Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: Rebellious   
Дата:   02-07-13 02:04

Djoga,
Не приемам упрека ти в престараване, понеже съм свалял подобни люде, объркали се, но иначе високотехнологични. В Планината или си в час, или не си, независимо колко си отракан или оборудван. И колкото и да си в час, остава едно "ако". Т.е. 30% да си подсигурен в повече. За нула време всичко се обръща, както е било слънчево и лятно. Тъй, че умната...[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   28-05-14 23:07

[smilie24]
Миналата година така и пропуснах пролетта в планината.
Как стоят нещата сега там?
Гледам че още има сняг. Някой може ли да пусне някоя друга актуална снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: alext   
Дата:   28-05-14 23:15

http://www.pss.bg/webcams.php
Пробвай с уеб камерите. Дават някаква представа за времето [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: ivjordan   
Дата:   29-05-14 00:06

Според зависи, къде искаш да ходиш.
Пролетта настъпва между 1500 и 1900 метра с променлив успех спрямо изложение и т.н. Над 2000 е още зима, но не много тежка. Миже и без снегоходки, не може без зимни обувки. С маратонки "градски стил" няма да стане. Трябва да се внимава за ледени езици, които са много хлъзгави и опасни по това време.
В циркуса на Седемте езера почти няма сняг, но по околните баири е доста и се размеква по обяд, ходенето е гадно, но не невъзможно.
По съседния Зелени рид, снегът започва около 300 метра под Зелени камък. Наоре е проходимо, но със зимни чепици, котки и снегоходки не са необходими, но трябва да се внимава.
Не знам как е по още по-високото, над 2500, но вероятно си е чиста зима с всички последствия. В края на седмицата ще ходя по-високо и ще мога да докладвам.
Характерна е и динамиката на времето, след обяд се разваля рязко и драматично. Трябва да се внимава и за това.

Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: ivjordan   
Дата:   29-05-14 00:24

Мисля, че все още не е препоръчително да се предприемат експедиции по високото, особено далеч от пунктове на цивилизация, без съответната подготовка. Може би, ниските 5 от Седемте езера няма да са проблем, но трябва да се преценява на място. За Урдиния циркус, още е немислимо. Не знам какво е положението към Рибните езера. Там е уникално красиво и фотогенично, но ако са падали много лавини през зимата, много е възможно пътят още да не е отворен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »