Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 EPSON L 800 - печата - проблемът РЕШЕН
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-12-13 17:42

Сблъсквали ли сте се с този проблем? Без значение дали печатам с линии или без, напечатана снимка стои изместена с няколко градуса спрямо листа.
Когато печатам без рамка се получава следният ефект

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/cqs1387379465f.jpg


В горния десен ъгъл бялото поле е 6 мм., в левия ъгъл става 2 мм
Вертикално надолу от ляво, разликата е 5мм и в долния ляв ъгъл става 1.5мм
Когато печатам с рамки (които трябва да бъдат по 3мм от всяка страна) се получава следното:

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/jdv1387379998a.jpg


Когато пусна тест излиза:


http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/klz1387380198r.jpg


съжалявам, за лошото качество на снимките, но са снимани с телефон.
Въпросните снимки са печатани на хартия катана 10х15, профилът е точен. Принтерът е поставен на нивелирано бюро. снимките са оразмерени 99мм на 147мм и са печатани през фотошоп. Пробвах и с оразмеряване 102 на 152, 100 на 150, 98 на 146 - все същото.
Пробвах да печатам и през софтуера на епсон - с рамки и без рамки - пак същото.
Самите валячета поемат листа накриво (забелязва се с просто око, преди главата да почне да печата).
Листата са прави, неогънати, ограничителя е поставен на около 1мм от самия лист.
Пробвах с 4 вида хартия със съответните профили - едно и също.
Интересното е, че не всеки път реже равномерно от снимката - понякога при печатане без линии вкарва бели полета от по 4-5мм, друг път същите ги отрязва и компенсира от другата страна.
Принтера е нов, чера го взех, но днеска успях да го пусна и да видя за какво иде реч.
Точно преди 1 година, взех първият си епсон L800 и беше с някакъв фабричен дефект в главата и непрекъснато се запушваше и мажеше, но факотр се оказаха коректни и ми го замениха с нов. Ако пак трябва да правя тази процедура, ще се застрелям.
Имате ли някакви идеи, къде може да се крие проблема? При първия L800, който купих(фактически вторият - замененият) нямах никакви такива проблеми, а с него напечатах над 3 000 копия (с рамки, без, на А4, 10х15, 9х13)
Въпреки, че утре задължително ще се обадя на фактор бг, споделете, дали сте се сблъсквали с нещо подобно.
Прочетох в инструкцията какво са написали при подобен проблем, но написаното не свърши работа.
 Re: EPSON L 800 - печата "накриво"
Автор: tisho86   
Дата:   18-12-13 18:20

Аз нямам идея пиши на Жоро Чакъров Не мисля, че няма да ти обърне внимание.[shtrak]
 Re: EPSON L 800 - печата "накриво"
Автор: mmjm   
Дата:   18-12-13 18:46

Като миналата година, явно си късметлия.
 Re: EPSON L 800 - печата "накриво"
Автор: mmjm   
Дата:   18-12-13 18:52

Да не е разместено нещо при транспортирането? Съветът на tisho86 е най-добър, обади се на Жоро Чакъров няма да ти откаже съвет, ако е необходимо и смяна на принтера.
Успех дано е нещо незначително.[smilie24]
 Re: EPSON L 800 - печата "накриво"
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-12-13 20:04

Благодаря Тишо. Писах на човека, ще видим какво ще ми отговори.
Пуснах още няколко снимки - при 100х148.5мм файл, с опция "линии", същият излиза ето така

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/opt1387389724a.jpg


с бели линии съответно 2.5мм отгоре, 3мм от ляво, 2мм от долу и нито 1 мм от дясно...
 Re: EPSON L 800 - печата
Автор: MIROsi   
Дата:   18-12-13 20:35

К кой софт печаташ?Епсон продават принтера с ЕЙЗИ ФОТО безплатна версия-ако не се лъжа.Някъде в настройките за печат трябва да има опция за кроп спрямо медията.Според мен проблема е в съотношението на снимката спрямо медията.Що се отнася до теста,всичко си е както трябва.Така трябва да са линиите-под наклон.
Що се отнася до кривото поемане на хартията-за съжаление моя скромен опит показва ,че с повечето принтери на малък размер и гланцова хартия имат тоя проблем.Това се получава защото само едната част от валячетата поемат хартията.Аз лично като печатам 10\15 стоя до принтера и мупомагам да "захапи".



Публикацията е редактирана (18-12-13 20:44)
 Re: EPSON L 800 - печата "накриво"
Автор: luboar   
Дата:   18-12-13 20:42

на калпав космонавт, ракетата му крива [smilie24]
 Re: EPSON L 800 - печата "накриво"
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-12-13 21:02

Не Миро, ставаше въпрос за първата вертикална линия. Тя не е перпендикулярна на листа, иначе връзките между вертикалните линии трябва да са назъбени и под наклон. Проблема се появява и при матова хартия и при гланцова 10х15, също така и при А4.
Няма как да му подавам хартия на принтера. Тя стои както трябва, но при първото захващане тръгва накриво.
Утре ще се свържа със сервиза да го умуваме...
А изказването на luboar не го разбирам.
 Re: EPSON L 800 - печата "накриво"
Автор: MIROsi   
Дата:   18-12-13 21:06

А при А4 обикновена хартия има ли проблем?

 Re: EPSON L 800 - печата "накриво"
Автор: asahi   
Дата:   18-12-13 21:08

Изтрити или разместени feed rols. Обади се в сервиза.
 Re: EPSON L 800 - печата "накриво"
Автор: metodiev_martin   
Дата:   19-12-13 18:01

Свързах се с техниците на фактор и ми изпратиха тестови файл, който да напечатам и след това да им го изпратя. Тъй като стана късно, явно утре ще им изпращам тестовите снимки.
Искам да ви попитам, до каква разделителна способност оразмерявате файла, когато печатате на хартия 10х15, с включена опция за "линии"?
Файлът, който получих е 10х15 - 100х1500мм. При печат дясната страна от снимката, освен че няма линии е с около 1мм отрязана.
На собствениците на въпросния принтер, направило ли ви е впечатление, че когато печатате с включен бордерлес, всяко от белите полета от страни е с различна големина (с други думи снимката не е напечатана в средата) или само при мен е така.
За да имам бели полета от всички страни (с включена опция "линии") и да нямам нищо изрязано от снимката, изображението ми трябва да бъде максимум 9х14 (или 9х13.5см) при печат на 10х15.
Ако имам файл 10х15 и го пусна през фотошоп с опция линии, то от всяка страна (без от дясно) всяко от белите полета е с различен размер, вариращ от 2 до 4-5мм. От дясно, при резолюция 10х15 никога нямам бяло поле (въпреки зададената опция) и винаги от снимката е отрязана поне 1мм
При вас как е?
 Re: EPSON L 800 - печата "накриво"
Автор: MIROsi   
Дата:   19-12-13 18:56

Разделителната способност на файла няма отношение към проблема.Аз лично печатам 144/180p.Според мен проблема е от листо-подаващото устройство и някъде при настройките бъркаш.Дай малко луфт на хартията 2-3 милиметра.Пробвай това на обикновен бял лист.В контрол панел,задай профил за печат с размер 10/15 или 4/6 инча.После пусни програмата за печат която идва с принтера.Виж дали се е запомнил профила,задай подравняване на снимката спрямо размера на медията,там някъде трябва да има "чек" за рамка.Пусни да печаташ и гледай отгоре как взима хартията.Пред хартията трябва да минават свободно въртящи се ролки.Ако не се въртят кофти,ще трябва да го носиш на доктор.[shtrak]

 Re: EPSON L 800 - печата "накриво"
Автор: metodiev_martin   
Дата:   19-12-13 23:10

MIROsi
пробвах с два вида хартия - Gloss 255 10x15 и Silk Matt 255 10x15 със съответните ICM профили. Пробвах с поставянето на един лист в сектора за листа, пробвах и с 20. Пробвах като ограничителя е на 1-2 мм, пробвах и като е плътно до листата.
При печат задавам опцията 10х15 (4х6 инча) и тикче на граници

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/rgh1387485705f.JPG



Интересно е, че когато печатам през програмата на EPSON Easy photo print, дори когато задам граници, те не се показват. Когато печатам през фотошоп и задам граници, винаги в лявата част липсва границата, а част от снимката е отрязана.

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/cqs1387485451i.jpg



за да нямам нищо отрязано, когато искам да печатам с "линии", трябва да задам 9х13.72


http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/opt1387486420n.jpg



Примерите, които съм дал са с включена опция "линии", като печатането е чрез фотошоп


http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/opt1387486843i.jpg



Изкривяването е с 1мм от всяка страна (бялото поле започва от 1мм и стига 2 по дългата страна и започва от 3м ми свършва на 4 по късата)
 Re: EPSON L 800 - печата
Автор: domidi   
Дата:   19-12-13 23:23

Хм,странна работа.Ще ми е интересно да разбера какво ще кажат в сервиза.Изглежда като грешно зададен профил.



Публикацията е редактирана (19-12-13 23:29)
 Re: EPSON L 800 - печата
Автор: metodiev_martin   
Дата:   20-12-13 00:30

Единствено ме притеснява фактът, че в един руски форум намерих изказване, че въпросния принтер няма опция за автоматично подравняване на хартията спрямо изображението и няма как рамката/линиите/borderless-а да бъдат по 3мм от всяка страна, а "както дойде".

Лошото е, че чрез програмата на EPSON - Easy Photo print, без значени от зададения Borderless (максимално или минимално) снимката няма линии, а напротив - даже от горната страна, страната на която последно се печата, липсва част от изображението.
Чрез печатане през photoshop, когато се зададат "рамки", въпросните присъстват несъразмерно от 3 страни, по няколко мм, докато от една страна винаги липсват (заедно с част от изображението)

Това е най-доброто ми постижение, пуснато през фотшоп с размери 100х148мм и опция "линии"

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bfi1387491798e.jpg



Явно, че може да се печата с бели линии от по 3мм от всяка страна



Публикацията е редактирана (20-12-13 01:23)
 Re: EPSON L 800 - печата "накриво"
Автор: golded   
Дата:   20-12-13 11:31

Интересно ще е мнението на FACTOR.BG по въпроса.
Когато преди година и половина анонсираха този модел във форума
между другото пишеше:
" Този модел е предназначен само за Източна Европа, Русия и т.н. - страни в които така или иначе оригинални мастила за малките фото-принтери не се купуват, заради непоносимо високата им цена."
Та, да не би предназначението да причината?
(това е шега) [cool] [cool]

 Re: EPSON L 800 - печата
Автор: easy_rider   
Дата:   20-12-13 12:07

ми върни го на тези от фактор , аз миналата година го закъсах с тях и не искам повече да имам работа с тази фирма . Пратиха ми чисто нов л800 запечатан с наилончетата и всички стикери по него както си трябва но имаше огромен проблем -печаташе някакви мацаници , оказа се запушена глава и работеше само с един цвят . След десетина обаждания ми казаха да им го върна платих си за куриер да им го върна и се започна мъката , след 100 обаждания и отговори от фактор че техниците са много заети или са на обяд или са не знам каде ми пратиха друг принтер е не беше нов , целият омазан с мастило но работи перфектно тая бръкма втора употреба , ако се развали и тоя предпочитам да го хяърля от десетият етаж отколкото да го изживея наново.



Публикацията е редактирана (20-12-13 12:08)
 Re: EPSON L 800 - печата "накриво"
Автор: emo99   
Дата:   20-12-13 12:18

easy_rider- Защо ти трябва да платиш куриера, след като дефектният принтер е в гаранция? Платил си за нов принтер, а са ти продали втора употреба?! Е това ако е истина ме губят като клиент.
 Re: EPSON L 800 - печата "накриво"
Автор: asahi   
Дата:   20-12-13 12:32

Транспортните разходи са за клиента, освен ако не си е купил обслужване намясто. Затова е за дребните клиенти е най-добре стоката да се връща в магазина. Едрите клиенти не се притесняват от транспортни разходи, защото ги правят всеки ден.
 Re: EPSON L 800 - печата - проблемът РЕШЕН
Автор: metodiev_martin   
Дата:   20-12-13 14:51

Проблемът е решен!
Момчетата от фактор се свързаха с мен и чрез TeamViewe отстраниха проблема.
Оказа се, че профилите от софтуера на EPSON - Easy photo print (10x15-4/6) не могат да се ползват с медия katana 10x15
Реалният размер на медията е 99.5х148.5мм
Последва въвеждането на нови потребителски профили със стойности 100х148

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/opt1387543377w.JPG



Вече, изкривяването в белите полета е в рамките на половин милиметър.
Пускането на единични листове за печатане, също може до доведе до изкривяване на снимката, като и "недоизправянето" на хартията на която се печата (опакованите в кашона листове 10х15, 9х13 често са леко огънати и трябва да се поизправят внимателно)
Радвам се, че проблемът не беше хардуерен [smilie24]
Благодаря на момчетата от фактор.бг и на включилите се в темата колеги
[smilie24]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.