Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Какво ú е на тази снимка? (3)
Автор: name1993   
Дата:   29-11-13 21:01


По идея на chukov - пишете конструктивно - композиция, техническо изпълнение, идея и внушение.
Моля коментирайте само снимката (темата е в категория "Фотография").
 Re: Какво ú е на тази снимка? (3)
Автор: VassilK   
Дата:   29-11-13 23:22

Това, което на мен не ми харесва, е тая пръчка отпред.Просто не стои добре така.
 Re: Какво ú е на тази снимка? (3)
Автор: vikitovikito   
Дата:   29-11-13 23:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Какво ú е на тази снимка? (3)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   29-11-13 23:30

Може да послужи за етюд - т.е. да се развива идейно и композиционно. Иначе тревичката, бокето е нервно .
 Re: Какво ú е на тази снимка? (3)
Автор: Don_Diego   
Дата:   29-11-13 23:46

Айде да вземе да престанете с тоя тъп спам вече, а?
 Re: Какво ú е на тази снимка? (3)
Автор: nyamago   
Дата:   30-11-13 01:08

> "...бокето е нервно..."

Моля?!? Кое боке?

Явно някои хора са тук само за да разглеждат с лупа бокетата и да коментират дотоинствата им (или отсъствието на такива)... Слепи за това, което всъщност авторът е снимал!

Аз пък виждам тука настроение и емоция! Красиво момиче с непринудена, заразителна усмивка (усмихна ме, за което благодаря че някои петъчни изстъпления ме бяха понамръщили)...

Ако бяха се спрели да махнат клечката и да подредят туй-онуй да е по-пригледно, да се композира по-научно кадъра, да се измери експозицията по правилния спот и да се фокусира по-идеално... - нищо нмаше да остане от тая непринуденост. А тя прави кадъра ценен! (Дори може би безценен за хората, които се познават пред и зад камерата).

Не виждам смисъл да се коментират технически аспекти - може и по-добре, но ниой от тях (фокус, контраст, ракурс, отсечка) не е сгрешен толкова фатално, че да навреди на главното. А то е уловения момент, красотата и неподправеното настроение.

Не знам какви рейтинги са ти дали (или не са) за снимката, но аз я намирам чудесна!



Публикацията е редактирана (30-11-13 01:11)
 Re: Какво ú е на тази снимка? (3)
Автор: luboar   
Дата:   30-11-13 01:13

снимка за спомен, с никаква стойност извън личният архив на фотографа.
очаквам ФФ да е място за сериозна фотография.
за подобни теми препоръчвам сайта, мама.бг [smilie24]
 Re: Какво ú е на тази снимка? (3)
Автор: nyamago   
Дата:   30-11-13 01:18

> "...никаква стойност извън личния архив на фотографа..."

Аз не съм този фотограф и не ми е в личния архив - а намирам доста стойност в снимката. Повече стойност от някои образци на претенциозен псевдо-арт.

Хум хау [smilie6]

[shtrak]



Публикацията е редактирана (30-11-13 01:19)
 Re: Какво ú е на тази снимка? (3)
Автор: vikitovikito   
Дата:   30-11-13 01:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Какво ú е на тази снимка? (3)
Автор: luboar   
Дата:   30-11-13 01:25

ти самият си един псевдо човек, предубеден към всичко което не ти побира главата.
само, че сайта ФФ не е само за хобисти, които хем се застраховат, дето не могат да създават снимки, хем имат претенции да разбират и оценят правилно снимките на други хора.
така, че не се натрапвай с шибаните си оценки. нямат стийност.
 Re: Какво ú е на тази снимка? (3)
Автор: nyamago   
Дата:   30-11-13 01:32

@luboar: Благодаря, тоава е един особено интелигентен начин за водене на дискусия - показва характер и качества. Може да съм "хобист", но никого не съм нападнал с просташки епитети.

Весел петък на всички!
[beer]
 Re: Какво ú е на тази снимка? (3)
Автор: luboar   
Дата:   30-11-13 01:34

Д.Т.Е.М.
 Re: Какво ú е на тази снимка? (3)
Автор: Joro35   
Дата:   30-11-13 07:32

Правилното изписване е "оценявам", а не "оценям". "Оценям" се използва в чалга-средите ...
 Re: Какво ú е на тази снимка? (3)
Автор: Don_Diego   
Дата:   30-11-13 08:50

В очакване на "Какво ú е на тази снимка?" 3 093 тема

п.п. правописът е копнат заедно със заглавието...
 Re: Какво ú е на тази снимка? (3)
Автор: sunnyshot   
Дата:   30-11-13 08:58

luboar, Ц.П.Ч. [smilie3]
 Re: Какво ú е на тази снимка? (3)
Автор: fireflash   
Дата:   30-11-13 09:19

Дързост и красота оживява във форума ... [smilie21]
 Re: Какво ú е на тази снимка? (3)
Автор: sky-fan   
Дата:   30-11-13 09:22

Ама вие този рейтинг какво го гледате? Той е за организация на сайта. Отдавна не е обективен и реален. Отделно от това, тук се очакват определени снимки с определена насоченост,обработка и т.н. Не се гледа техническо изпълнение и композиция, а се гледат авторите.
 Re: Какво ú е на тази снимка? (3)
Автор: bongo128   
Дата:   30-11-13 11:06

Хубава усмивка, черно бялото според мен не допринася за емоцията, ако цветовете на снимката са хубави и в унисон с емоцията, би било по-добре и би разкрило повече от чертите и лицето на жената, както и от заобикалящата я среда.Пръчката определено не помага особено на композицията :P
 Re: Какво ú е на тази снимка? (3)
Автор: ogogogo   
Дата:   30-11-13 11:17

Аз съм невежа във фотографията и не мога да коментирам снимките но,мога да кажа че много ама много дразни с тея 1000 теми.
Това си е спам отвсякъде.
 Re: Какво ú е на тази снимка? (3)
Автор: name1993   
Дата:   30-11-13 11:35

Нека коментираме само портрета, а не пишем странични размисли. Темата е отворена, за да се усъвършенстваме всички ние, а по възможност и да споделим опит откъм същината на фотографията.
Иска ми се да акцентирам върху това, че светлината в един (нерепортажен) портрет е изключително важна, особено когато е част от цялостния процес на построяването му, когато е един от малкото използвани похвати. Знам, че тука има добри портретисти в този смисъл на думата. Възможно ли е да дадете малко мнения за светлината, сенките и това как променят различните елементи в контекста на снимката?

*Забравих да кажа, че и ваши снимки, в подкрепа на думите ви, са добре дошли.



Публикацията е редактирана (30-11-13 11:52)
 Re: Какво ú е на тази снимка? (3)
Автор: thingfish   
Дата:   30-11-13 11:47

Тук някакъв другарски, народен съд се заформя в няколко теми, а админите спят, сякаш го толерират, при условие, че си има място за коментари под снимките. Уникум! name1993, кого успиваш с призиви за конструктивна критика? Ай, да се спреш, а![smilie23]
 Re: Какво ú е на тази снимка? (3)
Автор: variysky   
Дата:   30-11-13 12:15

Това е снимка за спомен или снимка за фейсбук. Би се харесала главно на хората които познават момичето, от чиста симпатия. Може да послужи вероятно и за някоя елементарна печатна/интернет реклама, ако се върне в цвят.
 Re: Какво ú е на тази снимка? (3)
Автор: Brutalis   
Дата:   30-11-13 12:25

luboar, Д.Т.Е.М.В.К.У
 Re: Какво ú е на тази снимка? (3)
Автор: asahi   
Дата:   30-11-13 12:30

Пускай "Какво ú е на тази снимка? (N)"
 Re: Какво ú е на тази снимка? (3)
Автор: MauMyHa   
Дата:   30-11-13 12:36

Едно научих, лесно се натиска спусъка на фотоапарата.
За мен, това изпълнение е клише... Легнала мома по комбинизон на есенна морава покрита с окапали листа... Кво толкова? Трябва да се радвам на добрият и премерен Доф? или на добре кадрираното изображение преден мъгляф план(есенни листта), добре разположен модел в кадъра(е, И?) или може би добрата игра на автора в графичният редактор преди да направи изображението в черно бяло?
Според мен е последното, щото се иска доста добри умения за да трансформираш цветно в черно-бяло[smilie24]
Не коментирам настроението на модела щото е много субективно дали всеки може да предизвика подобна реакция... в случаят... Страхотен модел! И все пак, няма ли рисуващо осветление което да "очертае" фигурата, фона да отговаря на настроението на модела също щеше да е плюс. В този кадър не мога да определя дали снимката е направена на открито или скалъпен декор в студио. Някой беше споменал Боке[smilie5] Да и аз бих се радвал на такова че да раздвижи малко фона[cool]
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена