Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Личи ли си много :)
Автор: axlastro   
Дата:   18-03-15 21:57

iliyanb - нещата, които те притесняват може би са резултат от недобре построеното ми осветление, които за съжаление видях твърде късно и нямах време да редактирам. Просто кикъра ми трябваше да е малко по-назад и по-близо до модела, може би и малко по-слаб. или евентуално с грид за да не свети навсякъде. Бръчката, която видя някой по-горе не е бръчка а именно резултат от лошо построеното осветление.

На тази снимка поне фона не е толкова светъл, защото промених малко настройките.
На мен лично този кадър ми харесва повече.


https://farm8.staticflickr.com/7636/16607882917_c2fcd2af0f_c.jpg

IMG_0060_RETOUCHED by a.petlichkov, on Flickr


Ако говорим за наистина необработен кадър качвам и от лайтрума - само експорт и шарпнат за екран, без абсолютно никакви манипулации. По-късно може да кача и SOOC jpeg.


https://farm9.staticflickr.com/8570/16670725509_c1aaa1e870_c.jpg

IMG_0058_RAW by a.petlichkov, on Flickr

П.П. Пари не съм взимал, засега си правя реклама и събирам опит. Правя го за кеф и мазане и поправяне на недобре направени прически не ми се вписва в критериите за "кеф".



Публикацията е редактирана (18-03-15 22:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Личи ли си много :)
Автор: tisho86   
Дата:   18-03-15 22:38

Тегава работа:)
Тази по-горе е по-добре от към всичко. Оставяй я така не си губи времето.
Това осветление в ляво дето си го сложил, виж само какво ти подчертава и си помисли дали ти е в полза или ти вреди.

Отговори на това съобщение
 Re: Личи ли си много :)
Автор: prisonbreak   
Дата:   20-03-15 17:32

А осветлението ти е ? Контра от ляво. А фронтално 45', софт, или чадър?И отражателна бленда отдолу.

Отговори на това съобщение
 Re: Личи ли си много :)
Автор: axlastro   
Дата:   20-03-15 17:55

Контра отляв, бюти диш фронтално отгоре и бленда отдолу.

Отговори на това съобщение
 Re: Личи ли си много :)
Автор: imitev   
Дата:   20-03-15 18:11


Шията се нуждае от обработка. Текстурата на кожата не е точно като на "моделка".

Хоризонталните гънки по шията също дразнят окото.

Устните и гримът над очите стоят постно. Според мен има значение цялостното излъчване - ако покажеш само прическата е все едно на шопската салата да покажеш само доматите...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »