Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Koго удариха данъчните?
Автор: GenaDP   
Дата:   19-07-14 17:38

Доколкото си спомням, на робовладелството се туря край с революция, на крепостничеството - също. Е, проблемът може да се реши и с преврат, гражданска война или квото там си избереш.

А тапата заедно със самата бутилка има ли смисъл да ти кажа какво да я направиш, или ще се сетиш самичка? [smilie5]



Публикацията е редактирана (19-07-14 17:44)
 Re: Koго удариха данъчните?
Автор: burningice   
Дата:   19-07-14 18:51

"Не питайте какво държавата може да направи за вас, а се запитайте какво вие може да направите за държавата си u за купуването на новите лимузини на депутатите!"
 Re: Koго удариха данъчните?
Автор: t.marev   
Дата:   19-07-14 19:32

На всички все депутатите са им трън в очите, а никой не забелязва, че чиновниците минаха 500 000! На 7 000 000 население не са ли много!?
Не забелязвате ли, че сме се върнали в социализЪма, когато държавата беше обсебила целия ни живот и регулираше всичко?
Не искам да хрантутя армии чиновници, чиято единствена цел е да ми отровят живота.
Държавата трябва да бъде изтикана в ъгъла на обществения живот, където да не пречи но хората и да и бъдат възложени само ограничен кръг функции - отбрана, вътрешен ред, правосъдие и още две-три такива неща. Няма нужда държавата да се бърка навсякъде под предлог, че помага - личността може да се оправя сама, достатъчно е да не и се пречи!
Колкото до касовите бележки - аз съм против тях. Едно време нямаше касови бележки и баничките и доматите бяха вкусни, сега има касови бележки за всичко, дори и за торбичките, но за къжаление баничките почти не стават за ядене....Факт!

 Re: Koго удариха данъчните?
Автор: TheBossBG   
Дата:   19-07-14 20:04

Марев, уж си против социализЪма, а плачеш по едновремешните банички и домати. Айде, уточни се молим ти се! https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/simp0029.gif


 Re: Koго удариха данъчните?
Автор: мара   
Дата:   19-07-14 21:08

босе, едното не пречи на другото, бе :)
доматите са били въпрос на времена, не на строй...
ма и ся има вкусни. е, таа година малко мокра доде, та ги маньоса, ма и баничките не са лоши.
въпросът е, че са си такива със или без касови бележки.
мнооо съм съгласна с марев аз - държавата - в ъгъла! само с некви регулаторни функции, ма не прекалени.

а към пламент - борбата поединично е обречена на неуспех. НО! борбата на всяка една единица, не на една случайна и самотна - не е!
...е, ако поне 2 от 10 единици се борят [smilie18] . имам предвид много единици. достатъчно единици, критична маса от единици. колективните форми на борба требе да са спорадични и конкретни, всяко колективно формирование требе да се разформирова тутакси, след постигането на определената ЯСНА, КОНКРЕТНА И БЛИЗКА ЦЕЛ, щото иначе ше се превърне в некоя чиновническа издънка - нема начин...[smilie18] [smilie5]
 Re: Koго удариха данъчните?
Автор: t.marev   
Дата:   19-07-14 21:11

Да прав си трябва уточнение. Говоря за времето след социализЪма, когото баничарят работеше сам или със жена си, гонеше качество за да има клиенти. Сега баничарниците са собственост на разни фирми, коя от коя по-лъскави, баничарят е на заплата, продавачките също, всички имат табелки с имената, издават касови бележки, но баничките не струват. Същото е с ресторантчетата, кебапчийниците, сергиите с домати, вероятно с фотата и с почти всеки бизнес. Улисан да изпълни поредните чиновнически безумия, предприемачът забравя клиента, принуден е да го забрави, защото чиновникът е по-страшен. Той прибира половината от оборота, че и повече, с неясното обещание да се погрижи за всички. Тоя филм " Ти работи за без пари, пък ние ще се погрижим за всички!" вече сме го гледали - не струва! Нали затова ни се втълпява ежедневно, че всички са маскари, че от нас нищо не зависи, че еди кой си е мошеник и държавата трябва да ни пази от него, че не трябва да се занимаваме с политика, а да ходим за гъби в деня на изборите....Всичко това с едничката цел - Негово Величество Чиновникът да си живурка спокойно, да папка наготово и да прави каквото си иска. Какво ще стане, ако данъците паднат наполовина - чиновниците ще останат без заплати и ще трябва да гледат домати или да пекат банички. Но всички останали ще са по-добре!
Нека не изместваме темата към пенсии и болници, защото това е поредната чиновническа мъгла и аз няма да участвам в нея.
Не искам никой да се грижи за мен, достатъчно е да не ми се пречи, аз сам ще се погрижа за себе си.
ПП
През социализЪма, баничките ги правеха в хлебозаводите и ги разнасяха студени по павилионите и бяха същия боклук като сегашните.

 Re: Koго удариха данъчните?
Автор: asahi   
Дата:   19-07-14 22:10

В кой град са гадните банички?
 Re: Koго удариха данъчните?
Автор: GenaDP   
Дата:   19-07-14 22:19

Автор: asahi

В кой град са гадните банички?


Навсякъде са гадни. Щото ги правят с маргарин.
 Re: Koго удариха данъчните?
Автор: asahi   
Дата:   19-07-14 22:28

Ок, във Варна са гадни. Другаде?
 Re: Koго удариха данъчните?
Автор: analogsa   
Дата:   19-07-14 22:34

Щото ако ги правеха с масло холестеролът им щеше да е по-малко, налЕ? :)

Искрено се радвам, че всякакви подобни изделия тук са отвратителни, че всеки път като ходя до Франция качвам по кило-две. По-доброто си здраве явно дължа на бюрократчетата.
 Re: Koго удариха данъчните?
Автор: burningice   
Дата:   20-07-14 08:39

Баничките може да са гадни, ама хубавото е, че не слагат вече сирене, а извара. [cool]
 Re: Koго удариха данъчните?
Автор: Лидия   
Дата:   20-07-14 09:21

Гена[smile], Добро утро!

Пак ще ти отговоря на поста.[smile]

"Доколкото си спомням, на робовладелството се туря край с революция, на крепостничеството - също. Е, проблемът може да се реши и с преврат, гражданска война или квото там си избереш.

А тапата заедно със самата бутилка има ли смисъл да ти кажа какво да я направиш, или ще се сетиш самичка? [smilie5]"

Като фотограф би трябвало да разбираш от гледни точки,нали ?[smilie7]
Ти си висок 1.80 м. примерно.Ще се съгласиш предполагам,че можеш да виждаш с очите си толкова, колкото ти позволява ръста от 1.80 м.Имаш опцията да се завъртиш на 360 градуса и да видиш отново толкова,колкото ти позволяват индивидуалните качества на очите .Можеш да си наведеш главата нагоре и надолу и също да видиш толкова, колкото ти позволяват индивидуалните качества на очите.

Ти и твоя ръст от 1.80 м виждате толкова, колкото сте пораснали.

В порастването до 1.80 м са били необходими революции.(цитираш робовладелството,правото на жените да гласуват и т.н.)Те са били необходими за да стигнеш до 1.80 м. Вече не са необходими.Пиша го пак,за да се опиташ да го проумееш.ВЕЧЕ не са необходими.Това, което се опитвам да ти кажа е, че революцията е сравнима с Пубертета.Пубертетът и неговите специфики в психологичен план се определят най-мека казано сголеми крайности и в мислене и в действия и в настроения.
Нормално е за правилното израстване на човека до определен период.И крайно опасно и вредно след като му мине времето.
Така, че аз не оспорвам, че са допринесли за растежа .Но вече са НЕАДЕКВАТНИ като решение.

Да се държиш като пубертет,тинейджър и блед юноша на години различни от 18 е ПАТОЛОГИЯ !

Гена, надценила съм мисловните ти сили,май ?[smilie7]
Така ли е?
Хубава неделя![smile]
а и един виц накаря

Кога имаш нужда от психиатър и психолог.
Тоест каква е разликата между психиатъра и психолога.

За психиатър си ако на въпрос колко прави 2 плюс 2 отговориш,че е равно на 5.[smile]

За Психолог си ако знаеш, че отговора е 4 , но това МНОГО ТЕ ДРАЗНИ [smile]
 Re: Koго удариха данъчните?
Автор: pmartinov   
Дата:   20-07-14 10:03

Досега неизпълнението е около 500 милиона лева, но системата на Агенция „Митници” е доста консервативна и затова съм убеден, че до края на годината то ще достигне между 800 и 1 милиард лева. Това каза пред Нова телевизия Ваньо Танов. Той посочи, че приходите от данъци и акцизи намаляват през последните две години и това ще ограничи парите в държавния бюджет, които са крайно необходими за изпълнение на социални и обществени нужди.
Според бившия шеф на митниците, възможно е да се навакса част от неизпълнението само ако служебното правителство предприеме необходимите мерки. „По мое време имахме най- голям ръст в приходите”, допълни Танов.

Той отдаде намаляването на приходите на връщането на старите контрабандни схеми и отказа от нововъведенията по границите. Според него, митническото разузнаване и мобилните групи единствено сега могат да проверяват съмнителни отвари, а те получават разрешение от София.

„Не може да се изчакват седмици и месеци да се получи такова разрешение, а и където има фирми, близки до властта, такова разрешение не се дава”, допълни бившият митничар номер 1. Той посочи като пример факта, че особено тревожно е състоянието на пазара за горива, където се забелязва масиран внос на масла и намаляване на плащания от "Лук Ойл- България" ДДС.

1 милиaрд левa ще потънaт в джобовете нa крaдците които бяхa еднa годинa нa влaст!

Ето зa товa е биткaтa кой дa "упрaвлявa"- (крaде...)

Товa е сaмо от митниците!

Тaзи дупкa с кaсови бележки нямa дa се нaпълни въпреки покaзното нa дaнъчните.

Бългaрия се огрaбвa от упрaвлявaщите 25 години.

Зa товa е беден нaродa.

 Re: Koго удариха данъчните?
Автор: GenaDP   
Дата:   20-07-14 11:25

Автор: Лидия

Ти и твоя ръст от 1.80 м виждате толкова, колкото сте пораснали.


И именно поради тази причина не щем акъл от късогледи гномове.
 Re: Koго удариха данъчните?
Автор: serjy   
Дата:   20-07-14 11:31

да обобщим... тези дето виждат надалеч, дето основната им мъка е, че нямат достатъчно майбахи в гаража, дето искат да видят този дето не мисли като тах в болница да се мъчи, дето и са мнозинство, тоест хора като тях управляват в държавата, пък накрая резултата е трагичен??? странна работа...
 Re: Koго удариха данъчните?
Автор: sheriff   
Дата:   20-07-14 11:51

Съгласен напълно с Аликс и Мартинов! Рибата се вмирисва откъм главата.
Миналата година държавата е получила от моя труд сигурно към 15000лв данъци и осигуровки. И защо? За да могат 90% от тези пари да бъдат окрадени? Не, мерси!
 Re: Koго удариха данъчните?
Автор: t.marev   
Дата:   20-07-14 11:56

написа:

> Бългaрия се огрaбвa от упрaвлявaщите
> 25 години.
>
> Зa товa е беден нaродa.
>

От 25 години ли?!
А преди това народът богат ли беше?
Хайде стига с тия Гербаджийски опорни точки!
Именно от управлението на ГЕРБ започна най-голямото разпростиране на държавата в обществения живот, милиционерщината в мисленето придоби чудовищни размери, администрацията се разрасна лавинообразно, а държавния рекет се узакони с йезуитската формулировка " компетентните органи да си свърщат работата".
Данъците изобщо не се ниски - достигат почти половината от стойността на продукта и всичко това отива за издръжка на паразитната армия чиновници. Тоест от всеки похарчен лев, тази армия прибира по петдесет стотинки. Ако днес харчиш 30 лева за ядене, пиене, цигари, дрехи или за каквото се сетиш, 15 лева потъват в техните джобове. Ако на някой това му се струва малко нека пак подкрепи левите ГЕРБ и БСП.

 Re: Koго удариха данъчните?
Автор: 798099   
Дата:   20-07-14 13:04

Като гледам, темата става все по-политикантска, та да питам: Марев, за кого според теб да гласуваме? Дай аргументирано предложение, за да съм наясно какво да правя на 5-ти октомври. Предложение "не гласувай" не се приема.



Публикацията е редактирана (20-07-14 13:05)
 Re: Koго удариха данъчните?
Автор: GenaDP   
Дата:   20-07-14 13:35

за кого според теб да гласуваме? Дай аргументирано предложение, за да съм наясно какво да правя на 5-ти октомври. Предложение "не гласувай" не се приема.

Щом държиш да гласуваш, избери тези, които са ти най-симпатични. После, като ти го набият, поне ще знаеш, че те клати някой, когото харесваш...
 Re: Koго удариха данъчните?
Автор: t.marev   
Дата:   20-07-14 13:38

Разбира се, че няма да те посъветвам да не гласуваш, напротив - хващаш за ръчичка цялата рода и я водиш пред урните!
Аз ще гласувам за тези които предложат по-дясна програма, които ще съкратят безумната бюрокрация и няма да се опитват да ми сложат касов апарат на оная работа. Които ще се сетят да мислят за пациента вместо за здравеопазването, за ученика вместо за образованието и за жителя вместо за общината. За тези които няма да обещават европрограми за селското стопанство, а ще престанат да тормозят селянина, за тези които няма да издигат нови лабиринти пред предприемачите и т.н.т. За такива политици ще гласувам, струва ми се че се наричат десни. А за кого ще гласуваш ти, това си е твоя работа. Ако си чиновник и това ти харесва - гласувай за левите във всичките им разновидности, но ако искаш сам да си отговорен за бъдещето си, тогава гласувай за десните.
От моите 172 см. толкова се вижда.

 Re: Koго удариха данъчните?
Автор: analogsa   
Дата:   20-07-14 13:53

Мисля, че времето е назряло за референдум - да се допускат ли изобщо българи, или поне такива живяли през последните 10 години в България в управлението?

Много по-разумно е да предложим високи заплати на чужди професионални бюрократи, дори и пенсионери с добри CV-та. Всъщност, съвсем сериозно не виждам друго решение за оцеляване страната като цяло. И това за поне следващите 10 години. Друг начин за ресет на системата просто няма като се има предвид, че в днешно време никой не е склонен да пролива собствената си кръв заради некви тъпи парчета [smile]
 Re: Koго удариха данъчните?
Автор: GenaDP   
Дата:   20-07-14 14:23


Аз ще гласувам за тези които предложат по-дясна програма ... Ако си чиновник и това ти харесва - гласувай за левите във всичките им разновидности, но ако искаш сам да си отговорен за бъдещето си, тогава гласувай за десните.


Какво ще обещаят и какво ще направят са две съвсем различни неща. А доколкото си спомням, и на десните им ядохме оная работа.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена