Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: mugen   
Дата:   27-09-13 23:21

Това е за GOSPODIN щом за него това е определящо [smilie11]



На пръв поглед и на световното 2010 няма със Sony - ЦЪК



Малко от облизо се мярка нещо оранжево ЦЪК



И ШЛЯП [smilie18]




Виж и екзифа на снимките, доказателство, че някой със Sony все пак е стъпил на стадиона до великите големи C/N [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-09-13 23:45

fast_eyebrow , примера с такситата е най-малкото нелеп.
Ще попитам по друг начин вас "непримиримите" , колко процента от професионалистите по света ползват Сони?

mugen, всяко правило си има изключения :) Радвай се!

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-09-13 00:16

Господине,тука не става въпрос за непримирими,непопедими,сони фенчета и т.нЛично аз се издразних на отношението на някои хора към пишещите в темата и то само защото са изтъкнали някое предимство в полза но алфата.Нещо няква дискриминация се усеща.Така като те гледам уж си зрял мъж и ми е малко странно,какви доводи изтъкваш-колко професионалисти били снимали със сони.Примерът ми с такситата по смисъл е толкава удачен,колкото и твоите снимки с фоторепортерите.Аз там и с хаселблат и лайка не видях,как трябва да го тълкуваме това?На мен темата ми беше интересна,защото тоя канон е интересен и има новаторска идея в него.Но един двама комплексари,вечно мрънкащи я съсипаха и за това най-много ме е яд!

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-09-13 00:18

И кажи сега,колко % от про-тата по света снимат със сони.Интересно откъде ще я извадиш тая статистика.Отзад ния джоб? ;)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-13 11:19

Имаше преди статистика от Ройтерс мисля, където пишат колко % от снимките, които са ползвали за 2012 и 2011 са от Канон, колко от Никон и т.н. Там Сони бяха "отхапали" много миниатюрно резенче от питката. Говорим за използвани кадри, снимани от про-та.
За това първенство Сони са платили да са там и са дали на тия про-та да снимат безплатно камерите, а от 2006-а когато са снимките, които Gospodin е показал, просто ги е нямало на земята. Факт.
Иначе, да, А77 и А99, са единствените SLR или СЛТ камери, които си заслужават. Но май и те ще последват факта да са последните на земята. Преди имаше заиграване за броя кадри в секунда, повече ги прави А77 от Канона, 12 срещу 7-8. И дисплея му се върти по различен, но по-удобен начин от Канона.
Бих направил проучване за централна Холандия, неофициално, например колко Сонита, Канони и Никони са продадени в 4 от 5 големи фото вериги, с точност до 90%. Ще е трудно, но ще ми е интересно, защото все ги гледам забутани Сонитата в ъглите в тесни етажерки.
A наистина щом фактът колко про-та снимат е изключително важен, а не това че има примерно 5-6% от потребителите на форума само ползващи Сони, значи сме доста напред.



Публикацията е редактирана (28-09-13 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   28-09-13 18:22

GOSPODIN Не разбирам що за глупости пишеш. Не е ли по-лесно преди това да се замислиш малко? Всички тези "про"та и агенции и така нататък имат канони от 10-20 години. Кой ще тръгне да сменя системи? Супер смешно е да питаш защо няма прота със сони[smilie8]
Плюс това в нормалните държави има много добър сервиз от Канон за професионални фотографи, докато Сони нямат такова нещо. Това е огромна пречка за повечето хора естествено.

Вече е супер тъпо да се говори че някоя марка била по зле или пък друга снима по добре. Всички апарати от един ценови клас са с еднакво качество. Безразлично е какво ще вземе човек.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   28-09-13 18:28

Също и за глупостите на ПД за цена на продажба след време: на всички ни е ясно, че не си поглеждал цените. С приказките си само разсмиваш хората, които ги следят.
Всичко, което съм продал от Сони системата съм го продал на печалба с излкючение на тялото разбира се. Сони фото техниката се обезценява колкото и другите марки.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: mihajlov2   
Дата:   28-09-13 18:46

Преди години, когато основните баталии във форума бяха между канонци и никонци, снимките на купища репортери с бели обективчета бяха основният и финален довод в полза на Канон, окончателно смазващ и стъпкващ в прахта всичко, де що е Никонско [smilie18]
Сега същите или подобни картинки пак се вкарват в употреба, прицелени този път срещу Сони, със същата цел разбира се...
А иначе по темата - обсъждането и сравнението на двете камери отдавна се изроди в нелепи спорове със смехотворни аргументи, особено от футболните запалянковци на едната камера (по-точно казано фирма). Аналогично е на споровете, които навремето се водеха от разни футболни запалянковци пред Централна баня - колкото пъти съм минавал надвечер оттам, все имаше по една група фенове, дрънкащи пълни глупости...[smilie18]



Публикацията е редактирана (28-09-13 18:50)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-13 21:09

Аз мисля, че е точно обратното, 5 човека се опитват да убедят 5000 как Сони са най-великите в момента и всички трябва да се прехвърлим на тази марка.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-09-13 21:25

Една патка мислила, мислила и умряла. Не се надценявай толку![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-13 21:33

Самият факт, че има засегнати, значи някъде им се бръкна...или те си бръкнаха в окото при дълбаене в носа.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: LEONIK   
Дата:   28-09-13 22:05

kvakioh,
Както вече писах в една друга тема, не се надценяай - никой не се е засегнал! Разумни хора не се засягат от очевидни глупости! [smilie23]
Всъщност как точно ги преброи тези 5 и онези 5000? Или просто си бъркаш в носа? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-13 22:14

Ми вижда се. А даже се и повтаряте...Фактът, че ми казвате, че съм казвал кой какво да пише показва елементарна ярост.
Достатъчно са снимащите с Канон и Никон, това не е алфа форума...
Точно 5 човека със Сони са активни тук, бълващи масово за марката. И то нарочно, нагло и с идеята за конфликти. Ма нищо, то като излезе плочка Некс ФФ, само това ще се фали, другите ще станат антики...А обективите за тях лееко безполезни.



Публикацията е редактирана (28-09-13 22:18)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   28-09-13 22:46

kvakioh глупости. Единствената ярост която аз виждам в тази тема е от теб.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-13 22:55

Аз си говоря съвсем нормални неща, как хората се опитват да манипулират масата, но май вече не става. Аз съм напълно спокоен, защото знам, че ще има достатъчно апарати от двете по-известни, по-използвани и по-добри марки. Иначе съвсем скоро май ще престанат да правят рефлексни апарати от Сони и както ви казах, няма вече какво да се хвали. Както и няма да има повече такива теми.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Canon   
Дата:   28-09-13 23:03

Снимал съм и с Canon 70D и със Sony A77.
Е вярно, че с първия доста по-малко ...

Но съм взел пуканки и бира, щото съм седнал в ложата.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-13 23:17

Филмът завършва с happy-end за Сони, защото А77 е по-добрия избор. Докато го произвеждат, или вече май го спират и няма да има повече рефлексни апарати от тази марка. И докато не излезе 80Д.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   28-09-13 23:20

kvakioh и продължаваш:) Вземи пробвай, опитай, сравни и тогава говори.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-13 23:25

Как да сравня, като не познавам никой със Сони? Как да сравня, като не бих си взел 70Д, ами например 1д марк4?
Как да сравня, като не съм виждал наживо досега 1 човек, снимащ с голям апарат Сони? А ги търся, питам сред различните стотици, снимащи,които виждам всеки месец- така и не намерих.
От марката са си го казали, че ще ги спрат всичките големи апарати, тогава няма да има кой да пише за тях, защото ще се продават единствено втора ръка...Или ще си пишат само във съответния форум на марката.
Няма смисъл да пиша повече, идеята остана неразбрана...

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   28-09-13 23:38

А след като не си пробвал как разбра кои са по-добрите марки?
А от марката къде са го казали?

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-13 23:43

A колко от Сони феновете дори са виждали Канон?
Знам, че и да искам, няма да пробвам Сони, по простата причина, че нямам толкова изключително много пари, иначе нямаше и ред да бъде написан ако бях ги пробвал и двата и дал сравнение. Със 10000000% сигурност го казвам това. И със още по-голяма сигурност, няма да пиша и ред повече тук, сред фанатизирани хора, които се кефят до припадък и гълтане на езика на сбирщина от пластмаса, метал и стъкло няма смисъл да се говори. Същото е като феновете на определени марки коли- до гроб. Безмислено, празно и слабо.
Според мен ако някой е пробвал примерно 5-6-10 тела от определена марка, няма проблем да изкаже мнение за последния модел апарат, излязъл на пазара. Но не значи, че ще го купи. А някои марки имат едва 7-8-10 тела от самото си съществуване, което пак не е гаранция, че ако някой ги е пробвал всичките, няма да скочи на нещо друго. И практиката и примерите го доказват.



Публикацията е редактирана (28-09-13 23:47)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   28-09-13 23:51

До тук май само ти се държиш фанатизирано. Описваш точно себе си в момента. Даваш мнения и правиш конкретни изводи без да си докосвал даден продукт. В такива случаи си замълчи.
И не отговори: къде марката Сони е казала, че "ще ги спрат всичките големи апарати"?

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-09-13 00:58

Ко се занимаваш.Не виждаш ли,че пишлемето си търси кой да му начеше терлика.Отдавна не бях виждал по-инфантилни писаници.Даже и пумата не се е излагал толкова пък чак.Ная-добре е темата да се затвори!

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: mugen   
Дата:   29-09-13 11:23

Обичам ги тия теми в стил монолог [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   29-09-13 16:52

Щом вече почнаха да ме наричат както викат на децата си, станАхме близки...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: