Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 За несправедливия Световен ред
Автор: J0R0   
Дата:   06-08-14 11:21

Не за първи път в този форум чета колко несправедлива била системата, защото ако авторът Х пусне нещо, то се оценява добре, ако авторът У пусне същото или подобно - то не се оценява, ама хич.
Следват всякакви рецепти за промяна на световния ред :)
Така да го нагодим и прекроим световния ред, че да ни прилегне точно на нашата личност, като костюм Армани на циганин-младоженец.

Ето:
така всеки може да композира :)
така всеки може да снима
така всеки може да рисува

Да, така е.
Въпреки това горните произведения са донесли милиони на авторите им (Бийтълс, Тери Ричардсън, Джаксън Полак)

Представете си, че притежавате оригинал на Джаксън Полак и се опитвате да го продадете на Александър Невски за 50 лева, а никой не ще да го купи, то как трябва според вас да се промени световния ред?

Ако снимате портрети с вградената светкавица, като Тери Ричардсън, никой не ги харесва и никой не ви наема, то как трябва да се промени световния ред?

Ако композирате музика в стил горното парче на Бийтълс и от всички музикални конкурси, радиа и телевизии ви отхвърлят музиката, как да се промени световния ред?

Изобщо, трябва ли да пишем рецепти за това как да се промени световния ред, или е по-добре да почнем промяната първо от себе си. Ако се занимаваме с музика, първо да научим нотите. Ако е с фотография - да усвоим принципите за работа със светлината. Ако е с живопис - основни техники, композиция и т.н.

Ей, това рапът и тревата изключително зле влияят, човек почва да си мисли че всичко може от прима виста. "Аз съм ебати пича, но България не ме обича".
 Re: За несправедливия Световен ред
Автор: fraction   
Дата:   06-08-14 11:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За несправедливия Световен ред
Автор: ZENON   
Дата:   06-08-14 11:48

Дреме ми дали някой, някъде ще ми лайкне нещо... И какъв "рейтинг" ще получа... примерно тук.
В реалния живот ме лайкват и ме ранкират и това ми е мн. по-важно.[smilie7]
 Re: За несправедливия Световен ред
Автор: fraction   
Дата:   06-08-14 11:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За несправедливия Световен ред
Автор: Sentel   
Дата:   06-08-14 11:59

Аз честно казано си снимам за мое удоволствие. То нали за това е хоби - на мен да ми доставя удоволствие. Ако изкарвам пари и гоня някакви критерии е друго. Така или иначе тук реална оценка трудно ще получиш, щото се гласува за автор много често.
Аз бих се радвал ако някой ми хареса дадена снимка, независимо дали е някакво гуру или аматьор като мен, също и на градивна критика. НО, това не ми е най-важното.
А тука някакви Световен ред, ала-бала...
Не може да се промени. За мен един мозъчен хирург, спасил десетки животи заслужава да е мултимилионер повече от един футболист, но това са неща, които не могат да се променят. И десетки други примери. Животът много често е несправедлив и винаги ще бъде такъв.
 Re: За несправедливия Световен ред
Автор: Gecata   
Дата:   06-08-14 12:11

Съвкупността Автор-Произведение е решаваща за оценката която даваме на обекта на изкуството! Но замисляли ли сте се защо? - Ако Бийтълс, Тери Ричардсън, Джаксън Полак бяха без история, какофонията от звуци, снимката с пряка светкавица и "петнистото боке" вероятно нямаше да струват пукната пара, но когато са плод на доказания гений биват високо оценени. Това което не се разбира от много хора е , че само талантът не е достатъчен. Всички големи успехи (в частност и в изкуството) се дължат на балансирана съвкупност от талант, мениджмънт, къртовски труд и необходима доза късмет, без която нещата немогат да се случат. С изключение на късмета всички други необходимости могат да се прилагат в такава степен, че да се осигури баланс на системата, която гарантира успех, а късметът както знаем помага на по-подготвените [smilie24]
 Re: За несправедливия Световен ред
Автор: rapesco   
Дата:   06-08-14 12:15

"....Ей, това рапът и тревата изключително зле влияят, човек почва да си мисли че всичко може от прима виста..."

За тревата не знам, но аз като слушам рап и то от най-автентичния, понеже го слушам още от началото на 80-те, толкова зле ми е повлиял, че чак съм станал човек. Реализирал съм се, имам хубава професия и работа, семейство и деца и т.н. Ама пусто, ако не беше този рап ....

п.п. Ако посоченото в цитата се има предвид разни Крисковчета и Ванкота /дори не им знам имената/ и се принизява истинския рап с ментетата му в БГ, вече е друг въпрос. Аз лично не си развалям слуховата система с родни аматьорски изпълнения.



Публикацията е редактирана (06-08-14 12:21)
 Re: За несправедливия Световен ред
Автор: fraction   
Дата:   06-08-14 12:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За несправедливия Световен ред
Автор: sirkhann   
Дата:   06-08-14 12:25

"Променете се вие, защото ние - няма"

Поздрави за J0R0. Има потенциал в темата, но нещата не са само черно и бяло, както се опитваме да ги изкараме понякога.

М/у другото - Джъстин Бийбър да не е големият талант или поп- фолк певиците. Известен се става с маркетинг. Човек на изкуството се става, ако си роден такъв в 99% от случаите.
 Re: За несправедливия Световен ред
Автор: rapesco   
Дата:   06-08-14 12:25

fraction

е това беше много остро,
от мен нещо по-класическо



Публикацията е редактирана (06-08-14 12:28)
 Re: За несправедливия Световен ред
Автор: fraction   
Дата:   06-08-14 12:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За несправедливия Световен ред
Автор: fraction   
Дата:   06-08-14 12:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За несправедливия Световен ред
Автор: fit_ness   
Дата:   06-08-14 12:47

Оценителите трябва да са напълно непознати хора. Те не трябва да качват снимки и да бъдат оценявани. Оценителите трябва само да отсяват доброто от плявата. Оценителите не трябва по никакъв начин да имат познанство с оценявания. При нас е друго- търсим приятелства сред оценителите. "Харесваме творчеството им". Казваме им колко са велики. Влизаме във фотофорум само за да им гласуваме новите бози и излизаме мигновено....но за без пари- толкоз
 Re: За несправедливия Световен ред
Автор: 5co   
Дата:   06-08-14 13:00

Оценителите трябва да са напълно непознати хора - няма по-лесно. Пускаш си снимката в руски или английски сайт и готово.
 Re: За несправедливия Световен ред
Автор: shamelessEyes   
Дата:   06-08-14 13:03

моят арт е много по добър от твоят арт! И ъпсурд имат готини неща, това не се отрича.., въпросът е кой е тоя пича!?

Да ви кажа има жени като него, които също обичат модата от лен!

Евалата на мислещите хора, другите ... и на тях!
 Re: За несправедливия Световен ред
Автор: fraction   
Дата:   06-08-14 13:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За несправедливия Световен ред
Автор: ZENON   
Дата:   06-08-14 13:28

fraction,
когато/ако искам някой да ми оцени кадър... или по скоро да даде мнение... питам фотографи. Те обаче не показват тук "шедьоври", ако разбираш какво имам предвид.
Та в реалния живот е така. Във виртуалния може да си се ранквате и да плачете за рейтинг, ма това никой не го ебе... с извинение [beer]
 Re: За несправедливия Световен ред
Автор: fraction   
Дата:   06-08-14 13:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За несправедливия Световен ред
Автор: ZENON   
Дата:   06-08-14 14:02

off/
„Защо гледаш сламката в окото на брата си, пък гредата в своето око не усещаш? Лицемерецо, извади първом гредата от окото си, и тогава ще видиш как да извадиш сламката от окото на брата си?" (Мат. 7:3, 5)

Та така по отношение добрия тон във форума. Виж си първом написаното в поста ти към мен и после ми обяснявай... моля [beer]

... и fraction, повярвай ми познавам доста хора и от тук за които рейтинга и гласуването са... мамата и бащата си... хаха смех :)

Извинявам се на ОП, ама наистина гоненето на гласове и рейтинг тука е смях през сълзи.
 Re: За несправедливия Световен ред
Автор: nyamago   
Дата:   06-08-14 14:16

@JORO - много навременна тема за криворазбраната 'справедливост' [smilie24]

"...Аз имам две висши, а защо Пешо Кофата само рита топка и взема толкова много пари?! Не е честно!.." [smilie8]

Животът не е честен, свикнете с това.[smilie6] (Приписват тая сентенция на Бил Гейтс, но мисля да си е от преди Стария Завет.

А вътрешното усещане за равенство и справедливост не е нито соц-наследство, нито български патент. Дори не е 'общочовешко' явление, а се разпростира извън- и датира преди човеците.

Погледнете това клипче и се замислете - не се ли държим като тях?

Който няма ясни собствени ориентири, търси сравнения. И (предполагаема) справедливост. А реалният свят не работи така и, не - не е справедлив. Никога не съм имал проблеми с 'големите' несправедливости на живота - примерно кой има повече доходи или слава от мене. Но за маловажни неща (като снимките : ) се улавям, че и аз съм дребнав простосмъртен и ми е криво дето никой не ми ги харесва [smilie2]. Разликата е в способността да се надвие тая слабост. Някой да ме е чул да плача колко са несправедливи оценките в сайта? Вземам отношение по подобряването на качеството, по климата и културата, и по някои от 'механиките' на сайта - но 'справедливост' не съм търсил.

А всяка тема за този сайт се изражда в "Защо този автор така, пък онзи иначе?.. Не е честно.." Не е - е, и?

[shtrak]
 Re: За несправедливия Световен ред
Автор: fraction   
Дата:   06-08-14 14:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За несправедливия Световен ред
Автор: shamelessEyes   
Дата:   06-08-14 14:19

Ако попитате ЗЕНОН за дефиниции що е то реален и що е то виртуален живот .. лесно може да бъде оборен, предполагам.

Човек, който се аргументира с цитати от библията е ... доста нереален!
 Re: За несправедливия Световен ред
Автор: Sentel   
Дата:   06-08-14 14:22

Аз съм сравнително нов във форума, повече чета и по-малко пиша, но още в началото съм попадал на доста дискусии относно това гласуване и рейтинг и винаги ми е ставало странно колко е значимо за някои. То не е лошо да те оценяват де, не ме разбирайте погрешно. Но и най-големият аматьор може да направи качествена снимка и най-големият майстор да направи посредствена снимка. Дали една снимка става по-добра/лоша (каквото и да значи това) в зависимост кой е авторът й? Явно да, поне тук.
Аз скоро видях една посредствена снимка на една котка, която ако аз кача никой няма и да я отвори. Но понеже беше на високо ценен тук автор, снимката имаше много висок рейтинг. Ако някой си разпознае посредствената снимка на котка да не се обижда. [smilie5]
Но пък кой съм аз, новобранците нямаме право на вкус. [smilie5]



Публикацията е редактирана (06-08-14 14:24)
 Re: За несправедливия Световен ред
Автор: fraction   
Дата:   06-08-14 14:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За несправедливия Световен ред
Автор: Sentel   
Дата:   06-08-14 14:29

Ми те тука докачливи малко про-тата [smilie5], но хайде с риск да бъда анатемосан... [smilie5]

https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1402248210_IMG_9808ab.jpg

 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена