Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Кой фотоапарат е с най-нисък шум при високо ISO ?
Автор: RTFM   
Дата:   30-01-16 15:39

Тъй като при покупка (а такава скоро предстои) това е едно от най-важните неща за мен ще се радвам на вашите мнения и препоръки относно това кой фотоапарат (без значение големината на сензора) е с най-добро ISO (над ISO 800) и освен това да се запазва и детайла максимално много.
Предварително благодаря за отделеното време[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой фотоапарат е с най-нисък шум при високо ISO ?
Автор: Saxon   
Дата:   30-01-16 15:43


Ето тук доста точна класация

Отговори на това съобщение
 Re: Кой фотоапарат е с най-нисък шум при високо ISO ?
Автор: deerstalker   
Дата:   30-01-16 15:49

Новия Никон д5

Отговори на това съобщение
 Re: Кой фотоапарат е с най-нисък шум при високо ISO ?
Автор: lamerko   
Дата:   30-01-16 15:50

Тази класация НЕ е за високо ISO. Сега излизат два нови топ модела на Никон, два на Канон и един на Фуджи. За всички тях се спрягат едни наистина добри нива на шум...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой фотоапарат е с най-нисък шум при високо ISO ?
Автор: Saxon   
Дата:   30-01-16 15:52

Тази класация Е за високо ИСО, виж какво съм маркирал - сортиране по шум.
За новите не знам, никой не знае още точно, говорим за настоящи модели.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой фотоапарат е с най-нисък шум при високо ISO ?
Автор: Бонд   
Дата:   30-01-16 15:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой фотоапарат е с най-нисък шум при високо ISO ?
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-01-16 16:00

RTFM,
Дай поне ориентировъчен бюджет!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой фотоапарат е с най-нисък шум при високо ISO ?
Автор: lamerko   
Дата:   30-01-16 16:20

Saxon: не точно. Това е някаква тяхна си класация на базата на много параметри, формиращи графата "спорт" - не може D610 да е на 12-то място. Всъщност може да спечелиш кафе със сметанка от Бонд ако потвърдиш класацията на моделите ЕДИНСТВЕНО по показателя за шум на високо ИСО :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой фотоапарат е с най-нисък шум при високо ISO ?
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   30-01-16 16:25

Баш само заради ISO-то се подреждат така в Спорт, не е по-сложна класацията.
Виж останалите графи какво мерят - Портретите показват само колко цветове може да изкара апарата, а пейзажите само динамиката.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой фотоапарат е с най-нисък шум при високо ISO ?
Автор: Бонд   
Дата:   30-01-16 16:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой фотоапарат е с най-нисък шум при високо ISO ?
Автор: boni   
Дата:   30-01-16 16:29

Класацията на DXO си е много точна даже. Пробвал съм почти всички от тези камери и гарантирам, че нямам особени забележки в тази подредба.
Пише си ясно Sports (Low-Light ISO). Само ИСО-то се мери. Иначе A7s не става за спорт въобще, защото АФ е бавен, но като ИСО е най-добра.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой фотоапарат е с най-нисък шум при високо ISO ?
Автор: colorphoto   
Дата:   30-01-16 16:33

В тази класация ми е странно че дават Д-610 няколко позиции по-назад от Д-600.[smilie11]

От гледна точка спорт даже трябва да е една идея по-напред 610 заради лекото забързване на кадрите в секунда.

В ИСО-то също няма логика да е с толкова различно представяне.....

Някой може ли да обясни какво са имали предвид от ДХО-то?

Не че ме притеснява таквоз нещо,но ми е любопитно как ги смятат тези тестове,пък и аз редовно снимам на най-висоски ИСО-стойности.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой фотоапарат е с най-нисък шум при високо ISO ?
Автор: kvakioh   
Дата:   30-01-16 16:33

Fuji не се тестват от DXo, понеже DXo са най-меродавните и с "големите" възможности. Те имат доста добро високо исо, поне до 5000 като стойност картинката е доста добра.
А7s/A7R mk2 са бавни като фокус, но достатъчно като детайли и добра картинка при на високото исо.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой фотоапарат е с най-нисък шум при високо ISO ?
Автор: didesignbg   
Дата:   30-01-16 16:35

Тея спортни журналисти милите са невероятни мазохисти. ДхО им казва че сони са с един стоп по-добри от най-добрия канон те продължават да се мъчат.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой фотоапарат е с най-нисък шум при високо ISO ?
Автор: RTFM   
Дата:   30-01-16 16:38

Предлагам да оставим DXO настрана, аз ако вярвах на тези тестове нямаше да питам тук. DXO ориентира донякъде но аз се интересувам от мненията най-вече на хора снимали с фотоапарата за който говорят/препоръчват.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой фотоапарат е с най-нисък шум при високо ISO ?
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   30-01-16 16:42

Е, Бони следва доста камери да е тествал, не знам защо според теб мнението му да не става за критерий. В случая се припокрива с ДхО[smile] Ако само шум ти е приоритетът, прежалвай фокус, МП и т.н. и вземай едно Сони А7с.



Публикацията е редактирана (30-01-16 16:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой фотоапарат е с най-нисък шум при високо ISO ?
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   30-01-16 16:45

Тъй като не си казал бюджет и не ти трябва баш веднага бих казал Nikon D5 - това което се знае за него е че е революционна промяна спрямо предните или пък малкото му братче - D500, това е ако държиш на DSLR, иначе A7 MK2 са със страхотни сензори.

Ако все пак се търси компактност и по-разумен размер DSLR - D7200 има чудна картинка, която лично за мен до ISO 8000 e хубава на размер за показване на екран (2048 пиксела широчина).
Също и за XT1 и XT2 на Fuji съм чувал страхотни неща.
Или пък Sony A6000 (или предстоящия A6100).

Иначе ако горната ти граница е ISO 800-1600 и със D3300 вероятно би бил доволен от картинката.
Нямам наблюдения как се справя Канон, но и техните съвременни би трябвало да са поносимо добре до ISO 800-1600

Отговори на това съобщение
 Re: Кой фотоапарат е с най-нисък шум при високо ISO ?
Автор: boni   
Дата:   30-01-16 16:46

DXO в тази графа дават само нивата на шум. Нищо друго свързано със спорт и т.н .Само и единствено ИСО-то. Ето пример за точността, до него е графиката със SNR :
http://www.dxomark.com/Cameras/Sony/A7S---Measurements


Аз съм снимал с абсолютно всички апарати от първите 15 позиции и с много от по-долните позиции. Гарантирам, че що се отнася до шум, класацията е вярна. Разбира се, ралзиките между 610/600/750 и други около тях са реално незабележими, вижте и стойностите, разликата е фактически никаква.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой фотоапарат е с най-нисък шум при високо ISO ?
Автор: ilcoin   
Дата:   30-01-16 16:49

Много, ама много малко са хората които могат да имат обективно, безпристрастно мнение и да са достатъчно компетентни, за да преценят нещата. И да имат достъп до повечето от моделите на пазара. То е като да търсиш честен политик.

Чети Дхо [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой фотоапарат е с най-нисък шум при високо ISO ?
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-01-16 16:52

kvakioh написа,
"Fuji не се тестват от DXo, понеже DXo са най-меродавните и с "големите" възможности. Те имат доста добро високо исо, поне до 5000 като стойност картинката е доста добра."

Откъде ти хрумна, че DxO не тестват Фуджи???
Сигурно е мираж:
ТУК , ТУК и ТУК , например. [smilie5]
Знаем, че си по-велик от DxO, ама досега едно измерване не си показал - само общи приказки.
Я да видим как определи, че е "поне до 5000"? А за кое тяло става въпрос?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой фотоапарат е с най-нисък шум при високо ISO ?
Автор: kvakioh   
Дата:   30-01-16 17:05

И дотам са с тестовете за Фуджи, 3 тела с несменяеми обективи от 2012...Просто машините им за по 30-40000 евро среден клас и позавехнали откъм данни нямат капацитет, а "инженерите" на DXO просто не могат да преработят нещата, за да станат...Това е и един от най-комерсиалните сайтове уж за тестове, к-о-м-е-р-с-и-а-л-е-н, свързан с пари и спонсори, незавимост нула!
Като не си ползвал chrisnoch, намери си кое тяло кара до исо 5000, нали си великия спец[smilie23] ! Ако те сложа за 1 седмица на машините на DXO и ти ще станеш като тях, "спец".
Аз не се пиша велик, не ми е работа да тествам оптика, сензори, а да ги ползвам, просто казвам мнение, което е ВЯРНО на 100000%. НЕ МОГАТ и това е! Не искат също така, дори опит да направят. Отделно провалите им и грешни данни за много от обективи, тела е направо жесток абсурд.
Телата на Фуджи са ясни.



Публикацията е редактирана (30-01-16 17:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой фотоапарат е с най-нисък шум при високо ISO ?
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-01-16 17:10

kvakioh,
Да ти имам самочувствието!
Как веднъж не призна, че си сбъркал?
Така и не разбрах как го измери това ISO "поне до 5000"! С лупата на баба си или с волтметъра на дядо си?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой фотоапарат е с най-нисък шум при високо ISO ?
Автор: pumabg   
Дата:   30-01-16 17:11

Бих попитал автора на темата защо го интересуват само нивата на шум при условие, че този параметър може нищо да не му говори ?
Първо едни камери имат повече цветен шум, други повече хрома..
Други запазват цветове на високо исо трети не... Четвърти имат повече динамика на високи иса пети не... И тн и тн....
Не може по един само критерий да се отсъжда за качествата на една или друга матрица... Има сериозни разлики и в резолюциите...
Та ми е много интересно да знам, защо ти е да знаеш кой апарат има най нисък шум...?
А ДХО ти препоръчвам да го скипнеш от воле !
По добре си дърпай кадри и сравнявай! Така ще си отговориш на много повече въпроси...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой фотоапарат е с най-нисък шум при високо ISO ?
Автор: boni   
Дата:   30-01-16 17:14

Фуджи какво общо имат с въпроса на човека в началото? Той пита за най-добър апарат като ИСО. Фуджи няма претенциите да има модел с най-добро ИСО за сега поне. Не съм и виждал такъв, снимал съм с X-T1, не може да се сравнява с ФФ моделите от същите години.
Сега ще видим новия как е, но то и другите марки вадят нови:)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой фотоапарат е с най-нисък шум при високо ISO ?
Автор: kvakioh   
Дата:   30-01-16 17:15

Имаш го Ночев, даже прекалено, но само да се разправяш по форума! И снимане на телевизия.
Aз не бъркам, знам какво могат и какво ползват, машини среден клас, несменяни и необновявани, капацитетът на DXO е да представя криви данни, те са в грешки, аз не, защото не тествам, а гледам как показват криво. Това ми е достатъчно, за да се изказвам. На голи факти и неща, които са всеизвестни какво повече да им се обсъжда?
ISO 5000 Може да се зададе на доста апарати Фуджи. Не съм мерил, гледам кадри, който иска, ще си ги намери и прецени. Отделно идва въпросът дали ще стане при високо исо и добър кадър на движение и др.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »