Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Избор на система Canon?
Автор: kvakioh   
Дата:   26-07-13 11:26

За мен няма добра 50-ка на Канон, освен 1.2 и 1.0 версиите. Не че съм ги пробвал всичките, май само 1.0 не съм, но е трудно. А и като цени са много различни, достъпни и т.н. Сравнени например с Никонските, 50/1.8 издиша отвсякъде. Основно не ми харесва механичната здравина и пластмасовото усещане. По-добре, че ползвам 40/2.8, това ми харесва. Ще излезе до края на годината нова, подобрена и може би стабилизирана 50-ка. Ще бъде по-добре. Отвсякъде.

Иначе най-не ми харесват недорасли и недовръкнати, които се засягат като малки дечица, но какво да се прави, има ги и на 40 и кусур години. Дори ги псуват, или реално и съвсем културно им казват, че няма смисъл от ниско ниво на изказ, пък те си сменят само никовете и нищо не допринасят за форума. Хем млъкна за 2-3 седмици, хем после с ново име, и още повече се изхожда по темите неподготвен. Единствено с "опит" с една марка камерка и обективчета, и отново "опит" в снимането на видео отпреди VHS касетките, което пак нищо не допринася.
А "апропо" е и като наречие и като междуметие, справка с речника на ЧУЖДИТЕ думи в българския език.



Публикацията е редактирана (26-07-13 11:28)
 Re: Избор на система Canon?
Автор: Emoxide   
Дата:   26-07-13 11:51

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

kvakioh, LEONIK, големи сте лигльовци. оспамихте темата....

Canon са си добра система, ама за без пари толкоз. SONY алфа пък точно на това разчитат ниските класове където конкурентите са по-слаби, ама така или иначе качествените оптики на SONY са брутална сума пари.

една система винаги е тяло + обективи.
Логично е като всичките ти познати са на дадена марка и имаш достъп до голям арсенал обективи да предпочетеш техния избор пред това да се правиш на екстравагантен радикал. Иначе просто може да си вземеш примерно, казвам примерно едно FUJI X100 (старото) и да си щракаш бохемски и непретенциозно за кефа. За същата цел става и SONY RX1 или LEICA M9, ма на съвсем други пари
 Re: Избор на система Canon?
Автор: kvakioh   
Дата:   26-07-13 12:26

За мен не съм оспамил нищо, дал съм добър, коректен и с опит съвет, който е бил последван. За crisnoch=LEONIK, неговите повтаряния и това че се засяга са тотален спам. И няма нужда да го определям като такова само аз, ами поне други 10-12 човека му го казаха. А логичното е да не се обажда, но той само си повтаря грешките. От 20-25 мнения единствено коректно и в помощ се изказа за някакви М39 обективи от преди 20-30-40 години и в темата за ситуацията в Бг. Останалото- повторения и елементарни показвания на факти, които можем всички да видим, ако проявяваме интерес. 0% оригиналност.[smilie18]
Да, допускам, че Сони може би донякъде са добри в ниския клас, вече споменах за лющенето на екраните при точно при тях, което е най-малкото недопустимо за уж престижна марка. [smilie9]
 Re: Избор на система Canon?
Автор: Emoxide   
Дата:   26-07-13 12:36

kvakioh, не му се връзвай, очевадно е дразнещ, ама "убий глупака с мълчание!", имаше такава поговорка [smilie3]
 Re: Избор на система Canon?
Автор: kvakioh   
Дата:   26-07-13 12:49

Не се връзвам на абсолютно никой, просто действам по схемата- каквото повикало, такова се обадило. Още по-малко се дразня. Това е просто по-висшо ниво на комуникация, ако някой се засяга, това значи, че е на доста ниско ниво.
Всички хора със Сони, без този двойнствен човек показаха, че наистина имат опит, практика и сериозно отношение към нещата. Аз не съм против никой, единствено съм против елементарните и лековати изказвания, които се базират или на стар, престар, прекалено стар опит, или на някакви четения из интернет, които малко е вероятно да са показателни. И форумите са за това най-вече, за изказване на собствено мнение, донякъде подплатено със знания и най-вече с опит. Не е показателно това дали някой преди 20-30 години бил снимал на баба си хурката, а сега повтаря едно и също за една и съща марка, за един и същи клас техника.
 Re: Избор на система Canon?
Автор: LEONIK   
Дата:   26-07-13 13:14

Извинявам се на всички за този пост!

kvakioh,
ОчевАдно познанията ти за българската граматика са почти толкова оскъдни, колкото тези за фотографията! От гледна точка на лексиката "апропо" е наречие, но не и междуметие. От гледна точка на синтаксиса, "апропо" е най-често вметната дума или израз - зависи от интерпретацията.
Аман от самозвани "фотографи", които натрапват "компетентното" си мнение и раздават правосъдие "от последна инстанция"! Кого го интересува колко канонски 50-ки си "пробвал", като не можеш да напишеш нищо смислено за тях? Защо мъчиш клавиатурата, като нямаш какво да кажеш?
Първо си погледни публикуваните мнения, пък после определяй кои са "недорасли и недовръкнати" и имат "ниско ниво на изказ"! С твоя речников запас и грамотност няма да изкараш и изпита след седми клас!
Повтарям: не ме познаваш и нямаш никаква представа какъв опит имам, колко и кои системи съм ползвал! Престани с глупавите си инсинуации, че ставаш не само смешен, а и досаден!
Непрекъснато споменаваш някой си chrisnoch и го отъждествяваш с мен?! Не знам кой е този колега, но ти май имаш съществен принос към неговото изгонване. Да не би да те е поставил на място, а ти да си се засегнал като малко детенце?
Изобщо какво си се заял с мен? Снимай си кристалите и се чувствай велик - кой ти пречи?!
 Re: Избор на система Canon?
Автор: kvakioh   
Дата:   26-07-13 14:29

Не снимам кристали, а кристални структури, не можете дори да четете. И са навсякъде около нас.
А това, че сте crishnoch, всеки един пост го доказва на 1000% и това е мнение на над 30 човека тук. Най-малкото че следите какво е било писано точно в темичките, попълнени от него/вас и след това повтаряте циклофренично същото с цел дразнене. Но не действа това. Освен да се затвърди мнението за мега дразнител. Или пък страдате от биполярно разстройство, или раздвоение на личността.
И като сте ползвали толкова системи, поне имайте вие изказа. Ама и си ги напишете.
Даже точно най-грешно и неточно е генералното изказване, че Сони били топ сред ниския клас. Все едно сте пробвали всички апарати Никон3000/3200, Канон 100д/700д, Пентакс К-5, Олимпуси, Сони А100 до А58 и сега генерализирате. Базира се на някакъв опит или някъде го прочетохте из лафчетата на интернет. Май само сте си снимали на разни седенки преди 30 години на магнетофонна лента.
Аз си казвам кратко- това ползвам/ползвах/пробвах, харесва ми, препоръчвам. Лично, ясно и просто, но не елементарно мнение. Няма да давам само разни диаграми и да копирам от чужди тестове, я.



Публикацията е редактирана (26-07-13 15:10)
 Re: Избор на система Canon?
Автор: DilianVelev   
Дата:   26-07-13 15:30

Досега не бях писал във форума, но тук вече не успях да се сдържа...[smile]
Моля ви, кажете ми защо трябва да се заяждате? Това е тема със ясна идея и се очаква коментарите вътре да са по нея. Ако искате да спамите, да се заяждате или каквото и да е подобно, има си лични съобщения. Ако пък толкова много искате всички да ви четат глупостите (извинявам се, но тези спорове са точно това), отворете си тема СПАМ и си я превземайте. [cool]
Това е фотографски форум, и е нормално в него да има хора със всякакви различни мнения, предпочитания и опит. Не е форум за никон, канон, сони или която и да е марка. А това че човека писал над вас мисли различно, не трябва да ви пречи по никакъв начин. Идеята е да се споделят различните мнения, не да се оборват, за да може да се помогне на хора които още не са изградили собствено, да им се даде някаква насока.
Може и да съм нов в тази област, да нямам кой знае какъв опит, но това което вие пишете не ми се струва нормално. По-възможно е вместо да помогнете на някой, да го объркате още повече или направо така да се каже, да го "изгоните" от форума. Не вярвам това да ви е целта.
Също така и не вярвам на много хора този пост да им повлияе, но поне се замислете над това.

П.П. Всичко което съм написал е с добри помисли, и поне със грам надежда този проблем във форума да се оправи. [shtrak]

 Re: Избор на система Canon?
Автор: kvakioh   
Дата:   26-07-13 15:32

[smilie24] Да, така си е.
 Re: Избор на система Canon?
Автор: methood   
Дата:   26-07-13 20:02

Здравей,
Българина каде ли си неможе, каде ли се изказва и спори и винаги с рогата напред[smilie5], ни ги разбирам тия хора дето все искат да се карат с някой и не възприемат по нормален начин мнението на дпугите.
За апарата купих си точно 1100D със 18 55 ||| (3 версия), четох четох и питах и излезе, че 3 тата версия и най-добър. добре корегиран и при 55мм тая стабилицазия можеш да я забравиш от личен опит и сравнение на два обекива 18 55 със и без разликата еее от минимална до никаква по мое мнение.
относно 75-300 каквото съм чел и са ми споделяли 55-250 е доста по добре и си взех такъв. За цената си тия двата обиктива са повече от супер ама повече!!!
50мм 1.8 също супер! уникален и бюджетен.
според мен в тоя клас за любители 1100д е един приличен апарат също така е и нов като изработка, и предлага прилично качество!
по скоро зависи от фотографа какво може, и доколко иска да обикне апарата. Има доста хора правят чудесни снимки и с телефон.[smile]
желание да имащ дето се казва[beer]
 Re: Избор на система Canon?
Автор: LEONIK   
Дата:   27-07-13 02:37

kvakioh,
Наистина стана смешно! [smilie23]
Вече и доктор се извъди, че и гениален психиатър, та поставяш тежки диагнози само по няколко написани изречения! Фройд пасти да яде!
Много моля да не ме поучаваш какво да правя и какво - не! Нито ти отива, нито речника ти стига! Ще поствам каквото си искам и когато си искам! А ти можеш да се дразниш и да врещиш колкото си искаш!
Ти можеш ли обективно да измериш остротата и хроматичните аберации на даден обектив? Не можеш! Защо? Защото нямаш нито необходимите знания, нито необходимата апаратура! А хората са ги измерили и публикували! Тези данни са много по-ценни и по-информативни от твоите лаишки определения "добро / не е добро".
Очевидно за теб е непосилно да прозреш скудоумието на собствените си писания, та си тръгнал циклично да грачиш безпочвени обвинения, че някой злонамерено смущава безметежното спокойствие на кристалния ти свят. Хайде холан!
Апропо, аз досега не съм цитирал чужди мнения, не съм поствал диаграми, нито съм твърдял, че Сони са "топ сред ниския клас". Да не би да сънуваш кошмари?
 Re: Избор на система Canon?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-07-13 11:42

Благодаря на всички, които подкрепиха добрата тема и правилния и коректен избор спрямо заглавието и съдържанието на темата.
Благодаря на тези поне 10 човека, които се изказаха срещу глупостта и показаха, че дебилите трябва да бъдат наказвани не само с мълчание, ами газени и игнорирани и да им се набива в канчето, че няма смисъл дори да съществуват. Свободно може да пише всеки, докато свободно не го изритат или не си смени ника, докато пак не го изритат...



Публикацията е редактирана (27-07-13 15:39)
 Re: Избор на система Canon?
Автор: LEONIK   
Дата:   27-07-13 16:36

kvakioh,
Не знам защо, ама като ти чета писанията, се сещам за Волен Сидеров. Нещо ми подсказва, че с него имате сходни разбирания за "свободата", "свободното изгонване", "газенето" и "набиването на канчето".
Сещам се и за един ефрейтор, който се пънеше да остане на свърхсрочна служба и имаше IQ = 19 (приблизително).
Да не си Господ, че си си присвоил правото да отсъждаш кой има смисъл да съществува и кой - не?!
 Re: Избор на система Canon?
Автор: DilianVelev   
Дата:   27-07-13 17:00

Хайде стига вече... Няма смисъл от тези разговори тук. Ако имате нещо лично да си казвате, правете го на ЛС.
 Re: Избор на система Canon?
Автор: DX   
Дата:   27-07-13 17:37

Колеги, още веднъж благодаря за мненията и коментарите!
Тъй като вече темата загуби своята същност в последните няколко коментара съм принуден да я заключа! Приятен уикенд желая на всички!
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.