Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F 1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: Mitizaro   
Дата:   16-02-16 15:29

Фазовия фокус се прави фабрично със допистими граници за грешка. Предвидено е, той да се самокалибрира с всяка снимка. На теория точно това трябва да ти оправи фокуса, но на практика НЕ РАБОТИ. Тази технология е измислена, защото ФАЗОВИЯТ ФОКУС НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПИПА СЛЕД КАТО Е СЪЗДАДЕН.

С други думи много добре всички знаят, че 70Д е непоправим, и затова най-много сме разочеровани от тях. Редно е да направят 70Dmk2 и да го заменят на всички недоволни от 70Д.

@gorbi, благодаря ти колега, но това като цяло си е наш проблем. Не бихме приели да те обременяваме до там чак, като цяло ФотоПавилиона и Канон просто трябва да си свършат работата качествено. Това не знам как го написах в едно изречение..

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: kvakioh   
Дата:   16-02-16 15:37

80D ще е следващия или 75, няма проблеми със 70Д, освен бройките. Настоявайте си за ново тяло, друго, това ще успокои нещата с времето.

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: goldfrapp   
Дата:   07-03-16 14:33

Имам подобен случай, пиша тук понеже не намирам по-подходяща тема. И аз съм със 70D и Sigma 18-35 и с проблематичен автофокус. На 35мм е ОК, на 18мм имам частични проблеми. В microadjustment, на W (Wide) съм сложил +13 (от 20) т.е. коригирам фронт фокус предполагам, и се оправи при снимки на близки обекти (1-2 метра). Ако фокусирам далечен обект (блока отсреща), фокусът бяга. Естествено това е видимо само ако е широко отворена, а отдалечени обекти на 1.8 на 18мм не се снимат, така че точно тази кобинация не е болка за умиране. Но като цяло не ми вдъхва доверие за двата дни, които го ползвам. Следващите ми тестове са да пробвам обектива с друг апарат, и апарата с друг обектив. Ако 70д-то се окаже наред с канонски обектив (24-105), какво бихте ме посъветвали? Калибрация с док или калибрация в сервиз на Сигма?


Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: kvakioh   
Дата:   07-03-16 14:41

Първо с док-а, от някой назаем, за да се изчерпат потребителските възможности, и след това сервиз ако не сработи.

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: realnoncho   
Дата:   07-03-16 15:31

Пробвай с 50 1.4 или друг светъл обектив с обект над няколко метра. Звучи като проблем с тялото, който и аз имах. Освен това може да пробваш с автофокусна точка различна от централните.

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: ggreg   
Дата:   07-03-16 17:04

Опитвах скоро новата 35-ца Сигма. И аз на 70Д. Установих бърз, безкомпромисен и чудесно повтаряем фронтфокус. На най-различни фокусни точки- перфектно еднотипна грешка. На около 1,5 м, фокусира една педя пред обекта... На безкрайност не го пробвах. Не се и върнах за втора проба.
Не знам колко е проблемен апарата ми, но няма никакви (за по-точно: НИКАКВИ) проблеми с канонските светли стъкла. Имам подозрения, че тези проблеми се явяват заради желанието на канонските софтуеристи да има такива проблеми. Бъркам ли??? Тамроните някак по им хващат цаката и сякаш нямат такива АФ проблеми, като Сигма. Колега goldfrapp, ако си в София, може да се видим, да го завъртиш обектива и на моята 70-тка. На мен нещо ми умря ентусиазма да купувам...

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: goldfrapp   
Дата:   07-03-16 22:42

Да, от София съм, може да направим този тест като ми го върнат. Днес го оставих за настройка в сервиза на Сигма, но човекът каза че даже след настройка най-вероятно ще има подобрение, но не гаранрира перфектен фокус. Пред мен друг клиент пак беше със 70д и 18-35, идваше за поредна настройка и в крайна сметка му казаха да ползва LV. Според техника точно 70д (и 7д) имат проблем с този обектив и каза че дори 760д се справя по-добре с обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: Otvorenia   
Дата:   07-03-16 23:31

Mitizaro както казвам ggreg по горе (не ми се ще да вярвам) ама е напълно възможно да има нещо вкарано в софтуера на апарата от канонските софтуеристи. Открай време така наречените 3-rd party lens, Канон не ги одобрява и съответно им не биха помогнали.
На фул фрейм съм и бях взел мощни китайски батерии за 6Д която се съвместяваше перфектно с апарата и съответно работеше перфектно и със 7Д. При 5Д3 обаче не работеше.
Та в този ред на мисли ако не успееш да си смениш апарата защо не пробваш със Magic Lantern Firmware. Така ще премехнеш подозрението че фърмуера на Канона може да е причина за неправилното работене на автофокуса на Сигмата.
Не съм чел по форумите дали се оправя 70Д-то с ML относно автофокуса му.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »