Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Настане вечер, месец изгрее...
Автор: тьма   
Дата:   03-06-14 06:59

Фалконе, цяла нощ не си спал да мислиш що е то героизъм, но поговорката "Утрото е по-мъдро от вечерта" в твоя случай не е потвърдила верността си.[smilie3]

 Re: Настане вечер, месец изгрее...
Автор: jino   
Дата:   03-06-14 07:14

Тъма, както винаги изпадаш в крайности.
Всеки има своите слабости.
Склонна си да си създаваш кумири, твоя типаж го познавам.[smile]
 Re: Настане вечер, месец изгрее...
Автор: jino   
Дата:   03-06-14 07:34

За какво спорите всъщност. На всеки би трябвало да му е ясно, живи герои няма.
Просто такава е човешката същност.[smile]
Това са нормални неща, няма как да се променят, а и няма смисъл.

Имаше една мисъл на Ницше, не мога да цитирам точно, но "най-великите неща се извършват тихо.Земята също тихо се върти".[smile]
Така че малко по тихо.[smilie5]
 Re: Настане вечер, месец изгрее...
Автор: jino   
Дата:   03-06-14 07:38

Всъщност ето :

“И повярвай ми, приятелю адски мой! Най-великите събития –
това не са нашите най-шумни, а нашите най-тихи часове.
Не около откривателите на нов шум, а около откривателите на
нови ценности се върти светът: безшумно се върти той!”
 Re: Настане вечер, месец изгрее...
Автор: Thimotty   
Дата:   03-06-14 08:05

@falcon, всъщност и Левски и Ботев са "се оправили както са могли". Хората на практика тогава са били роби, горе-долу колкото и ние сега сме свободни.
 Re: Настане вечер, месец изгрее...
Автор: daniil-k   
Дата:   03-06-14 08:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Настане вечер, месец изгрее...
Автор: kasad   
Дата:   03-06-14 15:26

да ама искам освен бсп, дпс-то искам и герберастите, седерастите и останалата гмеж, дето са ментално увредени. Защо не се писка за тях м? Аман да се изсипе някой и да прасне подобно политическа простотия като горното. Стига политика, правете лИбов!
 Re: Настане вечер, месец изгрее...
Автор: falcon   
Дата:   03-06-14 20:58

Ма убаво бре, стойте си там където сте се поставили. Аз не съм бил роб никому и така ке се гътнем..па вий ридайте и оплаквайте жалната си съдба[beer]
 Re: Настане вечер, месец изгрее...
Автор: тьма   
Дата:   03-06-14 21:19

Не си бил роб ли, няма такова нещо, в системата ли си - робуваш, братко, и толкова

 Re: Настане вечер, месец изгрее...
Автор: falcon   
Дата:   03-06-14 21:25

Ами аз обяснявам разликата от началото на темата, ама нещо невроните не се движат. Никой не може да те направи роб Тъма, ако сам не го приемеш, капиш? Излизам вече от темата, защото нивото е в детската градина, тоя политик ми бил направил това, а пък оня преди него направил онова и аз горкият...ай ревете колкото си искате, тръшкайте се и чакайте месиите или съседа ви да ви освободи от робството.
 Re: Настане вечер, месец изгрее...
Автор: тьма   
Дата:   04-06-14 07:18

Фалконе, поведи ни, първа ще дойда под знамето ти![cool]

Какво значи не си роб - какъв си - някакъв аскет, избягал от действителността, човек, който не му пука за парите, жената,децата, къщата- готов си да оставиш всичко и да развееш знамената ли.

Ами обясни на детската градина своята свобода, дано и ние намерим пътя към нея.

 Re: Настане вечер, месец изгрее...
Автор: daniil-k   
Дата:   04-06-14 08:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Настане вечер, месец изгрее...
Автор: Thimotty   
Дата:   04-06-14 09:28

@daniil-k, наистина ли не разбираш, че хората масово вече мразят всякакви политичесни призиви?
 Re: Настане вечер, месец изгрее...
Автор: dave   
Дата:   04-06-14 10:34

@Thimotty - дам, определено мразя призиви намирисващи на "Всички са маскари", "Стойте си дома, няма за кого да гласувате", май и вашата генерализация не ми допада особено

 Re: Настане вечер, месец изгрее...
Автор: daniil-k   
Дата:   04-06-14 10:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Настане вечер, месец изгрее...
Автор: Thimotty   
Дата:   04-06-14 13:26

Мда, форумните агитации за/против определена партия са наистина начина. Аз си млъквам, а вий си вЕрвайте :)
 Re: Настане вечер, месец изгрее...
Автор: iasen2   
Дата:   04-06-14 13:55

Автора на темата беше пуснал навремето една тема за клишетата ,
сега пуска пак тема за клишетата.

Писанията за национално освободителното ни движение са си пълно клише
 Re: Настане вечер, месец изгрее...
Автор: dave   
Дата:   04-06-14 15:29

Като стана дума за Партията на рубладжиите в тема за Ботев, да добавим един негов цитат:

“Русия, тази развратница и мнима защитница на славянството, тя употреблява още по-радикални средства, за да затрие от лицето на земята българските колонии!”

Христо Ботев
Из “Размисли за руската ‘обич’"

 Re: Настане вечер, месец изгрее...
Автор: nikton1954   
Дата:   04-06-14 18:22

Тъма - Опорната точка!

[smilie11]

 Re: Настане вечер, месец изгрее...
Автор: тьма   
Дата:   04-06-14 20:50

iasen2, бъркаш ме с мара, няма да го преживее [smilie3]


Преди малко, като по поръчка, ми попадна едно изречение на Гьоте от "Страданията на младия Вертер"

"Когато погледна тесните рамки, в които са затворени дейните и жадни за знание сили на човека,когато виждам как всяка дейност се свежда накрай до задоволяване на потребности, които нямат никаква друга цел,освен да продължат нашето жалко съществуване и още - че всяка утеха с известни придобивки на знанието е само едно мечтателско примирение, при което човек си изписва стените, сред които стои затворен, с пъстри образи и светли изгледи - всичко това ме кара да немея."

Познахте ли се, аз да.

 Re: Настане вечер, месец изгрее...
Автор: falcon   
Дата:   04-06-14 20:58

Автор: тьма
Дата: 04-06-14 07:18

Фалконе, поведи ни, първа ще дойда под знамето ти!
Какво значи не си роб - какъв си - някакъв аскет, избягал от действителността, човек, който не му пука за парите, жената,децата, къщата- готов си да оставиш всичко и да развееш знамената ли.
Ами обясни на детската градина своята свобода, дано и ние намерим пътя към нея.



Реалността е реалност, както гравитацията, мамка и започваш да се бориш с ноя още като прохождаш и така до края, ама я приемаш и не ривеш цял живот нали?
Друга реалност е, че хората не са машини и са подвалстни на много слабости- пари, власт и т.н, та да чакаш месията ще има да почакаш точно до второто пришествие.
Трета реалност е, че никоя власт не ти разбива вратата и да те влачи за косите да те беси, не те хвърлят в затвора без съд и присъда, няма лагери, не отвличат децата за да ги карат на някой политик.

Та от тези няколко реалности и гледайки примерите на Запад, към които се стремим, явно нито жалейките, нито прекалените очаквания към политик или политическа сила, нито революциите с оръжие са адекватното поведение към настоящият момент с настоящите кусури в държавата. Адекватното поведение е първо да индетифицираш конкретните проблеми и да намериш продуктивните решения - постоянен натиск, общественна нетърпимост, която се проявя по установените от закона методи и се проявява не само спрямо политиците, но първо в дома ти, на улицата, на работата, където и да е. Когато се формира такава колективна нетърпимост, нещата ще се случват доста по-бързо. Засега има спорадични наченки на такава.

Нормално е човек да се вбесява от ситуацията и поведението на повечето политици, но трябва да е дотолкова, доколкото да те мотивира да търсиш изход, а не да подчиниш живота си на техните действия и психозата на медиите, защото точно така ставаш роб- мислиш, че нищо не зависи от теб, но душата ти се гърчи и мразиш всичко и всички, наричаш останалите овци, но този който пасе си най-вече ти. И защо, добро утро, това е живота, няма да се промени като се хленчи, нещата стават бавно. На моето дистанционно няма бутон "нормална държава", ако на твоето има, моля те горещо натисни го, ще са ти благодарни близо осем милиона българи.
 Re: Настане вечер, месец изгрее...
Автор: dave   
Дата:   04-06-14 21:06

@falcon Доста точно казано [smilie24]
 Re: Настане вечер, месец изгрее...
Автор: тьма   
Дата:   04-06-14 21:14

за жалост,робуваме на ситуацията, едва ли ще намерим изход от нея някога

моят бутон, фалконе, е личен, доколкото разбрах, твоят също, но това не ни отличава особено от всички останали роби

 Re: Настане вечер, месец изгрее...
Автор: falcon   
Дата:   04-06-14 21:22

Обръщението към теб беше и образно, поста визираше и други неща, казани и от други хора. Не бре Тъма, не съм роб, ти ако искаш си оставай, аз не съм. Това, че неща, които в нормална държава биха се случвали по-бързо или по-справедливо, или пък да имаме по-висок финансов статут, липсват при нас, не ме прави роб.
 Re: Настане вечер, месец изгрее...
Автор: тьма   
Дата:   04-06-14 21:42

Всеки има право на своите илюзии [smile]

 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.