Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Сервиз скенер Канон
Автор: stoyan_5   
Дата:   20-08-13 20:19

Скенера цикли в горно положение и не работи.
Може и да е повреден лентовият кабел, ама знае ли човек.
По-добре да си иде на сервиз.

Кажете сервиз в София, където могат да го оправят, моля!

Питам тук, понеже Гугъла ме праща при домашни майстори на интериор за апартаменти и др. подобни или иска да ми продаде скенер.
 Re: Сервиз скенер Канон
Автор: luboar   
Дата:   20-08-13 20:24

(отключен ли е)
 Re: Сервиз скенер Канон
Автор: rosimal   
Дата:   20-08-13 20:31

Кантек

http://www.cantek.bg/service/
 Re: Сервиз скенер Канон
Автор: stoyan_5   
Дата:   20-08-13 22:05

Любо!

Благодаря Роси!
 Re: Сервиз скенер Канон
Автор: uri64   
Дата:   20-08-13 23:48

преди сервиза аз бих пробвал с деинсталиране на всички драйвери и след това нова индталация
 Re: Сервиз скенер Канон
Автор: stoyan_5   
Дата:   22-08-13 15:04

Искаха от Кантек сервиза 14,90 лв за диагностика за да ми кажели какво е развалено на скенера.
Не им го дадох разбира се - нито скенера, нито пари.

Признаха, че не извършват ремонти на скенери, и че трябва да си купя нов.
Ако бил в гаранция щяли да ми го заменят с нов.
 Re: Сервиз скенер Канон
Автор: asahi   
Дата:   22-08-13 15:28

Разбира се, че ще поискат пари за диагностика. Това е квалификация, труд, ресурси и отговорност.

При включване в началната точка на движение на рейката се извършва инициализиране на Home Position. Прави се с (1) оптичен Home Position Sensor (отворен оптрон) или с (2) white strip, който се вижда от рейката.
За (1) намери сензора, почисти го и провери има ли някой оптично непрозрачен обект, който да го задейства - перце от рейката, подвижна чар от каретата.
За (2) провери дали светва лампата при инициализиране, дали оптичната рейка е чиста по краищата и дали бялата лента под стъклото (white strip) е чиста.

Ако тези неща работят коректно следващата причина е в рейката и връзката и към централната платка (лентовия кабел). Можеш да извадиш, огледаш внимателно кабела, да почистиш контактните площи с гумичка за молив, после спирт и пак да го свържеш.

След това можеш да прецениш дали този труд заслужава 14,90 лв. плюс една бира за мен.
 Re: Сервиз скенер Канон
Автор: iva_drag   
Дата:   22-08-13 15:42

"да почистиш контактните площи с гумичка за молив" - е то само тук оидоха повече от 14,90лв, ама както е казал господина - това си е " квалификация, труд, ресурси и отговорност!!!
Да живее сервиза!
[cool]

 Re: Сервиз скенер Канон
Автор: 3DF   
Дата:   22-08-13 17:22

Ако скенера е с цена 100 - 200 лв просто не си заслужава разкарването и ремонта.
Купи си нов. Може и да е по добър
От моя скромен опит със няколко скенера, които бракувах във времето само след 100 - 200 скана установих, че скенерите дефектират от това , че стоят постояно включени. Ползваш - не ползваш щом включиш компа и се вкл. скенера защото трафчето е постояно в мрежата.
Пак от личен опит. Сега ползвам от доста време скенер, който го монтирам (вкл. към компа)с USB. И после включвам трафчето към мрежата. Свършвам си работа и махам всичко от компа и от мрежата.
За сега нямам проблеми.

За сервиза - То какво ли има в един скенер. Една платка и една лампа. По платката няма, какво да се подмени.

А това да ти вземат 10 - 20 лева в сервиза за диагностика си е жива обирация. Ама в тази криза всеки лев е добре дошъл.
Още не си влезнал в сериза и да кихнеш за Добър ден.

И аз се занимавам със сервиз ама това отвсякъде е ненормално.

Преди време изпуснат апарат сапунерка и му се счупи зъбчето на капачето за батерии. Отивам в сервиза на Пентакс до Южния Парк и там ми викат
- 20 лв за диагностика!
-Каква диагностика.
-Ами да го види техник защо и каква е причината да не работи.
-Стана разправия. Дойде техник и почна да ми обяснява как това, как онова.
-АБЕ СЧУПЕНО Е КАПАЧЕТО БЕ....КВИ 20 ЛЕВА БЕ....

Това, като с електрото да ти пуснат тока: Едно движение с пръст на горе и гуш 20 до 40 лв

Но ако скенера ти е над 300 - 400 лв отивай при търговца от дето си го взел.
Не че ще ти помогне, но....



Публикацията е редактирана (22-08-13 17:29)
 Re: Сервиз скенер Канон
Автор: stoyan_5   
Дата:   22-08-13 17:56

Така е!
Ама защо ще ми взимат пари за диагностика, след като не ремонтират скенери?

Причината най-вероятно е в платката. И да - седи нонстоп на компа, където се ползва.
Вече има друг на негово място.
Ще препоръчвам да се изклачва, когато не е необходим.
Благодаря!

Има ли някакво друго практическо приложение на диодите от рейката?
 Re: Сервиз скенер Канон
Автор: konstantinov   
Дата:   22-08-13 18:39

Пробвайте на друг компютър ,ако работи ,деинсталация и почистване на регистрите и връзване на едно и също юсб,ако пак не тръгне го разглобете и преместете ремъка напред или назад понякога прескачат . Моя евтин скенер е на 12 години и така се оправя.Имам канон 8400ф от доста години и досега не е давал дефекти.
 Re: Сервиз скенер Канон
Автор: MITON   
Дата:   22-08-13 22:21

сервиз за автомобил, нещо не му работи.......
горе долу така ти изглежда заглавието, как да ти помогнем. пробвай да разбереш какъв модел е, с външно захранване или вграден захранващ блок и т. н.
[smilie10]



Публикацията е редактирана (22-08-13 22:22)
 Re: Сервиз скенер Канон
Автор: stoyan_5   
Дата:   23-08-13 14:22

MITON написа:

> сервиз за автомобил, нещо не му
> работи.......
> горе долу така ти изглежда
> заглавието, как да ти помогнем.
> пробвай да разбереш какъв модел е,
> с външно захранване или вграден
> захранващ блок и т. н.
> [smilie10]
>

>
> Публикацията е редактирана (22-08-13
> 22:22)
--------------------------------------------
Всичко съм пробвал.
За боклука е Лиде200 на Канон.
Платката не работи.
Само питам стават ли за нещо диодите по рейката за да зная да си я запазя ли или да я хвърлям направо и нея.
 Re: Сервиз скенер Канон
Автор: 3DF   
Дата:   23-08-13 20:17

Абе фърляй сичко.

Те стават, ама трябва захранване, управление, логика, двигател дето да движи нещо и като дойде до сензора сда спре или се върне...

Абе фърляй......
Ако ти потрябват ше ди дам ама няма да ти потрябват.
фърляй
 Re: Сервиз скенер Канон
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   23-08-13 21:51

stoyan_5 написа:

> Така е!
> Ама защо ще ми взимат пари за
> диагностика, след като не
> ремонтират скенери?
>

Чакай бе, ти правиш Hi End апаратури, пък не можеш един скенер да си оправеиш... 15 лв... Ми с режийните - горе долу толкова е един час на квалифициран техник. А като се добави и отнетото време на птиемчика в сервиза - може да се каже, че тарифата е тънка. Всъщност, преди повече от 12-13 години, моята за профилактика на принтер беше доста по - висока. Който знае къде и какво да гледа. Общо взето Асахи е казал основните причини, има още няколко. Нямам идея как е реализирана конкретната машина, но съм виждал още една реализациа ца т.нар. Home position. При някои мастилки на НР не се ползва стъпков двигател, а на негово място има лента, прозрачна, върху която има непрозрачни марккери, които се четат и дават информация са изминатия път от главата. Това би могло да се ползва и при скенерите. Идват ми на ум още няколко причини - счупен или износен зъб в някое зъбно колело или зъбен ремък, прескачане на зъб, най-вече на зъбен ремък, хлабав ремък, зъбен или не, натрупване на замърсяване на релсите, по които се движи рейката, както и това, че релсите може и да се нуждаят от смазване. Всичко това обаче се учи с опит. Но за да решиш проблема, трябва да знаеш принципа на действие на различните възли на устройството, основни методи за практическа реализация на тези принципи. Както и опит. Опитът помага за разпознаеш невидян до сега начин на реализация на реализация на даден възел и от там та намериш проблема и да го разрешиш. Та все си мисля, че хич не са много.
 Re: Сервиз скенер Канон
Автор: stoyan_5   
Дата:   24-08-13 13:17

Не е въпросът за 14 лв. дали са много или малко. И повече ще дам, не е проблемът в това.
Въпросът е защо взимат пари за диагностика след като по принцип не ремонтират такива уреди и заявяват, че не подлежат на ремонт?

Например:
Утре ти ще направиш сервиз за ремонт на някакви уреди, ще взимаш пари за диагностика от клиентите, ама няма да поправяш уредите им. Просто ще им казваш да си купят нови и че техните уреди не подлежат на ремонт.
Е може ли така?

Некоректно е изказването ти, относно това, че щом правя ХайЕнд аудиоапаратури, трябва сам да си оправя скенера.
Нито разполагам с техника за диагностика на компютърни микрочипове, нито пък ми е работа да се занимавам с това.
Докато се човъркам със скенера ще загубя време през което, ако работя работата си ще получа доходи, които ще ми стигнат да платя ремонта а и ще ми останат.



Публикацията е редактирана (24-08-13 13:28)
 Re: Сервиз скенер Канон
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   24-08-13 13:42

stoyan_5 написа:

Не е въпросът за 14 лв. дали са много или малко. И повече ще дам, не е проблемът в това.
Въпросът е защо взимат пари за диагностика след като по принцип не ремонтират такива уреди и заявяват, че не подлежат на ремонт?

Например:
Утре ти ще направиш сервиз за ремонт на някакви уреди, ще взимаш пари за диагностика от клиентите, ама няма да поправяш уредите им. Просто ще им казваш да си купят нови и че техните уреди не подлежат на ремонт.
Е може ли така?



Както казах - диагностиката струва толкова, ремонта - отделно. Още едно време, в тв сервизите се плащаше, тогава му викаха поръчка не диагностика. Те ти казват - "Можем да го диагностицираме и струва толкова. Не ги ремонтираме." т.е (Вероятно рремонта ще излезе много скъп и за теб е по-добре да си купиш нов, който вероятно е по добър и ще е с гаранция.
 Re: Сервиз скенер Канон
Автор: DonBasilio   
Дата:   24-08-13 15:02

Това с диагностиката си е чиста проба ИЗМАМА,

както е казал по горе един колега: "Още не си влезнал в сериза и да кихнеш за Добър ден."

Така и с този пример:

Още едно време, в тв сервизите се плащаше, тогава му викаха поръчка не диагностика. Те ти казват - "Можем да го диагностицираме и струва толкова. Не ги ремонтираме."

Да ама не ... по соц време имаше само части за соц телевизори. Правяят ти диагностика и ако трябва да се смени едно съпротивление или потенциометър си плащаш за ремонта. А ако няма части приемчика вика :
-Изчакай отвън един колега отиде за кафе, като се върне може да ти помогне !!!!

Това с диагносатика си е чист номер да ти вземат някои лев отгоре.
 Re: Сервиз скенер Канон
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   24-08-13 15:22

DonBasilio написа:

> Това с диагностиката си е чиста
> проба ИЗМАМА,
>
> както е казал по горе един колега:
> "Още не си влезнал в сериза и да
> кихнеш за Добър ден."
>
> Така и с този пример:
>
> Още едно време, в тв сервизите се
> плащаше, тогава му викаха поръчка
> не диагностика. Те ти казват -
> "Можем да го диагностицираме и
> струва толкова. Не ги ремонтираме."
>
> Да ама не ... по соц време имаше само
> части за соц телевизори. Правяят
> ти диагностика и ако трябва да се
> смени едно съпротивление или
> потенциометър си плащаш за
> ремонта. А ако няма части
> приемчика вика :
> -Изчакай отвън един колега отиде
> за кафе, като се върне може да ти
> помогне !!!!
>
> Това с диагносатика си е чист
> номер да ти вземат някои лев
> отгоре.

Значи, имаш уред, който не работи. Сам не можеш да разбереш. Защо смяташ, че този, който може да ти каже защо уреда не работи, не заслужава да му се заплати? След като направи диагностиката, той може да ти каже и колко ще струва ремонта. За разлика от теб, аз съм работил в тв сервиз. Идва, носи телевизора, трябва да се смени кинескоп - 300 кинта, не иска да ги даде, плаща 15 кинта и си го взима. И да, там имаше части само за соц телевизорите, защото за не соц си имаше дуги сервизи.
 Re: Сервиз скенер Канон
Автор: DonBasilio   
Дата:   24-08-13 16:40

Може и да не се чете, но е полезно:

И в момента работя в сервиз, но не телевизионен. А за копирни машини, принтери дубликатори и печатни машини.

Ситуация . Носят ти принтер , който има бяла черта по средата на копието. И казваш на клиента
- Остави 15 лева. и поглаждаш копието и принтера.
Той ги слага на масата
- Ами според направената диагностика трябва да ти заредя тонер касетата. Дай още 45 лв (примерно)


Друга ситуация сердно голямнма машина - 120 копия на минута

Викат те клиента и трябва да направиш диагностика къде е проблема.
За да направиш диагностиката трябва да разглобиш почти цялата машина. Да вземеш парите за диагностика на проблема и да сглобиш машината за да не заема цялата стая и да чакаш клиента да събере пари за диагностиката и за ремонта. Като събере пари за ремонта пак да разглобяваш и да ремонтираш. Горе долу 2 дни работа 1 за диагностика и един за ремон.
Що като направиш диагностиката да направиш и ремонта. Ще вземеш малко повече пари,но клиента доволен.

А и друго: "КАКЪВ СИ ТЕХНИК ИЛИ СЕРВИЗ АКО ЩОМ ПОГЛЕДНЕШ
КАКВО ПРАВИ АПАРАТА ДА НЕ ЗНАЕШ КЪДЕ Е ПРОБЛЕМА. "

друг случай . Може би първия от този род в практиката ми.
Отивам на адрес. Машината не работи. Операторката отива за кафе.
Аз почиствам един датчик и машината тръгва. Тя носи кафето а аз пиша фактурата. Пиша примерно 90 лв.
- 90 лв ама,какво си работил? Пита тя. Няма да ги платя.
- Добре.И бягам на другия адрес.
След месец два подобен проблем на същия адрес. Зацапани два датчика. Почистих ги пратих я за кафе (платих си моето и нейното).
Запретнах ръкаваи разглобих цяклата машина.
Салед 6-7 часа. я зглобих и пуснах фактура за 300 кинта.
Платиха ми - защото съм работил.!!!

Имаше една приказка за Едисон (може и да не е бил той)

Викнали го на някаква машина, която не ранботи. Машината не работи, няма продукция, няма кинти, нема сиренце.
Седисон поогледал,машината от тук, от там.
Па казал:
-дайте един чук.
С чука ударил на едно място здраво.
Машината тръгнала.
- Ще струва 100 долара.
- Ама за Един удар с чука?
- За удара с чука ще взема 1 долар. А 99 долара за това, че знам къде да ударя.

Така, че не ми ги разправяй тези за ДИАГНОСТИКАТА ЧЕ СТРУВАЛА ПАРИ.
Но така мислиш щото , както сам каза си работил в телевизиопнен сервиз.

Един колега горе го е казал . Каква диагностика? Капачето е счупено бре..
 Re: Сервиз скенер Канон
Автор: DonBasilio   
Дата:   24-08-13 16:49

А сетих се
Колега заминава 90 те години в Щатите . след 2 месеца се върнаи и тук остана. Но поработил в сервиз за автомобили.
Влиза клиент
- Колата не пали. Заплихме я с бутане, кат врътна ключа и нешо гргргр.
- Я дай пак с ключа - гргрг
Приемчика вика на клиента - бегай в кафето и пий едно 3 в 1.
-Ма бързам за работа - кинти - сиренце - хлебец - ремонт на колата....
-Бегай в кафето.
Иване ти бегай в скалда за ремонтираните части и вземи стартер за Форд.
Свалили стартера сложили ремонтирания дали гаранциа взели 200 долара и всички доволни.
А в четвъртък идват някакви чернилки с пикап оставят отремонтирани част взимат дефектни и си ги ремонтират с гаранция и отчети.
Времето на хамериканците било ценно.
Така и авторта на темета. Строшил се скенера. Отишъл и си купил друг.



Публикацията е редактирана (24-08-13 16:51)
 Re: Сервиз скенер Канон
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   24-08-13 17:39

DonBasilio написа:

> Може и да не се чете, но е полезно:
>
> И в момента работя в сервиз, но не
> телевизионен. А за копирни машини,
> принтери дубликатори и печатни
> машини.
>
> Ситуация . Носят ти принтер , който
> има бяла черта по средата на
> копието. И казваш на клиента
> - Остави 15 лева. и поглаждаш
> копието и принтера.
> Той ги слага на масата
> - Ами според направената
> диагностика трябва да ти заредя
> тонер касетата. Дай още 45 лв
> (примерно)
>
>
> Друга ситуация сердно голямнма
> машина - 120 копия на минута
>
> Викат те клиента и трябва да
> направиш диагностика къде е
> проблема.
> За да направиш диагностиката
> трябва да разглобиш почти цялата
> машина. Да вземеш парите за
> диагностика на проблема и да
> сглобиш машината за да не заема
> цялата стая и да чакаш клиента да
> събере пари за диагностиката и за
> ремонта. Като събере пари за
> ремонта пак да разглобяваш и да
> ремонтираш. Горе долу 2 дни работа 1
> за диагностика и един за ремон.
> Що като направиш диагностиката да
> направиш и ремонта. Ще вземеш
> малко повече пари,но клиента
> доволен.
>
> А и друго: "КАКЪВ СИ ТЕХНИК ИЛИ
> СЕРВИЗ АКО ЩОМ ПОГЛЕДНЕШ
> КАКВО ПРАВИ АПАРАТА ДА НЕ ЗНАЕШ
> КЪДЕ Е ПРОБЛЕМА. "
>
> друг случай . Може би първия от
> този род в практиката ми.
> Отивам на адрес. Машината не
> работи. Операторката отива за
> кафе.
> Аз почиствам един датчик и
> машината тръгва. Тя носи кафето а
> аз пиша фактурата. Пиша примерно 90
> лв.
> - 90 лв ама,какво си работил? Пита тя.
> Няма да ги платя.
> - Добре.И бягам на другия адрес.
> След месец два подобен проблем на
> същия адрес. Зацапани два датчика.
> Почистих ги пратих я за кафе
> (платих си моето и нейното).
> Запретнах ръкаваи разглобих
> цяклата машина.
> Салед 6-7 часа. я зглобих и пуснах
> фактура за 300 кинта.
> Платиха ми - защото съм работил.!!!
>
> Имаше една приказка за Едисон
> (може и да не е бил той)
>
> Викнали го на някаква машина,
> която не ранботи. Машината не
> работи, няма продукция, няма кинти,
> нема сиренце.
> Седисон поогледал,машината от тук,
> от там.
> Па казал:
> -дайте един чук.
> С чука ударил на едно място здраво.
> Машината тръгнала.
> - Ще струва 100 долара.
> - Ама за Един удар с чука?
> - За удара с чука ще взема 1 долар. А
> 99 долара за това, че знам къде да
> ударя.
>
> Така, че не ми ги разправяй тези за
> ДИАГНОСТИКАТА ЧЕ СТРУВАЛА ПАРИ.
> Но така мислиш щото , както сам
> каза си работил в телевизиопнен
> сервиз.
>
> Един колега горе го е казал . Каква
> диагностика? Капачето е счупено
> бре..

Ами ти не правиш нищо друго, освен да потвърдиш това, което казвам. Времето струва пари, особено времето на висококвалифициран специалист.
 Re: Сервиз скенер Канон
Автор: DonBasilio   
Дата:   24-08-13 18:09

не само казвам, че
Това с диагносатика си е чист номер да ти вземат някои лев отгоре. Да оскубят клиента [/b

Но и да не спорим ти гарантирам, че клиент на който му вземат пари за диагностика няма да повтори в този сервиз никога.

ДА питаме ли автора на темата?

И ако взимаш пари за доагностика това означава че не си квалифициран специалист. Това означава, че не знаеш къде е проблема.
 Re: Сервиз скенер Канон
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   24-08-13 19:29

DonBasilio написа:

> не само казвам, че
> Това с диагносатика си е чист
> номер да ти вземат някои лев
> отгоре. Да оскубят клиента [/b
>
> Но и да не спорим ти гарантирам, че
> клиент на който му вземат пари за
> диагностика няма да повтори в този
> сервиз никога.
>
> ДА питаме ли автора на темата?
>
> И ако взимаш пари за доагностика
> това означава че не си
> квалифициран специалист. Това
> означава, че не знаеш къде е
> проблема.

Проблема не винаги е видим от пръв поглед, това първо. Второ, той най-вероятно не е попаднал на квалифициран сервизен техник/инженер, а на неквалифициран приемчик. Обикновено в по-големите сервизи на всеки техник се пуска работна карта, най-малкото да му се отчете работното време. На теб вероятно също ти пускат. Ако сервиза е твой - ти можеш да решиш как да процедираш за определени ситуации. Но когато сервиза не е твой и е наемник, той трябва да да работи по процедура, определена от собственика. А много често техниката тръгва от сервиз на сервиз точно от евтино взимащи сервизи.
 Re: Сервиз скенер Канон
Автор: mmjm   
Дата:   24-08-13 20:54

Неетично е да взимаш пари за нещо, за което нямаш ресурс да ремонтираш. По-добре кажи на клиента, че не работиш с дадена техника и го прати до сервиз, където могат да го обслужат адекватно. Инак се получава, че клиентът плаща 2, 3, n пъти диагностика на сервизи, които не обслужват дадена техника. Тук не става дума за скъпи или евтини сервизи.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.