Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Помощ при избор на статив
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   13-12-15 13:22

Привет!

Наближава Коледа, а покрай нея и коледните промоции. Добър момент да се купи нещо на прилична цена.

Бих искала да инвестирам в приличен статив. Ще катеря на него Canon 70D. Чудя се, при положение че съм начинаеща, дали да купя основа в комплект с глава на по-ниска цена, или направо да хвърля едни 300 (че и доста повече) лева и да взема двете неща отделно. Прочетох доста неща и първоначално се бях ориентирала към Benro A500FN1 или A500FKB1, обаче след това видях няколко отрицателни мнения за марката. За Manfrotto четох доста хубави неща, но бюджетът скача драстично.

Та, ще се радвам на мнения и препоръки!

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-12-15 13:44

От това дето съм чел тук много тачат Manfrotto BeFree. Аз съм с по-леко туристическо стативче Benro iTrip IT25, защото минава в ръчния багаж при самолетни пътувания, лошо не мога да кажа, макар че е с "китовата" глава.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: stoikovv666   
Дата:   13-12-15 13:46

Обърни внимание на тази обява [smilie24]

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=65512

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   13-12-15 14:01

Обръщам, ама... поне една снимка да беше турил! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: mdterziev   
Дата:   13-12-15 14:06

Аз съм с това. Непретенциозно, за малкото време, в което го ползвам съм доволен.http://benro.bg/product/photo/278/2934_benro_travel_tripod__itrip_fit19aih0



Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: stoikovv666   
Дата:   13-12-15 14:06

Няма нужда от снимка,номера на модела е записан отваряш в търсачката и разглеждаш... За това съм му купил калъф, да е неразличим от нов [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: m.djorov   
Дата:   13-12-15 14:13

И в Еконт пристига един статив с усукани на 8 крака, в калъф с дупки ;) Това как изглежда в нета ново и как изглежда след употреба, често са две много различни неща.
Аз съм с Benro A600FN2, отгоре Nikon 7200. За момента се държи стабилно. Но комплекта е 2 кила и отгоре, та ако смятате да ходите някъде по-далеч с него, да го имате предвид, че си е натоварване.



Публикацията е редактирана (13-12-15 14:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   13-12-15 14:17

stoikovv666, не пишеш нищо подробно за статива. Защо го продаваш, колко време си го ползвал, има ли дефекти по него... Това е все важна информация за потенциалния купувач, която ти си спестил. Иначе без да искаш си уцелил марката, която повече ме привлича, но все пак, да купя при така публикувана оферта си е лотария.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   13-12-15 14:37

ОК, какво ще кажете за този модел: http://dynaphos.com/product/14/186/3126_manfrotto_290_xtra_kit_alu_3_sec_tripod_with_ball_head
?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-12-15 14:44

Много зависи за какви дейности ще ти трябва статива. За градски туризъм и студийно снимане може и по-леки стативи, но за нощни снимки на дълги експонации по планините и край морето, където има силни ветрове трябва по-тежки и стабилни стативи.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: stoikovv666   
Дата:   13-12-15 14:45

Сега по темата ви. Добре е да знаете каква височина ще ви е нужна за статива който търсите. Лек или стабилен. Качествен материал или не.
След като сте се спрели вече на марка, разгледайте моделите които на вас ви допадат като функционалност и цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   13-12-15 14:52

Влече ме кулинарната фотография, отделно от това имам две хлапета, които често снимам. Но стативът ми е нужен главно за първото, тъй като децата трудно се задържат на едно място на този етап, така че да ги снимам със статив при условия, наподобяващи студийни, е мисия невъзможна засега.
Все пак, не е зле да мога да ползвам статива и навън. Това обаче едва ли ще се налага при екстремни условия.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: ecobo   
Дата:   13-12-15 15:15

Вземате ТОВА и приключвате въпроса със стативите за много години напред.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   13-12-15 15:17

Точно този модел избрах, но клоня повече към ябълковидна глава.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: kvakioh   
Дата:   13-12-15 15:20

Be Free Manfrotto- лек, удобен, с недотам прецизна глава, няма и централна кука на колоната. Това ползвам основно навън и на закрито. С чанта и инструмент за затягане и разглобяване. Гумите накрая на краката се губят и изтриват лесно, 21лв е комплекта.
Benro Ifoto if18- краката му са недотам добри за лоши условия- топене във вода, пясък. Компактен е в сгънато състояние, има добра глава, кука на централната конзола, стандартна плочка Arcaswiss. Чанта в комплекта, май има и инструмент за затягане.
Cullmann Concept One 622T, компактен, с недотам добра защита на краката от условия като вода, пясък и др. Прецизна глава, калъф, инструмент, ArcaSwiss стандартна плочка.
Това са моите три предложения за под 300лв, комплект пълен, със своите недостатъци и предимства. След няколко различни статива и загубване/излизане извън употреба на 2 поради лоши условия, достигнах до заключението, че поне 500лв трябват за универсалния статив, а поне 600 и нагоре за универсалния, и който се купува веднъж.
Като така описан случая, по-добре с ябълковидна глава, отколкото трипозиционна, заради бързата смяна на условията (при кулинарното снимане не толкова). Може да се направи някаква комбинация за до 350лв основа и глава отделно, но авторката на темата да си каже бюджета максималния.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: ecobo   
Дата:   13-12-15 15:21

С ябълковидна глава се работи по-бързо, но трипозиционната е много по-стабилна. Аз имам и от двата вида и намирам ябълковидната за по-удобна само при снимки на диви животни, където скоростта на репозициониране е важна. За снимки на храна определно по-добра е трипозиционната глава - може да се направи корекция само по едната ос, без да се "пипат" другите две.



Публикацията е редактирана (13-12-15 15:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: kvakioh   
Дата:   13-12-15 15:30

Кофтито е, че не виждам промени от доста време в цените на истински добрите трипозиционни глави на Бг пазара, иначе има решения доста.
ЗА Бенро стативите доброто е, че имат мисля отделен вносител и нов сайт, което предполага по-добра и стабилна поддръжка и конкурентни цени оттук нататък. Макар че при главите Manfrotto с повечето си предложения са напред, въпреки високите цени.



Публикацията е редактирана (13-12-15 15:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   13-12-15 15:32

Нямам максимален бюджет. Ако искам, мога да дам и 600 лева, че и повече. Обаче не искам! И веднага обяснявам защо.
Първо, няма да ползвам статива в екстремни условия, както вече споменах. Не съм планинарка, не ходя по гори и шубраци, понеже с кърмаче под две годинки това е много мъчна работа.
Второ, аз съм просто любител, поради което похарчването на екстремно голяма сума за начесване на крастата ми се вижда неоправдано и неразумно. Кулинарната фотография ми е само хоби (засега) - обичам да готвя и го правя прекрасно, поради което имам неизчерпаем избор на неща за снимане. След време възнамерявам да се обзаведа с палатка за предметна фотография и други подобни екстри, но това са бъдещи творчески планове, осъществими в момент, в който ще имам повече свободно време. Имам огромното желание да се занимавам професионално с предметна (и не само) фотография, но ми трябва още практика, за да направя обмислена и решителна крачка в тази насока.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: ecobo   
Дата:   13-12-15 15:35

А 70Д, като му се закачи един приличен обектив, не е твърде лек. Манфрото-то, което съм посочил се предлага и във вариант с ябълковидна глава.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: stoikovv666   
Дата:   13-12-15 15:37

Veneta_Tuneva линка на ecobo, отговаря напълно на твоите изисквания. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   13-12-15 15:45

Да, именно това Мanfrotto с ябълковидната глава си бях харесала, даже ви питах по-нагоре какво мислите за него...

Трипозиционната глава е супер за предметна фотография, но децата са... хм, как да кажа... Те са като дивите животни, трябва нещо по-маневрено за тях. Това е причината да се спра на абълковидна глава.



Публикацията е редактирана (13-12-15 15:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: ecobo   
Дата:   13-12-15 15:50

Аз изобщо не виждам приложението на какъвто и да е статив в снимките на деца, ама вие си знаете [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   13-12-15 16:06

При снимките в домашни условия има приложение, но сте прав, че и то е ограничено. Като цяло, хлапетата са един от най-трудните обекти за снимане. Но любим, за сметка на това.
Сега ме хвърлихте в размисъл за типа на главата, пък тъкмо си мислех, че вече му виждам края на моето проучване... Накрая ще излезе, че е по-добре да си взема стойка с трипозиционна глава отделно, та ако не ми хареса, да я сменя.[smile]



Публикацията е редактирана (13-12-15 16:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: ecobo   
Дата:   13-12-15 16:27

Ако не можете да задържите обекта неподвижен, няма никакъв смисъл да държите камерата неподвижно. Затова казвам, че няма смисъл статива за такова снимане. Ако ще си правите снимки на самоснимачка, това е друго, но пък и за това не ви трябва ябълковидна глава.
При посочените комплекти на Манфрото главата винаги може да се замени, тя си е на стандартна резба.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: Hman   
Дата:   14-12-15 01:44

http://benro.bg/product/photo/266/597_mg-aluminum_legs_-_benro_a1980t

http://benro.bg/product/photo/270/458_ballhead_benro_b00

Ето моето предложение, понеже ползвам същия. Чупещата централната колона ще е много полезна за кулинарните снимки. Главата може да се смени и с малко по евтина понеже на самия статив централната колона може да са върти около оста за панорамни снимки.



Публикацията е редактирана (14-12-15 01:45)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: