Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   17-09-17 23:51

Няма начин и другия щатен спамер и той да не се обади от клоаката !!! [smilie18] [smilie18] [smilie18] Нищо , че "ХАЛ-ХАБЕР" си няма от този принтер [smilie21] Ако е бил на 50 см от него, то е било на някое изложение [smilie21]Ама ако попита колко клиента са си купили оригинална шпула - може да изляза само аз , че съм броил 240 лева за нея , но това няма значение - важното е да се правим на многознайковци !!! Аман от такива !!! Клиенти и от Германия коментират , че принтера е супер но цената му е висока но тук ... веднага андрешковци от дежурните спамери във форума [smilie19] Сигурно всички ползватели на стари обективи с или без глухарчета и те са андрешковци , защото не са отделили пари за нов скъп обектив [smilie23]



Публикацията е редактирана (18-09-17 00:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: Джъмбо   
Дата:   18-09-17 09:12

[cool] [cool] [cool] [cool] давай давай давааааааай яко пянаааа [cool] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: asahi   
Дата:   18-09-17 10:08

Старите обективи, колега, се ползват заради своите специфични качества или недостатъци. Никой не ходи да снима комерсиално с глухарче, поне не в значителен обем. На теб ако ти е по-важно как ще икономисаш, а не как ще спечелиш, мога да препоръчам шпиндел от Фактор.бг за 232.85лв. Не че няма и по-тънко.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   18-09-17 10:47

Няма по евтин шпиндел от 232,85 ... поне засега. За оборудването на принтера с тези шпиндел-шпули за 2 вида хартия трябва да се отделят 1400 лева + другата "ниска" цена на кошничките за падане на готовите снимки (410 лева) стават едни над 1800 лева. Но се оказва , че никой не ги поръчва в България. Кошничките ги заместват колегите с всевъзможни картонени кутийки или други приспособени от стари принтери но на никой не му се дават толкова пари за нещо което никакво влияние нама да окаже на качеството на снимката. А шпинделите могата само да увеличат производителността. Предпочитам моя майстор да ми направаи кошничка от полистирол а с икономисаните пари да заведа семейството си някъде за един уйкенд [smilie21] На двутонното ми возило лагер-главина(дето се движи над 100 000км) струва 284 лева а от Епсон кутийка за падане на снимките 305 лева [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: asahi   
Дата:   18-09-17 11:46

А бе, човек, купил си машина за правене на пари за 4+ бона. Вместо да мислиш как да спестиш 200 лева помисли как да я използваш по предназначението и - да бачка много и да изкарва пари. Ползвай тази инвестиция да си вдигнеш нивото на бизнеса.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: HIT   
Дата:   18-09-17 13:17

Като си е купил "машина за правене на пари за 4+ бона"[smilie18] - трябва ли за всяко парче пластмаса, наречено "аксесоар" да брои по още една шапка пари???
Да не ги бере човека парите по дърветата? А и да ги бере - дърветат не са ваши[smilie5]
da.fo, помисли за шпиндел от някой стар бокс за хартия[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: asahi   
Дата:   18-09-17 13:30

Каквото трябва да направи съм го написал. Хората, които са успели, също са го правили вместо да правят това, което ти предлагаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   18-09-17 15:32

Asahi, много си далеч от истината за копирането на снимки , особенно в град с 10 000 житела [smilie3], които с всяка година намаляват - кой в чужбина, кой в по голям град. И парите по горе написах не са 200 да спестя а над 1200 [smilie25]

HIT, благодаря, ще огледам кутиите ми от Gretag-a дали не може от там нещо да се използва.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   20-09-17 20:39

Някой от ползвателите на Epson D 700 да е разбрал защо на сивото колело към шпиндел - шпулата за хартия също има зъбчатка след като не опира никъде ? Вашите предположения ги очаквам тук !


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   22-09-17 14:42

Сего го видях и аз. Най-вероятно, когато се слага най-широката ролка хартия, и си обърнал посоката на развиване, можеш да обърнеш цялата ролка и сивата страна да отиде на мястото на черната. Де да знам, нема баш логика.



Публикацията е редактирана (22-09-17 14:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   25-09-17 10:39

Аз си мисля , че ако на едното колело се износят зъбчатките - да се сменят местата им и работата да продължи, макар , че би трябвало да се износи частично и малкото зъбно колело, което е вътре в принтера. Та ако това е идеята на японците - още по лесно ще се измайстори такава шпиндел-шпула.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   29-09-17 20:42

Няма как да се обърне шпулата , тъй като на единия край има канал за ограничаване на шпулата да се движи на ляво и дясно а като се обърне - няма кой да ограничи това движение. Следващата седмица ще имам резултати относно - производството на такива шпули - цена, материал, с една или две зъбчатки и т н и който иска да се включи - ще направя списък и ще ги поръчам. Разбира се първо ще направя една за проба - ще сложа на моите принтери Epson D 700 и Fujifilm frontier S dx 100 и след като всичко е ОК - тогава ще предложа на колегите да се включат !!! Наздраве [beer]



Публикацията е редактирана (29-09-17 20:48)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »