Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: До кога ще има подобни "шедьоври"
Автор: Тед   
Дата:   28-12-13 17:15

Тая е по-добре от тази на doctoraaa дето се мята в момента с портрет на индийско момиче.
На мен ми е комично, на автора на темата предлагам да поснимаме :)
За да се противопоставите по някакъв начин, единствения читав вариант е да си организирате група във фейсбука и да пускате шитове. Така ще се осере всичко и админите щат нещат...ще се събудят.
Освен ако и те не мислят, че сме зрители на шедьоври, за което дълбоко се съмнявам.
Всеки се забавлява по различен начин :)
 Re: До кога ще има подобни "шедьоври"
Автор: ksuhorukov   
Дата:   28-12-13 17:16

На мен пък не ми е толкова интересно защо въпросната снимка е събрала такъв рейтинг. Може би наистина има хора, които просто си харесват знимки снимки с фиш и това е единствения мотив при оценката. Аз се питам защо тази снимка не е събрала дори половината от него...


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/vhvt8043.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2013-12/mtje1731.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1387289926_DSC_3066.jpg



За неусетилите се, въпросът ми е риторичен...

 Re: До кога ще има подобни "шедьоври"
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   28-12-13 17:17

Идва Нова Година, идва дядо Мраз, вместо да пиете по една ракия и тропнете хорце..[smilie21]
Темата реално лъха на злокоба, че и става дискриминираща [smilie21]
 Re: До кога ще има подобни "шедьоври"
Автор: Gecata   
Дата:   28-12-13 17:20

Нямаше да има такава тема, ако авторката на снимката не беше блокирала половината форум. Каквото посееш -това и ще пожънеш! [smilie3]
 Re: До кога ще има подобни "шедьоври"
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   28-12-13 17:21

[smilie3]
 Re: До кога ще има подобни "шедьоври"
Автор: simbon4o   
Дата:   28-12-13 17:40

Единствения проблем със снимките е, че като искам да разгледам хубави снимки не мога по никакъв начин да отсея хубавите от мацаниците. Форума като форум нищо си му няма, снимките... отдавна няма начин да разгледаш само хубавите, затова гледам и качвам само по чужди сайтове. Рейтингите не са важни до момента в който не решиш да разгледаш нещо хубаво и по някакъв начин трябва да го отсееш.
 Re: До кога ще има подобни
Автор: avasilev   
Дата:   28-12-13 17:41

Ами какво да кажа! Каквото и да се каже ще е малко. Аз не качвам почти тук, но от време на време си правя някои експеримент с аудиторията. Това ,че има Аз на тебе ти на мен е ясно и си плуят един друг в устите. По лошото е, че ако погледнете темите във форума..... Само , какво да взема 3100 или 600Д и се почва не това, Сони , Пентакс ала бала. Тук не е МЕИ и няма много хора, които са инжинери . Тук някой да ти даде съвет за техника е все едно да питаш в автосалон на БМВ как е според тях новият Опел или Мерцедес. За целта си има специализирани сайтове, които тестват ли тестват. Никои от доказалите се фотографи няма да ти даде съвет ,критика или както и да го наречем там, така ,че утре като хванеш апарата да си с една идея по подготвен за да направиш по добра снимка , ако щете и чисто композиционно. Извинявам се ако някои Про се засегне за писането. Вярно е пишат ако има някой обява за курс или пленер. Че нали от това се хранят я. Ама и техните едни и същи, Вики с масата, Мария с масата, Иванка на дивана. И като се види голо и като се почне един рейтинг ББББ, а някой гласува с А и направо им се плаче. Скоро попаднах на един руски форум. Ще го намеря отново ако има интерес. Снимка на едно коте върху врата. Ако тази снимка е тук ще потъне в забвение. Около 140 поста съвети имаше... Забравих да кажа,че нямаше вариант за гласуване. Преди 2-3 години имаше стойностни фотографи от чиито снимки ако искате имаше какво да се научи. Сега тия същите не качват тук и не пишат нито теми нито коментари. Не на посл;едно място, тук винаги критиката се приема злобно. Не е нужно да се приема всичко буквално. Просто понякога някой споделя гледна точка. Дали е правилна? Въпрос на лично усещане. Но този който ти я дава нали все пак нищо не иска и никой не задължава да се съгласи или не.

Имаше много добри предложения за развитието на сайта ,на които не се обърна внимание. Никой не е просперирал ако не се вслушва в "Клиентите" си. И не забравяйте ,че не е чак толкова трудно да се направи друг сайт, който да се отрази на този.





Желая на всички съфорумци Новата Година да донесе по един топ модел от Вашата марката + 10 обектива за настроение.



Публикацията е редактирана (28-12-13 17:54)
 Re: До кога ще има подобни "шедьоври"
Автор: mixmike   
Дата:   28-12-13 18:02

От много време насам снимките от галерия "рейтинг Б над 100т" в 90% от случаите са безумни "снапшотове"...ма тях с масло да ги намажеш. Като погледнеш "куцо и сакато" как въртят модни фотосесии с "професионален апарат" за 800лв барабар с 2 китови тъмници и...[smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: До кога ще има подобни "шедьоври"
Автор: borkond   
Дата:   28-12-13 18:04

Смях в залата сте вие господа! погледнете вашата собствена чиния и вашите собствени мижави профилчета и замълчете!Срам и позор да преследвате тенденциозно автор ,който явно е над вашето не само морално, но и фотографско ниво! Това си е чиста завист! А админите не знам какво се мотаят? Навсякъде в нормалните сайтове отдавна не само биха закрили тази идиотска тема, но и биха деактивирали профилите на съответните потребители!
 Re: До кога ще има подобни "шедьоври"
Автор: falcon   
Дата:   28-12-13 18:06

Ей такива теми убиха всичко хубаво във фото-форум.
Изчезна тръпката, вдъхновението, идеята да се радваш на нещо създадено от който и да е, както беше преди 10 години.
Малко по малко и най-нахъсаните хора влезнаха в математичските изчисления на точки, подкрепящи групи, теми защо снимка на еди кой си кой се харесвала пък виждаш ли била тъпа....
 Re: До кога ще има подобни "шедьоври"
Автор: my.point.of.view   
Дата:   28-12-13 18:08

Знаете ли, от известно време се вълнувам от простите неща във фотографията - да изляза да поснимам из улиците, да седна да пия кафе с приятели и да си говорим за фотография, като ходя с някое просто филмово фотоапаратче и цъкам каквото си харесам.
...
Форум... ами форумът е от хора за хора създаден. Който иска да научи нещо, само трябва да попита.

Снимките с висок рейтинг за мен не са мерило нито за добра, нито за лоша фотография. Те са мерило единствено за популярността на автора.

Няма смисъл да робуваме нито на техника, нито на очаквания за потупване по рамото.
 Re: До кога ще има подобни "шедьоври"
Автор: apollo   
Дата:   28-12-13 18:13

Борконд, Админите са пределно наясно с реалностите и тенденциите в този форум но на първо място си имат интереси и ги следват, както подобава!

Ако от мен зависеше бих деактивирал целия форум и да се започне на ново с нови правила [smilie18]

Но пък тогава някои ще получат удар горките, защото внезапно им спряло кранчето [smilie5]

 Re: До кога ще има подобни "шедьоври"
Автор: eewf   
Дата:   28-12-13 18:14

От както всеки с 3 снимки с над 150 Б, също може да гласува с Б, форума се осра от към рейтингова система.

Дали е същото - аз любителя и г-н Кубето да даваме глас с еднаква тежест ?

[beer]
 Re: До кога ще има подобни "шедьоври"
Автор: photostoykov   
Дата:   28-12-13 18:21

ШИТьовър, като шитьовър, к'во му са дзверитИ?!
Имам чувството, че се намирам на комсомолско сАбрание през 70-те години на миналия век!
Бъдете милостиви към творческите напъни на който и да било...[smile]
 Re: До кога ще има подобни
Автор: Admin   
Дата:   28-12-13 18:22

Уважаеми форумци, напълно излишно е да се изнервяте в навечерието на новата година.
Радвайте се на празниците и не се занимавайте с подобни неща:)
Казали сме - ще има промени както в оценяването, така и във видимостта на рейтинги и гласувания.
Само че ще ги въведем след нова година, защото сега е време за почивка, семейство, приятели, малко минерални бани и други приятни неща:)
Наздраве![beer] и весело посрещане на 2014 - та!
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена