Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: div4op   
Дата:   02-06-14 10:41

Здравейте,

тази зима бях със семейството ми на двудневно пътешествие между сара планина и Родопите. На това място трябва да си пизная, че два дена са нищо, и че ме е срам, защото не позвам страната си така добре, а тя има доста невероятни кътчета.

Както и да е през тези дни снимах малко и едно клипче стана. Имах доста планове за матеряла, с voice over и т.н., но просто не остана време и след 6 месеца исках просто да завърша проекта.

Ето линк към клима, за критика ще се зарадвам.

https://www.youtube.com/watch?v=CxlN3zLd9dI&list=PL62E197BB26751647

Ах колкото до техниката, целия клип е сниман с 5D MK3, почти само с Tamron-ь 24-70, Vari ND, и от ръка през цялото време :)

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: div4op   
Дата:   02-06-14 10:47

хммм нещо не мога да редактирам лика отгоре затова е още веднъж тук
https://www.youtube.com/watch?v=CxlN3zLd9dI&index=1&list=PL62E197BB26751647

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: chukov   
Дата:   02-06-14 10:49

Реално не си снимал видео, а поредица от статични кадри.
Трябвало да вкараш малко зум, фартове, преходи да личи,че е видео

със същия успех е можело да направиш слайдшоу от снимки ???

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: Thimotty   
Дата:   02-06-14 10:56

На мен пък ми хареса.

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: stoychev   
Дата:   02-06-14 11:08

Харесва ми атмосферата!

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: Lycan   
Дата:   02-06-14 11:08

приятно е и си има всичко (освен зум, което е много голям плюс)

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: div4op   
Дата:   02-06-14 11:24

@chukov
хехех амм затова се клати камерата, за да не изглежда като диашоу. Относно зум, аз просто не съм фен на зумовете, това ще трябва да ми го простите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: chukov   
Дата:   02-06-14 11:42

Абе то на всяко нещо му има колая
Тук не става дума за сватбарски зум

Както и да е
Това е моето мнение за видеото. Коментирам го само като продукт, не коментирам местата, показани в него

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: rujev   
Дата:   02-06-14 12:17

Поздравления div4op.....е това е смисъла на тоз форум...[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: div4op   
Дата:   02-06-14 12:32

@rujev

просто не знам друг български форум, който само с видео да се заримава. И откакто с DSLRs се снима и видео, са видео теми част от всеки голям фото-форум на този слят.

отгоре натова, бих казал на всеки видео оператор, ако иска критика за ниговата работа, да се обърне към фотограф, защото от него той най-много може да научи, за естетика, композициа и т.н.



Публикацията е редактирана (02-06-14 12:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: jino   
Дата:   02-06-14 12:40

Автор: div4op
Дата: 02-06-14 10:41

Да това е смисъла на този форум!!

1.Това че не си фен на зумовете е малко смешно /говори за все още крехка възраст [smile] /.
2.Местата които си показал не са точно скритите /от вълнение си объркал заглавието /места на България.



Публикацията е редактирана (02-06-14 12:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: jino   
Дата:   02-06-14 12:42

3. Едва прочетох последният ти пост [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: rujev   
Дата:   02-06-14 13:07

div4op ...няма и грам сарказъм в моя коментар,напротив, много ми хареса.Нямаш нужда от критика,а от поощрение.Всичко е субективно.

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: div4op   
Дата:   02-06-14 13:46

@rujev

хехех мерси тогава, радвам се, че ти хареса :)

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: allyx   
Дата:   02-06-14 13:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: div4op   
Дата:   02-06-14 16:56

@allyx
интересното беше за мен, че кото бях там, всичко беше пусто. Гол да се разкарвах, нямаше кой да ме виде. Беше един вид спокойствие, но и меланхонична атмосфера, сякаш вички тези сгради и места са известни, но от всички забравини. Затова и са скобичките пред "скрити". @jino e прав, клипа може де казва и "места в България", но въпреки, че са там не ги виждаме, затова "скрити" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: nemchev   
Дата:   02-06-14 17:12

Чуков е съвършено прав. Клатенето на камерата не е изразно средство във видео заснемането. Движението да. Това има предвид Чуков. Много са модерни слайдерите. Лесно се пренасят и ленсо се работи с тях. Пак няма да има зум, а само движение. Кеф ти нагоре, кеф ти настрани. Движението е едно от най -разпространените изразни средства. Ентусиазъм не ти липсва. Ще успееш.

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: div4op   
Дата:   02-06-14 17:35

@nemchev
разбирам желанито ти да видеш движение на камерата. Като си купих първите слайдери, кранове и стеадикамс, почити непрекъснато ги използвах, защото е толкова...cool

на колкото повече са занимавам с филм, толкова повече осъзнавам, че всяко движени на камерата трябва да е мотивирано.

Motivated Camera Movement! Ето един пример, от Braking Bad
https://vimeo.com/91688801


текста накрая, казва всичко:
"move the camera to help tell the story...not just because you can"

имах слайдар с мен, но не го използвах, защото от началото беше ясно, че клипа един вид мини документация на патуването ще е. Това даде посоката как ще се води камерата, от ръка. Погледни документарни филми, рядко ще видеш движени на камерата с доли :)



Публикацията е редактирана (02-06-14 17:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: allyx   
Дата:   02-06-14 17:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: nemchev   
Дата:   02-06-14 17:54

Гледам почти изцяло документални филми. Движението на камерата в клипове като този, не е самоцел. Даже и некоя панорама може да подкараш. тя също не е самоцел. Аз лично намирам за самоцел клатенето на камерата. И не е куул да ползваш нещо, дето е направено да е полезно. Просто на теб не ти трябва. Но това не ти дава право да отричаш изразни средства във видеото. Надявам се да не се сърдиш за този малък спор в твоята тема. Искам просто да стане конструктивна. Има няколко човека тука /Е-мил, Хан Соло/, които може да дадат своите мнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: nemchev   
Дата:   02-06-14 17:59

Аликс...писали сме заедно. На попа кандилото е едно на ръка, движението на камера в кадър е друго. Последвай съвета си и изгледай пак филма който цитираш. После виж как е направен, после пак погледни клипа на човека дето пусна темата. После мини през попа и му целуни ръка. Наклон не даваме никому. поискал е човека мнения и ги получава. Не видях да е поискал адвокат обаче.

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: ivanatora   
Дата:   02-06-14 18:00

Не разбирам от видео похвати. Но в края на работния ден точно една друсаща камера ми трябваше за да ме заболят очите.

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: jino   
Дата:   02-06-14 18:35

Кадрирането в много моменти не ми харесва.
Като че ли ми се иска да е по широко.Няма достатъчно въздух.
Надявам се да съм се изразил разбираемо.
И пак ти казвам, пиши правилно.

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: Valentin4000   
Дата:   02-06-14 20:12

Изключително много ми хареса това клипче.Инкорпорирал си думата "скрит" във почти всеки кадър.През цялото време, докато го гледах, ми се навяваше една потайност, точно все едно се криеш и снимаш тайно.Естествено, не всеки кадър е подходящ , но като цяло филмчето е страхотно!
Единствено ми липсва цялостния строеж.Увод-въведение-край, като в книгите.Защото останах с впечатлението , че разказваш, а липсват уводът и подходящият завършек.Абе хареса ми и края, ама остана едно, ей така, във въздуха:)
Поздравления!

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: s_l   
Дата:   03-06-14 09:16

Ето и м моите две стотинки:
Хареса ми видеото такова каквото е. Получих приятна емоция, която не бе помътена от излишна претенция. Вярвам, че камерата от ръка допринася много за истинността - усещането е, че аз съм там, аз гледам. Смятам че при това съдържание, ако камерата се движеше със слайдери, и други спомагателни средства, нямаше да гледам повече от двайсетина секунди.

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: div4op   
Дата:   03-06-14 10:25

@Valentin4000, @s_I

мерси за тези два коментара :)

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: GOSPODIN   
Дата:   03-06-14 14:45

Клипа като цяло е добре направен и монтиран. Има темпо с музиката в началото, както и редуването на близки и общи планове. Не съм привърженик само на статичната камера и мисля, че умерен швенк , стедикам или слайдер(фарт)щеше малко да го разнообрази. Мисля, че все пак си ползвал слайдер от 2:50 до 3:00 мин. на клипа.
Правиш интересни неща и си личи , че имаш опит и мерак.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: prisonbreak   
Дата:   03-06-14 15:02

Ок е клипчето. Но не ми хареса трепването на кадрите.Подкрепям "господин".

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: Twingo   
Дата:   03-06-14 19:58

На мен пък ми хареса. Поздравления за автора! Единственото, което не ми допадна е, че, според мен, ще е по-добре вместо тези мелодии да звучи някоя родопска песен, примерно. Това би променило настроението на видеото :)

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: div4op   
Дата:   04-06-14 14:56

@gospodin
мерри за критиката :) иначе да, имах слайдер с мен и един от дните успях да се измъкна сам, да поснимам в горато. това са кадрите между 2:50-3:00 min.

@Twingo
хехе предполагам щях да имам проблем с лицензирването на българката музика, ако исках да е използвам леглно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: bobihot   
Дата:   05-06-14 23:32

Хареса ми.
Както казаха по-горе, би било хубаво вместо клатещи се кадри да са леко местещи се- можеше паметникът и църквата Шипка леко да местиш нагоре/ надолу да се видят целите и да е по- интересно. Също и улиците, или настрани при пейзажите. Лекото движение позволява също да се улови дълбочината- разликата между близките и далечните обекти, нещо като 3Д :) Това го имаш по средата на няколко места и е доста добре .
Благодаря за изживяването! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Клип за (скритете) кътчета в България
Автор: div4op   
Дата:   10-06-14 10:50

@babihot

благодаря ти за коментара :) отнасно движенито на кадрите, се разделят мненията тук във форума, но и в други на две групи. Едната желае да имо повече движени и камерата да е по-спокойна, другата се радва, за избора на камера, защото така филма една особенна дълбочина.

след като прочетох първите мнения тук, отново обърнах особенно голямо внимание на филмине, и как се води камерата там. Препоръчвам го на всики който се инересува за темата, ще открие доста особенни факти :)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »