Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: paolo_n1   
Дата:   14-03-14 20:36

Отново безмислена тема за фотофорум...Пусни тази тема в НАП не тук..


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: n1x0n   
Дата:   14-03-14 20:42

Клиентите били виновни за неспазване на данъчната дисциплина?! Вие, хора, сериозно ли?! [smilie8]

Данъци в България не се плащат, защото държавата не умее да си гарантира събираемостта. Това е.

Никой никъде по света не плаща данъци заради ползите. Плаща ги, защото няма как, защото иначе държавата го хваща за гърлото и го друса, докато не си вземе нейното. Ползите идват после, когато човекът, вече със съзнанието на съвестен данъкоплатец, се чувства в правото си да държи сметка как му се харчат парите.

Да вярваме, че фотографите изведнъж ще почнат да плащат данъци, ако клиентите плащат повече, е наивно.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: J0R0   
Дата:   14-03-14 21:29

Според социалистическия реализъм Андрешко и Станоя са положителни герои.
Бирникът олицетворяващ държавната машина е отрицателен герой.

От гледна точка на днешната българска държавност социалистическият реализъм е позитивна тенденция, а Станишев и Местан плюс всичките Андрешковци, Манговци, Айшета и Хасановци са положителните герои.

Е, какви данъци, какви пет лева?
Бареков да плаща данъци. По половин милион.
А данъците на бедните ще ги плати Путин, като дойде да ги освободи.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: ZHV   
Дата:   14-03-14 22:18

То пък сватбените агенции все с договори работят и осигуровки, ама нейсе.
Аз си мислех, че ще прочета нещо свързано с фотография а то разбрах кои, какво и къде си плаща и кой ще освободи бедните (JORO).
И да попитам нещо копърката като е взела сиви пари от селска сватба и си купи СИРИНЕ от голяма верига, плаща ли му данъка на сиренето(дДС)?[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: gbdesign   
Дата:   14-03-14 23:10

С офшорки завлекоха милиарди, а тръгнали на дребните занаятчии от залъка да кинат. Аз не съм видял никой да е забогатял от фото или видеозаснемане или украси или музиканство, диджейство и т.н. За сметка на това, познавам много хора, които се отказаха и почнаха обикновена работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: bpavlov   
Дата:   15-03-14 01:55

Ралтата е малко - видяха в кьоравия око...
За клиентите мога да кажа със сигурност, че всеки от тях си заслужава фотографа и видеооператора, които е наел.

За конкретното изказване на гужата, ще си копипейстна коментара от темата в групата на НАПСФВ във Фейса:

"Такива лелки направо ме разплакват от умиление. Каква футболна драма, "копърките" направо ги убивали. Ми те, "копърките", дори да си плащат 10-те процента данък, пак ще ги убиват, просто е като две и две - четири, да ге. А че трябва да се плащат данъци, трябва, ама това няма никакво отношение с това кой кого убива в бизнеса и на убития кой му е виновен."

А това е самото видео: ЦЪК


Също искам да добавя, че между нормалните колеги в бранша драми никога не е имало, отношенията са приятелски и колегиални, работа има за всички. Реват само тия, на които ръцете са им заврени знаете къде

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: Scry   
Дата:   15-03-14 07:51

ZHV само да вметна, погледни си бележката за сирене от голяма верига и ще разбереш, дали плаща (плащаш) ДДС. Ще ти помогна, в 50% от случаите пише: СЛУЖЕБЕН БОН!!!



Публикацията е редактирана (15-03-14 07:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: imitev   
Дата:   15-03-14 07:54

Пълни глупости.

Данъчните само това чакат...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: asahi   
Дата:   15-03-14 09:13

Няма такъв случай в магазин. В кръчма може и да мине.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: Лидия   
Дата:   15-03-14 09:36

Изчетох очаквани и стандартни постове по темата.
Всеки търси вината къде ли не,само не и в себе си.
Правилната промяна се постига с търпение и личен пример.
За да може да се наречете добри фотографи,трябва да сте и добри човеци.Добрите човеци си плащат данъци и осигуровки, и подписват договори.
Държавата е в това блато,заради тарикатите,които все минават метър по една или друга причина.
Държавата,това сме ние.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: bpavlov   
Дата:   15-03-14 10:15


Държавата не е на това ниво заради тарикатите. И повечето хора си плащат данъците и работят напълно на светло. Особено тези, на заплати, които дават има няма половината си заплата на милата държава, която после им осигурява 200 лева пенсия.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: J0R0   
Дата:   15-03-14 10:15

Лидия, абсолютно си права!
Само си пропуснала нещо.
Търпение, личен пример и подходяща обща рамка, наречи я среда, правила или както искаш.
Някакси ми се струва абсурдно да си добър гражданин, когато агресор е завзел държавата ти.
Опитай се да си отговориш на въпроса откъде Хитлер взе парите за организацията по концлагерите и депортирането на милиони хора?
Изработи ги, събра ги от приятели или от данъците на добрите граждани?
Откъде идат парите за военна техника и въоръжание на едни неидентифицирани субекти, които завладяват казармите в Крим?
Дали са им лични средства?
Та въпросът не е само в събирането на данъци, ами и в начина на използването им.
По тая причина, трябва да сме особено критични именно към събирачите и разпределители на данъците, а не към данъкоплатците.
За мен е върховен цинизъм такива като бат Сали, Пеевски или Бисеров да са в парламента и да коват законите.
Управляващите да управляват с гласовете на хората на същия бат Сали (метафорично казано), които масово не плащат данъци.
И в същото време да пищят по медиите колко е лошо (другите) да не си плащат данъците.
ПП. Не ме разбирай погрешно, плащам си редовно данъци и осигуровки, ЕТ по патент съм, патентът ми не зависи от броя на поръчките които снимам, една и съща сума е, независимо колко работа имам.
Но ако трябва да съм критичен по отношение на данъците, то много по-критичен ще съм към властта, отколкото към фотографа данъкоплатец.
Оттам идват по-големите проблеми в обществото.
И не, не трябва пък да сме чак толкова добри граждани и примерни данъкоплатци, при положение че парите ни потъват в джобовете на бат Салиевци и разни подобни.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: cameraman   
Дата:   15-03-14 10:16

Извинете, ама последното за държавата не го разбрах. Какво Ви дава държавата, за да имате нужда да инвестирате в нея? Сигурност ли? Спокойствие ли? Гарантирани старини, заради осигуровките ли? Качествено образование и медицинско обслужване ли? ... и в този ред на мисли... да не ти идва до главата... Коя държава сме ние? Тази- мръсната и миризлива държава, в която малкото останали етнически българи почнаха да полудяват и да стрелят по полицаи.... после рев... полицаят го стреляли... Ами... ще кажа аз... това е част от работата му... Не е работа на учителя да озаптява бандитите я... Все едно готвачът да реве, че се е опарил на котлона... Когато почне държавата да мисли за нас.... тогава аршинът може да стане друг. Сега тя иска само да взима.[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: DonBasilio   
Дата:   15-03-14 10:47

Автор: Scry
Дата: 15-03-14 07:51

ZHV само да вметна, погледни си бележката за сирене от голяма верига и ще разбереш, дали плаща (плащаш) ДДС. Ще ти помогна, в 50% от случаите пише: СЛУЖЕБЕН БОН!!!

--------------
Автор: imitev
Дата: 15-03-14 07:54

Пълни глупости.

Данъчните само това чакат...[smilie18]

---------------

Автор: asahi
Дата: 15-03-14 09:13

Няма такъв случай в магазин. В кръчма може и да мине.

-------------

И imitev и asahi ама хич не сте в час

Я се разкарайте до хотел Плиска и си напазарувайте в магазин BILA (в бившето кино ИЗТОК) па да видим дали ще ви дадат ФИСКАЛЕН или СЛУЖЕБЕН БОН?
В тази БИЛА от две години издават само СЛУЖЕБНИ БОНОВЕ
На ден минават между 2 700 - 3000 човека.


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: rx   
Дата:   15-03-14 10:53

И ти след като знаеш, колко пъти и къде подаде сигнали за това? Или споделяш просто възхищението си за тарикатлъка им? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: Блясък   
Дата:   15-03-14 11:36

Cameraman най-добре го е казал. Какво дава държавата срещу данъците. Когато почне НЕЩО да дава, тогава ще почне полека да се променя мисленето на данъкоплатците. Когато викаш колкото глас държи в тръбата, а отсреща само мълчина - в един момент преставаш да викаш, усещаш, че няма никой оттатък.
Винаги когато имам възможност, не плащам данъци. Това не ме прави по-лош фотограф или оператор. Всички клиенти са си получили материалите в срок, или предсрочно. Няма недоволни. И няма никаква връзка между плащането на данъци и сигурността на клиента.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: tweeg   
Дата:   15-03-14 11:42

Не пише СЛУЖЕБЕН БОН, а пише СИСТЕМЕН БОН.
Може да го получиш от Била, Карфур и т.н.
Там касите нямат фискална памет а всичко минава през ИАСУТД(интегрирани автоматизирани системи за управление на търговската дейност) на магазина. Затова и бона е системен :)
http://www.nap.bg/page?id=206
http://www.nap.bg/document?id=465


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: imitev   
Дата:   15-03-14 13:36

В БГ всички разбират от футбол, жени, коли, политика, счетоводство, закони, психология...

Затва сме на тоя хал.

Разбрал-недоразбрал народа се изхожда по форуми, барчета, телевизии. Като му обърнеш внимание че е сбъркал, вместо да провери обстойно за какво става дума надига глава и вие срещу месечината...

Аз отдавна съм се отказал да ограмотявам народа. Той не желае да е грамотен.

PS: Ако асахи и имитев хич не са в час, DonBasilio предполагам по-най-хич не е в час [smilie5]

Ако човек недовижда си слага очила (като мен), ако не помни - ГинкоПрим Макс [cool] Ако не му дреме - пише с получерни цитати по форумите [beer]



Публикацията е редактирана (15-03-14 13:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: imitev   
Дата:   15-03-14 13:43


Блясък - държавата няма Агенция по даванията, има само Агенция по взиманията. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: mmjm   
Дата:   15-03-14 20:18

"Винаги когато имам възможност, не плащам данъци" Тогава какво искаш да ти даде държавата?

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: chukov   
Дата:   15-03-14 20:33

Пичове,
тая тема не беше ли за сватбената фотография?

Защо я обърнахме на данъчен форум?

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: GenaDP   
Дата:   16-03-14 13:23

"Винаги когато имам възможност, не плащам данъци" Тогава какво искаш да ти даде държавата?

Искам да ми даде това, за което съм платил досега... Пътен данък плащам - получавам дупки. Здравна осигуровка плащам - насреща нищо. Социални осигуровки плащам - пенсионерите мизерстват. Е ква ми е файдата да хрантутя тея, дето ми изяждат данъците?

Да не забравяме и факта, че даже без да плащат данъци на много хора заплатата пак не стига за нормално съществуване...

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: rx   
Дата:   16-03-14 13:39

Когато видя едни определени хора набити на кол на жълтите павета и когато съм сигурен, че всички, свързани с тях са разстреляни с бренеке в корема, за да знам, че се започва на чисто, тогава може да дам втори шанс на доверието си към тези, на които плащам данъци.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбеният бизнес – масово в сивата икономика
Автор: cameraman   
Дата:   16-03-14 13:44

Ако клиентът държи на документ- нама проблем.... Последна снимка-младоженците с договор и фактури...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »