Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Изгоряла платка по време на ъпдейт
Автор: buktop   
Дата:   27-05-14 13:07

Занесох лично обектива си във Фотографски системи за ъпгрейт на саофтуера. Хората бяха безкрайно любезни и се съгласиха да ме приемат в петък преди края на работния ден.

Проблема беше, че през LiveView не фокусираше правилно, въпреки че през окуляра всичко си беше наред.

Пред мен служител на фирмата закачи обектива и започна ъпдейта. По средата на процеса обаче излезе грешка. При повторен опит вече обектива не се разпознаваше.

Служителят сам предложи да вземе обектива у тях и да препрограмира чипа, т.к. нямал техническата възможност да го направи в офиса.

В последстви обаче се оказва, че нещо по платката е изгоряло понеже било "тръгнало" и като го закачили е изгоряло.

Сега трябва да заплатя 150лв за нова платка или да използвам обектива изцяло в ръчен режи. Дори не разбрах дали изобщо мога да имам някаква връска с тялото.

Според вас кой трябва да заплати за това че по време на ъпдейт платката е изгоряла? Не би ли следвало, ако проблема не може да бъде отстранен или ремонта е твърде скъп да си получа обектива обратно в състоянието, в което съм го оставил?

До колкото разбирам и от "Комисия за защита на потребителите", в тази ситуация нищо не могат да направят.

Явно ще се наложи да си заплатя всичко, но все пак ми се иска да чуя и други мнения по този казус.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла платка по време на ъпдейт
Автор: pstoev   
Дата:   27-05-14 13:11

естествено че от сервиза!Имаш ли документ че си го дал на сервиза?

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла платка по време на ъпдейт
Автор: lorddemonic   
Дата:   27-05-14 13:32

Сервиза 100%, но само ако имаш документ/входящ номер/заявка за сервизиране ...

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла платка по време на ъпдейт
Автор: buktop   
Дата:   27-05-14 13:38

Имам документ с входящ номер, модел и сериен номер на обектива и подпис, но без печат и описание на проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла платка по време на ъпдейт
Автор: jivkojj   
Дата:   27-05-14 13:38

И според мен сервиза. То по тоя начин излиза, че може просто да ти сменят платката с някоя изгоряла и после да вдигнат ръце.

Не, че някои автомайстори не го правят тоя номер - да ти сменят работещи части със стари такива, като разчитат, че няма как да разбереш.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла платка по време на ъпдейт
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-05-14 13:43

Ако бях на мястото на сервиза с тая тема вече да съм те потърсил за да отстраня проблема. Ся за едни 150 лв. (най-вероятно и по-евтино за тях) има риск да си съсипят реномето.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла платка по време на ъпдейт
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-05-14 13:43

Ако наистина е така, както казваш,де

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла платка по време на ъпдейт
Автор: buktop   
Дата:   27-05-14 13:48

Няма как да знам дали те са изгорили платката или дали тя е била "тръгнала", но явно няма как да се върне в състоянието, в което съм го предал в сервиза.

Предпочитам да си го ползвам само с фокус в окуляра, но явно връщане назад няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла платка по време на ъпдейт
Автор: buktop   
Дата:   27-05-14 13:50

Пак казва служителите бяха супер любезни и направиха всичко възможно да ме приемат в удобно за мен време. Но по някога се случват и такива неща. За това се чудя, кой трябва да поеме ремонта аз или те?

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла платка по време на ъпдейт
Автор: burnmaster   
Дата:   27-05-14 13:52

Описваш сервиза и адреса къде се намира.

Изчакваш да се съберат повече мнения по въпроса.
Изпращаш линк към темата на електронната им поща, да се просветят.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла платка по време на ъпдейт
Автор: randreev   
Дата:   27-05-14 14:20

Накрая вероятно ще ти оправят обектива без пари, но не е редно.
А тази тема ми прилича на инструмента, с който ти ще ги изнудваш да го направят. Тоест искаш да си оправиш обектива без пари.

Много техника се срива по време на или в непосредствена връзка със софтуерен ( и фърмуерен) ъпдейт. Във формите с които се съгласяваш преди свалянето на въпросния софтуер са уредени подобни въпроси и при повечето производители има изрично изискване техниката да е в работещо състояние, без съмнения за дефект. Твоя обектив не е бил в такова и резултата е, че се е проявил подлежащия му дефект. Ако сме реалисти ти вече им дължиш заплащане за успешно извършената диагностика, а не работещата платка е в директна връзка с това.
Нали осъзнаваш, че ако не се бяха опитвали да го ъпдейтнат, то тогава пак трябваше да ти сменят платката.

Това е на основа твоите думи приети за чиста монета, а често при клиентите не е така. :)

Ред.: Нямам нищо общо със сервиза.



Публикацията е редактирана (27-05-14 14:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла платка по време на ъпдейт
Автор: marves   
Дата:   27-05-14 14:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла платка по време на ъпдейт
Автор: rapesco   
Дата:   27-05-14 14:38

Това е все едно, съединителя ти на колата да не е наред и да ти създава проблеми, а ти да искаш да ти сменят само жилото щото някой ти е казал, че е от него. После да се окаже, че имаш счупен диск или там нещо си друго и да се сърдиш на сервиза, що ти довършили съдединителя.....
Ако си нямал проблем, нямаше да потърсиш сервиз. А ти си имал все пак нещо неработещо, което най-вероятно е било подсказка и е свързано с това, че платката ти е "тръгнала".
Мен ако питаш, отиди в сервиза и се договори да ти намерят по-евтино платката или да ти я сменят без пари примерно и после ела в темата да им благодариш. И всички ще са доволни.
Мое мнение, разбира се

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла платка по време на ъпдейт
Автор: peter_m   
Дата:   27-05-14 14:46

Би трябвало сервиза при диагностика да каже кое е развалено и кое не. Ако сервиза е казал че е софтуерно и НЕ Е казал че е от проблемен хардуер ... [smilie11]

А и след като сервиза е казал че е изгорял докато е закачен при тях !!!

Не приемам че може да го върнат по-развален от колкото е оставен ...



Публикацията е редактирана (27-05-14 14:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла платка по време на ъпдейт
Автор: buktop   
Дата:   27-05-14 15:33

Обектива е Sigma 10-20mm f/4-5.6D EX DC HSM за Nikon. От сервиза казаха, че крайната цена е 130лв, а не 150лв. Не знам дали е заради тази тема. Няма да ми взимат пари за смяната, настройка на мотора и калибриране. Нямам представа колко е доставната цена на тази платка.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла платка по време на ъпдейт
Автор: i.k   
Дата:   27-05-14 16:52

До колкото разбирам момчето е отишло в сервиза с проблем "Не фокусира при лайв вю" и в сервиза решават,че проблема е софтуерен, .... при което му прилагат процедура при която умира ... ами да бяха го предупредили че има възможност да му умре обектива при ъпдейта ? [smilie11] [smilie11] [smilie11]
Да бяха диагностицирали първо обектива и после да действат ... тяхна си е вината .. дано покрият щетата напълно .... Не е редно да ти върнат стоката във вид по-лош от този в който е приета !!!!!!!!!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла платка по време на ъпдейт
Автор: mitkomk   
Дата:   27-05-14 17:28

Нефокусиране през лайв вю си е стандартен проблем на Сигма обективите когато се слагат на тела по нови отколкото е фирмуера им.
Така,че обектива не ти е проблемен предполагам е още така откакто си го взел.
И наистина се решава проблема с ъпдейт на фирмуера(ако има).
Чак пък да изгори платката..
Най вероятно проблем при флашването(неправилно направено,кофти флаш или каквото и да е друго).
Ако "в къщи" се е опитал да отпои чипа и да го препрограмира на програматор и е омазал всичко...
Свържи се с sd от форума може да помогне.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла платка по време на ъпдейт
Автор: pif   
Дата:   27-05-14 17:40

И аз като електрончик да си кажа мнението.
Ако сервиза е оторизиран - тогава са длъжни да ти отремонтират обектива. При флашване ако са сбъркали нещо е най-нормалното да умре обектива. Напълно възможно е да са пробвали да запишат фърмуер който не става за точно тази платка. Имат си версии и всеки фърмуер става за определена платка. Това, че техника е некадърен и се е осрал не трябва да се плаща от клиента. Некадърния техник да си плати дефекта който е направил. След като са обявили на клиента, че ще му флашнат обектива - клиента си плаща флашването а техника плаща новата платка. Клиента е дал затворен работещ обектив. Клиента не е разглобил сам обектива или не е флашнал сам обектива. Той ако можеше нямаше да потърси сервиз.
Ако бях на клиента не само КЗП ами и дело от частно-правен характер щях да заведа.
Техника си поема грешките за негова сметка. Не може клиента да плаща на некадърния техник да се учи на неговата техника.
Ако съм закарал колата за смяна на съединител или за жило в сервиза и накдърния монтьор ми разбие предното стъкло с гаечен ключ аз ли трябва да си платя смяната на стъклото ?

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла платка по време на ъпдейт
Автор: buktop   
Дата:   27-05-14 17:49

Това с различния фърмуер е много възможно. Помня, че доста време търсеше версията. Не мога да трвърдя със сигурност понеже разглеждах разни списания през това време, но определено имаше някакви коментари относно версиите. Но така или иначе не съм толкова запознат и не мога да правя заключение дали служителя е допуснал грешка или не.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла платка по време на ъпдейт
Автор: buktop   
Дата:   27-05-14 17:50

"Официален дистрибутор за България и оторизиран сервиз на продуктите на Sigma..." това е което пише на тяхната страница

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла платка по време на ъпдейт
Автор: pif   
Дата:   27-05-14 18:10

След като са оторизиран сервиз искаш дипломата на този човек и сертификата който му е даден след завършване на обучение по въпросните обективи. Ако го няма напълно законно можеш да сезираш КЗП и е тяхно задължение да отстранят проблема за тяхна сметка. Можеш да пишеш на сигма и да се оплачеш от сервиза.
Колеги са ми, но не мога да защитавам некадърници които се опитват да прецакат клиента заради тяхна си грешка. Да се научат как се флашва обектив и тогава да извършват тази услуга "професионално" срещу пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла платка по време на ъпдейт
Автор: peter_m   
Дата:   27-05-14 18:12

Аз само не разбрах ... как така ще носи обектива вкъщи ... и после няма да е той виновен ...

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла платка по време на ъпдейт
Автор: thexy   
Дата:   27-05-14 18:35

Как така "...оторизиран сервиз на продуктите на Sigma..." няма техническата възможност да префлашне Sigma обектив в офиса? Смешна работа.



Публикацията е редактирана (27-05-14 18:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла платка по време на ъпдейт
Автор: buktop   
Дата:   27-05-14 19:08

От фирмата казаха, че ъпдейта е безплатен. За това пари не са ми искали. Единствено трябвало да си платя. ако искам да го калибрират.

Не знам дали сервиза е "вкъщи" или не, но действието се развива в офиса им на адрес София 1360 ул. Обелско шосе №18.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгоряла платка по време на ъпдейт
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-05-14 19:33

Лош късмет за сервиза но за съжаление е изгърмял при тях. Няма значение кое било тръгнало и други думи в минало време.
Оправят ти го и така...за тяхна сметка разбира се.
Такъв е закона.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »