Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: bestlap   
Дата:   23-01-15 12:25

Здравейте какво ви е мнението за тази меморикарта >> Samsung 32GB micro SD ще я използвам на Nikon D3200 за снимане на видео [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: peter_m   
Дата:   23-01-15 12:29

Моето мнение е че по-добре 2 "малки" от колкото една "голяма". Освен ако вече нямаш други карти ...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: Emoxide   
Дата:   23-01-15 12:38

моят съвет е, ако ще се взима SD карта да не е micro.
малките карти се нагряват повече и влошават скоростта си на работа.

А и аз лично залагам само на висок клас карти Samsung.

Ето тази е добра.
32 GB SDHC card Pro (class 10 UHS-I Grade 1, R90W80)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: bestlap   
Дата:   23-01-15 12:40

Имам една 16 гб и исках още една да взема но като се замисля още една 16гб би ми била достатъчна какво бихте препоръчали 16 гб до към 50-лв ?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: asahi   
Дата:   23-01-15 12:45

След като лично залагаш само на висок клас карти Samsung взимаш една такава и не изневеряваш на себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: Emoxide   
Дата:   23-01-15 12:57

16 GB SDHC UHS-I class 10 card 94MB/s Sony = 40.61лв. с ДДС (четене до 94MB/s запис до 60MB/s)

16 GB SDHC card Pro (class 10 UHS-I Grade 1) Samsung = 52.10лв. с ДДС (четене до 80 MB/s; запис до 40 MB/s*)

[smilie24] Добри са !

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: guciguci   
Дата:   23-01-15 13:00

Аз пък откакто счупих една 8 ГБ SD,вече снимам само с Micro SD и с преходник за 1 лев. Като се счупи преходнка,слагам нов,

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: kvakioh   
Дата:   23-01-15 13:06

2х16Гб, Sandisk, Lexar, Toshiba.
НА другите по-малко да се вярва. Това е според тестове, преживявания, споделяния и др.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: realnoncho   
Дата:   23-01-15 13:22

Картите на Самсунг са добри и е по-малко вероятно да са менте като Sandisk/Lexar. Digital-flash нe е най-доброто като цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: bestlap   
Дата:   23-01-15 13:24

16 GB SDHC UHS-I class 10 card 94MB/s Sony - това доста ми допадна като цена и скорост :)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: kvakioh   
Дата:   23-01-15 14:02

ЗА ментета- зависи откъде, от кой и за колко купуваш. КАто цяло в БГ цените са надути.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: Emoxide   
Дата:   23-01-15 14:03

аз от опита ми с доста SD карти имам наблюдения, че Samsung са най-здрави. SanDisk Extreme, SONY са чупливи. Лесно им се чупи и губи щифта за заключване, чупи им се предната част откъм пиновете и картите стават почти неизползваеми. Transcend пък са доста дефектиращи.
Аз залагам като надеждност само на SanDisk и Samsung. Здравина - Sasmung !

Да, Digital-Flash не винаги имат най-изгодни цени. Но като цяло са добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: victory13   
Дата:   23-01-15 14:14

Имам същото сони някъде вкъщи, няма нищо общо с обявената скорост...
Ако я намеря, ще ти я подаря... Не знам дали ги ментосват, но работи като такова... Не ѝ вярвам, не я ползвам...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: lamerko   
Дата:   23-01-15 14:24

Тоя сайт нещо ми обърка понятията...


- над 320 часа MP3 аудио музика*, или
- над 3760 JPEG снимки с висока разрешаваща способност*,



* Посочените по горе стойности за музика, фото и видео са приблизителни стойности базирани на:
- 4 минути песен със 128-Kbps AAC кодиране;
- фото-капацитет за средна разрешаваща способност от 9 megapixels/снимка(1600x1200).

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: realnoncho   
Дата:   23-01-15 14:28

Тая карта където я давате там за 68.20 на друго място е под 60. Никак не е малка разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: bestlap   
Дата:   23-01-15 14:33

Малей тотално се обърках :) [smilie18] аз купих апарата си с тази която имам пише 30 мб на нея клас 10 ето такава е >>




http://g-ec2.images-amazon.com/images/G/02/uk-electronics/product_content/SanDisk/Q12013/c26-B007BJH


И просто реших да си взема по-бърза и още една защото някой път тази не ми стига и се започва едно сваляне на снимки и видеа по улиците вадя лаптопи и т.н искам да е до 50 лв и 16 гб ще ми е върши идеална работа ,но от къде и каква да купя [smilie11] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: mihajlov2   
Дата:   23-01-15 15:07

Аз уважавам картите, на които пише поне Extreme. Примерно една ето такава ще ти свърши работа:
SanDisk Extreme SDHC 16GB Class 10 (UHC-I)
Примера съм го дал с Плезио, но такива има и в Павилиона, и в Синтезиса.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: langel   
Дата:   23-01-15 15:12

http://www.mymemory.co.uk/SDHC/Transcend/Transcend-32GB-UHS-I-U3-SDHC-Card---95MB_s

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: Emoxide   
Дата:   23-01-15 16:38

victory13 ако става дума за SONY 95MB/s 60MB/s при мен с FUJI X10 си летеше. Държеше се като по-бърза беше от SanDisk Extreme III 45MB/s, като прибираше в буфера доста бързо.

mihajlov2 е дал много добро предложение за 39лв. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: Simbon4o   
Дата:   23-01-15 19:55

С тия микрота ще има проблеми. Малко по-надолу колега се оплака, че никона му не ги харесва. И другия момент е, че не са направени за фото камери, а за телефони. Самсунг е много добра марка за карти, препоръчвам модела дето не е микро и е 48МБ/с запис. GB... колкото ви се иска.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: hotsnail   
Дата:   23-01-15 23:19

и аз съм за Самсунг или Сони.

Сонита от тоя тип дето е дал Емо но 32ГБ имам бол и са си ок. Не съм им мерил скорост...едно счупих - просто счупих пластмасата, като го насилих настрани без да искам и се пукна. Другите гледам да не ги насилвам и най-старото е на 3 години май

Самсуняците наистина изглеждат по-здрави. Не съм купувал за сега, но определено бих си взел такава ако е на поносима цена.

под 32ГБ не виждам смисъл да се купуват карти...да и аз имам една две 16-ки и дори 8-ци ама при модерните апарати 32-ка се запълва за ден снимане....на моя апарат роуките са малки и пак са 25МБ ако снимаш с никон просто се приготви за огромни карти в гигантски количества.



Публикацията е редактирана (23-01-15 23:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: Emoxide   
Дата:   23-01-15 23:31

аз съм на мнение, че големите карти са хубаво нещо, но има една такава зависимост, емпирично съм установил, колкот са по-обемни толкос са иска и да са висока пропускливост на данни, къкто и процесора дъ е 4творно озверен и РАМтъ на апаратя да е голяма. При по-старите карти с голям капацитет, примерно 32гиги, ако са със скорост на четенье около 30MB/s а процесора бавен, като се натъпче над 70% картата и привежденйето в оперативност на хапартя мноого са забавя!
Добра комбина са NX1 + 64GB SDXC UHS II U3 или X-T1 + същата 64

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: hotsnail   
Дата:   23-01-15 23:41

ми не знам емо с 32-ка не съм имал грижи. 64-ките са ми скъпи, но предпоалгами те ще са ок. 128-ците вече са за профи изпълнения...за сега. Като падната под 100 лева...

Тия апарати с дребни сензори и свръх завишени цени....има и по евтини неща дето правят поне толкова хубави снимки а често имат и повече функции - Олимпус М10 или Сони А6000. Под 1500 лева. Инат почти всичко дето може да ти дойде на акъла



Публикацията е редактирана (23-01-15 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: realnoncho   
Дата:   24-01-15 00:29

128-ци има под 100 лв, 90 четене/60 запис [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: Emoxide   
Дата:   24-01-15 01:01

Да, така е [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за меморикарта Samsung?
Автор: hemilio   
Дата:   25-01-15 20:43

имам микро 64гб на самсунг,ползвам я за go-pro4 ,а там за 4к видео си трябва сериозна карта-няма никакви ядове,работи,та се пука по шевовете [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »