Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 За тричането и Тодоров ден
Автор: ценослав   
Дата:   20-03-16 23:04

Мина Тодоров ден фотки много и нещо ме подсети за тричането!!! Някой ще рекат, "тук сме фотографи и само си снимаме"?!!! И какво показваме на хората??!!! Шейни пълни с бетонни колове, да се провери колко е силен коня?!!! Баири с вързани задни колела на каруците, пак да се изфукат стопаните .... предимно .... сигани??!!! Та същото като с .... кучетата за тричане!!! Така показания ТУдоров ден, не е моя празник!!!

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: vkk1   
Дата:   20-03-16 23:14

Абе да ти кажа, на мен това с конете ми е крайно противно, никога не съм присъствал на подобно събитие, а второто си е направо подсъдно.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: nemchev   
Дата:   20-03-16 23:16

идеята на празника се е изражда всяка изминала година...вече е само показност...като мъжкото хоро

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: nsirakov   
Дата:   21-03-16 01:52

хептен изпадате у крайности...

има породи коне, които са създадени за това упражнение... и никой не го намира за противно или подсъдно....

цък

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: антивик   
Дата:   21-03-16 06:23

Едно е да се натовари животното премерено за да се свърши определена, смислена работа и съвсем друго да се наблъска огромна тежест и да се тормози кончето за да покажеш, че си по-по най[smilie9] . Да не говорим за разликата в породите и различните възможности.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   21-03-16 06:27

Сираков ти все едно да си създаден да си сервитьор ... Най жалкото е да си кон при циганин ...

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bairi100   
Дата:   21-03-16 08:54

Аз съм добродушен и човечен,но не мога да разбера евроатлантическото скопено мислене на средностатистическа божикравичестост.Как ще разбереш какво можеш,кой си,защо си тук,ако не си скъсаш поне няколко жили,докат си млад.Напъна отвъд предела прави човека . Стоенето с размишления,последвано от натиск на клавиш,или спусък е страхливост в крайната му форма.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: h_bio   
Дата:   21-03-16 09:01

bairi100 , евроатлантическото какво общо има тук? Държиш да политизираш на всяка цена ли?
Отделен е въпроса, че подобни напъни, като тези които си описал, водяд често само до насиране (буквално и преносно). За справка виж резултатите на въпросните "божи кравички" и нашите.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bairi100   
Дата:   21-03-16 09:03

Е те изпиха маса човешка кръв,за да захлебят[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-03-16 09:05

h_bio [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: J0R0   
Дата:   21-03-16 09:08

В състезанието няма лошо.
Лошото е като се прехвърли определена граница.
Миналата година един пиян каубой млатеше коня си с чук.
Зверски го млатеше, със злоба.
Някакви евроатлантици му викат да не прави така.
А той им отвръща, че коня си е негов, ако иска ще го утрепе.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bairi100   
Дата:   21-03-16 09:21

Между другото-ритал ли ви е кон?А виждали ли сте кон,ритнат от кон?В единия случай лежиш и оплакваш злочестата си съдба,после една седмица си аут и се влачиш по трасето.В другия-оня се ослушва и прави кратък опит,да се замисли нещо ли се е случило и толкоз.Подозирам голяма вероятност бития ромски кон,да е безкрайно по-щастлив от затворения расов жребец в конюшнята[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Антивик   
Дата:   21-03-16 09:30

bairi100, ако те срита кон/може и магаре/ в главата както си знае може и да не се стигне да лежиш и да се оплакваш....[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bairi100   
Дата:   21-03-16 09:38

Жената има 3 броя[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bairi100   
Дата:   21-03-16 09:43

От 3г.наблюдавам как висшата степна еволюция,бягаща само на средния си пръст,предпочита ливадния безкрай,а не както висшата домошарска еволюция чиляка си мисли-ясла със сменена постеля[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: realnoncho   
Дата:   21-03-16 10:04

В общи линии и при мен се създава впечатление като у автора на темата. Имам познати, които яздят и имат коне и си ги обичат. Снимките от кушиите нямат нищо общо с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-03-16 10:07

realnoncho [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: sherbit   
Дата:   21-03-16 10:11

Като хлапе съм гледал надбягвания с коне, магарешки каручки, теглене на товар. Предполагам сега е същото с повече сергии и чалга. От друга страна клубовете по конен спорт го отбелязват на ниво. Като цяло сноби, но ме кефят мацки с малки дупета с клинове и ботуши.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: stzz   
Дата:   21-03-16 10:17

..........за едни предизвикателство, за други издевателство!

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: zotto   
Дата:   21-03-16 14:15

Споделям мнението на автора и преминавам рязко към агитация. Основната причина собствениците на коне да се чувстват в пълното си право да издевателстват над животните, което наблюдаваме ежедневно по столичните улици и дори на кушиите, е фактът че могат да получат най-много акт. Отнемането на малтретирани коне от собсвеници които издевателстват над тях, не се прилага, тъй като липсва място, където да се настаняват отнетите животни. Animal Rescue Sofia започна кампания за набиране на средства за създаване на приют за коне и в момента търсят подходящ за целта терен. Можете да дарите 1лв за инициативата през телефона си.
SMS с текст: DMS KONE
На кратък номер: 17 777
За абонати на Виваком, М-тел и Теленор, ДДС не се начислява
Линк към сайта не пускам защото се срина преди малко…:(

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   21-03-16 14:29

Ценославe, тия "Европейски ценности" до толкова са ви изгладили мозъците, че няма на къде по-вече! Абе ти влизаш ли в магазин, купуваш ли си колбаси, месо, кайма?! Щото ако е така да ти кажа ли колко ги боли животните като ги колят и каква кръв се лее?! Бедна ти е фантазията мой човек!
Заклеймяването на тричането, на тегленето на каруци пълни с дънери , забраната на камшици в ръцете на ездачите по време на народните празници (но не и по време на конни надбягвания!!!)има една единствена цел: Младото поколение да забрави традициите си, да бъде лишено от идентичност и народопринадлежност и да бъде превърнато в мекотело! Събудете се бе, мекотелите никой не ги уважава, те са просто биомаса!

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: asahi   
Дата:   21-03-16 14:45

Точно традицията за насилие над животни ли ще ни направи по-твърди? NE MISLA.

Тричането било ритуал против бяса. И по-необразованите знаят, че бясът не можеш да го спреш с тричане. Дали има смисъл?

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: 5co   
Дата:   21-03-16 14:52

Дали има връзка между биенето на животни и биенето по принцип. Жените и децата, да речем. Или е обратното, Манго който посяга на коня, никогиш не посяга на Айшето. [smilie18]
Тоя определено не е мекотело.

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/bivp2366.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/tjon7266.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-03/uqjn9755.JPG


http://c.blitz.bg/news/all/2016/02/25/New%20folder%20%286%29/7.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   21-03-16 14:55

Определянето на конските кушии като насилие над животните е изключително тъп начин на проява на евроатлантизъм! Моите наблюдения са точно в обратна посока. На този народен празник като цяло се демонстрира огромната привързаност между човека и животното и взаимното им доверие.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   21-03-16 15:00

5со, точно тоя дето си го показал е учебникарски пример на мекотело. Да бъдеш мекотело не е въпрос на визия, а на характер, а характерът се гради постъпателно и целенасочено, както става у нас през последните няколко години и видимо има резултат!

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: asuan   
Дата:   21-03-16 15:06

Gecata [smilie24] [smilie24] [smilie24] . Напълно подкрепям мнението ти.
Повечето от обявилите се против този народен празник ми се се струва, че са виждали
кон само на снимка или по телевизора.


Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: h_bio   
Дата:   21-03-16 15:10

Опитах се да кажа да не политизирате темата. Геца, в голяма грешка си за Ценослав. Последното, коети си мисля за него (по спомени от Зоната), е че е либерал или "толераст" (както обичат да казват хората от тая черга).

То е ясно, че има пренавиване и истеризиране ама недейте така лесно да етикетирате.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   21-03-16 15:23

Майната им на етикетите, Ценослав като е казал "А" да каже и "Б", т.е. хапва ли кюфтета и колбаси, щото ако е така - направо да си затваря темата!

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: ценослав   
Дата:   21-03-16 15:48

Глейте ся!!! Ценослав пък най малко е свързан с некви си Евроатлантически незнам кво си!!! Вярно!!! Ценослав яде мръвки!!! Ма тия мръвки мй не са от .... много бити животни!!! И дали бития кон най на края не попада също в ..... кланицата??!!! Или някои си мислят, щото ги кОпат в гробови с почести и духова музика??!! Но и тъй и тъй ще го заколим накрая, що па и живота му трябва да е скотски! Нямам нищо против Тудоров ден, като български празник! Нека се състезават с даден товар за време и растояние, а не товара да се увеличава, до де животното .... клекне!!! Мен по ми допадат кушийте, червените пискюли, настроението, веселбата и уважението към четириногите добичета!!! Ма яко ме размяхте с определението за мен като ..... Евроатлантик??!!! Питайте у Зоната нет!!! [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-03-16 15:58

Къде е смисълът да тормозиш животно ненужно.Дали яде кюфтета-аз ям и животно съм клал. С неприятно чувство съм го правил, но е храна. Да тормозиш без никакъв смисъл животно, само да си напоиш егото е абсолютна идиотщина.И не виждам, какво общо има това с някакъв евроатлантизъм.Говорим за обикновени човешки ценности и възпитание, светоглед, ако щеш, без значение от географските или политически местообитания.

А е добре човек да излезе малко от село и да види,що е евроатлантически ценности. Защото ще се изненада,че е доста различно от пропагандата, с която се е напасал като юрдек с топли барабонки ! ;)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   21-03-16 16:13

fast_eyebrow , честно казано на разбирам написаното от вас, нито от Ценослав. Излиза, че дядовците ни и дядовците на нашите дядовци измислили тази традиция ( тодорвденските кушии)са били пълни кретени, човешки подобия биещи животните си, лишени от всякаква състрадателност и човечност. Но днес ние, техните потомци понеже сме интелигентни и образовани отчитаме варварството на преждеживущите , заклеймяваме изродщината и ненужното изтезаване на коне и магарета по тодорвден.
Това ли е?
Ако разсъждавате така, въобще не познавате нито разбирате смисъла на този народен празник. Нашите отци са били мъдри хора и само глупостта на техните наследници може за тридесет години да съсипе, онуй дето те са създали и съхранили за 1300....

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: realnoncho   
Дата:   21-03-16 16:27

Къде го биеш, къде се пука. Евроатлантическите ценности били виновни.

На мен ей тая снимка на Gecata ми носи неприятно усещане, въпрос на виждане.

https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1458401948_IMG_3982.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   21-03-16 16:41

realnoncho, някой се гнусят и от кисело мляко! Не мога да те съдя [smilie3] И в живота е така - кон и човек в битка за оцеляване, а народния празник е добър повод да покажете как го постигате?
Апропо, конят е красавец, добре обгрижван и определено изглеждаше по-добре от стопанина си!



Публикацията е редактирана (21-03-16 16:51)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: realnoncho   
Дата:   21-03-16 16:53

Обсъждам сцената, ти се опитваш да се правиш на интересен с лирични отклонения и остроумия както и в предните постове. Гордееш се с горното - чудесно, не се припокрива с моето усещане.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: sherbit   
Дата:   21-03-16 17:03

Пичове това на което се възмущавате става ежедневно...насилие над животни. Белчо умира работейки........
Това са два свята. Разходили сте скъпата техника и сте видяли истинския живот по селата.

Дядката се изумява, че може заколи козата, но не може да я плющи, пък може да еге бабата, но неможе да я заколи. [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: viara123   
Дата:   21-03-16 17:17

И какъв е смисълът?
Мисля, че днес аналог са сбирките на различните марки коли.
Дивашка история, в 95% от случаите.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: sherbit   
Дата:   21-03-16 17:26

Аз ходя тук . Няма простотия. Грация и красота.


Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   21-03-16 18:25

sherbit, ах , да... аз ям само шпек и смядовска луканка. Тях ги правят от заклан въздух! Грация и красота, ха ха ха [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: radikyokushin   
Дата:   21-03-16 18:34

Gecata много глупости написа, стига вече [smilie23] .

К'ви традиции, к'ви пет ле'а!?!?!?!?
То някога и човешките жертвоприношения са изглеждали нещо напълно нормално... и к'во ся, дай да ги върнем отново, че видиш ли в какви мекотели сме се превърнали!!!

Въобще замислял ли си се, че колкото по-назад във времето се връщаш, толкова по-малка стойност е имал човешкият живот.
За животните пък, въобще да не говорим. И в това няма нищо хубаво.

И стига с тия мантри за "традициите", за "дедите ни" и тези романтични въздишки по миналото, щото животът тогава е бил много по-сУрав и кУрав, отколкото въобще можем да си представим днес.
Факт, който в никакъв случай не е от достойнствата на отминалите времена и аз лично въобще не въздишам по тая "романтика".

И преди да си ми отговорил, а замисли се малко и току виж си открил, че може и аз да съм прав, а ти да не си!



Публикацията е редактирана (21-03-16 19:37)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: sherbit   
Дата:   21-03-16 18:45

за Gecata

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   21-03-16 19:08

radikyokushin , няма начин да си прав братчето ми.Мозъчетата ви така са се изгладили, че нямам как дори да го знаеш[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: nsirakov   
Дата:   21-03-16 19:20

Ради, не си прав.... ама си прекалено малък, за да ме разбереш...

Горко ни като нация... :(

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-03-16 19:28

[smilie18]

Не си прав, ма момчето доста добре се аргументира, а вие му излизате с "Не си прав, изгладил ти се е мозъкът и малък си"
Айде, единия не го знам, ама другия лекар-доктор на медицинските науки [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: ценослав   
Дата:   21-03-16 19:39

Иначе като се замисля .... целомъдрено ..... вече коне няма!!! Има под предния капак на автомобилите ни!!! Но що на ралита само ги пришпорваме да бегат, а не примерно да се състезаваме, натоварвайки ги с тугли, цимент, пясък ... да видим коя кола е най здрава и мощна??!! Ъм???!!! Ще си натоварите ваще коли, га ..... пръдне гугутка, щото жените ви ще ви пребият!!! [smilie25] [smilie3] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bairi100   
Дата:   21-03-16 19:49

Гецата е пич!Опитва се да ви доближи до суровата реалност,но вие искате дебел грим и ароматизатори.Искате пуешко бутче от такава-тъмничен затворник с хормони и 12 "Е"-та, е... имате ги![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   21-03-16 19:54

Айде, единия не го знам, ама другия лекар-доктор на медицинските науки
Не го знаете другия щото от години се е спрял да ви чете глупостите и да им отговаря. Ако все пак се интересувахте от нещото което би трябвало да ни свързва в този форум щяхте да ме знаете, но това за мен не е от значение. Аз нямам проблем нито със себе си, нито със снимките които правя. Не се гнуся от кюфтета, нито от традициите ни. Обичам животните,мразя насилието във всичките му форми, но съм напълно наясно, че докато има бедстващи хора съдбата им трябва да бъде приоритет пред тази на животните. Лигавото ви опищяване на форума по повод тодоровден ме кара да се смея пред това, как испанците скочиха и защитиха със закон коридата си!

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: sherbit   
Дата:   21-03-16 19:56

Фаст не изключваш възможността за тъпи доктори?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: ценослав   
Дата:   21-03-16 19:58

Дедовците ни едно време, обезателно са товарили шейни с циментови траверси да си мерят .... конете!!! Като си има в предвид как са зависели от здрав добитък, ма хич не ми се вярва така да са празнували Тудоров ден!!! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-03-16 20:02

"Фаст не изключваш възможността за тъпи доктори?"

Не. Както и за тъпи фармацевти. [smile]
Тя простотията по хората ходи, не по конете ![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: radikyokushin   
Дата:   21-03-16 20:11

bairi100 написа:

> Гецата е пич!Опитва се да ви
> доближи до суровата реалност,но
> вие искате дебел грим и
> ароматизатори.Искате пуешко бутче
> от такава-тъмничен затворник с
> хормони и 12 "Е"-та, е... имате ги![beer]

Че е пич, пич е, ама като им гледам профилните снимки на тия дето "се опитват да ни доближат до суровата реалност", ще са едни от първите дето ще "дадат фира", ако се сблъскат с реалността, за която реват.
А относно "Е"-тата - ще се съгласиш предполагам с това, че няма как да изхраниш екологично 8 милиарда народ в наши дни!
"Е"-тата си вървят с времето - нищо ново.
Всяко време е имало своите "Е"-та. Споко, нищо не е толкова страшно, колкото изглежда.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: sherbit   
Дата:   21-03-16 20:13

Продавачките в аптеките определено са със самочувствие.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Rand   
Дата:   21-03-16 20:18

Моят дедо с възмущение разказваше как видял един циганин да бие кончето си, което едвам дърпало натоварената краучка по баира. Ама той сигурно е ял "пуешко бутче от такава-тъмничен затворник с хормони и 12 "Е"-та". и от много копане на полето не му е останало време да се запознае със суровата действителност. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bairi100   
Дата:   21-03-16 20:24

Посланията на вашите дядовци са останали нечути и неразбрани!Определено много хора предпочитат да се самозалъгват.Мнооооооого тъжно![smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   21-03-16 20:27

radikyokushin и каква е суровате действителност в Лясковец дето искаш да ми я покажеш докато давам фира [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: ikar111   
Дата:   21-03-16 20:31

Три години подред снимам на Тодоровден. Първата снимах и началото на тегленето до момент, в който при един от участниците не видях как краката на коня трепереха, очите му щяха да извръкнат от орбитите, а собственика го биеше, колкото му сила държи. Прииска ми се да мога да им сменя местата И си тръгнах. Емоция е-ДА, но за мен е гадна. Прекрачва се границата. До един момент коня печели с достойнство и сила. В следващ момент коня печели унизен, бит,ритан и псуван! Ей тоя втория момент не искам да го виждам повече, камо ли пък и да го удостоя със снимане!


Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: viara123   
Дата:   21-03-16 20:34

"Апропо, конят е красавец, добре обгрижван и определено изглеждаше по-добре от стопанина си!"
Вероятно и доста по-интелигентен [smilie5]
Какво общо има циганията с традициите?

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   21-03-16 20:39

А къде видя цигания в снимките ми или в снимките които гравитират в момента във форума? Това, че повече от участниците са цигани не прави от празника цигания или тук просто сме се събрали с расисти?!

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bairi100   
Дата:   21-03-16 20:46

Ха-ха,верно има няк'ъв продукт в храната,водата,или йелектронните медии,дет действа кастрационно[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: ценослав   
Дата:   21-03-16 20:48

И само да отбележа, щото в темата не визирам никой фотограф!!! Значи това си е мое наблюдение по тава, как един празник започва леко, леко да се ..... изчофилва!!! Па ако щете и Великден с писаните яйца вече с ..... китайските ваденки, ако щете и нашите родни ..... китайски мартенички ..... бе традициите не са това което бяха![smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bairi100   
Дата:   21-03-16 20:49

Да не са пък ония със самолетите,с техните треилсове?Нещо,над наща махала не им е оперативно интересна[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: batsali   
Дата:   21-03-16 20:52

Започнете нови традиции. Старите и тях все някой някъде ги е започнал. Имали са смисъл за тогавашните хора, сега света е друг.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: radikyokushin   
Дата:   21-03-16 20:59

Абе, Геца спрете да се излагате, бе (със Сираков и Баири)!!!
Боя над животни ли ще ви направи по-корави [smilie23] [smilie23] [smilie23] !?!?!
Я идете в някоя зала и излезте на ринга, като сте толкова пекани, да видите какво е бой!
Ама там не е като да налагаш вързано животно...
Да ви питам аз после, кой какво е чул и разбрал от посланията на дедовците ни [smilie18] [smilie18] [smilie18] .

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   21-03-16 21:09

radikyokushin в карате клуба в Горна Оряховица ли си станал толкова корав? :) Хлапе, бил съм по клубовете по-вече от 10 години, служил съм в армията 15. Видял съм толкова бой колкото не си и сънувал. Сираков пък постоянно е в джаза. Айде порасни, излез от Лясковския си манталитет и тогава ми давай тон в живота. Това , че харесвам празници като конските кушии и тричането не ме прави нито любител нито оправдател на насилието над животни.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: viara123   
Дата:   21-03-16 21:12

Геца, моите почитания за снимките ти. Темата не е фотографска.
Става дума за изтезаване на животни, публично и при всеобщо одобрение и възхита. Където неандерталци от всички раси за твое успокоение малтретират тези красиви животни за кефа на интелигентната публика. Разбира се не става дума за конните бази, в които отношението е на друго ниво.
Не намирам разлика от боевете между животни, корида и пр.
Ако толкова харесвате подобни "сурови" изживявания, смятайте по една торба с цимент и хуквайте да се надбягване. За публиката не се притеснявайте, в пълен състав от конните гоки ще е при вас. Даже и фотографи няма да липсват.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bairi100   
Дата:   21-03-16 21:17

Стига с тия изтезания на животни си пълнихте главите!Големите изтезания са във фермите и по хапартаментите.Видно е!

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   21-03-16 21:23

Напротив, темата е супер фотографска доколкото фотографията е 90% философия и 10% умения, а слагането на знак за равенство между изтезанията на животни и народните традиции с участието на животни е некоректно!

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: radikyokushin   
Дата:   21-03-16 21:25

Gecata написа:

> radikyokushin в карате клуба в Горна
> Оряховица ли си станал толкова
> корав? :) Хлапе, бил съм по
> клубовете по-вече от 10 години,
> служил съм в армията 15. Видял съм
> толкова бой колкото не си и
> сънувал. Сираков пък постоянно е в
> джаза. Айде порасни, излез от
> Лясковския си манталитет и тогава
> ми давай тон в живота. Това , че
> харесвам празници като конските
> кушии и тричането не ме прави нито
> любител нито оправдател на
> насилието над животни.

Бъркаш ме с някого много яко [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Нямам нищо общо нито с Г. Оряховица, нито с Лясковец. От Монтана съм.
Ама карай...
И бих се радвал да съм хлапе, ама уви почти сме набори с тебе.

Бой може и да си видял, ама аз съм го изял тоя дето ти си го видял (не че го смятам за някакво достойнство това, де).

И да - това, че харесваш празници, като конските кушии, тричането и коридите, те прави и ЛЮБИТЕЛ и "ОПРАВДАТЕЛ" на насилието над животни[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] .


П.П. ааа... и "по-вече" се пише "повече", а "Лясковския" с малка буква [smilie21]



Публикацията е редактирана (21-03-16 21:47)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: realnoncho   
Дата:   21-03-16 21:28

ikar111 [smilie24]

По-трудно е да видим прекрачването на границата, ама е по-лесно да обвиним тези, които я виждат, че са с "изгладени мозъци"...

Няма общо между това как се отнасят някои хора с животните и традициите. Никой не слага знак за равенство и обобщение. Но явно на доста хора не им допада традиция да значи да си заровиш главата в пясъка за нещо, което не ти изглежда нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: viara123   
Дата:   21-03-16 21:40

В духа на традициите е уважението към труда, възрастните, учението, честността и още доста неща. Да вземем да се захванем за тях, конете са отживелица.
Колкото до философията във фотографията, има я у гениалните автори. Извини ме, но не си от тях.



Публикацията е редактирана (21-03-16 21:42)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   21-03-16 21:45

viara123, трудно ми е да приема, че автор с две снимки в профила си като твоите може да дава някаква реална оценка въобще за фотографията, авторите и философията във фотографията. Форумите са много интересно нещо, това, че може да разговаряте едва ли не с всеки на планетата не ви прави равни в никакво отношение със събеседниците ви [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bairi100   
Дата:   21-03-16 21:47

Кулеги,ни съ нападъйти,уе!

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   21-03-16 21:53

Е тя темата накрая ще се изроди в насилие то е ясно, че накрая идат варварите и поставят началото на новата цивилизация [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: viara123   
Дата:   21-03-16 21:54

Е, ако претендиращ за гениалност, имаш я.
Извинете, че си позволих.... Злоупотребих с Вашето снозхождение... Моля прошка

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   21-03-16 21:55

Може, но ще почакаш прошките догодина... таз годишните бяха преди седмица [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: radikyokushin   
Дата:   21-03-16 22:00

Gecata написа:

> viara123, трудно ми е да приема, че
> автор с две снимки в профила си
> като твоите може да дава някаква
> реална оценка въобще за
> фотографията, авторите и
> философията във фотографията.
> Форумите са много интересно нещо,
> това, че може да разговаряте едва
> ли не с всеки на планетата не ви
> прави равни в никакво отношение
> със събеседниците ви [smilie3]


Gecata, има една велика максима, за която е добре човек да се сеща винаги, когато подлага на съмнение нечие мнение, а тя е, че "истинността на казаното няма отношение към компетентността на говорещия".
Ако ще и най-големия глупак на света да заяви, че утре слънцето ще изгрее, това по никакъв начин не означава, че то няма да се случи.

Надявам се ме разбра [smilie3] !



Публикацията е редактирана (21-03-16 22:04)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: viara123   
Дата:   21-03-16 22:04

А за варварите сам не знаеш колко си прав. Оп, пардон!

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bogdanov   
Дата:   21-03-16 22:07

Чета и немея... вие кон на живо виждали ли сте бре? Давате ли си сметка колко време човек и кон са си били необходими един на друг? Конете са силни, красиви, благородни и интуитивни животни. Функцията им не е определена в последните месеци. Те сътрудничат на хората от векове. Какво предлагате, розови полички ли да им обуем? Били ги товарили... кокошки ли да товарят? Защо според вас мощността на автомобилите се измерва в конски сили? Някакво неловко объркване цари в главите на съвременният човек. На Арденският тежковоз да забраним да тегли, на холщайнера да скача, на френския рисак да бяга?, На
Да сложим на всички породи червило и да ги мажем с плажно масълце... А кучето няма да лае и да хапе, защото е нехуманно според няколко НеПеО-та. Май съвсем се оляхте. Гледали ли сте кон? Аз съм гледал. Нямате представа какви грижи и каква любов е нужна за да спечелиш доверието му. Коня съчетава в себе си сила и грация, кураж и изящество, лоялност и решителност, могъщество и пълноценност. Това са качества, които липсват на много от нас, ама видиш ли някак от самосебе си знаем кое е добре и за тях. :))) Конете бягат, скачат, теглят, водят битки, това е част от техният живот, за разлика от розовите зайчета. (които по принцип са белички, но с лека безамонячна червена боя за коса, могат и розовички да станат)
Уверявам ви, че индийските "слончета" и с по-големи тежести биха се справили с лекота. За разлика от нас.
А нито Гецата, нито Сираков, нито 100 баири са ги товарили тези бетони в каруцата. Те само ви показват как да използвате фотоапаратите си по предназначение. Хайде бъдете здрави!

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   21-03-16 22:09

"истинността на казаното няма отношение към компетентността на говорещия" това не е велика максима , а глупава минима..и да, надявам се и ти да ме разбра [smilie3]
и.. щях да пропусна , но зад кадър го има и това:

https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1458590557_IMG_4015.jpg


а то е същото каквото стои и пред кадър но с обратен знак

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: 5co   
Дата:   21-03-16 22:10

Традиционалистите.
Айнщайн е казал, че интелектът е способността да се променяш.
В Европа никой 5 пари не дава за традициите на другия, а е най-привлекателното място в света.
Милиони хора си оставят традиционалистките общества и се запътват към нея.
Замислетесебе!

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: radikyokushin   
Дата:   21-03-16 22:13

bogdanov написа:

> Чета и немея... вие кон на живо
> виждали ли сте бре? Давате ли си
> сметка колко време човек и кон са
> си били необходими един на друг?
> Конете са силни, красиви,
> благородни и интуитивни животни.
> Функцията им не е определена в
> последните месеци. Те сътрудничат
> на хората от векове. Какво
> предлагате, розови полички ли да
> им обуем? Били ги товарили...
> кокошки ли да товарят? Защо според
> вас мощността на автомобилите се
> измерва в конски сили? Някакво
> неловко объркване цари в главите
> на съвременният човек. На
> Арденският тежковоз да забраним
> да тегли, на холщайнера да скача,
> на френския рисак да бяга?, На
> Да сложим на всички породи
> червило и да ги мажем с плажно
> масълце... А кучето няма да лае и да
> хапе, защото е нехуманно според
> няколко НеПеО-та. Май съвсем се
> оляхте. Гледали ли сте кон? Аз съм
> гледал. Нямате представа какви
> грижи и каква любов е нужна за да
> спечелиш доверието му. Коня
> съчетава в себе си сила и грация,
> кураж и изящество, лоялност и
> решителност, могъщество и
> пълноценност. Това са качества,
> които липсват на много от нас, ама
> видиш ли някак от самосебе си
> знаем кое е добре и за тях. :)))
> Конете бягат, скачат, теглят, водят
> битки, това е част от техният
> живот, за разлика от розовите
> зайчета. (които по принцип са
> белички, но с лека безамонячна
> червена боя за коса, могат и
> розовички да станат)
> Уверявам ви, че индийските
> "слончета" и с по-големи тежести
> биха се справили с лекота. За
> разлика от нас.
> А нито Гецата, нито Сираков, нито 100
> баири са ги товарили тези бетони в
> каруцата. Те само ви показват как
> да използвате фотоапаратите си по
> предназначение. Хайде бъдете
> здрави!

А ти цигански кон на кушия виждал ли си? И какво общо с фотоапаратите има това?

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bairi100   
Дата:   21-03-16 22:15

Способноста да се носиш по течението всеки безмоторен я умее[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: viara123   
Дата:   21-03-16 22:16

Никой кон няма нужда от човек или от "сътрудничество" с него. И ако забраниш на тежковоза да тегли, надали ще изпадне в депресия.
И си набий в чутурата, че конете, както и останалите животни НЯМАТ функция.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: mmjm   
Дата:   21-03-16 22:18

viara123, [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: sherbit   
Дата:   21-03-16 22:19

А админа махна темата ми за Динко (оня дето знае английски перфектно). :)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: marrio31   
Дата:   21-03-16 22:20

Този празник доста се изврати,главни участници са цигани и това е основния проблем,нямат жал към животните,четохте ли какво е станало на 19.03.16
https://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1560769




Публикацията е редактирана (21-03-16 22:22)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bairi100   
Дата:   21-03-16 22:20

Тъй стаа,кът си избираме жените по хубост![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: batsali   
Дата:   21-03-16 22:22

Рисковете на професията. Пожарникарите също търпят поражения при изпълнение на служебните си задължения, но не мразим огъня, защото ги е опарил.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   21-03-16 22:23

В Европа никой 5 пари не дава за традициите на другия, а е най-привлекателното място в света. А бре, за това ли правят по 4-5 международни фолклорни фестивала годишно вече и във всеки малък град?
Начетох се на глупостите ви днес, и ми идва в повече оставането в темата.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: radikyokushin   
Дата:   21-03-16 22:24

Gecata написа:

> "истинността на казаното няма
> отношение към компетентността на
> говорещия"
това не е велика
> максима , а глупава минима..и да,
> надявам се и ти да ме разбра [smilie3]
> и.. щях да пропусна , но зад кадър го
> има и това:
>
> https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1458590557_IMG_4015.jpg

>
> а то е същото каквото стои и пред
> кадър но с обратен знак

Глупаво е това, което пишеш и начина, по който спориш, но го разбирам, защото няма какво да кажеш по същество [smile] .

Относно кадъра - щеше да е същото, ако на него имаше и един кон с тояга, да ги налага тия юнаци [smilie5] , да видим тогава дали щяха да са така ухилени [smilie18] [smilie18] [smilie18] .

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: viara123   
Дата:   21-03-16 22:26

Е те ухилени заради арматурата. И щот ги снима Гецата[smilie5]



Публикацията е редактирана (21-03-16 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bairi100   
Дата:   21-03-16 22:27

"Конче,айде ако обичаш,най-учтиво те моля,остави за малко пасането на тревица,да потеглиш ралцето ,да насеем 5дка картоф,или от хуманни чувства,те сменям с трактор"[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: nemchev   
Дата:   21-03-16 22:30

бля, бля, бля.....Гецата е яхнал метлата а Сираков му приглася...горко ни като нация...аре малко по-кротко...кон вързан за зил, натоварен с кафяви....от кога това е традиция...иначе ям кюфтета, коне съм виждал, даже ме е ритал кон. И във фамилията ми имаме касапи и знам как се колят животни...обаче това не е традицията на тодоров ден. ай много ви здраве.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: viara123   
Дата:   21-03-16 22:33

Боли го фара кончето за картофите ти

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: marrio31   
Дата:   21-03-16 22:33

https://www.youtube.com/watch?v=SaD8GTHMpe0

https://www.youtube.com/watch?v=1r9Fc6t-CbY

Да,тъжна картинка.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: batsali   
Дата:   21-03-16 22:39

Апропо, има толкова цигани на тия събития, защото циганите имат и ползват коне и каруци повече от другите българи. Колата иска пари за гориво, коня пасе трева. Да, грозно е да видиш някой да си бие животното на улицата, но като му го отнемеш и го глобиш го лишаваш от помощник в и без това мизерното му битие. Никой не мисли за човека, а това говори за доста по-сериозен проблем от насилието над животни - пишман родолюбците и правозащитниците смятат циганите за по-низши от животните. Интересно как за "нормалните" хора валидно оправдание е "народа е изнервен от гадното българско ежедневие и му писва понякога", но ако става дума за цигани - те са просто цигани, това им е гена, господ толкова им е дал...

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: marrio31   
Дата:   21-03-16 22:43

Я обясни по-точно как ще му вземат коня,трябва със жандармерия да идат да го вземат,те нямат страх вече и скачат и на полицията,изпусната работа[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bairi100   
Дата:   21-03-16 22:50

Абе като се загрижихте за животинките,знаете ли ,че от няколко години евросубсидиите стимулираха шепа хора да разорат безкрайни декари по милата ви родина и унищожиха неизброими количества животинки,техните местообитания,синурите,дет крепяха почвата-тя се втурна в деретата.Де сте бе!Не ви виждам по кърищата.А чували ли сте за палене на стърнища(така и викат на природата по масмедиите)-цели региони бяха опожарени,нееднократно и опозорени.Де сте,че се оглеждам,ама освен децата ми,никой не виждам да го е еня.Да земете да пуснете пренаселването и да подкрепите някое реално кътче със живот в BG-то!В момента,докат си тренирате животнообичливостта.А колко дървета засадихте тая есен?А знаете ли,че те после дават подслон на някоя животинка?Дават,ама ако ги обгрижите десетина годинки поне и се застраховате,че съседа няа мине след вас с козичките или резачката[smilie18] Ша има бая трева да опасете преди да научите отде духа вятъра и как му се противостои!

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bogdanov   
Дата:   21-03-16 22:58

viara123, дори "чутурата" ми има някаква функция, какво да говорим за животните... Опитвам се да не обиждам никого. В прав текст ти казвам, че съм имал кон, почти съм убеден, че съм се грижил за него в пъти повече от колкото някой се е грижил за теб. За това съдя по отношението му към мен и околните хора... не беше подобно на твоето. Питам те виждала ли си кон на живо или изграждаш представите си за това животно от телевизията и от разговори със съграждани? Бъди сигурна, че ако един кон или куче не извършват дейността за която са създадени, трупат в себе си излишна енергия, която ги прави разрушителни, тоест изпадат в своеобразна депресия.
radikyokushin, сигурно си афектиран от частен случай. Кон и каруца е поминъка на повечето цигани. В някой цигански фамилии конят стои по-високо в йерархията от жената. Ако търся позитив във възприятията на тази общност, със сигурност ще го открия в отношението им към конете.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: boxer   
Дата:   21-03-16 23:02

А датчаните имат традиция да трепат тюленчета.
Не е православно, така да знаете.
Трябва да се уважават само православните традиции.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: nemchev   
Дата:   21-03-16 23:02

Богданов, колко пъти върза коня си за камион? да го тегли де, не за да пасе...или за каруца пълна с циментови блокове? От чисто любопитство питам.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bogdanov   
Дата:   21-03-16 23:30

nemchev, не съм го правил, той беше ТРАКЕНЕН, кон за езда. Питай ме колко пъти съм го яздил!

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: radikyokushin   
Дата:   21-03-16 23:35

Баири, не пиши неща, които не са ти ясни.
Провери колко са, като площ земеделските земи преди 1989 година и колко са днес, и тогава изпадай в паника!
Дори и сега има землища с до 10-15% необработваеми площи, така че спокойно - има къде да живеят животните.

А и не мога да разбера как това оправдава насилието над домашни животни???

Богданов, не съм афектиран въобще от никакъв частен случай, а от драсканиците в темата на няколко дебели кратуни, които се опитват да ми обясняват, че подобни простотии били традиция и не трябвало да се променят (включително и коридите в Испания).
...и ще ми го сравняват с яденето на кюфтета... А'й сиктир!



Публикацията е редактирана (21-03-16 23:50)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: nemchev   
Дата:   21-03-16 23:40

тези, дето ги връзват за зил-ове и ги товарят с циментови блокове, какви се водят? животни за бой? щото не знам кон дето ще премести 3-4 тона след 40-50 тояги по гърба....или ти тва не си го виждал?

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bairi100   
Дата:   21-03-16 23:47

Ради,ша падне паша на насилствено расла Био-трева,но пак не давам надежди при тебе.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bogdanov   
Дата:   21-03-16 23:54

radikyokushin, традициите представят характеристиките на дадена общност. А това запазва идентичността на тази общност. Тя съхранява ценностни форми необходими за формирането на самата нея. Никак не е ретроградно твоето възставане, но само ако предложиш вариант, който да замести а не да премахне подобен тип национална идентификация. Демек трудна работа... не е достатъчно само да рипаме и отхвърляме онова, което с години е съграждано.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: nemchev   
Дата:   22-03-16 00:02

съграждано е не с години, а с векове....обаче само за няколко години му таковаха таковата на изграденото. както казах и вчера, същото се очаква и с мъжкото хоро, и с всяка останала ни живописна традиция.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bogdanov   
Дата:   22-03-16 00:22

nemchev, нито аз, нито ти ще толерираме насилието над животни. С това си на ясно. Не си на ясно само с възможностите, които имат конете. Съжалявам много, че на тодоров ден бях с камера, която нямаше вградена програма за поезия. Село Козаревец, 35 години конярско дружество. Нито един циганин в селото. Два състезателни коня, размазващо красиви, силни, оседлани. И едно 13-14 годишно циганче от съседно село с дребно конче без седло. Попитах го как се казваш...
- Сабри.
- Бърз ли е коня Сабри?
- ....много... Три пъти побеждавахме в нашето село.
- Я си вдигни едната ръка, като победител! вдигна я...
Дойде неговият ред да застане на старта и да се състезава, държеше коня за гривата, нямаше седло, нямаше 18 години и нямаше право да се състезава, но отидоха. Пресече финала много малко след предпоследният. После изчезнаха и Сабри и коня му. Преоблякоха се, дегизираха се някак неразпознаваемо. Исках да ги снимам пак, след състезанието... не ги открих. нито Сабри, нито коня му.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: batsali   
Дата:   22-03-16 00:29

Идентичността се променя, защото обстоятелствата се променят. Дори съседни поколения, особено през последния век, се различават доста в мирогледа си, защото света, в който израстват и живеят, е различен. Не можеш да съхраниш традиции, които не са в съзвучие с настоящите ценности и ежедневие. Преди 100 години много по-голям процент от населението се е качвало на кон, пипало е кон, знаело е как мирише около коня. Много граждани са виждали някои селскостопански животни само на снимка или от голямо разстояние докато фучат покрай добитъка с колата. Традициите се запазват, когато значат нещо за спазващите ги. Колкото и национални знамена да се развеят и колкото и романтично да се говори за отминали времена и нрави, хората, които са живи сега, не са хората, които са започнали дадена практика. Те имат други проблеми, други стремежи и оперират в други обстоятелства. Всяко нещо, което се прави, просто защото така се е правело в продължение на Х години, изглежда до известна степен натрапено и в много случаи е обречено на отживяване. И в това няма нищо лошо. Българите преди 100 години не са спазвали традициите на българите преди 500 години, нашите традиции също няма да се спазват след 500 години.

Ако пък идентичността ти се изразява в това, че си родственик на хора които някога са яздили коне, някога са почитали някакъв бог, някога са носели дрехи с някакви шарки, живели са на някакво място и като племе са се наричали някакси, то това е празна идентичност. Всичко това е лотария. Някои се раждат жени в средновековна Япония, някои се раждат мъже в комунистическа България... От значение е единствено какво ТИ ще постигнеш в настоящето, защото традициите не строят сгради и не правят научни открития. Започнете и спазвайте ваши традиции, защото те ще имат най-голямо значение за ВАС и вашата идентичност тук и сега. Живейте в настоящето, защото миналото е далеч назад, а бъдещето още не е дошло.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: nsirakov   
Дата:   22-03-16 00:31

Fast_eyebrow и компанията, която не успя да измисли нищо друго освен лични обиди... благодаря ви, че затвърдихте мнението ми за бъдещето на нацията. Оставам над нападките ви, относно моята личност... Хора като вас не могат да ме обидят, само ме разсмяхте ;)

Бързовеждов доколкото знам си приел Хамериканската вяра... Интересно ми е, знаеш ли, че дори и в Америка, традициите се тачат, състезанията са разгорещени, а ако се чудиш от къде да го видиш - Ю тюбе е пълен с хамерикански дърпаници на тежести :)


Младежа на нацията, каратистът дето написа:
"Въобще замислял ли си се, че колкото по-назад във времето се връщаш, толкова по-малка стойност е имал човешкият живот.
За животните пък, въобще да не говорим."

Прочети някоя индианска книга, прочети историята на прабългарите и свързаността им с конете, па тогава говори за стойност и традиция...

Уви, Qui curae est....

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bairi100   
Дата:   22-03-16 00:32

Приятели,не залагайте емоциите си на куц кон!Лека нощ от мен!

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   22-03-16 00:55





Публикацията е редактирана (22-03-16 01:02)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-03-16 00:57

Много знаеш, какви вери съм приемал ! :)

Просто се учудих, че човек,който има страст да прави добри пейзажи, а и е лекар, с лека ръка приема ненужно мъчене на животно като някаква изконна традиция.Нямам нищо против чисто състезание с коне или прескачане на препятствия, там и човек и кон споделят усилията и тръпката на състезанието, но да товариш прекомерно и ненужно животното, че и биейки го, ами не го приемам, съжалявам!И никой не може да ме убеди,че това било традиция.Дядо ми, лека му пръст, 15 год. гледа коне на село. Там всеки си имаше кон и хората ги щадяха. Ако вземе,че умре някоя животинка от тях си беше мъка-губиш верен помощник, те затова и ги щадяха. На мнение съм, че каквото ти е отношението към животните,такова е и към хората около теб.

Ок, мир да има, ако съм обидил някого, моля да ме извини ![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: catandgoddess   
Дата:   22-03-16 01:03

запазили са рода, в което се крие висшия смисъл на живота - неговото възпроизводство.

Геца, това не ми звучи добре. Възможно е, но е като всички да изтеглят късата клечка едновременно[smilie5]

За какво тогава се хаби енергия за мутации и еволюция баси[smilie8]

Вие си говорите за коне тук, аз съм бягал от кон, сигуено не е бил на bogdanov коня[smilie5]- в Чипровския балкан[smilie7]

ПП: сега като се редактира цитираният и звуча като шизофрениик [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (22-03-16 01:22)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bogdanov   
Дата:   22-03-16 01:38

Абе я се хващайте да снимате. Че вярно изпускам нишката, колкото и да следя коментарите. Като те подгони коня, хвана ли те? Аз съм до тук по темата.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: catandgoddess   
Дата:   22-03-16 01:40

Не, спасих се в едни къпини встрани от пътеката. После се откъснах от тях като оставих малко дрехи и малко повече кожа, но коня не ме хвана[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: batsali   
Дата:   22-03-16 01:47

Тва е нищо, мене ме е гонил петел.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Антивик   
Дата:   22-03-16 08:05

Бря! Кога успяхте да изпишете толкова писаници и мъдри мисли, едва ги изчита човек[smilie10].
Говори се за традиции, традициите са обичаи, обреди повтаряни многократно в годините и утвърдили се като практика в дадено общество, другото което се вкарва тепърва му се вика иновация. На времето кога ги учих тези нещица/до колкото си спомням, бая отдавна беше/ за традиционния "Тудоров ден" никъде не ставаше въпрос за впрягане на кон в шейна, натоварена с тонове бетонни блокове и да му се дава зор да свърши нещо де не го може или па за което не е предназначен. Та за мен тази иновация си е чист тормоз, друг е въпроса ако е каруца с колела, що там натоварването е по-малко, но пак трябва да има някаква мярка. А и да се гледа какво е състоянието на гумите що си е бая зор да се мъкне товар с меки гуми/изпитано на собствен гръб/.
bogdanov е прав, че има различни коне с различни предназначения та даже и такива де са за големи товари/мисля са разработени за артилерията първоначално и тегленето на тежки топове и ракли със снаряди(ако греша моля за извинение и корекция)/, но и тях не са ги товарили до откат и са съобразявали бройката с товара.
Дали трябва да се пазят традициите -определено ДА, трябва да помним кои сме и от къде идваме, що "Който владее миналото, управлява бъдещето" или нещо подобно, а и историята е учител на народите. Само да си е чистата традиция с киченето на конете, с църковната служба, с традиционната кушия където кон и ездач са едно и са на равно и коня има възможност да хвърли ездача ако ония нещо прекали. И съответните песни, хора и веселби за народа.
Много повече ми харесва да гледам добре обгрижван и гледан кон с хубаво седло и сбруя, яхнат от жена, вместо някое измъчено добиче впрегнато в шейната и млатено от стопанина, с единствената цел/тоест безсмислие/ да се покаже, че е по-по-най от всичките, да си начеше егото, де му се вика.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: sherbit   
Дата:   22-03-16 08:30

Преди 30 години съм гледал надбягване с коне, с магарешки каручки, шейна и товар. Победителите печелеха живи теленца и агънца с панделка. Който го шокира нещо в България ли живее?

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bairi100   
Дата:   22-03-16 08:31

Приятели,излезте малко да поживеете сред животинките-пролет е!Може една къща за синигер да сковете(за бога без кацалчица,голям параден вход и синя боя!).Огледайте се,сега е момента да различите круша от върба.Може някое кърлежче да нахраните с мръсна кръв.Една дейност само струва повече от 10-томен наръчник по оглупяване.Лапад,копривка и глухарче има в изобилие.Фанете се за зелено!

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: viara123   
Дата:   22-03-16 09:53

богданов: "Бъди сигурна, че ако един кон или куче не извършват дейността за която са създадени, трупат в себе си излишна енергия, която ги прави разрушителни, тоест изпадат в своеобразна депресия.
.......
Кон и каруца е поминъка на повечето цигани. В някой цигански фамилии конят стои по-високо в йерархията от жената. Ако търся позитив във възприятията на тази общност, със сигурност ще го открия в отношението им към конете."

Добре, без чутура, извинявай.
Все пак явно не можеш да проумееш, че нищо не е "създадено" в полза на човека, че нищо няма нужда от сътрудничество с него. Ще ти подскажа, май навремето се е смятало, че негрите са "създадени" да бъдат роби. Излишната енергия не се изразходва с побой и пришпорване до припадък. Сигурен съм, че ти не си се отнасял така към конете.
Колкото до поминъка, той е всевъзможни кражби и бракониерство, а каруцата е за транспорт на плячката. Не се сещам за друг поминък.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: viara123   
Дата:   22-03-16 09:59

По темата ...

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: sherbit   
Дата:   22-03-16 10:28

Всякаква стопанска дейност в дребното селско стопанство става с кон или магаре. 21 век, но факт.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: itilien   
Дата:   22-03-16 11:29

sherbit - Дребното селско стопанство постепенно изчезва. Земеделските масиви се окрупняват и обработват от арендатори, а хората, занимаващи се с дребно земеделие застаряват и вече нямат сили да се занимават с това. В резултат изчезват и конете и животните - кози, овце, крави. Наблюденията са ми преки от моето село.
Традициите не са нещо вечно. Те са свързани с ежедневието на хората и начина им на живот. Ако никой не ползва коне, няма и смисъл да има Тодоровден. То и затова масово в тия събития участват цигани, щото основно само те все още ползват коне.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: sherbit   
Дата:   22-03-16 11:32

За по-нагоре .... Менгеле е доктор, падал си е по очи.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: nsirakov   
Дата:   22-03-16 15:26

написа:

...
Нямам
> нищо против чисто състезание с
> коне или прескачане на
> препятствия, там и човек и кон
> споделят усилията и тръпката на
> състезанието, но да товариш
> прекомерно и ненужно животното, че
> и биейки го, ами не го приемам,
> съжалявам!И никой не може да ме
> убеди,че това било традиция.Дядо
> ми, лека му пръст, 15 год. гледа коне
> на село. Там всеки си имаше кон и
> хората ги щадяха. Ако вземе,че умре
> някоя животинка от тях си беше
> мъка-губиш верен помощник, те
> затова и ги щадяха. На мнение съм,
> че каквото ти е отношението към
> животните,такова е и към хората
> около теб.
>
> Ок, мир да има, ако съм обидил
> някого, моля да ме извини ![beer]

Никога не съм твърдял, че харесвам ненужното насилие...
Но ако се замислиш на какво подлагат състезателните коне, диетите им, анаболите им, че и ги застрелват при първата травма... не виждам с какво е по-различно от това да има състезание на коне, които са създадени с цел да дърпат тежки товари...

Прав си, собствениците на тези животни съм убеден, че се гордеят с тях, ценят ги и ги обгрижват сигурно повече, отколкото грижа получават от половинките им...

цък

виж този кон, работата, която върши... погледни погледа му след като е изтеглил трупите, да уморен е, диша тежко, но погледи погледа му.. в него има ГОРДОСТ, че се е справил със задачата... това не е поглед на животно, което е безпричинно малтретирано... това е поглед на победител, който знае в какво е най-добър....


Относно извиненията... драговолно дадени - драговолно приети...
[beer] , радвам се, че не се оказваш толкова първосигнален, отдавам предишните ти думи на емоция и забравям за тях :)

от мен толкова по темата

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: batsali   
Дата:   22-03-16 16:52

Психоанализ на конски поглед....


https://youtu.be/7InRmTGU0Hg?t=101

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: itilien   
Дата:   22-03-16 18:19

Toя кон ако го оставиш на свобода има няма след 2 дена ще му омръзне да пасе, ще се депресира и ще се впрегне сам да тегли някое паднало дърво. Не заради друго, ами от гордост - да печели повече медали и грамоти.



Публикацията е редактирана (22-03-16 18:19)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Shael   
Дата:   22-03-16 20:25


Малко усмивки от старите ленти.[smilie3]


Историята на един кон (ТВ театър) (1985)






В ролите: Коста Цонев, Илка Зафирова, Стоян Гъдев, Анани Явашев, Стефан Данаилов, Венцислав Кисьов, Ангелина Михайлова, Анани Явашев и др


Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: ценослав   
Дата:   22-03-16 20:38

Тоя "кон" ако беше изял и няколко камшика, щеше по дълго да ..... носи!!! [smilie3] [smilie8] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   22-03-16 21:56

Тия коне още ли ги дъфчите? Конят си е кон, трябва да се товари, да се язди, докато му изскочат жилите, иначе се превръща в овца. Мислите ли че конят би искал да е овца?! Аз не мисля така. Дори ако трябва да се отъждествя - по добре шпори в хълбоците и камшик по гърба отколкото да съм овца... а вие? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-03-16 23:27

Пффф, баси абсурдния пост, особено последната част. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Rand   
Дата:   22-03-16 23:36

Gecata, дай да те пробваме дали си кон или офца с предлаганите от теб методи, като шпори в хълбоците и камшици в гърба. Гавриш се с традициите, нашият народ не е тоя безобразния, който ти искаш да го изкараш.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   23-03-16 08:26

Гавриш се с традициите, нашият народ не е тоя безобразния, който ти искаш да го изкараш.
Rand, "не читатель, он писатель" [smilie18]. Сиреч - преди да коментираш трябва да четеш за да не изпадаш в глупаво положение като сегашното.



Публикацията е редактирана (23-03-16 09:10)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   23-03-16 08:42

Ало, защитниците на конете, ето ви две снимки от моите "дето се гавря с традициите" При по-внимателно вглеждане, ще откриете , че при "циганията" отсъстват каквито и да било уреди за мъчение , а при "естетиката и красотата" те са неотменима част, даже с метален шип накрая за по фина и концентрирана болка [smilie5] !!!


https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1425160871_IMG_4871.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1425161690_IMG_4793.jpg



ПП, снимките са в профила ми и можете да прескочите и да оставите по един глас, но за сега първенството държи тази със стика с металния шип накрая [smilie18]
И както се казва - наздраве за печелившите!



Публикацията е редактирана (23-03-16 08:57)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bairi100   
Дата:   23-03-16 09:26

Чакай бе,Геца!Там в шпорите има естетика.Особено ако са към ботушите навлечени в тънките крачета на някоя малкодупеста девойка.Нямаш усет за красивото,брат![smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: sherbit   
Дата:   23-03-16 09:30

Какви луканки стават като одъртеят. Ох, ох.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bairi100   
Дата:   23-03-16 09:45

Мноо лошо,който не уважава рода си!Който не осъзнава,че го има благодарениение на Онзи порив на баща му,дядо му и прадядовците.Остава изчезващ вид.Или почва да се възпроизвежда чрез пъпкуване[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   23-03-16 09:52

Кой ли ще е Онзи порив [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: BXMarkov   
Дата:   23-03-16 10:11

fast_eyebrow, "онзи порив" е това което прави от момчетата мъже.
Не искам да засегна никого, но тук виждам разговор между мъже и момчета.
Говорят за връщане на казармата, а дано!

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   23-03-16 10:18

Пффф,от времената на казармата гледам мъже до мъже , мила моя майно льо, в тая държава. Сигурно затова сме на това дередже. [smile]

Разбирам го така- Онзи порив на баща ти е тоя, дето му е повдигнал .. духа, да забремени майка ти. И дано да няма нищо общо с коне. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Hman   
Дата:   23-03-16 10:31

Аз лично избрах да гледам честването на Тодоровден на конната база на село Войводиново. Защото предходни години се нагледах на мръсни цигани млатещи конете с всевъзможни инструменти. А и не ми се щеше да обяснявам на децата защо споменават на кончето майка му и още по необясними пцувни. И видях млади хора който се отнасят с любов към животните целуват ги решат ги галят ги. Видях отношение като към приятел. Жокеите не използваха камшици и пръчки както показания горе, за сметка на това на кушиите на края индианците използваха доста стабилни пръчици. Разбира се на всяко място и събитие е различно и могат да се видят и нещата и в обратен ред. Но на мен лично ми допада първия вариант макар че не съм толкова голям естет.

https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1458413831_DSC_4946.JPG




Публикацията е редактирана (23-03-16 10:34)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Павел_Василев   
Дата:   23-03-16 10:48

Конете, като всяка жива душа, с помощта на много любов, внимание и с много тренировки, конете ще са способни на всякакви постижения спрямо физическото им състояние, с гласови команди и насочвания с повода, без да се ползват груби и силни физически приспособления за това...

Да сте виждали по "дискавъри" например, работен слон да бият така, както при конете?, защо ли не смеят хората така да го командват да върши тежка работа..., защото за разлика от конете, слоновете могат да бъдат много по-опасни и неконтролируеми ако ги ядосаш, затова са се научили да са много търпеливи, тренировки и грижовни с помощта на гласови команди и насочване с специален прът, като докосват леко определени точки по тях. Всичко опира до това, че трябва да имаш много време за тренировки и обучение към дадено животно, без да се стига до грубости за да изпълни дадена команда.

Относно бетонните тежести и железните каруци и шейни, според мен трябва най-малкото от естетическа гледна точка, да се използват дървени трупове вместо бетонните, истински автентични дървени товарни каруци вместо железните, да дърпат голяма дървена каруца, например с 10 прасета, все естествени неща от селския бит и ще е по-естествено и атрактивно, иска се толкова малко и всичко щеше да е красиво, естествено и истински Тодоров ден...



Публикацията е редактирана (23-03-16 10:49)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   23-03-16 10:58

Павеле, натовари бетонна греда в каруцата - спаси дърво! Айде сега да не отваряме дума за дърветата, че ще стане страшно [smilie18]



Публикацията е редактирана (23-03-16 10:59)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: viara123   
Дата:   23-03-16 11:06

Я, гениалния поет на ромската култура и бит се върнал с нови сили [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Павел_Василев   
Дата:   23-03-16 11:07

Павеле, натовари бетонна греда в каруцата - спаси дърво! Айде сега да не отваряме дума за дърветата, че ще стане страшно [smilie18]


----------------------------------------------------------------------------

И за това има решение, все някой от дадено село, има достатъчно най-малкото от така наречените "метровки" дърва, никакъв проблем не е да се заемат един вид и после да се върнат, а ако има наблизо място където се секат дърва, дърводелски цех и т.н. пак може да се взимат назаем големи дървени трупове и да се връщат, без да се реже за това нито едно дърво за целта.

С една дума, има ли желание, има начин!



Публикацията е редактирана (23-03-16 11:14)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   23-03-16 11:16

ДА бе брат, ама нали се сещаш, че ние само снимаме. Нямам кон, нито организационни правомощия. И на мен ми се иска ездачите да са с народни носии, конете да се усмихват, а кметът да ми отреди най-добрата позиция за наблюдение и снимане, ама цък!.. А за това, че нещата винаги може да се направят по добре то е ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Павел_Василев   
Дата:   23-03-16 11:28

ДА бе брат, ама нали се сещаш, че ние само снимаме. Нямам кон, нито организационни правомощия. И на мен ми се иска ездачите да са с народни носии, конете да се усмихват, а кметът да ми отреди най-добрата позиция за наблюдение и снимане, ама цък!.. А за това, че нещата винаги може да се направят по добре то е ясно.


----------------------------------------------------------------------------

Така е, остава само да се надяваме, че евентуалния бъдещ организатор на дадено място, живи и здрави догодина на Тодоров ден, би прочел по-горните редове и да успее да направи истински и красив Тодоров ден с народни носии, товарни дървени каруци и т.н. и най-важното, само с гласови команди и с повода да карат успешно да водят конете на дадено състезание...



Публикацията е редактирана (23-03-16 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: sherbit   
Дата:   23-03-16 12:07

Много добър кон [smilie18]

http://varnautre.bg/wp-content/uploads/2016/03/DSC02259.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Павел_Василев   
Дата:   23-03-16 12:19

По-повод написаното от мен по-горе, ето колко по красиво би било ако вместо с бетонните блокове и желязна каруца, бъде с дървена покрита каруца, използвах снимка на наш колега за пример, дано няма нищо против, направих набързо и груба обработка за сравнение:


Оригинала:

http://media.snimka.bg/s1/5248/036740733.jpg?r=0



Как би изглеждал с дървена каруца:


http://media.snimka.bg/s1/5248/036740734.jpg?r=0

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   23-03-16 12:55

Ма,моля ти се,такива "толерастки" каруци нямат място в нашите изконни, традиционни конски състезания, докарващи Онзи порив у бащите на някои съфорумци! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   23-03-16 14:03

Пвле, много импотентни примери даваш бе братчето ми. А дървената каручка наистина си е толерастка.

Ето това ми звучи по-родно , по близко ми е на душата и да забележим, че отново никой не бие коня си, а този даже е с усмивка 24 карата [smilie5]


https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1364063203_IMG_3541_1.jpg



ПП, и това е в профила ми, можете да се отбиете и да го оцените по достойнство [smilie18]



Публикацията е редактирана (23-03-16 14:05)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bairi100   
Дата:   23-03-16 14:14

fast_eyebrow баща ми е пример за мен и продължава да ми помага на 69г.,както и на батко ми.Както е пример прадядо ми дет неговата къща още се използва,както и баба ми и нейните предци,че по нейните чипровски килими се търкалят четерите ми деца,за които пък Аз съм сигурен,че ще знаят отде идват и какво да действат нататъка[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   23-03-16 14:24

Все пак не разбирам от какво се гнусите повече - от конската пот дето се лее по тодоровден или от миризмата на конските собственици.
Колкото до отношението ни към малките дупета обути в бели клинчета които всички харесваме , да готини са, ама не са традиционни, докато циганин с кон и каруца си е направо класика [smilie18]



Публикацията е редактирана (23-03-16 14:27)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Павел_Василев   
Дата:   23-03-16 14:30

Съгласен съм с примера който съм дал с въпросната каруца, че не е така "силово" атрактивна, ето намерих точната снимка която се вписва в картинката за Тодоров ден:

Дървена каруца, макар и с гуми, но натоварена с дървени трупи.

http://media.snimka.bg/s1/5248/036740912-big.jpg?r=0




Публикацията е редактирана (23-03-16 14:37)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: itilien   
Дата:   23-03-16 17:24

Геца, ако ти пъхнат на тебе едно желязо в устата и го дърпат с каиша, и ти ще се ухилиш като коня на снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   23-03-16 18:08

itilien, не мога да разбера с какви хора споря или вие просто така - само за спорта [smilie5] Ай земете се в ръце, вижте по кой свят ходите, свалете си розовите очилца, обуйте панталони и си ползвайте пишките по предназначение!
Ами кон е, за красота ли да си го гледат?!



Публикацията е редактирана (23-03-16 18:12)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: sherbit   
Дата:   23-03-16 18:26

itilien пускай жалба в полицията за всеки кон, който видиш. Всичките са с желязо в устата, като ги ползват по предназначение.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: itilien   
Дата:   23-03-16 21:57

Не бе, нека си ги гледат, аз нямам проблем с това. Ама не разправяйте как се усмихвали като им дърпат желязото в устата или колко гордо гледали като теглели трупите, че малко смешно изглежда.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: uri64   
Дата:   24-03-16 00:59

Не може да няма някоя европейска директива за отглеждане на щастливи коне [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Twingo   
Дата:   24-03-16 01:39

Тодоровден е една дума бе, хора...

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: sherbit   
Дата:   24-03-16 08:54

Отивам да тормозя вълците в зоопарка.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »