Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Брой кадри-живот
Автор: SunnyGarden   
Дата:   12-08-15 03:37

Здравейте хора и човеци![smile]
Производителя е дал някакъв брой от кадри на фотоапарата. Да кажем, че са 100 000 хиляди(само давам пример, за да стигна до въпроса си :) ). Въпроса ми е такъв: да кажем, че изразходя (не намирам подходящата дума) тези кадри, после какво? Трябва да сменям техниката или трябва да сменя брояча или нещо друго? [shtrak]

П.С.: Имам DSLR Nikon D7000 и D60. Та ми стана любопитно за по нататък. Има много живот и в двата, но просто ми стана интересно и питам.
Съжалявам ако заглавието на темата не Ви харесва и, ако има друга такава. Просто не намерих отговора от който се нуждая.

Благодаря на всеки помогнал!



Усмихвайте се по-често и се радвайте на малките неща в живота! [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Брой кадри-живот
Автор: Tota   
Дата:   12-08-15 03:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Брой кадри-живот
Автор: lamerko   
Дата:   12-08-15 04:33

Просто ориентировъчен брой сработвания. За дадени 150,000 има случаи на по 900,000+ без проблеми, но има и такива, дето са си заминали на 25-40,000. В общия случай се сменя затвора на тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Брой кадри-живот
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   12-08-15 08:08

В повечето случаи май се сменя само затвора и продължаваш да си щракаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Брой кадри-живот
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   12-08-15 08:16

Затвора като цяло е една високо технологична и скъпа част от апарата, цените на нов затвор и смяна са трицифрени. Аз лично не съм сменял, но съм чувал за цени от сорта на 200-300лв, но все пак ако го използваш достатъчно активно и изкарваш пари с него това е просто един консуматив.

Отговори на това съобщение
 Re: Брой кадри-живот
Автор: SunnyGarden   
Дата:   12-08-15 10:12

Много Ви благодаря! [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Брой кадри-живот
Автор: bombata151   
Дата:   12-08-15 10:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Брой кадри-живот
Автор: джъмбо   
Дата:   12-08-15 10:36

няма такова животно като гарантирани кадри на затвора... това са среден брой тестови кадри направени със затвора в лаборатория за изпитания
може да се скапе и на 5к кадъра може и на 3 милиона...

и тая легенда със смяна на затвора я позабравете... преди да замине завора се скапват други нещица които си мислите че са смяна на затвора... ама не са...

Отговори на това съобщение
 Re: Брой кадри-живот
Автор: bombata151   
Дата:   12-08-15 10:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Брой кадри-живот
Автор: kvakioh   
Дата:   12-08-15 11:25

Топ телата на Никон и Канон държат много, и доста много над определените брой кадри за живот на затвора. С чистене когато трябва и проста поддръжка си издържат.
ЗА ниските класове, примерно Никон Д50 съм сменял 1 път затвор, след 10000 кадъра се оказа, че не само там е проблема, оправих го сам и след 3000 кадъра умря тотално.
ЗА Канон има доста често при 30/40Д сменени затвори, и при 1D mark3, заради тотална смяна на чарковете вътре след 1D mark2N. След смяната нещата се оправят за дълго.
Не е притеснение, редовно има такива теми за живота на затвора, има митове, че снимането в серия скъсявало, не е точно така, но ще оставя каквото всеки си мисли, да си го казва.

Отговори на това съобщение
 Re: Брой кадри-живот
Автор: iidesign   
Дата:   12-08-15 13:14

джъмбо[smilie24]
Затвора най-рядко дава дефект в сравнение с много други компоненти на ДСЛР-ите. Аз лично съм се сблъсквал със случаи на насила прецакани затвори, най-вече при опити за почистване на матрицата.


Отговори на това съобщение
 Re: Брой кадри-живот
Автор: mihajlov2   
Дата:   12-08-15 16:10

Досега не съм имал никакви проблеми със затвори или каквото и да било друго и предполагам, че повреждането на затвора конкретно може да зависи и от начина на експлоатация на камерата. Ако често се снима в дълги серии, вероятността от повреда на затвора май се увеличава. А иначе - тук съм чел за какво ли не - залепване /блокиране/ на огледалото в горно положение, отлепване /откъсване/ на самото огледало, дефектиране на матрицата, /предполагам, че ако често се снима срещу слънцето, това също е предпоставка за повреда на матрицата/, дефект на стабилизатора /при тела със стабилизиране на матрицата/ и т.н. и т.н. Не знам доколко е възможно примерно да се появи повреда в слота за картата/картите/ памет - изкривяване на пластина или пин, повреда в USB порта, лош контакт на контактите на байонета на тялото, повреждане на контактите и механизма на спусъка, блокиране или повреда на бутон /бутони/ по тялото и какво ли още не.
При внимателно боравене с техниката, като се избягват екстремални условия - удари, вибрации, прах, пясък, намокряне /на незащитените тела/ и т.н. предполагам, че вероятността от повреда намалява значително.

Отговори на това съобщение
 Re: Брой кадри-живот
Автор: Idoru   
Дата:   12-08-15 16:34

Мен понеже ми е любопитно да питам - чисто технически Е ли възможно при почистване да се прецака затвора, ако нямаш допир до него. В смисъл чисти си там човек, внимателно, не докосва затвора, всичко точно - тогава как точно има вероятност да се повреди? Питам от любопитство за да стане ясно почистването всъщност риск ли е за затвора или не?

Отговори на това съобщение
 Re: Брой кадри-живот
Автор: iidesign   
Дата:   12-08-15 16:48

Един от случаите на прецакване на затвора при почистване беше следният: младеж казва на свой познат (с нов D7000), че има прах по матрицата и може да му го изчисти. Поради голямата си "компетентност" явно не знае, че в менюто има опция за тази цел, а включва апарата на приоритет скорост на 30сек експонация и започва да чисти... Явно не му е стигнало времето и шпакличката (или каквото е било почистващото средство) се е запознала с ламелите на затвора. Чувал съм и за случаи за чистене с мощна прахосмукачка.

Отговори на това съобщение
 Re: Брой кадри-живот
Автор: bombata151   
Дата:   12-08-15 17:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Брой кадри-живот
Автор: джъмбо   
Дата:   12-08-15 18:26

както казах сменянето на затвор е нещо рядко... прецаква се друг елемент... но тук са свикнали да му казват смяна на затвор

и пак казвам няма такаво животно гарантирани кадри, камерата има 2 години гаранция и това е... ако ще да си направил 10 000 кадъра през тези 2 години и да се скапе на 10 001 кадър но след като са минали годините то никой няма да ви го смени гаранционо

на мен не ми се е налагало независимо че съм работил професионално защото съм дисциплиниран от времето на лентовата фотография... новите щракачи правят по 30-40 000 на година от тях я има 3 снимки я не

Отговори на това съобщение
 Re: Брой кадри-живот
Автор: radikyokushin   
Дата:   12-08-15 21:38

Колеги, да не отварям нова тема, ще питам тук (надявам се авторът да не възразява)!
Знае ли някой как се проверява броя на кадрите на Canon 1Ds III?
Пробвах какви ли не програми и цъ. Затова моля, ако някой със сигурност знае как става, да каже!
Предварително, благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Брой кадри-живот
Автор: hemilio   
Дата:   12-08-15 22:08

Я кажете за безогледалките [smile] [smile] ,там как стоят нещата

Отговори на това съобщение
 Re: Брой кадри-живот
Автор: kiten   
Дата:   12-08-15 22:37

безогледалките и полупрозрачното огледало, държат в повече от към затвор сравнени с пляскащите огледала на dsrl ситемите.

Отговори на това съобщение
 Re: Брой кадри-живот
Автор: victory13   
Дата:   12-08-15 22:47

И защо е така, при положение че за всеки един кадър затворът на безогледалния апарат извършва 2 пъти повече движения от затвора на "пляскащите с огледало" апарати [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Брой кадри-живот
Автор: kvakioh   
Дата:   12-08-15 22:52

В доста случаи безогледалките са по-шумни от "пляскащите с огледало", които в някои по-напреднали модели имат "тих" режим. Това с пляскането, хлопането на огледалото е много беззъбо. РЕдовно някой се изцепи с такива заучени фрази.[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Брой кадри-живот
Автор: mihajlov2   
Дата:   12-08-15 22:57

За безогледалките нещо хич не съм уверен. Поради една основна причина - фокусирането става чрез датчици в матрицата или чрез самата матрица. Т.е. при безогледалките затворът нормално при мерене и фокусиране е отворен. Става дума за камерите с механичен затвор. При натискане на спусъка затворът първо се затваря, след това протича процесът на снимане - с отваряне и затваряне на затвора, и накрая затворът отново се отваря. И каква стана тя? За една снимка - две щракания на затвора. Така че кой ще държи повече на затвор?
Не говоря за моделите с първо електронно перде, с възможност за превключване изцяло на електронен затвор и т.н.



Публикацията е редактирана (12-08-15 22:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Брой кадри-живот
Автор: pmartinov   
Дата:   12-08-15 23:26

Има хибридни затвори.

Ако искаш механичен, ако искаш електронен.

На механичните ресурса е ограничен,на електронните е много по-голям от механичните.


Отговори на това съобщение
 Re: Брой кадри-живот
Автор: kiten   
Дата:   12-08-15 23:26

безогледалките са почти безшумни, а в менюто си имат настройки за издаване на звук при натискане на спусъка като има настройки за няколко вида и ниво на сила на звука. По принцип имитират звука на никон или канон.
При новите безогледалки на сони има мерене по фаза и контраст комбинация взета от видеокамерите. Най доброто и бързо фокусиране за момента.
Познавам доста колеги, които държат на врата си марк или никонски топуз, ей така за реклама по време на платени услуги, а през останалото време щракат с безогледалка с хубав обектив.



Публикацията е редактирана (12-08-15 23:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Брой кадри-живот
Автор: kvakioh   
Дата:   12-08-15 23:44

Nex 3 И 5, 7 нямат настройки за звука, Фуджи също. ДА не става дума за звуковия сигнал за потвърждаване на фокуса?
Има само Front curtain shutter за Сони, с което става много малко по-тихо.



Публикацията е редактирана (12-08-15 23:48)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »