Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: "Невидимите" снимки във ФФ
Автор: hrup   
Дата:   15-10-15 09:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Невидимите" снимки във ФФ
Автор: geokar   
Дата:   15-10-15 10:13

Та защо качват без гласуване ли...
Ето ви тук една снимка:

https://photo-forum.net/static/forum/2015-10/qlzx9245.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1363635818_IMG_1552.JPG


Тя е качена преди време, качена е нормално, с гласуване и е харесана от 1 (един) потребител:
https://photo-forum.net//i/1710556

Естествено, че няма шансове да влезе в албума, където, по скромното ми мнение, влизат доста по-безинтересни снимки. Дали авторът я е пуснал с или без гласуване - все тая.
Въобще, без да твърдя, че този автор твори шедьоври, много неща в профила му на мен лично ми харесват, като повечето от тях не достигат заветните 25 точки.
Ето го, прочие профилът, той като че ли също може да бъде подходящ за публикуване в тази тема. Множко са снимките, но си струва да се поразходи човек, особено някъде след пета шеста страница:
https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=22532

Та пита се в задачата, след като е така, има ли смисъл да се пуска "с гласуване" и дали след време този фотограф няма да започне също да качва предимно "без". Той иначе си е професионалист журналист, има си публикациите, публиката, не му е до "успеха" в този форум и "социалистическата надпревара", която ври и кипи в него.
Сега, разбира се, очаквам да се сложи плочата с "несъвършенството на системата за оценяване", която вече се е изтъркала от употреба и игличката прескача и повтаря на провала.

P.S. Ако ви се стори, че цитираната снимка е от доста отдавна, можете да погледнете първите две три страници от снимките в профила, положението никак не се е изменило.



Публикацията е редактирана (15-10-15 10:17)

Отговори на това съобщение
 Re: "Невидимите" снимки във ФФ
Автор: philip   
Дата:   15-10-15 11:56

Hrup, важно ми е само доколкото показва отношение към останалите!
Снимам си, (но не шИдьоври), не ме мисли[smilie25]

А, и между другото прави чест на администраторите, че понякога качват на първа и кадри на такива автори![smilie24]
[smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: "Невидимите" снимки във ФФ
Автор: мара   
Дата:   15-10-15 16:31

гео, ми именно, именно!
първо условие да земеш един изпит е ДА СЕ ЯВИШ на него.
в тоя ред на мисли, от всяка гледна точка - по-гобре е да се пусне за гласуване, може да извади 1% шанс.
не я ли пусне - губи тоя шанс.
...както и възможността на хората да се възмутят, че е слабо оценена [smilie5] [smilie5] [smilie5]

форумът е фрашкан недооценени кадри, а па надценените са със стотици повече.
на практика съм се убедила, че ако човек иска - може да пшрави подобни теми и пак да няма никъф ефект :)
още повече, че сега няма никво "представяне". има "нови предложения" и там сме сички в кюпа. най-редовно не излизам оттам с дни, освен ако някой заблуден човек взеле в профила ми от някаква носталгия.

и не е да имам някакви съмнения, че снимките ми са прилични [smilie5] че и повече от прилични. просто ми е все тай и не ми иде да се огорча, че некой не е разбрал фотографски ми гений [smilie21]

затва - 4 точни, 2 точки, една - колкото толкова.
и да тече в избрано някак.

Отговори на това съобщение
 Re: "Невидимите" снимки във ФФ
Автор: geokar   
Дата:   15-10-15 17:03

Ами да, аз всъщност тази тема я пуснах не за да славя решението на авторите, които цитирам, по-скоро ми се искаше да покажа хубави (по моя преценка де) снимки на повече хора, които иначе по-трудно могат да ги видят. Защото съм тук и за да гледам хубави снимки и, предполагам, не само аз. Инак за излизане от "предложенията" имам друга тема, там вече ми се иска да помогна да излязат снимки, които смятам, че си струва да бъдат видени от повече хора, преди да са потънали в забвение. Едно време, като имаше "представяне", тези теми бяха предназначени предимно за бетодавците, тъй като техните гласове определяха статута на автора и правата му къде и колко да качва и по причина, че повечето от тях се гнусяха от тази галерия и с гордост обявяваха, че не влизат там. Сега е по-простичко, масата, която може да хареса и да помогне, е много по-голяма, затова е радвам, когато някоя фотка, киснеща седмица там, след цитиране в темата изведнъж се появява в албума и за броени часове обраства с точки и коментари, та ще рече, струвало си е да се помогне да я забележат хората.
А има и друго, когато не могат да гласуват за снимка, която харесват, хората започват да я коментират - и не с чуденки и кръстчета (които значат тук: "виж, че съм гласувал за шИдьовра ти!"), а по същество. И това е доста по-ценно от някакви анонимни точки, аз самият съм го изпитал в един период, кеф си е отвсякъде. Почваш да се чувстваш като сред съмишленици, някаква свобода ти дава, не си в "състезанието", като не мислиш за него, можеш да мислиш за всичко друго. Кеф си е отвсякъде, вервай ми. Та може и това усещане да ги кара колегите да обръщат гръб на боричканиците, кой знай. Пък, както рекох, ако си струва да се видят снимките им от повече хора, защо да не ги популяризирваме в теми като тази. Тъй де... [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: "Невидимите" снимки във ФФ
Автор: мара   
Дата:   16-10-15 14:25

е, няма кво да кажа...тука си прав :)

Отговори на това съобщение
 Re: "Невидимите" снимки във ФФ
Автор: nyamago   
Дата:   16-10-15 16:43

Много наука и религия, белетристика и даже драма... Чете се, ама...

Давайте снимки! [smilie24]

Щото повечето хомо сапиенси сме мързеливи да ги ровим сами, дежурното оправдание 'нямам време' всъщност значи 'нямам търение' и 'не ми се полага усилие' - да прелиствам безброй снимки (наистина са много, мамка му...)

Та полезно е да има такива теми, ако са с повече снимки и по-малко приказки. И аз прекалих, за което се извинявам.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: "Невидимите" снимки във ФФ
Автор: uri64   
Дата:   16-10-15 16:49

А какво пречи за снимките, качени с опция "да не се гласува" да има отделен албум или отделно view, достъпни от главните страници? Така ще могат да бъдат разглеждани без да трябва да се ходи по профилите. Едва ли е трудно технически да се направи.

Отговори на това съобщение
 Re: "Невидимите" снимки във ФФ
Автор: мара   
Дата:   17-10-15 22:46

mi to i po-lesni ne]a ima, deto ne da napraweni :)

Отговори на това съобщение
 Re: "Невидимите" снимки във ФФ
Автор: мара   
Дата:   18-10-15 23:53

начи в момента на първа има снимка на варийски, преди известен като дечобек.

фантастичен автор, млад, готин, идеен...абе всичко!
и тоз човек не ще да му се гласува за снимките.
и коментари не ще.
аз лично не го познавам, но нямам впечатление да е някъф комплексар.
ами безкрайно трудно ми е да проумея подобни решения...
ако качваш в общественото пространство, все искаш значи неква обратна връзка...[smilie11]

...и ако не вляза специално в профила му - няма да видя снимките.
тааа...така де.
не знам.
не ме кефи подобно решение.
ама никак!
както и бърсането на снимките от профилите...или па на целите профили...
ако аз не ща да ги гледам, друг може да иска. щура работа

Отговори на това съобщение
 Re: "Невидимите" снимки във ФФ
Автор: шдфдшд   
Дата:   19-10-15 00:15

...и неуравновесена!..[smilie8]



Публикацията е редактирана (19-10-15 00:22)

Отговори на това съобщение
 Re: "Невидимите" снимки във ФФ
Автор: nyamago   
Дата:   19-10-15 00:26

Каквито и да са им причините, и при всичкото ми несъгласие с тях, уважавам ги и не мога да ги съдя. Тяхно суверенно право си е. [smilie8]

(Една легитимна причина за която се сещам - ако ползват профила си като портфолио и го показват само на избрани хора, напр. клиенти, работодатели, себеподобни творци или пък арт- критици. По лична покана с линк, а не разчитайки някой от широката публика случайно да ги 'открие'... Сто процента има и други възможни причини - просто не е наша работа. Респект - към решението им - и толкова.)
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: "Невидимите" снимки във ФФ
Автор: geokar   
Дата:   19-10-15 00:31

Маре, за последен път този автор е качил снимка на 2.2. т.г. С гласуване. Снимката е отишла на първа страница. Ако прочетеш коментарите под нея, лесно ще си обясниш защо сегашната е без гласуване и без коментари. Не е до комплекси, просто не му се четат глупости на човека, правят му се хубави снимки - и ги прави! (благодаря, че ми припомни бившия му ник, разбрах, че става въпрос за един от добрите тук, чиито работи много съм харесвал), иска му се да ги покаже - и ги показва, а виж, глупости под тях не му се четат, пък и не му се гледа как ще го оценят "разбирачите", направил е добра снимка, показал я - толкоз. Напълно мога да го разбера. Впрочем той по принцип пуска "с гласуване".



Публикацията е редактирана (19-10-15 00:33)

Отговори на това съобщение
 Re: "Невидимите" снимки във ФФ
Автор: мара   
Дата:   19-10-15 12:14

може. сигурно си прав. нямам вече време да оглеждам от всички страни и сигурно това ми пречи да бъда обективна. приемам, че ти си го направил и ти се доверявам на оценката.
общо взето - и с тази на нямаго и шдфшбгзм :)
...ся - намаго - аз някъде по-горе казах - вече има безброй места, в които да поддържа човек лично портфолио. но истината е, че аз лично тук се чувствам емоционално привързана :) може и с другите да е така - знам ли...



а варийски не е просто добър.
той е от най-добрите.
няма да ходяда чета фъшкиите сега :) ма някой път може да се позабавлявам :)

Отговори на това съобщение
 Re: "Невидимите" снимки във ФФ
Автор: shamelessEyes   
Дата:   19-10-15 14:14

гледайте!


https://photo-forum.net/static/forum/2015-10/mnlr3553.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/119/1445151689_NDF_7162.jpg





Публикацията е редактирана (19-10-15 14:15)

Отговори на това съобщение
 Re: "Невидимите" снимки във ФФ
Автор: Evolve   
Дата:   19-10-15 14:31

Останаха ли луди,които да се боря за точки във фото-форума?
Не са ли актуални харесванията във фб [smilie18] [shtrak]



Публикацията е редактирана (19-10-15 14:36)

Отговори на това съобщение
 Re: "Невидимите" снимки във ФФ
Автор: шдфдшд   
Дата:   19-10-15 14:54

@Evolve

..ми има още...аз , например, съм тук заради точките...и що да съм луд?!..фейсбук не ползвам...кото забърша е оттук...[smilie8]

..обаче не винаги е лесно [smilie2] .. оня ден пращам Начу(Кубето) в профила си да си хареса нещо, да пише отдолу и да ;r гласува..
...отишъл , моля ти се...писал , кото писал , обаче забравил да гласува [smilie2] .....пенсионерска работа...

..преди пращах Мара , обаче и тя...откакто стана баба..нещо..[smilie2]

..глей я сега ...шест букви не може да запомни...и то някои се повтарят!...начи общо три...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: "Невидимите" снимки във ФФ
Автор: geokar   
Дата:   08-12-15 09:57


https://photo-forum.net/static/forum/2015-12/jnsc0659.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1425482211_P2140028_BW_1200.jpg


Реанимирвам темата си - ето още един удивителен профил "без гласуване". Струва си любителите на добрата фотография да се разходят из него, много нещо ще открият:
https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=20967

Отговори на това съобщение
 Re: "Невидимите" снимки във ФФ
Автор: hrup   
Дата:   08-12-15 10:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Невидимите" снимки във ФФ
Автор: nyamago   
Дата:   08-12-15 14:18

Благодаря за показаните автори - някои от тях ги знаех, но отдавна не бях ходил в профилите им... [smilie24]

ДА ВИ ОТКРЕХНА НА ЕДНА ХВАТКА:

Те може да не дават да се гласува, обаче МОЖЕ да си заплюваш снимки в 'Любими' - и това е вид гласуване, освен дето лично като потребители на изкуството им, ни помага да не забравим авторите.

Засега не съм видял опция и 'Любими' да се заключва от авторите - дано админите не я въведат [smilie8]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: "Невидимите" снимки във ФФ
Автор: hrup   
Дата:   08-12-15 14:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Невидимите" снимки във ФФ
Автор: geokar   
Дата:   08-12-15 17:40

nyamago, отдавна я използвам. Моите "любими" са с по една снимка от автори, които харесвам, като лесен достъп до профилите им.



Публикацията е редактирана (08-12-15 20:49)

Отговори на това съобщение
 Re: "Невидимите" снимки във ФФ
Автор: geokar   
Дата:   17-04-16 22:51

Ето тук още един "невидим" профил:
https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=67734


https://photo-forum.net/static/forum/2016-04/ledl8505.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1460801469_13.jpg


ivsebastian

Отговори на това съобщение
 Re: "Невидимите" снимки във ФФ
Автор: geokar   
Дата:   17-04-16 22:58

Темата не е затворена, поради спецификата й, не е възможно да бъде постоянно поддържана и се налага да бъде "реанимирана" само при ново откритие. Надявам се, че по този начин повече ще участват в откритията и ще намерят по нещичко за себе си в тези профили "без гласуване". Както намирам аз. [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »