Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Как да направим адекватен тест за Front Focus or Back Focus в домашни условия.
Автор: localhost   
Дата:   24-11-14 12:51

melkor: може да си купищ FoCal в комбина с още някой. Поддържа до пет тела - примерно две твои и две на още някой. Така и цената става по-малка [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да направим адекватен тест за Front Focus or Back Focus в домашни условия.
Автор: chukov   
Дата:   24-11-14 13:09

Имам го, но и с него дава противоречиви резултати

Отговори на това съобщение
 Re: Как да направим адекватен тест за Front Focus or Back Focus в домашни условия.
Автор: virosh   
Дата:   24-11-14 13:39

Резултатие ми е ясно че няма да са отлични.
Проблемът ми е че като взех тялото (D7100) имаше ужасни проблеми с фокуса на всичките ми обективи. След ходене до Профайлд го оправиха и калибрираха да е ок със 50mm f/1.8 на f/2.8.
Като се прибрах си направих малък тест вкъщи с подръчно разпечатани тестови таблици и резултатите с Tamron 70-200mm f/2.8 и Tokina 11-16mm f/2.8 изглеждаха нормални и като че не ми се налага да ползвам AF Tune за тези двата.
Наскоро обаче отново почнах да забелязвам че отвреме на време фокуса ми бяга.
Най-скорошният случай е от събота с 50mm Никор който уж трябва да е ок. Снимах следобед в сянка и фокуса просто го нямаше никакъв. Малко преди да залезе слънцето направих и няколко пробни на директна светлина - пак същия проблем. Трябва да отбележа че съм гледал скоростта да не пада под 1/250. След това отидохме да хапнем, в заведението извадих камерата, вдигнах ISO-то и нащраках няколко кадъра (1/50) - всичко изглеждаше нормално.

Та ми се иска да си взема една хубава скала с която да мога да си направя тестовете и ако се налага да калибрирам през AF Tune и да си реша проблема поне временно.

Просто липсата на фокус в такива моменти ми бърка в здравето и за момент бях на път да си разпродам цялата техника и да се откажа от снимането.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да направим адекватен тест за Front Focus or Back Focus в домашни условия.
Автор: realnoncho   
Дата:   24-11-14 13:43

melkor,

Това наистина е много дразнещо, вместо да си мислиш за фотографията да се занимаваш с някакви несигурности идващи от техниката. Доста хора минаха на безогледалки по подобни причини.

Според мен фокус се тества при реални условия, особено за дългите обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да направим адекватен тест за Front Focus or Back Focus в домашни условия.
Автор: satansho   
Дата:   24-11-14 14:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да направим адекватен тест за Front Focus or Back Focus в домашни условия.
Автор: satansho   
Дата:   24-11-14 14:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да направим адекватен тест за Front Focus or Back Focus в домашни условия.
Автор: virosh   
Дата:   24-11-14 14:29

@stansho, може и аз да съм попаднал на бройка. Имам приятел който си взе малко след мен D7100 и не се е оплакал от подобни проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да направим адекватен тест за Front Focus or Back Focus в домашни условия.
Автор: satansho   
Дата:   24-11-14 14:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да направим адекватен тест за Front Focus or Back Focus в домашни условия.
Автор: long68   
Дата:   24-11-14 21:10

Дрън,дрън,дрън та пляс.Я марш да снимате,и не се занимавайте с глупости.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »