Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Най-скъпата фотография
Автор: fotorafi   
Дата:   16-11-17 18:52

НЯМА защо да се чудите! Спазен е основният закон:"Една снимка струва толкова, за колкото е продадена"
От моята 45 годишна фотографска практика си спомням две най-скъпо оценени снимки:
1971 г. една моя спортна снимка спечели голямата награда на FIAP. 16 дневно посещение в ГФР, 12 града, хотели, храна, джобни пари и посещение на Олимпийските игри в Мюнхен 1972 г.
1974 г. портрет на първия български космонавт, Георги Иванов пред тренажора в Звездното градче край Москва. Издателство "Фотоиздат" отпечата огромен тираж 120 хил. броя картички и хонорара ми беше 2400 лв
А най-евтино ни плащаха снимките в спортния в."7 дни спорт", 40 ст. във вестника и 50 ст. челната снимка....



Публикацията е редактирана (16-11-17 19:06)
 Re: Най-скъпата фотография
Автор: Тед   
Дата:   16-11-17 19:08

Е, Деков, то първо са рисували, като се е появила фотографията, художниците са погледнали по друг начин на бизнеса.
Цената на портрет - само богатите по онова време са имали възможност. С фотографията това се е променило. Художниците са се ориентирали към фотографията.

И за мен фотограф-художник не е титла, а е просто човек който и рисува и снима.
Който не може да рисува с четка, да ме извиняват белите коси на Генчо с неговата титла.
Сега има таквиа мазачи художници - прави снимка и после копира и с четка маже отгоре.
 Re: Най-скъпата фотография
Автор: Beijing   
Дата:   17-11-17 18:53

Като архитект-дизайнер, и човек, който се занимава с това повече от 30 години, мога да ви уверя, че това е измама!
Пране на пари!
75% от оригиналите на "Културното наследство" се съхраняват в трезорите на Сингапур! Където съм живял пет години!
Богатите си създават митове, за да "съхранят" паричките си!
Във ФФ има повече стойностни снимки, от продадените за милиони!
Всичко е една измама, която носи кинти на "някого"!
Пълна пирамида, която ще се срути с долара! Това, кога ще стане, не знам?!
Ако сте прочели между редовете, сте научили нещо!
Поздрави и с Уважение![smilie7]

 Re: Най-скъпата фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   18-11-17 10:39

Е то било много лесно... Утре обявявам една моя фотка за 10 млн. лева...и в други ден си я купувам. И ей ме в класацията... Само дето малко не ми достигат и ще взема да звънна тук-там, белким откликнат...
 Re: Най-скъпата фотография
Автор: Slivenski   
Дата:   18-11-17 11:53

Намираш купувач, който да ти даде 1 милион лева.
Уговаряте се.
Правиш една снимка.
Организираш изложба.
Купувачът купува снимката от изложбата.
За 1 милион лева!!!
Викате медиите.
Честито!
Вече си най-скъпо продаваният фотограф в България. [beer] [beer]
После връщаш парите на този, който ти ги e дал. [smilie18]



Публикацията е редактирана (18-11-17 14:55)
 Re: Най-скъпата фотография
Автор: CDman   
Дата:   18-11-17 13:33

Няма нужда от пари. И един "чек" подобен на тези, които раздават в лото игрите ще свърши работа. [smile]

Само после да не забравиш да впишеш милиона в данъчната декларация ... [smilie5]

 Re: Най-скъпата фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   18-11-17 14:27

Пълно е с купувачи дето са готови да ти дадат 1 000 000...
Как не съм се сетил по-рано!?... 30 години изложби и чак сега разбрах как става работата![beer]
На 28, този месец, участвам в една изложба в Националната галерия... Който има някой и друг милион да заповяда![smilie5]



Публикацията е редактирана (18-11-17 14:29)
 Re: Най-скъпата фотография
Автор: burningice   
Дата:   18-11-17 14:46

Микростокърите могат само да завиждат на такива цени за фотографии [cool]
 Re: Най-скъпата фотография
Автор: Slivenski   
Дата:   18-11-17 14:56

Данъчната декларация е лесна - в БГ всички са на минус. [smilie18][smilie18]
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.