Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кашон и кабели за 1399 лв.
Автор: spun   
Дата:   30-10-13 15:18

Здр.
Пускам темата не за да съборя рейтинга на дадената фирма, а за да предпазя някой колега да не изпадната в подобна ситуация.
Случая е следния:
Поръчах си от водеща фирма (на която ще запазя името и)предлагаща фото техника в БГ тяло на Никон D7000 на стойност 1400 лв.(чисто ново). Днес пристигна, но при отваряне на кутията тялото липсваше, както и батерията. Добре, че се възползвах от опцията преглед и тест. Чудя се дали щяха да са толкова коректни, ако бях го отворил в нас и забележа, че тялото липсва и дали щяха да си признаят вината или аз щях да съм си купил кабели и кутия за 1400 лв.
Та колеги винаги искайте да пробвате и видите какво ви пращат,дори да е и от реномиран магазин, никой не е застрахован!
 Re: Кашон и кабели за 1399 лв.
Автор: peter_m   
Дата:   30-10-13 15:26

Не мога да разбера как при такъв случай не споменеш името на фирмата [smilie10]
 Re: Кашон и кабели за 1399 лв.
Автор: KiIIeR   
Дата:   30-10-13 15:27

да и аз бих се обърнал към полицията, явно става дума за опит за измама.
 Re: Кашон и кабели за 1399 лв.
Автор: estate   
Дата:   30-10-13 15:28

Така поднесена информацията няма почти никаква стойност.Разкажете какво се случи когато се обадихте на фирмата ,какво казаха за ситуацията.Може "грешката" да се се е случила при куриера.Монетата винаги има две страни ,което автоматично дава само 50% тежест на твърденията ви.За мен е интерсен този казус и дали е прецендент или практика,може и други потърпевши да има.[smilie24]



Публикацията е редактирана (30-10-13 15:28)
 Re: Кашон и кабели за 1399 лв.
Автор: victory13   
Дата:   30-10-13 15:28

най-добре да не се споменава името на фирмата наистина... може пък накой друг да сполучи да снима с кабели...
 Re: Кашон и кабели за 1399 лв.
Автор: Tenebrus   
Дата:   30-10-13 15:31

И все пак не е лошо да се изясни казуса докрай преди да се обвинява фирмата. Така ми платиха да кажа [smilie18]

Ама сериозно :)
 Re: Кашон и кабели за 1399 лв.
Автор: vga   
Дата:   30-10-13 15:34

Аз лично залагам на еМаг, защото КЗП предупреди за тях! [smilie5]
 Re: Кашон и кабели за 1399 лв.
Автор: Tenebrus   
Дата:   30-10-13 15:36

Колегата е написал "предлагаща фото техника", явно е специализирана. Залагам на "Гошо Пешов Фотографи" [smilie18]
 Re: Кашон и кабели за 1399 лв.
Автор: dimitar3   
Дата:   30-10-13 15:40

Странно от реномиран магазин ако е такъв да си позволи нещо подобно. Аз като поръчвах от Фотопавилион и 3те пъти ми предлагаха да отворя пратките ама казах няма смисъл сигурен съм че всичко е ОК, просто няма как големите да се излагат така.



Публикацията е редактирана (30-10-13 15:40)
 Re: Кашон и кабели за 1399 лв.
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-10-13 15:41

spun,
Тази тема няма смисъл, ако не посочиш имената на фирмите - както на електронния магазин, така и на куриера.
Иначе какво казваш? Едни хора чрез някакъв куриер ми доставиха една поръчка, дето не отдоваряше на описанието? [smilie11]
По-добре смени заглавито на темата с "Колко е важно да ползваме опцията за преглед и тест на пратките?!"
 Re: Кашон и кабели за 1399 лв.
Автор: ZHV   
Дата:   30-10-13 15:51

Аз пък залагам на пост ей така и пояснявам веднага защо:
Аааако фирмата не си беше признала, колегата веднага по обясними причини щеше да съобщи не само името на фирмата а и всички възможни имена за казване, все пак 1400 лева не са малко.
Аааако фирмата си е признала, колегата би трябвало да вдигне рейтинга на фирмата, разкривайки нейното име и пояснявайки какво е станало и как са реагирали - защото хората грешат и затова обикновено коректните фирми предлагат опция за преглед и тест :)
Все пак се надявам да си е получил АУ D7000 и със здраве да се забавлява и с него.

 Re: Кашон и кабели за 1399 лв.
Автор: spun   
Дата:   30-10-13 16:01

Преди малко ми се обадиха от фирмата ( момчето което е направило грешката и управителя) и ми се извиниха. Случаят е такъв, че са приели поръчката късно, момчето е бързало да е изпълни, защото бил дошъл куриера и тъй като всяко тяло се пробва преди да се изпрати забравил да го върне в кутията. Компенсираха ме с вауче от 50лв. и клубна карта. Но пак казвам, че не искам да злепоставя фирмата, а да предпазя някой колега да мине през това, защото съм поръчвал доста неща от тях и са доста коректни.

А ФИРМАТА Е "ФОТО ПАВИЛИОН" - утре ще си получа тялото
Благодаря на "ФОТО ПАВИЛИОН" за това, че ми се обадиха и ми се извиниха, както винаги доста коректни [smile]
Все пак всички сме хора и всеки може да сбърка!
 Re: Кашон и кабели за 1399 лв.
Автор: marto   
Дата:   30-10-13 16:09

А сега най-добре си заключи темата [smilie3]

 Re: Кашон и кабели за 1399 лв.
Автор: insofia.net   
Дата:   30-10-13 16:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Кашон и кабели за 1399 лв.
Автор: pstoev   
Дата:   30-10-13 16:11

А ако нямаше, преглед? Иди доказвай че не е имало камера!
Това е недопустимо!
 Re: Кашон и кабели за 1399 лв.
Автор: BXMarkov   
Дата:   30-10-13 16:18

За ФИРМАТА всички знаем, че е супер коректна [smilie24] Конкретния служител обаче е мноого зле щом не може да различи пълна от празна кутия! Това не е една поръчка с 20 кутии накуп в кашон. Темата е за затваряне.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.