Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Нов ентусиаст
Автор: Sylv   
Дата:   24-05-14 19:17

Здравейте колеги.Малко неочаквано се сдобих наскоро с една чудна машинка - Nikon D70 35-70mm и реших,че ще се опитам да снимам на едно ниво над любителското. Съвсев нова съм в занаята,тепърва започвам да чета материали и ще се радвам,ако ми помогнете в първите стъпки - всякакви съвети са добре дошли. А дотогава - поздрави от морето ! Да видим дали пък някой няма да се сети къде е това [shtrak]

https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1400945868_15.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1400945902_15.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Нов ентусиаст
Автор: kaiser.soze   
Дата:   24-05-14 19:50

охо! направо влизаш в занаята, добър старт. Съвети значи..ми добре е да се обличаш секси при срещи с потенциални клиенти.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ентусиаст
Автор: quazimodo   
Дата:   24-05-14 19:55

Като първи съвет: Прочети внимателно упътването към апарата ако имаш такова.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ентусиаст
Автор: h_bio   
Дата:   24-05-14 20:12

Тва' си е Бургас на снимките, а относно снимането:


http://2.bp.blogspot.com/_RjNg3bqWZDU/S9oqMxjAQmI/AAAAAAAAApo/ZQ38wlCVMao/s1600/photographer-graph-1



Отговори на това съобщение
 Re: Нов ентусиаст
Автор: НиколайМиланов   
Дата:   24-05-14 21:28

Това е в Бургас. Успех в снимането :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ентусиаст
Автор: izbyagal   
Дата:   25-05-14 00:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ентусиаст
Автор: mihalo   
Дата:   25-05-14 01:04

Някак споделям ентусиазма ти. Напомня ми, и ме радва! Затова и пиша.
Съветите само ще ти помогнат да си обясниш грешките, базирани са на чужд опит и ще свършат половинчата работа. Твоя е отговорността накъде ще крачиш. Гледай, харесвай, отхвърляй и на нищо не се шашкай, щом някой го е направил, значи възможно е. Никой не може да погледне нещата през твоите очи за да ти даде напълно адекватен съвет. Ще трябва да си направиш собствените грешки сама и да ги преодолееш пак сама. Там, обаче е и чара. Някои от нас ще ти помагат да преминеш трудни участци, но никой няма да те носи през цялото време в правилната посока, дори и да знае накъде си се запътила. Виж какво правят дамите със собствен стил във форума, но им подражавай само за да експериментираш. Малко по малко ще ги откриеш. Хайде, стискам палци!

П.П. Не се притеснявай за техниката с която разполагаш, тя е просто някакъв инструмент. Какво като имаш Страдиварий, но не можеш да свириш на цигулка.



Публикацията е редактирана (25-05-14 01:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ентусиаст
Автор: imitev   
Дата:   25-05-14 14:43

Някое селфи няма ли да има?[smilie5]

Честито за апарата и много снимки които да те радват ТЕБ!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ентусиаст
Автор: Sylv   
Дата:   25-05-14 22:16

Благодаря за топлото посрещане . За съжаление,това е апарата, с който разполагам,а пък и за абсолютен начинаещ - едва ли ми е нужно нещо повече.
imitev : селфито се готви [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ентусиаст
Автор: izbyagal   
Дата:   26-05-14 12:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ентусиаст
Автор: ixus   
Дата:   26-05-14 12:40

Титанично изказване [thankyou] [smilie18] !!! Не се връзвай ,колежке . Д70 е чуден апарат ,нищо че е стар. Обектива 35-70 наистина не струва . Вземи си 18/70 и 50/1.8 ,снимай ,учи се и пак снимай, радвай се на хобито си.



Публикацията е редактирана (26-05-14 12:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ентусиаст
Автор: geokar   
Дата:   26-05-14 12:44

Мога само да се радвам щом бургазлия хване апарат, защото за съгражданите ми е по-важно усещането, а не мегапикселите и фукането. Най ми допада първата снимка, бих я изрязал отдясно до квадратче и леко бих увеличил контраста, за да се подчертае "скулптурата" на водата и асоциациите, които тя поражда. Успех и най-важното - много удоволствие от процеса снимане - това, според мен, е най-важно! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ентусиаст
Автор: izbyagal   
Дата:   26-05-14 23:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ентусиаст
Автор: allyx   
Дата:   27-05-14 00:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ентусиаст
Автор: h_bio   
Дата:   27-05-14 00:37

Izbyagal, D70 е в пъти повече апарат отколкото ти (пък и всички у този форум ) си фотограф. Спри да говориш глупости. Тялото е чудесно за начинаещ и не само. До скоро хората вадеха пари с тези тела. Препоръчвам на авторката на темата да си взима един никонкси китов обектив (18-55 или 18-105) и 50 ф1.8 и да снима (и по-малко да чете този форум[smilie5] )

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ентусиаст
Автор: radosten   
Дата:   27-05-14 20:11

Sylv Тук, в този форум, почти всички са родени фотографи Ансел Адамс пасти да яде, те всички са велики, нищо, че никой не е чувал за тях, препоръчвам ти, само едно нещо, започни да четеш и да снимаш, много четене и много снимане, и не обръщай внимание на драскачите във форума, тези, които наистина умеят са малко тук, останалите са запалянковци и те нищо няма да ти дадът.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ентусиаст
Автор: vicking   
Дата:   27-05-14 20:29

Ей пуста му злоба! Снимай си и се радвай на снимките си, както изказалите се колеги се радват на своите си. Да не ти пука от злите езици, които тук никак не липсват. А за това как "трябва" да се снима има толкова много информация, че човек само желание да има..Успех и на фокус!



Публикацията е редактирана (27-05-14 20:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ентусиаст
Автор: j_mironski   
Дата:   27-05-14 20:58

Д70 си е много добро тяло. Колежката още няма опит но ще се научи. Всичко зависи от това колко приятелски и с желание да помогнем се отнасяме всички тук а не да се държим като богове идиоти.
Той за това форума е на тоя хал, щото се делим на А и на Б. Можещи и не можещо

Колежке Снимай и се забавлявай - така стават най добрите кадри. На перфекционистите - да си гледат работата

Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ентусиаст
Автор: izbyagal   
Дата:   27-05-14 21:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ентусиаст
Автор: Twingo   
Дата:   27-05-14 21:14

izbyagal, отивай веднага да се прегледаш! Ако закъснееш, това ще има силен негативен заряд на влияние върху психиката ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ентусиаст
Автор: allyx   
Дата:   27-05-14 21:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ентусиаст
Автор: Pixi   
Дата:   27-05-14 21:51

Малко снимки с Д70:

--> ЦЪК <--


Отговори на това съобщение
 Re: Нов ентусиаст
Автор: georgivelev   
Дата:   27-05-14 22:48

В този ред на мисли, притежаването на толкова стар модел играчка, има силен негативен заряд на влияние върху психиката на ползвателя й. Човек с по-слаб характер може да се разочарова много бързо от простичкия факт, че вехтата му играчка не снима толкова добре като тази на съседа.

В този ред на мисли, притежаването на толкова стар модел играчка съвсем няма негативен заряд. Вкъщи имам 30-годишно пиано Петроф. Да, някои от новите модели Петроф вадят по-добър звук, но доколко е целесъобразно да го сменям, при положение, че свиря само в свободното си време, не съм професионален пианист. Пък нека съседа да има роял Стейнуей.

Твоята логика е приложима за американското общество, където ако нямаш последен модел, те считат за бедняк.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ентусиаст
Автор: imitev   
Дата:   27-05-14 22:57


Той на 2000 км само... не е у америчко...

У америчко на никой не му пука с какво снимаш, нито каква кола караш...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ентусиаст
Автор: alexa-smile   
Дата:   27-05-14 22:58

Не мога да разбера как една толкова положителна и изпълнена тема се превърна в такава гнус!?!
Един човечец изля някаква си помия и всички му се вързахте. Ми игнорирайте го и толкова!
Силви, успех във фотографията! И аз от днес имам DSLR, но като фотограф съм пълна катастрофа :) И какво от това - имам желание и се надявам да се науча.
Поздрави от Бургас! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »