Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  37  38     всички  напред  последна
 Fujifilm X -част II
Автор: Lycan   
Дата:   13-01-16 05:31

След 4000 поста и деактивиран автор на първата част..
Нека да е начисто!

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: hrup   
Дата:   13-01-16 05:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: mihajlov2   
Дата:   13-01-16 09:04

Хайде честито!
И по темата:
Засега съм се обзавел с 18-55/2.8-4 и 23/1.4. В близко бъдеще планирам да се снабдя с още един твърд обектив. Е, по-нататък се надявам и на още...
Та в момента се чудя кое да бъде другарчето на 23/1.4 на първо време - 14/2.8 или 35/1.4? На един следващ етап може да се позамисля и за 56/1.2.
Обще взето повече ме влече широкото. Не съм се скъсал от снимане на портрети. Като алтернатива засега съм си запазил трите Сигми на 2.8 - 19, 30 и 60 и към тях - едно КЕКС-че 7-ми номер...[smilie18]
60-тката не е лошо обективче, но според статистиката го ползвам доста рядко.
В този аспект ще се радвам на всякакви съвети и коментари.
Ще ми бъде интересно да узная какви комбинации /или колекции [smilie18]/ от твърди обективи използвате.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Vanu   
Дата:   13-01-16 09:19

вместо 14-ка можеш да си вземеш Samyang 12 f2, поне от ревютата му дават приятни оценки, а щом имаш 23, то 35-ца няма да ти даде много по-различна визия. 56-цата си е страхотна, но сега като има 90-ка е тегава работа. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Vanquished   
Дата:   13-01-16 09:34

23 и 35 нямат общо, а при втория печелиш две неща - по-ниска цена и по-ниски размер и тегло. 14/2.8 е супер стъкълце, даже след като имам 16/1.4 10-24/4 не искам да серазделям с него.
Колкото и да са подценявани 18/2, 27/2.8 и 60/2.4 са си добри стъкла като първия и третия имат своите недостатъци, но не е болка за умиране.
При гонене на компактност 14/2.8, 18/2, 27/2.8, 35/1.4 и 60/2.4 са чудесни и освен това, без първия, са на доста по-достъпни цени.



Публикацията е редактирана (13-01-16 09:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: sirkhann   
Дата:   13-01-16 09:45

27/2.8 всъщност е уникален обектив... Завинтен на малко тяло X-M или X-A си е компактна суперострилка.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Emoxide   
Дата:   13-01-16 12:47

предполага се тук ще има модериране и блокиране на негативно настроените...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Vanquished   
Дата:   13-01-16 12:50

Надявам се да не се стига до глупости, има друга тема за излияния на душевните терзания. Не е нужно да полагаш основите, чрез сплетни и интрижки. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: victory13   
Дата:   13-01-16 12:53

Предлагам да няма, просто да не им се отговаря... просто е [smilie24]

Г-н Михайлов, 14 [shtrak] ... като имам в предвид увлечението по архитектура, демонстрирано многократно и тук. Не съм съгласен за Самянга, сравнен с 14, но това си е мое мнение [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: mihajlov2   
Дата:   13-01-16 13:11

Благодаря, точно най-вече заради архитектурата се навъртам край 14-ката. [beer]
Относно широкото имам известен опит с една Сигма 10-20/3.5 с DSLR. Честно казано, чак толкова широко - от 10 до 12, не ми е съвсем комфортно. Не е зле, но изисква много внимание за строго "хоризонтиране" на оста на обектива. В противен случай се получават едни чудни перспективни изкривявания по краищата...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Pac   
Дата:   13-01-16 13:26

Мислил ли си за тилт-шифт?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: mihajlov2   
Дата:   13-01-16 13:41

Засега - не.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: iliyanb   
Дата:   13-01-16 15:04

14 е супер обектив[smilie24] .

Аз пък чакам на Е-2 ъпдейта все по-нетърпеливо. Скромно не искам нищо друго освен директно местене на автофокусните точки.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Vanu   
Дата:   13-01-16 15:26

от това, което четох - май само ще го обявят на 15-ти тоя месец, пък кога ще го пуснат не се знае...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: rimohit   
Дата:   13-01-16 15:28

X-Pro2
X70
X-E2s


Отговори на това съобщение
 Fujifilm X -част II
Автор: Emoxide   
Дата:   13-01-16 15:34

[smilie8] тъкмо са навих за X70, [smilie10] гледам си баланса по сметка - парите ми свършиха [smilie2] [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Lycan   
Дата:   13-01-16 15:44

@mihajlov2, 14/2,8 е твоят обектив. Уникален, перфектно коригиран оптически.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: uri64   
Дата:   13-01-16 15:44

Може би малко тъп въпрос, но не може ли да се постигне нещо сравнително близко до х70 (с цялата условност на това предположение [smile]) като се комбинират някое от компактните фуджи телца с твърд обектив? Не съм се ровил и сравнявал спецификации но дори и да не стигне съвсем по параметри х70 може да се получи прилично съотношение цена/функционалност? Тази ми чуденка се базира на това че ми харесва х70 но бкато че лично аз бих предпочел не толкова широк обектив...



Публикацията е редактирана (13-01-16 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: rimohit   
Дата:   13-01-16 16:06

X70 влиза в играта на NikonA и Rikoh GR. От към функционалност и управление за мен ги отнася и лично аз старшно му се кефя. Същевременно изглежа с тяхните габарити , които наистина са джобни без изобщо да се натрапват при ежедневно носене.
Мъника на панасоник GM1 , който е с по-малки размери но по дебел , като му се закачи палачинка 20/1.7 си иска по дебело джобче и обективчето закача при вадене .
Аз го виждам , като опит на фуджи да продадът на такива като мен старата си матрица , като я замаскират по мечтания от мен начин. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Emoxide   
Дата:   13-01-16 16:11

Тишо и аз това си мислех [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: iliyanb   
Дата:   13-01-16 16:25

X70 при наличие на Х100s/t + широкоъгълен и телеконвертор за мен не носи смисъл. Съмнявам се единият размер да го продава, но може и да не съм прав.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Vanu   
Дата:   13-01-16 16:40

впрочем сега някой е пуснал 14-ка за 1000 лева в базаря, цената не е лоша, има и гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: mihajlov2   
Дата:   13-01-16 16:45

В отговор на въпроса на gorbi от "старата" тема за РОУ конверторите:
Изпробвал съм доста конвертори, които "разпознават" ФуджиХ РОУ файловете под Windows:
Лайтрум, Кепчър Уан, ФотоНинджа, "фирменият" - демек СилкиПикс, РОУ терапията или draw, не си спомням. Много ме е яд на гадините от ДХО, които тъпо и упорито отказват да се занимават с Фуджи /освен със Х100/.
Засега като детайлност от изброените най ми харесва Нинджата. После за мен на кантар горе-долу са Кепчъра и Лайтрума. Май че и РОУ терапията не беше зле, но ме домързя да разучавам още един конвертор.
Реално ползвам Нинджата и/или Лайтрума.



Публикацията е редактирана (13-01-16 16:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: rimohit   
Дата:   13-01-16 16:49

Зависи кой на какво държи. X100 го дават сантиметър (общо) по дебел от никонА и аз няма да мога да си го пъхна в ежедневния тип чанта , която нося.X70 изглежда отслабнал и съизмерим с нико и рико. Пък и бих предпочел подвижния тъч екран пред визьора. Второто ми дава повече удобство. Но пак си остава второ тяло за постоянно мъкнене де.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Emoxide   
Дата:   13-01-16 19:36

Тишо, аз си реших проблема мноооого по-бюджетно, взех си нова ежедневна хюмнетка, така и така досегашната ми от 9лв. даде своя дан.
Новото чанте ми е малко по-габаритно и побира повечко [smilie24]
/леко перверзен гъдел ми доставя на егото да транспортирам апаратче на цена от 2800лв. в чантичка от 28лв. [smilie5] /

Айде да се съберем на по бира/вино снобите с ретро-дизайн апарати [beer]



Публикацията е редактирана (13-01-16 19:38)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  37  38     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »