Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - : Montekristo първа номинация
Автор: j_mironski   
Дата:   01-03-13 07:19

Питането ми е към тези които направиха базара в тоя вид. Това че не може да де коментира една обява до някъде добре, ама това пък развързва ръцете на некоректните продавачи

Вече 2 път един и същи продавач ми върти номера и не ми продава техника която съм поискал при условие , че му предлагам да преведа първо парите и след това той да ми я прати

Ако е нужно ще исзопирам и личните съобщения да ги видите
 Re: КОГА ще има рейтинг в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: serjy   
Дата:   01-03-13 08:34

а каква цена му предлагаш?
 Re: КОГА ще има рейтинг в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: j_mironski   
Дата:   01-03-13 08:37

каквато е поискал без пазарлъци
 Re: КОГА ще има рейтинг в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: fotorafi   
Дата:   01-03-13 08:55

Миронски, какво искаш? Не виждаш ли в страната какви полуидиоти се ширят....Та искаш Фото форума да е един райски оазис сред море от фекалии...
Материалът не е само лош, а скапан...
 Re: КОГА ще има рейтинг в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: mcnicko   
Дата:   01-03-13 08:58

Обяви от типа - показвам си стоката. При автомобилите напоследък е често срещшано явление. Като проявят 2-3 интерес и продавача се отказва и почва да върти номера. След седмица обявата се появява пак, но с по-висока цена.

Някои хора пък си пускат обяви да си ласкаят егото. Да се уверят сами, че имат толкова яка и изгодна техника, че толкова много хора им звънят.

Третия тип пускат обяви само да видят дали на тия пари техните неща биха се продали, ей така от любопитство или щото някой им е казал, че е невъзможно.

Като цяло, май само в България го има тоя манталитет, породен преди всичко от несигурност и слаби ангели. В крайна сметка, продавача сам решава дали да ти продаде нещо. Може да го искаш колкото си щеш, той взима решението.
 Re: КОГА ще има рейтинг в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: j_mironski   
Дата:   01-03-13 09:20

mcnicko - напълно си прав и имам усещането че точно това се получи
Колегата обяви една светкавица за 650лв. Проявих интерес и тя се загуби от базара след това се появи същия модел само че с друга снимка и и цена 700лв. с прибавени аксесоари , които и предната би трябвало да има защото се продава в комплект с тях. Отново проявих интерес и предложих да платя по банков път, поискаха ми номер за връзка и обявата пак изчезна. Вече трети ден пиша ЛС и няма отговор
 Re: КОГА ще има рейтинг в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: uri64   
Дата:   01-03-13 09:35

В конкретния случай аз бих се отказал още след първия път и не бих продължил да си губя времето с глупости, пък и това на другите... Това единствената светкавица на света ли е? Не казвам, че авторът не е прав да се възмути, но при положение, че една такава тема няма да направи света по-добър, определено има много по-стойностни неща, с които да се занимава човек....
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: j_mironski   
Дата:   01-03-13 09:42

Ами в случая с базара е само 1 беше де ...
Аз не се мъча да направя света по-добър а да привлека вниманието на АДМИНИТЕ да си свършат работата както трябва

Когато има рейтинг на потребителите в базара ще я ясно кой какъв е и ще си правим сметката от кого да купуваме и съответно как да продаваме
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: Admin   
Дата:   01-03-13 09:50

Рейтинг на потребителите няма да има, защото базара не е тип Ибей, където сделките минават през сайта.
При тази система не е възможен рейтинг.
Няма да има гаранция, даващите рейтинга дали са извършили действително сделките или дават и отнемат точки на някакъв друг принцип.
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: Pavlov   
Дата:   01-03-13 09:52

mironski, като искаш рейтинг - купувай от Продавалника, там има такъв.
А тук, ако имаш доказателства, че някой е некоректен, пиши на админския e-mail, да вземат мерки.
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: j_mironski   
Дата:   01-03-13 10:01

И сега какво, излязох виновен за това, че искам базара да е малко по-читаво направен и че искам тарикатите да си получават заслуженото
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: Krassy   
Дата:   01-03-13 10:07

Тук е мястото да си зададем въпроса:

ДОКОЛКО В ПРАВОТО СИ Е продавача да се откаже от продажба, при условие, че не е обещавал на никой нищо?

Дори има ли морален аспект това?

Например - изтърва обектива и той се чупи - вече не е продаваем.
Дължи ли ОБЯСНЕНИЕ, при условие, че той това обяснение може да го ПУБЛИКУВА дори и да не е изтървал обектива?

Според мен не е нужно да се влиза в подобна полемика. След като няма ТЕХНИЧЕСКО решение на ПОТВЪРЖДАВАНЕ на покупката, както е в Ибей...

Ти си искал да го купиш, изявяваш желание... но това не е гаранция, че ще ти се продаде.

Понеже има емоционален аспект, - настроил си се да ог имаш, представяш си, че вече го държиш в ръцете си, заделил си пари - и край, мечтите рухват и си обиден. Това какво касае продавача? Помислете малко, аз не защитавам никой, само разсъждавам... безпристрастно!
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: Uri64   
Дата:   01-03-13 10:40

j_mironski написа:

> И сега какво, излязох виновен за
> това, че искам базара да е малко
> по-читаво направен и че искам
> тарикатите да си получават
> заслуженото

Не, естествено че не си виновен, но още първия път е било ясно какво ще стане, защо е трябвало да хабиш времето си за следващи опити за закупуване на тая светкавица? Освен това, преди да бъде обявен някой за некоректен, трябва да има дефиниция за това, какво е некоректност. Постовете на админ и краси обясняват защо е много трудно да бъде направено това в базара на ФФ.
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: j_mironski   
Дата:   01-03-13 10:48

Да така е
А дали е коректно да обявя кой е продавача тук в темата,така че да го видят повече колеги ?
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: realnoncho   
Дата:   01-03-13 11:09

Абе трудно, как в Hardwarebg има рейтинг макар и не задължителен за попълване и е организирано като форум, а не като базар даже.
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: Krassy   
Дата:   01-03-13 11:20

Не стана ли ясно, че в този форум е желателно да се говори само и основно за фотография...
базари, клубове, други интереси - има си други форуми [smilie7]

Къде е трагедията все пак ?
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: Mogila   
Дата:   01-03-13 11:26

За съжаление това с рейтинга наистина няма никакъв смисъл... прави си човека 7-8 акаунта и си вотва един и готово. Топ рейтинг:) Или пък с тях вотва конкуренцията негативно и ходи се оправяй после.
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: Mogila   
Дата:   01-03-13 11:31

Обаче има друго нещо което някои форуми имат и определено върши работа- нещо като книга за гости. В нея доволни хора могат да оставят позитивни мнения за човека. Така като видиш конкретно кой е оставял позитивно мнение можеш да прецениш дали да се довериш[smilie3]
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   01-03-13 11:31

Кофти работа, ... на мем се е случвало обратното на 2-3 пъти. Запазена техника някой да иска да идва да я купува веднага от място дори на повече пари. Еми няма как да стане, дал съм дума.

Като иска даден продавач да е гъвкав, трябва да си осравя вратички в обявата. От сорта на - обявата може да се изтегли по всяко време без известяване или подобно. Да си се аргументирал. Или пък с предимство са клиентите от еди кой си град.

Ама това другото дето е станало ... не искам да го нарека с думи да не обидя някой без да искам.
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   01-03-13 11:33

Mogila написа:

> За съжаление това с рейтинга
> наистина няма никакъв смисъл...
> прави си човека 7-8 акаунта и си
> вотва един и готово. Топ рейтинг:)
> Или пък с тях вотва конкуренцията
> негативно и ходи се оправяй после.

моментално ще му намерим цаката да [smilie18]

то и за това сме на това дередже, щото все се опитваме да направим мизерията. каквато и съвършенна вот система да има, все ще я изхитри някой.

иначе да, нещо като лог на селъра би бил полезен, но и там виждам много слабости - идеален иснтрумент некоректните купувачи да извиват ръце на коректните селъри.
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: Mogila   
Дата:   01-03-13 11:38

В тази "книга за гости" можеш да триеш негативните мнения за теб. Разбира се така не можеш да видиш ако някой е некоректен, защото ще си ги изтрие, но поне можеш да видиш позитивните мнения, оставени от примерно хора, които са от 3-4 години във форума и със 50-100 снимки в профила- явно не фиктивни юзери;)

Все пак е някаква помощ.
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   01-03-13 11:44

не е добре да се трие нищо, иначе няма да има тежина. просто на всяко мнение да може да дадеш от долу отговор, обосновка ако някой се е изакал по погрешка в твоя двор [smilie18]
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: turntablism   
Дата:   01-03-13 11:47

Ако някой иска пак базар във вид на форум за да се коментира под обявите и всичко да става гъвкаво,да има малко информация за продавачите, може да се ровне в гугъл. Може и да изкочи нещо подобно [beer]
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: Mogila   
Дата:   01-03-13 11:49

Не става да не можеш да триеш, защото както вече казах, ще може нарочно да се дават негативни. А ако се дава отдолу отговор ще стане едно лъжовно оправдаване...

Това което предложих в този си вид се използва и помага поне малко.
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: mcnicko   
Дата:   01-03-13 12:24

Добре де, адекватно е поне човека да каже - отказвам се да продавам и толкова. И аз съм го правил веднъж, просто така се случи, че ъпгрейда който бях планирал не се случи и се отказах от първоначалните си намерения да продавам в деня преди да я пратя.

Понякога стават такива неща, но от морална гледна точка е хубаво човека да каже на купувача.

Рейтинга мисля, че няма как да е адекватен. Особено след като наистина стоката не минава през базара. На обявите по вестниците да не би да има рейтинг?
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: ivjordan   
Дата:   01-03-13 12:49

Абе, нямаше ли някъде из законите, че публично отправено предложение обвързва продавача до изтичане на срока при условията, на които е направено. Т.е. ако пусна обява, че продавам Х на цена У, тази оферта ме обвързва, ако някой е готов да плати цената. Вече, за по-ниска цена, не съм обвързан. Сигурен съм, че го има някъде това нещо, ама не ми се търси сега.
Естествено, няма да тръгнем да се съдим за обяви в нета, но поне е ясно, че едната страна е некоректна и това не е купувача.
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: Krassy   
Дата:   01-03-13 12:55

ivjordan, ВИНАГИ мога да кажа, че съм продал стоката на ДРУГ, обадил се преди ТЕБ :)

Гаранция - Франция мой :)

Нищо не те обвързва, и като продавач, и като купувач...

Може би малко морал, но след като си се разбрал и то конкретно...
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: ivjordan   
Дата:   01-03-13 13:52

^Това е пределно ясно, мисълта ми беше, че освен неморално е и леко незаконно да се отмяташ. Иначе, начини винаги се намират.
Но е до човек и е наистина добре да се измисли вариант, при който некоректните търговци да бъдат отбелязвани, за да знаят и другите.
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: Krassy   
Дата:   01-03-13 13:57

Незаконно [smilie8]

Аз например съм продавал неща, които съм искал да отидат в определени хора.
Продавача има пълно право да откаже продажба... В крайна сметка... това си е за негова сметка.
Отказването от продажба на обявена стока не е подвеждане или измама.
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: mcnicko   
Дата:   01-03-13 13:57

Аз за такъв закон не знам, дори и да има, не мисля че е приложим за частно лице продаващо стока втора употреба.
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: j_mironski   
Дата:   01-03-13 14:06

Между другото да спомена, че преди час продавача ми е писал и твърди, че в обявата е писал -"запазена за оглед". Да ама аз не намирам обявата

Да Ви помоля да потърсите обява в аксесоари - продавам SB-910, защото аз не я намирам и почвам да се съмнявам че или нещо аз не съм на ред или компютъра ми нещо или пък сайта нещо...
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: lion4e   
Дата:   01-03-13 14:13

Всеки човек влага в думата НЕКОРЕКТЕН различен смисъл и разбиране.
За едни видими дефекти по техниката определят продавача като некоректен, или наличието на някаква предварително кроена скрита измама.....вариантите са много. Има хора идеалисти, за който необявена прашинка по челната леща ( от външната страна ) е повод за скандал и категоризация към отсрещната страна като некоректна.

Към автора на темата: След като си видял предварителни признаци за
"нежелание на продавача да продава" защо си се захванал с него, някой насила ли те накара да си губиш времето и след това да ни се оплакваш за това. То е същото като да идеш с мацка на диско и след няколко прекарани часа в танци и питиета да я обвиниш че е била некоректна с поведението си към теб след като няма да ти пусне същата вечер, и те е заблудила спрямо твоите очаквания за края на купона[smilie18]. Очакванията са едно, реалността е съвсем различно нещо. А твоето поведение с последният ти пост може да се определи като лека форма на мазохизъм при наличието на много свободно време[smilie7]. Пич давай напред, тая светкавица не е археологическа находка, ще си я намериш от друго място[smilie24]



Публикацията е редактирана (01-03-13 14:17)
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-03-13 14:14

Аз пускам обява за да си махна техниката с/у пари и често свалям 100-200лв отдолу за да не се занимавам 2-месеца.
А най-много мразя да ми се празари някой за 50лв...Аз съм му свалил 100лв той ми пуска 50 отдолу...Българска ралта.
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: lion4e   
Дата:   01-03-13 14:21

Автор: pd
При теб е цвете, на мен за техника струваща 38лв. при направено вече намаление от 20лв. по телефона, на срещата ми отровиха нервите да им сваля още 1 лев[smilie10], пожелах им да си купят свещи с това левче[smilie7]

 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: boni   
Дата:   01-03-13 14:23

Ами има си раздел "запазени" и обявата си е преместена съвсем коректно там.Вижда се идеално.
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   01-03-13 14:27

ей научете се да ползвате базара! [smile]

обявата я има, просто статуса и е друг. Освен въвеждането на стоката се избира от страни и Статуса на обявата за да излезнат запазени/продадени/спряни стоки.

спряни обяви за SB-910

запазени обяви за сб-910
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: j_mironski   
Дата:   01-03-13 14:30

lion4e - моите уважения към теб но все пак човек трябва да си преследва идеите до край , иначе по-добре да не се захваща с нищо- нали така.
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: lion4e   
Дата:   01-03-13 14:37

Колега, твоята цел е да си намериш въпросната Блескавица, което ти ще направиш без съмнение, така че Успех[smilie24]
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: j_mironski   
Дата:   01-03-13 14:37

boni - видях я благодаря, ама да ти призная честно сега сайта Ви е по-объркан

Какво пречи обявата да си седи там където е а да е маркирана като запазена или там каквото трябва
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: boni   
Дата:   01-03-13 14:42

Абе да ти кажа честно и аз си намирам нещата по-лесно като са ми разхвърляни из кабинета и ми е много трудно жена ми като ги подреди по шкафове и етажерки, но това не променя факта, че ако свикнеш да са подредени после ще ти е по-лесно:)
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: j_mironski   
Дата:   01-03-13 14:48

boni - донякъде си прав ама да не спорим за това
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: exo99   
Дата:   01-03-13 15:40

Нямате ли си друга работа?

Може просто да не си му симпатичен на продавача и да не иска точно на теб да продаде светкавицата.
Наложил е фейс-контрол.

[smile] [beer]
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: j_mironski   
Дата:   01-03-13 16:06

Това ще е, аз не съм много красив
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: serjy   
Дата:   01-03-13 19:20

в магазина не вярвам да те върнат! ще загубиш много по-малко време и нерви.
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: j_mironski   
Дата:   01-03-13 21:51

ми към магазина съм тръгнал вече
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: GOSPODIN   
Дата:   01-03-13 22:08

Много показателна тема в която разни странни коментари вземат превес и са толерирани от мнозина на тяхното ниво.[smilie8]
Жалко за почти загубените възможности за покупко-продажба с някакъв контрол. Да ми се натяква тук , че си имало (къде в Продавалника ли?)сайтове за втора употреба техника е майтап с много от потребителите на ФФ.
Продавача НЯМА право да се гаври и е*ава с купувача, защото това противоречи на всякакви норми на пазара и търговските отношения.

Продаваш ли стока с предварително обявена цена - продаваш я на първия поискал я купувач и толкоз. Ако има условие, че не се праща с куриер - ОК , или купувача е от същия град или идва за жива среща. Разните маркетингови обяви, които само събират инфо за цената,а после само клатят гората, след оплакване трябва да бъдат премахвани, а потребителите пуснали я предупредени.
Не е в полза на никой секция базар да бъде , като Магурата преди 23 години - "тука има - тука нема"
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: lakosta   
Дата:   02-03-13 18:18

[smilie7] Ще взема и аз да кажа...
срещнах се с продавач на Никон - 55000 сработвания според обявата...
помолих да си отворя картата в къщи...и какво [smilie8] 193000 и нагоре
[smile] после си намерих друг на 30571 щракнах и го взех на 30572...
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: lakosta   
Дата:   02-03-13 18:21

[beer] Хвала на таквизи Люде!
Втория е в Берковица [smilie24] Да е жив и здрав! [smitten]
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: bophoto   
Дата:   02-03-13 18:34

Аз пък да ви кажа до сега не съм попадал на подобен на описаните от вас случаи - продава се нещо, пък после не го дават на обявената цена. Даже обратно - в повечето случай съм попадал на хора, които си ми казват - "Да обектива се продава, но в момента вие сте втория/третия питал за него, така, че очаквам отговора на първия(те) и след това ще се свржа с Вас". Според мен това е напълно естествено и коректно от страна на продавача. Даже малко некоректен се оказвам аз, защото веднъж след като бях втория питал за едно тяло+обектив, първия се отказал по някаква причина, а аз през това време успях да си намеря нещо друго и трябваше също да откажа на купувача първоначалния си интерес. Извиних се и съжалявам за това, но нямаше как и той да ми гарантира, че ще бъде за мен обявеното и аз намерих друг вариант. Въпрос на гледна точка си е, според мен! Не съм против рейтинга в новия базар, но съдейки по становището до тук ми се струва, че няма техническа възможност за това това да стане тук... Съгласен съм и с мненията, че този вот може да бъде манипулиран, но пък дори да беше така, все щеше да има някакъв и на истински коректните потребители щеше да е реален и човек лесно щеше да си направи сметка. Има го и другото обаче - куфарните търговци щяха да са с най-голям рейтинг, а нормалните хора сменящи тяло или обектив веднъж на 3-5 години щяха да са с нисък рейтинг, заради това, че не се занимават често с подобен вид сделки!
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - писна ми от некоректни продавачи
Автор: j_mironski   
Дата:   02-03-13 22:01

така и втората светкавица продадена
Да е жив и здрав Montekristo [beer]
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - : Montekristo първа номинация
Автор: s_dyakov   
Дата:   02-03-13 22:37

Не се коси - има ги всякакви образи в базара - не се занимавай с този - вземи си светкавицата от някой друг.

Аз откакто е новя дизайн ми се е случвало примерно харесам си обектив и пиша на подавача. Той казва добре пращам го - гледам в сайта на Еконт има пратка за мене, след 2 дeна нищо. Гледам пак в Еконт пратка с такава товарителница вече няма.
Пиша на продаваща - бе имало проблем с обектива и затова се отказал да го продава. След 2 дена пак същия обектив листнат с нова цена.
Ми кажи не ме устройва цената която съм искал хора сме ще се разберем - ма не.

Имах и друг подобен случай свърза се с мене продавача и каза не мога да го продам за толкова пари и се разбрахме.

То не че стария формат на базара беше цвете там и да пишеш по темата и да си първи пак не си ти дето печелиш.

Всичко зависи от продавача. Та за това е важно да има рейтинг. Съгласен съм че това не е ибей и нищо не задължава продавача но все пак рейтинг е добре да има.



Публикацията е редактирана (02-03-13 23:13)
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - : Montekristo първа номинация
Автор: vikitovikito   
Дата:   02-03-13 22:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - : Montekristo първа номинация
Автор: georgivelev   
Дата:   02-03-13 23:44

Миронски, от какво си толкова фрустриран? И на мен преди около 3-4 месеца ми се случи един "продавач" да ми направи номер, уговорихме си среща, тествах обектива и исках да го купя, но... се оказа, че обектива вече бил запазен за друг, а момчето просто искало да си тества обектива на моя фотоапарат. Възможно е да е искал да ме изнуди за по-висока цена. Какво да направя, да отварям тема във фотофорума, в която да кажа "ама той е много лош, прееба ме, разпиляни надежди, разби ми сърцето, вай, как ще живея отсега нататък". В случая дигнах гири, благодарих му за шанса да поснимам с неговия обектив, и газ към къщи.

В последна сметка, почаках малко, в базара се появи нова обява, и си го купих. Както виждаш, нито споменавам името на продавача, нито нещо съм гневен. Подобни неща просто се случват. Ако отделям толкова време и внимание на всяка такава малка неудача като твоята, отдавна да съм попаднал в психиятрията.

 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - : Montekristo първа номинация
Автор: cvetomir   
Дата:   02-03-13 23:53

Миронски, прав си за този продавач. Преди теб и аз се занимавах с него. Продава тази светкавица от 2-3 месеца, ако не и повече. И не съм сигурен, че изобщо иска да я продава. Почна от 750 лева, после малко я намали и после пак я вдигна. Виждам, че си точен и коректен и ти желая да попадаш на тикава като теб като пазаруваш от базара. Успех.
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - : Montekristo първа номинация
Автор: zbonev   
Дата:   03-03-13 16:53

Въпросният продавач вероятно има някаква основателна причина, за така създалата се ситуация. Купувал съм от него и не съм имал никакъв проблем, всичко е било ок и според описанието; обявите му са доста лаконични, но ми е пращал при поискване най-подробни снимки на нещата. В крайна сметка никой не Ви кара насила да купувате точно от него. Мисля, че има други наистина проблемни продавачи в базара и липсата на коментар под обявите, създава предпоставки за подвеждане и спекулации.
 Re: КОГА ще има РЕЙТИНГ в базара - : Montekristo първа номинация
Автор: lion4e   
Дата:   03-03-13 19:01

Хора без работа, правещи от мухата слон, ето ви виден пример защо в базара не е възможно да има обективен и безпристрастен рейтинг! Всеки ще почне да слага оценка за цяло и нещяло на всеки, и админската поща тогава ще е засипана от хиляди писма за преразглеждане и т.н. на дадена оценка по ред причини!

В базара може да има обективна рейтинг система ако ФФ е посредник в сделката чрез собствена разплащателна система подобна на paypal, която да гарантира коректността на взаимоотношенията м/у 2 те страни, това ще наложи нежелани такси, забавяне на парите и т.н., много технически проблеми на сайта,свързани със значителни финансови инвестиции. Тези системи са мислени и се прилагат в географски ширини различни от нашите, ние сме стадо ОВЦЕ което го доказва ясно тази тема, най вече лозунга във втората част на заглавието[cool]

Към колегата: j_mironski,
моите уважения но вече смятам, че си чист Мазохистhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/1087.gif




Публикацията е редактирана (03-03-13 19:08)
 

 Тази тема е затворена