Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: viara123   
Дата:   23-02-15 22:41

Понеже Авторът на снимката с вързания бял гълъб се нахвърли като мишелов връз мен на лични и светкавично изтри коментаритд ми: Нека птичарите си кажат думата. Естетически няма нужда от коментари. Личността на Автора също е без особено значение
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: viara123   
Дата:   23-02-15 22:42

На първа
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: viara123   
Дата:   23-02-15 22:54

За https://photo-forum.net//i/1895952



Публикацията е редактирана (23-02-15 22:59)
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: InnerSelf   
Дата:   23-02-15 23:11

Аз не мога да разбера, как е вързан гълъба?
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: sherbit   
Дата:   23-02-15 23:28

Що мислиш, че е режисирано? Ако е вярно е по наказателния кодекс.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: ceco   
Дата:   23-02-15 23:30

Аз не забелязах да има насилие в тази снимка (но не съм спец в тази материя)!
Не разбирам, но ми се стори естествена ситуацията ... въпреки че в днешно време всичко може да се изманипулира (примерно, да е изтрито въжето, ако е бил вързан наистина...)?? [smilie10]

Ако наистина има такова нещо - [smilie23] [smilie2]



Публикацията е редактирана (23-02-15 23:44)
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: gbdesign   
Дата:   23-02-15 23:42

Вероятно е прав автора на темата. Белужнявите гълъбчета са градски птици и дори някоя случайно да е кръшнала към полето, вероятността фотограф да е на подходящото място, с подходящото оборудване за заснемане на кадъра, клони към 0. Не че съм фен на гълъбите, ма да вържеш птица, за да заснемеш как я напада/изяжда друга си е доста извратено.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: nikste   
Дата:   24-02-15 00:04

Извинявам се, но по-неморално животно от фотографа по принцип не познавам. Разбира се, че има изключения и слава Богу, но повечето фотографи са готови да потъпкат всякакви морални ценности, за да направят "СНИМКАТА".
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: bg2014   
Дата:   24-02-15 00:20

Прекрасна снимка и много завист. Който е толкова отворен нека върже дървена примамка и да заснеме морално-етичен фотос.
Това Българите сме уникални в двуличието си, в това да съдим другите и в това да оплюваме недостижимото за нас. Жалка тема и коментари.
Мислех, че съм във форум за снимки, а не в правосъден.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: juslen   
Дата:   24-02-15 00:24

Ако гълъба наистина е вързан това не е никаква снимка и шедьовър, а просто скалъпена постановка. Губи се цялата магия на кадъра така.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: hotsnail   
Дата:   24-02-15 00:24

Не съм спец по диви пилци и обикновенно не коментирам

Отношението на фотографите в БГ обаче често е престъпно.

В случая ако гълъба е вързан това е кофти както за него, така и за хишника. Хишните птици трябва да могат сами да се хранят. Подхранването им по подобен начин за готина снимка ги убива.

Преди години, когато следях тая категория снимки, имаше редовно снимки на соколи, които фотографите гощават с вмирисани мръваки. Това ги убива.

Та просто Ви призовавам да бойкотирате тая категория снимки.



Публикацията е редактирана (24-02-15 00:28)
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: rx   
Дата:   24-02-15 00:34

За пребиваването си в този български фотографски форум съм видял толкова злоба от страна на напълно непознати, че въобще не ме учудва, че някой вързал птица да бъде сдъвкана, че да си грабне заветните Бе точки от неговите си Бе приятели белким му порастне егото. Всъщност някои озлобени коментари тук, и то на дългогодишни потребители, явно толерирани свободно от админите, напомнят на някакъв рецидивистки клуб. А уж фотографията трябва да въздига висшето, да си "над нещата"...
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: stefan_fx   
Дата:   24-02-15 00:57

След като прочетох историята на автора за кадъра, сдържаното ми мнение е: това НЕ Е фотография(рисуване със светлина)! Това е садизъм !
Снимай! Не убивай!

 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: deerstalker   
Дата:   24-02-15 01:01

[smilie23]



Публикацията е редактирана (24-02-15 01:04)
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: rx   
Дата:   24-02-15 01:02

и аз сега прочетох... гнус ме е от такива хора. По принцип не понасям въобще разни кучерасти, природозащитници и еко-зелено-червена наркоманска паплач, обаче някакъв селяндур да счупи зорлем на птичка крилата и аз вместо да му счупя тиквата, да тръгна да правя бе точки... това само форумен гений може да го направи... неам думи!
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: juslen   
Дата:   24-02-15 01:04

Пуснали гълъба с умишлено пречупени крила и хайде на сеира-да ви таковам и ''фотографията'' [smilie23] Изкривена работа отвсякъдe-и другите подобни индивиди гласуват ли гласуват-ауу, ох, ех, шедьовър, супер кадър [smilie23]



Публикацията е редактирана (24-02-15 01:07)
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: rx   
Дата:   24-02-15 01:17

Всъщност след подобни изцепки би трябвало админите да деактивират въпросния "талант" - поне така казват правилата, които те сами са си ги измислили. Но нали е "наш човек"... важното е да има Бе точки, какво толкова да строшиш на една фтичка крилете...
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: zotto   
Дата:   24-02-15 01:28

Авторът има градация, като гледам, вади голите пилета от гнездата за единия рейтинг, сега гълъб със счупени криле за примамка, да видим утре колко по-оригинален ще е…

 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: rx   
Дата:   24-02-15 02:26

Потресаващо, но факт - другата му снимка, в която е изгребал пилето от гнездото и го е пльоснал на дръвника, за да го снима, е отнесла 113 Бе точки. Сто и тринайсет! И всички те са били наясно с това, за което са гласували [smilie23] Говори много за етиката на хората тук, дори и "старите кучета" и "реномираните".
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: Lycan   
Дата:   24-02-15 03:55

Има едни ФБ джедай, българчета, забавляват се като снимат как застрелват животни. Може и да и да имат легални ловни билети, само, че стрелят с бойни карабини от голямо разстояние и надали ходят да събират трупове след това. Снимат забавата на видео с добра оптика, животното обикновено пълни целия кадър, пада на място или се повлича на някъде.. шерват.. събират лайкове..

Напъпилите псевдо-орнитолози за съжаление гледат на тези неща със същите очи

 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: falcon   
Дата:   24-02-15 04:55

Такава снимка става и с намерена мъртва примамка, или пък с изкуствена. За 50-на лева си намерих механичен гълъб махащ с крила, преди това бях си направил сам клатещо устройство с една изкуствена джинка. Това е привлечено със звуци и механичната джинка от стотици метри, докато вече не се побираше в кадъра.
https://photo-forum.net//i/1705464

Да връзваш обаче живи птици, независимо дали са болни или не, не го приемам[smilie2]
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: e-mil   
Дата:   24-02-15 07:45

Автор: sherbit
Дата: 23-02-15 23:28
"Що мислиш, че е режисирано?"


Щото авторът е изработил три абсолютно еднакви сламки за да привлече ястреба. А гълъбът е бил толкова шашнат, като ги видял, че не успял да избяга. [smilie5]

Кроп от снимката на krina.

http://prikachi.com/images/161/7942161V.jpg



 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: fraction   
Дата:   24-02-15 07:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: bg2014   
Дата:   24-02-15 08:15

Лицемерие... лицемерие ...
Ядат пилешко, а не понасят убиването на пилета.
Не е важен авторът, нито снимката. Важен е манталитетът тип БГ.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: ludiakolio   
Дата:   24-02-15 08:18

Мойте наблюдения са ,че хора,които не се трогват от болката на едно животно , и без да се замислят да стават съпричастни ,им липсват основни "кадри" от първите седем години.



Публикацията е редактирана (24-02-15 08:38)
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена