Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: НАСА - Проект Аполо в СНИМКИ, първото кацане на Луната
Автор: mihail_radkov   
Дата:   13-12-15 17:09

Ако са лъгали цял живот дали ще ги сбърка да излъжат още веднъж с ръка върху печатно издание [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА - Проект Аполо в СНИМКИ, първото кацане на Луната
Автор: alext   
Дата:   14-12-15 10:08

Появи се интересно клипче с познайте кой, който признава, че е заснел целия цирк на НАСА през 69та. Нашият приятел, който ползваше обективи на НАСА, за да си заснеме филма, явно не само неговия[smilie5]

Как мислите?? появи се преди 2-3 дни видеото

Има и филмче от 2002 с жена му, която твърди същото към 29минута обяснава за звездите на фона как са правени. През 60те филмчета за космически полети рязко започват да промиват мозъка на населението(68ма излиза първата Одисея), това е било поредното.. което да вдигне духа и оправдае очакванията на нацията.. Друг е въпросът, че дори и да са стъпили не искат да покажат [smilie18]

П.С някой, който разбира от Хасита(Hasselblad) може ли да предположи как се държат на температури +130 до -150 и радиацията и какво става с филма и механиката [smilie18]



Публикацията е редактирана (14-12-15 10:34)

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА - Проект Аполо в СНИМКИ, първото кацане на Луната
Автор: J0R0   
Дата:   14-12-15 10:41

Разбира се, че американците не са кацали никога на луната.
За сметка на това руснаците са кацали десетина пъти, но тайно.
Самият Юри Гагарин е написал "кур за ЦСКА" на обратната страна на луната.
Бил пиян, празнувал победата на Динамо Киев, тогава с украинците бяха едно.
Веднъж и Георги Иванов е кацал, но съвсем за малко, само за да вземе една секретна папка, която Терешкова била забравила на луната.
Северна Корея и Куба имат два опита.
Когато се връщал от Слънцето, кореецът се опитал да покори и луната, че да станат 2 в 1, обаче корабът му попаднал на насрещен (космически) вятър, заседнал в плитчините и там останал.
Кубинецът обаче успява да кацне на 7 септември 1978. Траекторията е изчислена с помощта на българските суперкомпютри "Правец" измислени от Джон Атанасов няколко века преди американските IBM.
По тоя повод Кастро изпраща на Живков шифрована стенограма.
А още на другия ден Ибрахим Ферер написва вечнозеления хит "Ojos de Luna"
Слочаенос? Немисла!
Тия неща са строго за/се/кретени, но ги знам от достоверен източник.
Един познат е бил стажант два месеца в Блиц и на един купон, когато другите се напили до припадък с малцово уиски, той прочел свръх секретните материали, съхранявани в редакцията и подготвени за публикуване през 2020 г.
Ванга и Рей Чалрс, макар и слепи, твърдят също че са видели надписа на Гагарин в тъмната страна на луната. А знаете че слепите могат да виждат в тъмното, като прилепите, които също са слепи и могат да виждат в тъмното.

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА - Проект Аполо в СНИМКИ, първото кацане на Луната
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-12-15 14:37

Спекулациите, че полетите до Луната са фалшификация, са глупави и недостойни. Но това не е важно. Важното е, че един българин е изобретил ракетните двигатели, с които лунният модул "Орел" ("Eagle") на "Аполо 11" каца и излита. Този българин е брат на моя дядо.
Иван Стефанов Ночев е роден през 1916 г. в Карлово. Работил е в завод “Арсенал” и на летище “Марино поле”. Учил е в Берлин, Прага и Виена, където защитава докторат. През 1951 г. емигрира в Канада, а през 1956 г. се премества в САЩ и получава американско гражданство. Благодарение на таланта си, John S. Nochev е включен в секретни проекти, разработвани в аерокосмическия концерн "Дженерал Дайнамикс корпорейшън". Там той работи заедно с Вернер фон Браун и Ото Рудолф като главен проектант на реактивните двигатели по програмата "Аполо". Архивите на НАСА за дейността на Ночев са все още засекретени. Умира през 1991 г. в Сан Диего, без да остави преки наследници. Трима американски президенти присъстват на погребението му - Рейгън, Картър и Буш.


http://www.topactualno.com/wp-content/uploads/2014/09/nochev-john.jpg




Публикацията е редактирана (14-12-15 14:42)

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА - Проект Аполо в СНИМКИ, първото кацане на Луната
Автор: Nik1   
Дата:   14-12-15 16:00

http://www.vesti.bg/sviat/naj-goliamata-konspiraciia-v-istoriiata-izglezhda-e-istina-6047111

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА - Проект Аполо в СНИМКИ, първото кацане на Луната
Автор: batsali   
Дата:   14-12-15 16:45

Изпускате най-очевидната лъжа в историята на човечеството. ЛУНА НЯМА! Тва дето свети нощем е окото на Бай Брадър....

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА - Проект Аполо в СНИМКИ, първото кацане на Луната
Автор: marvves   
Дата:   14-12-15 16:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА - Проект Аполо в СНИМКИ, първото кацане на Луната
Автор: Bess_bg   
Дата:   14-12-15 16:55

Много интересна е тази история, която си разказал, Chrisnoch.

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА - Проект Аполо в СНИМКИ, първото кацане на Луната
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-12-15 17:01

Глупости на търкалета! Поредната фалшификация. Това НЕ е Стенли Кубрик. Освен това "филмчето" е непрофесионално скалъпена манипулация, в която въпросите на някой си T. Патрик Мъри са много по-дълги от отговорите на "Стенли Кубрик". Ако истинският Стенли Кубрик е искал да каже нещо важно, дали е щял да го направи по този начин? Дълбоко се съмнявам! Той е бил достатъчно популярен и е можел да извика коя да е голяма телевизия за интервю, пък и е бил перфекционалист по отношение на техниката и не би позволил на някакъв никому неизвестен ентусиаст да го снима с любителска камера.
Явно някой си T. Патрик Мъри иска да "захлеби" със сензация, но не му се получава, защото е жалък аматьор.

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА - Проект Аполо в СНИМКИ, първото кацане на Луната
Автор: alext   
Дата:   14-12-15 17:13

Жена му твърди същото през 2002 в документален филм. От 28мата минута е интересното. Въпросите за хасито са към 32 минута

И спекулациите са си много достойни [smilie18]. То бива да те лъжат в очите.. И правете разлика между разработване на космическа програма, кацане на луната и показаното на света и в медиите.



Публикацията е редактирана (14-12-15 17:25)

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА - Проект Аполо в СНИМКИ, първото кацане на Луната
Автор: J0R0   
Дата:   14-12-15 17:17


http://joro.photo-forum.net/images/vanga.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: НАСА - Проект Аполо в СНИМКИ, първото кацане на Луната
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-12-15 17:29

За съжаление, аз знам много малко за Иван (Джон) Ночев. Баща ми знае повече, но паметта вече му изневерява. В архивите на НАСА всичко от тези години все още е строго секретно. Успях да изровя от Интернет информация за два негови патента, които са уж публични. Единият е свързан с управлението на тягата на ракетни двигатели, а за другия има съвсем оскъдна информация.
Баща ми някак си беше разбрал, че Джон Ночев е планирал посещение в Пловдив и Карлово през май 1991 г. и с нетърпение очакваше тази среща. Не се случи. Едва няколко години по-късно научихме, че той е починал на 13.03.1991 г. след кратко боледуване. Получихме "новината" от роднини на жена му Веса Ночева, която тогава също беше вече покойница - надживяла го е с година и половина.

http://articles.latimes.com/1991-03-20/local/me-450_1_memorial-service


Веса Ночева също е била известен учен. На нейно име има създадена фондация, която дава стипендии на изявени студенти в областта на фармацевтиката. Съпрузите Ночеви не са оставили преки наследници и цялото им имущество (парични средства, вилно селище от 23 къщи в Сан Диего, къщи в Палм Спрингс и край Женевското езеро - това ми е известно) е завещано на различни фондации.

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА - Проект Аполо в СНИМКИ, първото кацане на Луната
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-12-15 17:50

alext,
Много си наивен! Хайде изгледай отново "филмчето" и сам виж ТОЧНО какво казват и жена му, и всички останали! Думите им са извадени от оригиналния контекст и биха могли да се отнасят към всеки от авангардните проекти на Кубрик. Същото се отнася и за всички последващи коментари на разни известни личности, които не съобщават никакви факти, но поставени от дикторския текст в "правилния" контекст, започват да звучат уж убедително. Дрънци!
Блажени са наивниците! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА - Проект Аполо в СНИМКИ, първото кацане на Луната
Автор: batsali   
Дата:   14-12-15 18:11

Не знам дали сте гледали документалистики с "разкрития" относно ходенето до луната, но аз съм. Поне тука сме фото-грамотни повече от редовия зрител, веднага ще ви направи впечатление, че хората които анализират видеото и снимките от Аполо и обясняват, кой е държал кой макет с коя ръка и коя лапма коя звезда е, са пълни идиоти, които понятие си нямат от елементарни положения във физиката, астрономията, фотогряфията и ред други области. Ако все пак на някой му доставя удоволствие да си мисли, че е по-учЕн от учЕните, може да се "образова" и от този сайт - http://www.theflatearthsociety.org/

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА - Проект Аполо в СНИМКИ, първото кацане на Луната
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-12-15 18:19

Flat Earth Society
[smilie11] [smilie5] [smilie11] [smilie5] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА - Проект Аполо в СНИМКИ, първото кацане на Луната
Автор: jivkojj   
Дата:   14-12-15 18:23

Спомена се малко по-горе Ванга, та следва малко оффтопик:

Както е известно руснаците й вярват безпрекословно на "предсказанията", та викам да си направя един малък експеримент. Написах в гугъла "Ванга предсказания 2015" и зададох да търси резултати само в периода 2007-2009.г., та ето какво е предсказала за в близко бъдеще:

Предсказания Ванги до 5079 года
2008 - Покушения на 4 глав правительств. Конфликт на Индостане. Это явится одной из причин 3 - ей мировой войны.

2010 - Начало 3 - ей мировой войны. Война начнется в ноябре 2010 года и окончится в октябре 2014 года. Начнется как обычная, затем будет применено сначала ядерное, а потом и химическое оружие.

2011 - В результате выпадения радиоактивных осадков в Северном полушарии не останется ни животных, ни растительности. Затем мусульмане начнут химическую войну против оставшихся в живых европейцев.

2014 - Большинство людей будет страдать гнойниками, раком кожи и др. кожными болезнями (следствие химической войны).

2016 - Европа почти безлюдна.

.....


Нататък може сами да си прочетете какво ще се случи [smilie18]


Предсказания Ванги до 5079 года (Ванга предсказательница)


Отговори на това съобщение
 Re: НАСА - Проект Аполо в СНИМКИ, първото кацане на Луната
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-12-15 18:31

[smilie5] [smilie5] [smilie5]
Ванга е необяснен феномен, но все пак е феномен!
Руснаците я почитат много и са ужасно склонни да интерпретират предсказанията й както им падне.

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА - Проект Аполо в СНИМКИ, първото кацане на Луната
Автор: alext   
Дата:   14-12-15 18:55

[smilie5] Крис за пореден път казвам да се прави разлика между разработване на космическа програма, кацане на луната и показаното на света и в медиите. Аз говоря само за третото. По първите две не мисля, че ти, нито аз сме достатъчно информирани и някога ще бъдем, за да говорим. Не знам как някой още не са разбрали, че цирка на западните медии е най- силното оръжие на САЩ- за справка Ирак, Афганистан, Виетнам, Сомалия, ИДИЛ... И като снимащи мисля, че доста добре знаем, че пред обектива и зад камерата са коренно различни нещата...така, че с малко разсъдък и фантазия човек допуска, че нещата не са такива, каквито ни ги представят... по никой параграф, иначе светът нямаше да е толкова побъркан [smilie18]



Публикацията е редактирана (14-12-15 18:56)

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА - Проект Аполо в СНИМКИ, първото кацане на Луната
Автор: mihail_radkov   
Дата:   14-12-15 18:58

Къде е мартинката да се включи с някое пророчество или да хвърли светлина върху кацанията на луната [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА - Проект Аполо в СНИМКИ, първото кацане на Луната
Автор: batsali   
Дата:   14-12-15 19:02

Ако някой гледа наистина западните медии далеч няма да остане с впечатлението, че са каквото и да било оръжие. [smilie5]

Хора, не се стягайте. Не ни водят за носа рептилите, просто чевечеството сме си първосигналнички и простички. Аз лично съм диво учуден, че сме я докарали дотука даже...

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА - Проект Аполо в СНИМКИ, първото кацане на Луната
Автор: d.s   
Дата:   14-12-15 19:17

Дали са кацали или не може и да си остане конспирация, но и да са кацали поне да бяха направили хубави снимки[beer] Видях снимките - нито открит космос, нито луна, ни нищо - размазани кадри и близки планове на пяськ. А и по-добре да си седим на Земята, че дори и нея разнебитваме

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА - Проект Аполо в СНИМКИ, първото кацане на Луната
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-12-15 19:18

alext,
Вече започна да биеш "отбой", макар и с витиевати безсмислици!
От "НАСА не са кацали на Луната" стигна до "по телевизията са показали филмче на Стенли Кубрик" - нищо че все пак ония са се прилунили. [smilie5] [smilie11]
Хич не ми обяснявай какъв е "циркът на западните медии", защото си виждал на живо каквато и да било медия само през крив макарон! Ама нали всички българи разбират от спорт, политика и изкуство ... та и от медии! [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА - Проект Аполо в СНИМКИ, първото кацане на Луната
Автор: moto12   
Дата:   14-12-15 19:20

Интересно, днес ми попадна материал за Иван Ночев и се зачудих дали има връзка с chrisnoch. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА - Проект Аполо в СНИМКИ, първото кацане на Луната
Автор: philip   
Дата:   14-12-15 19:25

Съвместен полет на Русия и щатите до луната:

Ден първи след кацането в Хюстън получават съобщение:
- Руснаците започнаха да вадят варели...
От Хюстън нареждат:
- Изчаквайте!

Ден втори:
- Варелите станаха адски много.
- Изчаквайте!

Ден трети:
- Руснаците вадят четки...
- Изчаквайте!

Ден четвърти:
- Руснаците почнаха да боядисват луната червена...
- Изчаквайте!

Ден 24-ти:
- Половината луна вече е червена!
- Изчаквайте!

Ден ХХ-ти:
- Цялата луна вече е червена!
- А сега вадете бялата боя и пишете Кока Кола!

(Виц от времето на полета до луната)


Отговори на това съобщение
 Re: НАСА - Проект Аполо в СНИМКИ, първото кацане на Луната
Автор: alext   
Дата:   14-12-15 19:36

Вярно трябваше да тегля една и да не се занимавам, ама рекох, че си разбран човек. Айде сега да ми цитираш къде точно съм написал "НАСА не са кацали на Луната" и "по телевизията са показали филмче на Стенли Кубрик". Не може да чете какво съм написал, пък ми се обяснява. Бягай си с евро-американските ценности да се прилуняваш където си искаш [smilie8]



Публикацията е редактирана (14-12-15 19:43)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: