Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: MarinY   
Дата:   10-03-15 18:33

Жоро, както стана дума, много агресивност и мнителност владеят България.
Има моменти, когато просто застивам с едно голямо "ЗАЩО".
За мен отговорът май се крие в чуството на липса на перспектива и повсеместното унижение на личноста - от служители, съседи, непознати, колеги ... . Всеки търси малко компенсация, от където може и от който може.

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: J0R0   
Дата:   10-03-15 18:41

Да, Марине, има го тоя момент.
Аз мисля обаче че е в комбинация и с нещо друго. Бурното развитие на технологиите постави пред нас много въпроси за които не сме готови.
В нормалните страни има традиции, законодателните органи работят, държавната администрация - също. Там проблемите са същите, но много по-бързо и леко ги решават.
Преди време отворих една тема за дроните.
Оказа се че в други страни вече има законодателство по тоя въпрос. Хората реагират, щом се появи проблем и правна бъркотия.
А тук сме в някаква каша.

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: J0R0   
Дата:   10-03-15 18:50

В България има интернет поне от 20 години, но още няма юридическа яснота какво е това интернет - ако аз сложа един текст тук в тази тема, това дали е "размножаване" на тоя текст по смисъла на закона или е един единствен екземпляр от тоя текст, който стои тук и хилядите хора, които минават през сайта го четат, все едно плакат залепен на пл. Славейков.

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: MarinY   
Дата:   10-03-15 18:51

"Риба се лови в мътна вода."

П.П. Написах го, но като риболовец не съм убеден и в тази "народна мъдрост". [smilie3]



Публикацията е редактирана (10-03-15 18:52)

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: falcon   
Дата:   10-03-15 18:52

Трябва промяна на конституцията Жоро, за да стане това което искаш[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: muzicantini   
Дата:   10-03-15 19:47

Абе явно на всеки човек опитът е различен. Аз като любител, с група екскурзианти във Washington DC с Лумикс турбосапунер си снимах и хора, и полицаи, и полицейски коли, и Белия дом, и Капитолия, никой не ме е изгледал лошо или нещо от сорта. Сега ако някой неугледен, брадясал тип с качулка и тъмни очила, с раница, "снайперира" с някакъв дълъг обектив от разни храсти мацки с къси поли или полицаи извършващи арест... Не бих се учудил да му направят забележка. Важното в случая и извода от статията е, че все пак в тази държава има справедливост и работеща съдебна система - някой си е превишил правата, но после е осъден и потърпевшият е обезщетен подобаващо.

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: arkturian   
Дата:   10-03-15 19:53

В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...

А ако фотографа е негър?

http://s21.postimg.org/478zcdj8z/monkey_selfie.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: sherbit   
Дата:   10-03-15 19:58

В една друга тема думата "турчин" беше скрита, автора порицан...негър е доста обидна дума в USА ...
Темата за един атентат я заключих заради общите глупости царящи във формума, но тя пък странно изчезна. Двойни стандарти май.

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: MarinY   
Дата:   10-03-15 19:58

Е това е истината. Снимал съм конни полицаи и в Щатите и в България. Завързваш разговор, похвалваш коня, питаш ги за снимка и отговорът винаги е Да. В София, дори се изредиха няколко, искаха и снимка с кучето и имейл ми дадоха да си получат кадрите. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: rx   
Дата:   10-03-15 20:00

muzicantini бъди сигурен, че още преди да извадиш апарата край Капитолия вече са знаели колко пломби има в устата втората ти братовчедка. [smile] Поне хората подеха тука в темата правилната посока на проблема. Всъщност на никой не му пука за вашите проблеми със законовата рамка в България. В частност - на авторите на тези закони въобще не им пука кога и колко сте ощетени. Те за 2 години вече не могат да инкриминират и да смачкат извергите, които вдигат ръка на лекари, дето и без това са дефицит, а тука се обсъжда дали е морално някой да снима, а друг да го ошамари... Такава е страната ни и народа ни просто...

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: iliyanb   
Дата:   10-03-15 23:52

Sherbit, авторът сам скри думата "турчин" и то не защото беше порицан, а защото човек, който уважава, го убеди на лични, че някак не седи добре. Не знам има ли двойни стандарти, но ме изумява, че най-вървежни въф фотографски форум са политическите теми.



Публикацията е редактирана (10-03-15 23:54)

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: Thimotty   
Дата:   11-03-15 01:05

iliyanb защо те учудва? Фотографите не са ли и те хора?


Хах тъкмо по темата гледам една " новина"



Публикацията е редактирана (11-03-15 01:12)

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: falcon   
Дата:   11-03-15 08:09

Няма лошо репортера да попита дали човека е добре, ама това да отваря вратата....първо е въпрос на възпитание, след това и на познания на законите. Да типичен пример за наглост и за самозабравяне. Въпросът какво са правели хората в колата, дали е правилно, дали не е нарушение на общ.ред и т.н са съвсем отделни въпроси.

Всъщност и в предишните подобни теми, основната тези на тези, които застъпваха свободията, беше, че чрез фотожурналистиката могат да се покажат "нарушения", да се гепи някой в крачка и това съответно оправдавало някои действия на снимащите. Тази теза изидша в две направления- първо, презумира, че всички са някакви нарушители на законите, в противоречие с принципите за невинност в Конституцията и второ, журналистите или гражданите с фотоапарат не са органите установяващи нарушения, а сигнали за нарушения може да подава всеки съгласно АПК, а от друга страна, това е дефинирано и като право на гражданите в чл.45 от Конституцията.

Неразбирането на елементарният правов ред в държавата е основна причина да се случват постоянно конфликти, както от страна на снимащите, така и от страна на обикновения гражданин или държавен служител. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: bo6o   
Дата:   11-03-15 09:32


http://www.celebritybabyscoop.com/files/2010/03/paparazzi-shooting-celebrity-kids-and-parents-3.jpg



Лешояди(мършояди)... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-03-15 10:31

Полицията може да те набие във всяка една държава,независимо от политическото й устройство и дереджето на човешките права и законовата рамка.Разликата е тази,че в една нормална държава,където все пак човешките права са приоритет за закона и морала на обществото можеш да си потърсиш правата и както се е станало в конкретния случай,потърпевшите са с 50 бона напред.Дано и мен да ме набият следващия път.Даже ще кандисам и на по-малко.10 хилки са ми достатъчни :)
Въпреки,че в щатите никъде не съм имал проблем със снимане.Май никъде не съм имал,освен в Лисабон,където едни полицайчета се възпалиха,че съм снимал някакво посолство.Показах им снимката и се успокоиха.

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: asahi   
Дата:   20-09-18 09:45

Тук се размина без бой


https://www.picclickimg.com/d/w1600/pict/302746624953_/French-Magazine-CLOSER-N%C2%B0379-KATE-MIDDLE



Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: nsirakov   
Дата:   20-09-18 10:27

Обичам да снимам "на улицата". Никога не снимам някого в непристойна поза, папарашки или по начин, който може да е лиценеприятен за него.
В България често реакцията е "ти къв си и за кво се бориш", но на такива хора отговарям с усмивка, опитвам се да завържа разговор, някак си "да стопя" леда... За сега ми се е получавало. Ако някой изрично направи жест, или каже "Не искам" докато вдигам апарата (а аз снимам обикновенно от 3-4 метра и то без да се крия), просто не снимам...

Един единствен път, в Ксанти (Сухоруков сигурно помни) докато снимах едно заведение с красиви лилиуми (не някого специфично), един едър Елин започна да ме засипва с гневни по интонация гръцки думи започващи и завършващи на "малака"... До момента, в който не му отговорих, че е Кенгуру (нали се сещате - Кен-гу-ру - на аборигенски значи "не разбирам")... като ме чу да шпреха на англиийски човекът само ме попита: "Туристен?", усмихнах се и му казах - "Я, Я , туристен вударбар.." и онзи се ухили, ощипа госпоицата седнала до него по четирибуквието и продължи да си яде калмарите... Явно ме беше помислил за частен детектив... знам ли...

Някой по-горе беше казал и съм съгласен с него... При снимането "на улицата" може да си в рамките на закона, но трябва и да имаш някакво чувство за морал и достойнство относно онзи, който запечатваш в кадъра... Никога не търсете кадър "на всяка цена".Ще видите, че в повечето случаи, хората ще ви толерират...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: te4i   
Дата:   23-09-18 21:40

Интересно защо нещата със снимането и правата на сниманите са част от някакво законодателство. При положение, че всеки идиот си прави безсмислени селфита нонстоп, а когато има шанса да участва в изграден с композиция и мисъл кадър, изведнъж се сеща, че са му нарушени правата. Това е абсолютното лицемерие на съвременното високотехнологично общество. Всеки си мисли само какви права са му нарушени, а не какви той е нарушил. Днес ми се случи някакъв господин с детето си да ми нахълта в кадъра , който бях композирал и разбира се аз спрях да снимам и изчаках да премине. Той обаче дойде към мен да ми обяснява как съм го снимал без негово съгласие и т.н. Докато се обяснявах, че неговия образ не ми е важен, а даже ми пречи на снимката, останалата част от кадъра и елементите в нея се разпадна и аз изпуснах момента.Човекът даже извика полицай да му се жалва, но той отказа да заеме страна. Аз лично нямам нищо против, нито пък се кефя, безразличен съм дали някой ме снима. Хората, които се дразнят за мен имат някакъв проблем със себе си. В България , където хората са допуснали държавата да нарушава всичките им основни права-от правото на детето да ходи на детска градина без подкуп, ако се вреди някакси там лелките да му крещят, горе долу всички основни права, даже правото да се движа по тротоара без някой тарикат с кола да ме пресрещне отпред. Та май единственият начин да се почувстаме важни е да се опитаме да набием някой, който явно, без да дебне се опитва да документира живота, не да го шпионира. Отказвам да трия снимки и ще прежаля апарата като сам го счупя в главата на засегнатия, ако някой тарикат, дето си няма хал хабер от изкуство, журналистика и т.н. се опитва да ми се меси в работата. На мен също ми пречат безкрайните ремонти, дето общината ми ги навира в очите, ама се налага да се съобразявам. Ширещото се неразбиране на неща, които не ги разбираме като уличната фотография, показва колко много тъпанари живеят в територията, наречена България.Подобно отношение имат талибаните, дето разрушават всичко, което не разбират. По подобен вандалски начин общината разруши паметника пред НДК, защото на хората им бил грозен. В развитите интелектуално и духовно общества никой не пита идиотите дали изкуството им пречи. Защото обществото цени дори неща които не разбира в конкретния момент. А не като нас да си взривяваме Мавзолея само, защото ни мъчат елементарни комплекси от вече не толкова близкото Соц. Минало.Защото дъщеря ми, която не е била свидетел на тази историческа епоха, е лишена от правото си да види важен културен, архитектурен артефакт, който да й помогне за разбирането на порядките и традициите на социалистическото минало.
По същия начин снимките с нас, които си мислим, че имаме правото да изтрием, някой ден може да се окажат важен документ,елемент, по който бъдещите поколения ще разберат как сме живели днес. Никой няма правото да слага кръст,да трие нещо, което не разбира.Ако използва сила,за да го направи има няколко варианта.
Фотографът защитава правото си като се защитава.
Фотографът е набит, но структурите на държавата -Съд, полиция,принуждават нарушителя, да заплати щетите. Така би следвало да е в Белите държави. Ние разбира се не сме там.
Или както се казваше в Щатите- ”Не съм съгласен с теб, но съм готов да умра, за да защитя правото ти на свободен изказ”Последното показва културата на дадено общество. Оливър Стоун защитава Путин, и прави филми, които са в разрез с официалната политика. Но никой не отрича правото му да прави своите велики филми.



Публикацията е редактирана (23-09-18 22:32)

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: mmjm   
Дата:   23-09-18 22:37

Това с чупенето на апарата в главата на „засегнатия“ ако не е същата талибанщина, от която се възмущаваш, не знам как по друг начин да я нарека. Не съм присъствал на конфликта, който описа, но предполагам че ако не беше се конфронтирал с господина, може би щеше да успееш да заснемеш изпуснатия кадър. Това е само предположение обосновано на разказа ти и последвалия коментар.

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: asahi   
Дата:   24-09-18 00:02

"Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш" е мисъл на Волтер (1694-1778), френски писател и философ от епохата на Просвещението. Щатите са от 4 юли 1776, но не вярвам Волтер да е отскочил за тези две години дотам за да каже тази мисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: Imaginarium   
Дата:   24-09-18 01:54

Ми те и германците що са премахнали всичко което напомня за нацистите. Да го бяха оставили нацисткото наследство, та да "не са лишени децата от правото си да видят важни културни, архитектурни артефакти, който да им помогне за разбирането на порядките и традициите на нацисткото минало."
Ей ти го погледнато от друга перспектива :)

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: Антивик   
Дата:   24-09-18 09:24

Imaginarium написа:

> Ми те и германците що са премахнали всичко което напомня за нацистите. Да го бяха оставили нацисткото наследство, та да "не са лишени децата от правото си да видят важни културни, архитектурни артефакти, който да им помогне за разбирането на порядките и традициите на нацисткото минало." Ей ти го погледнато от друга перспектива :)

Нямах нерви да изчета всички коментари, но това последното дразни.
В Германия, до колкото знам, някои от лагерите на смъртта и до сега са си там, да се вижда, какво е било. Освен това на доста места има запазени архитектурни артефакти от онова време, не са разрушени ... Та изглежда хората не мислят, като нас, че като разрушиш нещо построено или някой паметник, ще промениш и историята, която е била.

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   24-09-18 13:31

Даже има и туристически разходки до някои лагери.

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: asahi   
Дата:   24-09-18 13:37

Дали причината е в "да не са лишени децата от правото си да видят важни културни, архитектурни артефакти, който да им помогне за разбирането на порядките и традициите на нацисткото минало"?

Отговори на това съобщение
 Re: В САЩ не само бият негрите, но и арестуват фотографите...
Автор: Aleksandr   
Дата:   03-10-18 11:24

Ами...изостанали сме. По времето, когато Д.Х.Чейс е написал "Кейд", тук едва ли са арестували фотографи на улицата...:)


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »