Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Yongnuo 50 1.8
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   10-05-18 15:42

Аз ползвам никонския 1.8 и съм доста доволен, купих го по нова година от най-високо оценения продавач в Ибей(60 USD, Канонският за тогава струваше към 50), докараха ми го много добре опакован, има си и калъфче, книжка, всичко както трябва. Разлика с никонския 1.8 не намерих. На 1.8 нещата не изглеждаха много добре с Д5200, с Д300 снимките излизат приемливи, всичко над 2 лично мен ме задоволява и ми изглежда добре. На 7,8 е най-остър, нормално. Гледал съм и тестове в интернет на фул фрейм, и наистина няма особена разлика между оригинала и "фалшификата".

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo 50 1.8
Автор: MrPhoto   
Дата:   10-05-18 15:58

Здравейте, за да не отварям нова тема, ако може тука да попитам.
Някой купувал ли си е Yongnuo YN35mm F2.0 за Никон?


Да, ще ти кажа:
Никога, никога и на никаква цена не си помисляй да купиш обектив Йонгнуо, никога! Това само прилича на обектив, т.е. пластмасата евентуално е близка до използваната в нормалните обективи!
Лошото е, че това, което повече би следвало да те вълнува /освен пластмасата [smilie5] / - са механиката и оптиката! И тука вече дори не можеш да си представиш за каква греда иде реч!

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo 50 1.8
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   10-05-18 16:15

Някак си като изгледаш 10 клипа със сравнения, оставаш с друго впечатление.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo 50 1.8
Автор: lamerko   
Дата:   10-05-18 16:24

Само с клипове не става :)

Действително, на моменти при идеални светлинни условия канонската версия на Йонгнуо се държи почти като Canon 50/1.8 II (не STM), но при по-кофти условия картината става много зле. Брака във автофокуса е общо взето наравно с канона. Пак казвам - сравнението е със втора версия на Канончето, а не с STM, където нещата са доста по-добре. Ако ще е за Канон - по-добре СТМ, за Никон не знам, но си мисля, че тяхната 50-ка е по-добра от тази на Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo 50 1.8
Автор: MrPhoto   
Дата:   10-05-18 16:46

какви клипове бе, човек, аз имах йонгнуо - не мисля, че мога да кажа добра дума за него! Скърцащ, мазен, бавен, безцветен, не заключва, на контра получаваш петно! Бяло петно! Друго няма! Снимката е във въображението ти!
Всеки е свободен да провери за своя сметка горното естествено :)

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo 50 1.8
Автор: Aleksandr   
Дата:   10-05-18 16:54

Canon 50/1.8 II е посредствено обектвче. Става да снимаш хора за документи в амбулаторни условия...:)


Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo 50 1.8
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   10-05-18 19:19

Кофти бройка си получил. При мен фокусът е бърз, цветовете са същите, само както вече беше споменато при по-слаба светлина понякога автофокусът заспива и трябва да се натисне копчето втори път. Ама е хубаво който чете да знае, че е на риск, ако реши да поръчва такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo 50 1.8
Автор: MrPhoto   
Дата:   10-05-18 22:24

може ли една снимка в контражур на макс отворено моля?

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo 50 1.8
Автор: nakatasan   
Дата:   11-05-18 09:16

Благодаря за бързите отговори. Клипове не съм гледал, но разгледах публикувани снимки на потребители които са си го поръчали от алиекспрес. Направи ми впечатление, че в алиекспрес е по-евтин отколкото в ибей. видях 2-3 читави снимки, които биваха на моето око. Вече дали са редактирани и на какви настройки е снимано гадая. Ама имаше и такива снимки, които бяха по-зле от телефона ми. Със смесени чувства съм, може би няма да го купя.
Друго ми направи впечатление. В началото да кажем не са се научили да го копират както трябва и е имало кофти бройки, независимо за Канон или за Никон. Ама като се има предвид, че сме 2018 г., аз да бях го произвеждал за това време да съм се научил да правя качествен обектив ...
Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo 50 1.8
Автор: MrPhoto   
Дата:   11-05-18 12:56

то не е до моженето, а до стойността на вложените продукти, за да се докара тази цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo 50 1.8
Автор: lamerko   
Дата:   11-05-18 13:03

Със всеки обектив могат да се постигнат добри резултати, но при повечето хора те ще в идеални условия :)

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo 50 1.8
Автор: aldygreen   
Дата:   11-05-18 15:23

Като искаш Canon 50/1.8, взимаш един STM. Няма място за чудене. И конструкцията е далече по-добра, и оптиката е подобрена откъм просветляване, фокусът също. Остротата на 1.8 също е значително подобрена. Плюс бонуса 0.35 метра минимално предметно разстояние.
Едно добро бюджетно решение за снимане на портрети.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo 50 1.8
Автор: Стефан-Г   
Дата:   19-05-18 10:45

Какво мислите за отношенията Yongnuo-50/1.8-Nikon /цената му и Nikon-50/1.8G /цената му. Кое повече си заслужава? Колко по-зле е китайския и никонския заслужава ли си 300-те лева? D моделът не е вариант защото тялото е d3400.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo 50 1.8
Автор: quazimodo   
Дата:   19-05-18 11:43

Никон втора ръка. По принцип, аз при Никон се сблъсках с проблема фронт/бекфокус, но надеждата, че купувайки си оригинален обектив, имаш по-голям шанс да се разминеш с главоболията винаги остава[smilie5].

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »