уж Англя пък всъщност то било Китай, не са платени разни такси и данъци, как очакваш че един Официялен сервиз ще ти приеме гаранцията?
Има и малки изключения разбира се но не знам на какво се се дължат те.
Имам познат, който се нахендри супер здраво с 5D III. Купи го от някакъв търговец в Ибей. Тялото за по-малко от година снимане даде дефект с матрицата. И реално спести едни пари за тяло, но даде безумно много за нова матрица. Ебати далаверата. Не мерси!



Публикацията е редактирана (13-04-16 00:06)

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   13-04-16 00:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: lamerko   
Дата:   13-04-16 01:56

Никъде в САЩ и ЮК не са ми слагали каквото и да било по гаранционните карти. И всички си важат, включително в програмите за удължаване на гаранцията през производитела. Факта, че серийния номер е регистриран като нормален внос, това е достатъчно за производитела. Естествено, пълните международни карти за рядкост - по-често те са лимитирани, по региони. Нещо повече - покупка на лаптоп (Дел) от САЩ по интернет идва стандартно с непопълнена гаранция. При вкарване на сервизния номер в сайта се оказва, че гаранцията е била активирана автоматично с продажбата (самия кашон не беше отварян). Пример втори - миналата година, когато бях в Лондон, реших да си купя таблет (отново Дел 11Про) - скъпа играчка, които нашите търгаши искат за нея тук около 2000 лв., а в Лондон се продаваше рефърбишед към Дел с 1 допълнителна година гаранция... за 300 паунда. Мина една година, а аз още му се радвам. Самата гаранция е глобална и за моя изнена се оказа, че дори не ми трябва каквато и да било карта - всичко по е сериен номер. Едно приятелче си взе едно Тамронче в Англия, но за разлика от моя - той си го взе директно от магазин, както си е в реда на нещата. И пак без изненада - имаше някакви проблеми с него (нещо не се разбираха с тялото му). Смени го - дори не са му искали картата, па камо ли подписи и печати. Тази простотия я има само при нас...

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: vladx   
Дата:   13-04-16 07:05

sasko_stamatov, застрахователите не искат да застраховат фото техника с изтекла гаранция, както и нова, която вече е напуснала магазина. Този тип техника се води доста аварийна и лесно амортизираща според застрахователите и затова всички се дърпат и бягат като чуят че искаш да застраховаш фото техника. Пробвай в Дженерали. Мисля че само при тях можеш да си застраховаш техниката, която е без гаранция, но не съм сигурен. Обади им се и ги питай. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   13-04-16 09:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: D.S   
Дата:   13-04-16 11:49

Има си европейска гаранция, която важи 2 години в Европата, но като всичко друго явно и тук сме европейци само по документи [beer] Та печати, та щуротии, само нотариален подпис за собственост още не са поискали. Да се чудиш да плачеш ли, да се смееш ли ... бананова република сме си и тва е



Публикацията е редактирана (13-04-16 11:50)

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: sohk   
Дата:   13-04-16 11:54

Европейската гаранция на Nikon винаги е била 1 година.
https://nikoneurope-en.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/24908/~/nikon-europe-and-worldwide-servi...


Както е описано и в линка - трябва и документ за покупката, на който се вижда датата на покупка, името на дилъра и името на продукта, за да ти е валидна гаранцията.



Публикацията е редактирана (13-04-16 12:00)

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: Giorgio.K   
Дата:   13-04-16 12:41

По отношение на застраховките, да не излезе сега че правя реклама, но в Уника имат един добър продукт който покрива кражба на техника от дома, всякаква, включително и фотографска, до определен лимит. Иначе ако е за покриване на щети извън дома не ми е известно някой реално да го прави.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да купя Nikon?
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   13-04-16 13:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »