Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Правен въпрос , как да се спасиме от банките ?
Автор: bg2014   
Дата:   20-03-15 10:27

Просто като горчива закачка със знаещите, готови да упрекнат едно мнение, без да споделят своето.
Не съм банков служител. Просто имам натрупан ГОРЧИВ опит.
1. С кредите - 17 хиляди ЕВРО само лихви по кредит и в момента имотът е на тезгяха. Горчив залък и много опит.
2. С други финансови институции - минус 23 хиляди лева. Отново горчив залък и натрупан опит.
Вероятно не съм наясно с финансите. ДА!
Сега вече загуби не търпя. Един ако успее да се предпази от подобен горчив опит на чужд гръб е достатъчно.
И да- Бай Ганьо съм.
За да приведа 6 лева плащам такса на банката 4 лева. Кой не е?



Публикацията е редактирана (20-03-15 16:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос , как да се спасиме от банките ?
Автор: rx   
Дата:   20-03-15 10:30

Щом превеждаш 6 лв, значи банковата ти култура е ниска. Щом теглиш 17 хиляди кредит с ипотека, значи финансовата ти култура е ниска. Просто трябва да си го признаем бе- не сме особено интелигентен народ в тази посока - колкото по-бързо го признаем, толкова по-голям шанса е да почнем да изплуваме.

Много хора се подлъгаха по "лесното" - теглиш кредита и почва лайфа - една почивка на някой остров, едно БеИмВе с газова, нова дограма на апартамента, една рокля на щерката за бала за 2 бона и... опа... еми да, заслужаваме си го.



Публикацията е редактирана (20-03-15 10:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос , как да се спасиме от банките ?
Автор: falcon   
Дата:   20-03-15 10:33

Високата финансова култура у нас е показала, че трябва да теглиш заеми само от банки които ще фалират[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос , как да се спасиме от банките ?
Автор: rx   
Дата:   20-03-15 10:37

Ъхъ, стига да имаш гръб, иначе ще се запознаеш с понятието незабавна изискуемост [smilie5] Върви на сайта на ЧСИ-тата да видиш какво става след КТБ [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос , как да се спасиме от банките ?
Автор: falcon   
Дата:   20-03-15 10:48

С КТБ щото се шумя, какво стана с парите от банковата криза 96-а?..отидофа та се не видяха повечето[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос , как да се спасиме от банките ?
Автор: rx   
Дата:   20-03-15 10:50

Ми, те са видими парите - разходи се из Драгалевци, Бояна, Камбаните - те се виждат парите [smile] Докато има ахмаци, тарикатите няма да свършат

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос , как да се спасиме от банките ?
Автор: falcon   
Дата:   20-03-15 11:04

Сега сериозно. На мен ми е интересен въпроса със зъстраховката по заемите. Значи това по характера си е защитна клуза, извън условията по договора свързани с лихвите и сроковете за погасяване и т.н. След като банката включва такава защитна клауза, не би ли следвало да няма правно основание да търси невъзстановени пари и ако търси пък такива, тогава следва самата тя да връща застраховката или да я приспадне от дължимата сума.[smilie5]

Втори въпрос. Ако си смениш пола, следва да смениш и личната карта. Като правен субект вече не си същия, като заемополучателя[smilie5]

Ей такива интересни въпроси ми изникват в главата покрай тази тема[smilie18]



Публикацията е редактирана (20-03-15 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос , как да се спасиме от банките ?
Автор: rx   
Дата:   20-03-15 11:10

По първия въпрос - ако беше така, то тогава застрахователя след това ще те съди регресно, както се случва обикновено с ГО и е много гнусно да трябва да доказваш, че не си катастрофирал умишлено, особено ако има пострадали. Да те съди застраховател е може би даже по-гадно отколкото да те съди кредитор. По-скоро аз бих си направил здравна застраховка/живот, отколкото да застраховам кредита.

Втория ти въпрос е взет предвид в българското законодателство, така, че пола и жена си можеш да смениш, ама дълга и данъците - не [smilie5]

Между другото, консултация с добър адвокат струва около 50-100лв. Ако ми е на главата решение за кредит с няколко нули отгоре, не мисля, че бих си спестил 200-300лв, за да ми е спокойно на главата...



Публикацията е редактирана (20-03-15 11:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос , как да се спасиме от банките ?
Автор: falcon   
Дата:   20-03-15 11:15

rx имам предвид не ти да застраховаш кредита а новата мода банките да включват автоматично такава затраховка към кредита. Щом има специална защитна клауза е приложима тя а на е общият ред, чрез повдигане на въпроса пред съд[smilie3]

Виж за второто не знаех, хубаво е , че са се сетили. А как стоят нещата с човек, ходещ със смъртен акт в джоба ха ха ха [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос , как да се спасиме от банките ?
Автор: rx   
Дата:   20-03-15 11:19

Един човек който имал "near-death-experience" твърди, че е видял отблизо райските порти. Там, след гишето на Свети петър имало гише на Мтел, гише на НАП и клон на TBI...

По първия ти въпрос - ей тука кредитната застраховка е много добре описана:
http://www.baez-bg.com/index.php/zastrahovatelni-produkti/bankov-kredit


Внимателно погледни къде сочат големите червени стрелки [smile]



Публикацията е редактирана (20-03-15 11:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос , как да се спасиме от банките ?
Автор: falcon   
Дата:   20-03-15 11:23

Аха ясно, тя минава по друга линия, не е защитна клауза по същтността си[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос , как да се спасиме от банките ?
Автор: rx   
Дата:   20-03-15 11:26

[smilie24] Защитна е, но не за теб [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос , как да се спасиме от банките ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-03-15 11:51

Не много по конкретната битова тема, но:
http://www.forextrade.bg/fundamental/23.02.2015-e-18

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос , как да се спасиме от банките ?
Автор: rx   
Дата:   20-03-15 12:06

Яко. А кога живее? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос , как да се спасиме от банките ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-03-15 12:13

Като гледам става в 11 на обяд, значи едва ли му липсва време

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос , как да се спасиме от банките ?
Автор: rx   
Дата:   20-03-15 12:14

Знам ли... познавам няколко човека, дето се занимават с тия акции - само това им е в главата - 24/7 [smile] Но евала - бизнес като бизнес.

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос , как да се спасиме от банките ?
Автор: Тед   
Дата:   20-03-15 12:33

Най-добре, ако сте на заплата - не се хващайте с банките - заплатите се менят, уволнения валят и т.н. - несигурността е голяма.
Не ставайте поръчители на някого, дори и най-близък, ако искате да помогнете да му отпуснат кредит.
Като отивате в банката и получавате кредит, не мислете, че сте спечелили 6-а от тото 2.
Повярвайте това не е така - вече сте се овъргаляли с брашното.
Обещания за ниска лихва, без да казват годишни и други такси и т.н... целта е да се хванете.
Ако разберете целия годишен % или разходите по кредита...повярвайте..здрав разум не би приел документите за подпис.
Поставете се на мястото на вложител за същата сума по кредита и вижте банката каква лихва предлага за депозит от същия размер и ще матирате служителката колко ниска била лихвата.

Вчера ми попадна едно решение на Европейския съд 3 състав от 12.02.2015г. за обявяване на недействителни т.нар. неравноправни клаузи.
Накратко: "нищожни са договорът за потребителски кредит и този за жилищен кредит, които не съдържат изброените в тази разпоредба клаузи, и в частност не посочват предмета на договора, действителния общ годишен процент или общата сума на разходите, свързани с договора".

Позовават се на Защита на потребителите - Директива 93/13/ЕИО - Член 7 - Договор за жилищен кредит - Арбитражна клауза .

Съгласно член 213, параграф 1 от Закон № CXII от 1996 г. за
финансовите и кредитните институции в редакцията, приложима към момента на сключването на процесния договор, нищожни са договорът за потребителски кредит и този за жилищен кредит,
които не съдържат изброените в тази разпоредба клаузи,
и в частност не посочват предмета на договора, действителния общ годишен процент или общата сума на разходите, свързани с договора.

---- Направете си извод дали имаме такъв закон, дали той защитава потребителя и в чий интерес е.

Много лекомислено се взимат кредити от лица без доходи и с несигурни доходи.

При бизнеса е друго положението. Ако има ипотека или особен залог банката се удовлетворява, ако ли не...
несъстоятелност и ликвидация.

Има в момента проекто закон за фалита на физическите лица. Внесен е за обсъждане.
Четох го, да ви кажа ...ако е в първонач.вариант ще има умишлени фалити - взима се кредит и обявяваш в съда неплатежоспосбност. 3 год. те влачат като хавлия дали имаш риза на гърба и след това ти се погасява дълга. Имаше 10 год. срок след това да не получаваш кредити и др.

Иначе, ако се наложи да бягаш от банките и задължението не е обезпечено с ипотека, има различни способи.
Ако работиш в държ.сектор не е толкова приятно.

Иначе за банките - те си имат портфейл с лоши кредити. Лошите кредити се покриват от лихвата на изрядните длъжници. Банката ги е заложила предварително.
Ако е ипотека - продават имота.

И когато се спасявате от банките помислете за какво е отишъл кредита?
Техника, ремонт, екскурзии, храна, образование и др.
Т.е. трябва да се плати.

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос , как да се спасиме от банките ?
Автор: bg2014   
Дата:   20-03-15 17:10

Темата за борсова търговия, хеджиране, търговия с акции и т.н не е това , което изглежда.
Това си е за нова тема....



Публикацията е редактирана (20-03-15 20:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос , как да се спасиме от банките ?
Автор: ggreg   
Дата:   20-03-15 17:49

Извинете, колеги за спама, но като видях темата се сетих за дефиницията за банкер:
Човек, който дава назаем чужди пари!

Сори, темата е много сериозна,ама нали е петък...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос , как да се спасиме от банките ?
Автор: vkk1   
Дата:   20-03-15 18:22

Най-добре, ако сте на заплата - не се хващайте с банките - заплатите се менят, уволнения валят и т.н. - несигурността е голяма.


Тук не съм много съгласен.
Несигурността в частния сектор е много по-голяма, отколкото ако си на заплата, повярвай ми :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »