Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как убеждавате някого да се снима при вас?
Автор: iliyanb   
Дата:   19-01-16 21:16

Здравейте,

Провокиран от съседна тема на колегата Илюминейшънс, който набързо се възползва от възможността да ме блокира, бих искал да попитам:

Как убеждавате някого да се снима при Вас? Говоря за безплатно снимане, при което нито Вие, нито моделът получава пари.

За колегата Илюминейшънс, след бърз прреглед на портфолиото му и бидейки наясно, че създава плъгини за фотошоп, възпроизвеждащи ефекта "баш най- порцеланово лице", мога да кажа, че като един потенциален модел, бих му платил да не ме снима [smilie18] .

Настина ми е интересно как привличате модели (без значение от мъжки или женски пол), повтарям за безплатно снимане. Разчитате на портфолио /демек какво можете и какво правите/, на намигане и чар от Ваша страна?

Надявам се на мнения и от фотографи [smilie3] .

Поздрави на всички!
 Re: Как убеждавате някого да се снима при вас?
Автор: nyamago   
Дата:   19-01-16 21:33

Аз мислех, че именно ти нямаш проблеми с това и би могъл да споделиш някои секрети. Продължавам да ти завиждам за всички страхотни модели, които убеждаваш да ти позират - и да ревнувам за някои ;)
 Re: Как убеждавате някого да се снима при вас?
Автор: iliyanb   
Дата:   19-01-16 21:41

nyamago, благодаря! На мен ми е по-скоро любопитно каква е нагласата на останалите, защото от подобен род теми оставам с впечатление, че се търсят по-скоро модели за всякакви други цели, но не и за фотография. Да търсиш контакт, тоест телефонен номер на потенциално желаещи фенки или фенове на фотографията, да се снимат, и хей така да си мислиш, че ще се получи след като предложиш безплатна сесия, ми се струва не само наивно, ами по-скоро смешно. Имайки предвид що за хора ще са тези, които ще застанат безплатно пред камерата на непознат хей така за спорта, неговия спорт, а не техния. Вестници с обяви и сайтове ми се струват като да се опитваш да хванеш шаран с бастун[smilie18] , особено, ако ще се учуш да снимаш над някой от тези непознати модели.
 Re: Как убеждавате някого да се снима при вас?
Автор: AndreyIst   
Дата:   19-01-16 21:46

Тук няма да се съглася с теб, обаче. Да, ако имаш много хубаво порт-фолио можеш да покажеш и да обясниш, че просто ТАЗИ дама ти харесва като модел. Ако обаче не си толкова добър фотограф разчиташ и на други приоми, независимо, че дамата я искаш само за фотография. При мен са идвали дами, които са очаквали и нещо друго и аз съм го знаел, но съм се възползвал от тяхната готовност да ги снимам. Аз не се плаша от някои незадоволителни резултати - за мен важното е да видя дамата пред обектива така, както никой не я вижда, защото те често не могат и да се познат после, защото никога не са се снимали така.
 Re: Как убеждавате някого да се снима при вас?
Автор: iliyanb   
Дата:   19-01-16 21:52

AndreyIst. напълно съм съгласен с написаното от теб. Аз се чудя как могат познатите около някой, който не е достатъчно добър да се изчерпат до такава степен, че да търси непознати, пък и съответно да няма портфорио, с което да ги убеди. Аз бих снимал само познати, докато не ме е срам от това, което имам като резултат. Един модел/моделка може да бъде представен в толкова различни светлини, че направо съжалявам тези, които нямат въображение и търсят непознати за снимане, а същевременно все още търсят и копчето на камерата, което задейства спусъка[smile].
 Re: Как убеждавате някого да се снима при вас?
Автор: ATHOM   
Дата:   19-01-16 21:53

Обикновено мен се налага да убеждават.

И пари са ми предлагали за сесии, и сватби са ме карали да им снимам - не обичам и не умея да снимам хора, та е доста трудно да се навия.
 Re: Как убеждавате някого да се снима при вас?
Автор: kvakioh   
Дата:   19-01-16 21:59

Показвам тази картинкав TIFF формат, и удобна за печат на А3 и съм готов...И без червените линии, естествено. Няма начин да откажат.

http://store.picbg.net/pubpic/A4/18/ee61321070d1a418.jpg


Сега точно по темата- трудно ми е с хората, но досега 2-3 мУдела не са отказали след още първото питане. След това е лесно. Донякъде.
 Re: Как убеждавате някого да се снима при вас?
Автор: nyamago   
Дата:   19-01-16 22:06

Ами "нещо друго"-то не е задължително, макар да е първата мисъл на нашенеца (и на нашенката, разбра се). Принципът ТФП си е чисто бизнес принцип, макар да няма парични трансакции в никоя посока.

Става дума за бартер, сделка в която и двете страни дават и получават нещо (в контекста чисто и само на фотографската сесия!). Позиране - на каквото е способен моделът и каквото се получи, срещу снимки - на каквито е способен фотографът и каквито излязат.

Не са редки и формални писмени доовори по тези взаимоотношения, с ясно указване кой какво дава и получава (особено по отношение на правата върху резултата, защото поне една от страните може да има реални или потенциални професионални интереси в своята област).

Устните договорки (и премълчаните 'по подразбиране') са в същия клас с "нещо другото" и преобладават в Сомалия, Белорусия и Узбекистан...
[beer]
 Re: Как убеждавате някого да се снима при вас?
Автор: AndreyIst   
Дата:   19-01-16 22:29

kvakioh, току що си обработвах гломерулна бъбречна структура от снимкана флорусцентен микроскоп, на която бар-ът е със същото оразмеряване като твоят.

А по темата - доволен, когато моделите си провесят снимките ми на профилните си страници, значи и на тях им харесват.

Доволен съм също, когато някой съпруг или гадже ги притиска да си свалят същите тези снимки, които ги провокират. И да, всеки модел има стотици проекции като идеи за снимки, нямаш нужда от непознати.
 Re: Как убеждавате някого да се снима при вас?
Автор: iliyanb   
Дата:   19-01-16 22:32

AndreyIst, първата част от последния ти абзац ме развесели. Срещам и аз чат пат такива трудности[smilie5] . За проекциите съм повече от съгласен.
 Re: Как убеждавате някого да се снима при вас?
Автор: AndreyIst   
Дата:   19-01-16 22:36

[smilie7]
 Re: Как убеждавате някого да се снима при вас?
Автор: h_bio   
Дата:   19-01-16 22:39

Забелязал съм, че силни седативни препарати помагат при убеждаването [smilie5]. Има и други предимства. Не се губи непринудеността на момента с позиране и гримасничене при снимките. Може да се снима на особено ниски скорости без опасност от моушън блър. [smilie8]
 Re: Как убеждавате някого да се снима при вас?
Автор: AndreyIst   
Дата:   19-01-16 22:48

Ха ха, Хюз, очаквах да се включиш и да подкрепиш биологическото братство. След като цял ден съм правил снимки под микроскопи е логично да ти се иска нещо различно от нарязано парафиново блокче за хистологии и флуоресцентни снимки. Тогава си и крайно убедителен ...
 Re: Как убеждавате някого да се снима при вас?
Автор: hotsnail   
Дата:   19-01-16 23:06

Илияне като със всяко нещо - ако не опиташ няма как да стане и не всеки път ще става. Важно е да на падаш духом ако първите 10000 откажат - пробвай пак! Реално момите дето съм снимал, малко са сравнение с майсторите, сме се разбирали като хора и става.

Иначе е пълно с хора, дето седят със снимка от телефон на която не е ясно човек ли е маймуна ли, но чакат да им се обади поне Енчо Найденов, ако Ани Лиибовиц има нещо проблеми с ипотеките...

Честно казано не разбирам и аз разликите мъже или жени модели. В крайна сметка говорим за снимане и дали е мома или момък, бабка, дядко, чичко или лелка е творческо виждане....поне от моя опит разликите между мен и модлите коиот съм снимал като отношение към живота, мислене и т.н. винаги са били далеко отвъд границите, в които мисля, че мога да имам по-близки отношения с друго чоешко същество.

Та в тоя смисъл не съм имал нужда да убеждавам. Обиконовенно модлеите искат да знаят доста конкретно какво се иска от тях - струва ми се доста резонно. Обикновено аз си подбирам кадри коиот ми харесват и им ги показвам (обикновенно не са мой и те го знаят)


Сигурно да видят 2-3 сносни снимки от теб помага, ама ти имаш доста хиляди в повече и това на дали ти е проблем.



Публикацията е редактирана (19-01-16 23:09)
 Re: Как убеждавате някого да се снима при вас?
Автор: colorphoto   
Дата:   19-01-16 23:41

Кой как комуникира с моделите е и как ги убеждава е лична работа и различна в зависимост от личността на човека и характера на модела и съотношението на целите на двамата в този смисъл темата е безплодна по същество.



Публикацията е редактирана (19-01-16 23:45)
 Re: Как убеждавате някого да се снима при вас?
Автор: kor   
Дата:   19-01-16 23:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Как убеждавате някого да се снима при вас?
Автор: colorphoto   
Дата:   19-01-16 23:52

kor: Именно ,точно същото имах предвид.....



Публикацията е редактирана (19-01-16 23:54)
 Re: Как убеждавате някого да се снима при вас?
Автор: iliyanb   
Дата:   19-01-16 23:54

Да живеят кухите профили.[cool] На кой да се хваля, на теб? Демек на кръгла нула или на един кор, хой или нещо друго? За какво? Да се чудя от кой профил си се логал ли, кое? Очаквам с нетърпение обещаните от админите мерки спрямо семкаджиите. Дано е скоро, но ме съмнява. Приятна вечер!



Публикацията е редактирана (19-01-16 23:57)
 Re: Как убеждавате някого да се сниа при вас?
Автор: colorphoto   
Дата:   19-01-16 23:56

Илиян,защо си пуснал темата е доста прозрачно - да назидаваш и да си гъделкаш егото!
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.