Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Canon 85/1.8 или Canon 70-200/4 USM за портрети
Автор: nsirakov   
Дата:   01-03-13 00:32

ей не спряхте да Никонтролите значи.. по-добри били... ама някой друг път...
 Re: Canon 85/1.8 или Canon 70-200/4 USM за портрети
Автор: svetljo_   
Дата:   01-03-13 09:17

nsirakov написа:

> ей не спряхте да Никонтролите
> значи.. по-добри били... ама някой
> друг път...
[smilie24]

защо не съм чувал за еф-35/1.8 ?
и защо си мисля че еф-35/2 ИС не е много лош обектив[beer]

иначе за мен портретните обективи са светлосилните обективи, някак си тези с макс бленда 4 не влизат в тази сметка
(не че не може да правиш портрети и с 100-400 4.5-5.6, но ...)
 Re: Canon 85/1.8 или Canon 70-200/4 USM за портрети
Автор: sirkhann   
Дата:   01-03-13 09:35

Говорим за стария EF 35/2, който е пръчковиден и бокето му е също такова. Никорчето е малко, евтинко и малко по-хубаво. Същото важи и за новата Никорска 85-ицата, която най-малкото не фринги като стария Никор или Канона. На Канонската много ме е дразнело при силен контраст, ако примерно перчемът на човека е в слънце, става целия лилав и успех с чистенето. Ама даже и Сигменската 85-ица не е изчистена на 100% от проблеми при снимане при контрастно осветена сцена на отворени бленди.
 Re: Canon 85/1.8 или Canon 70-200/4 USM за портрети
Автор: ilcoin   
Дата:   01-03-13 10:04

Конвертираш в ЧБ и хем решаваш проблема, хем праскаш артЪ директно във фринга на бокето, дет'са вика
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Canon 85/1.8 или Canon 70-200/4 USM за портрети
Автор: nsirakov   
Дата:   01-03-13 10:05

говорим за ЕФ 85/1.8 и ЕФ 70-200/4Л

Канонски обективи....

Автора не пита за Никон...

автора не пита дали никон са по-калпави или не... пита кой от двата канонски обективи да избере....

така че никонтролването може да спре...
 Re: Canon 85/1.8 или Canon 70-200/4 USM за портрети
Автор: sirkhann   
Дата:   01-03-13 10:15

Що? Щото някой може в момента да получи нещо по-добро за парите си ли? Всеки сам може да си сметне кое му е плюс, кое му е минус.

Не говорим и за 85/1.8 срещу 70-200/4, всъщност. Това е въпрос на лични предпочитания и нужди.

Темата е за избор на портретен обектив.

[smilie8]
 Re: Canon 85/1.8 или Canon 70-200/4 USM за портрети
Автор: chefo1979   
Дата:   01-03-13 11:05

Като те дразни 85/1.8 си вземи 100/2 - няма ХА, а и цената е същата. Никонската 85/1.8 е много яка, спор няма, но не е класа нагоре, както ми се струва, че намекваш. Сигмата 85/1.4 е фантастична, но идва множко като цена.
Канонската 35 има предимство пред Никонската 35 ДХ, че става за ФФ - при цени на 5Д под 1к ФФ при Канон е много по-лесно достъпен варианта с минаване на ФФ в близко или обозримо бъдеще, особено за феновете на портретният жанр (въпреки, че тая 35 си прав, че бокето и е като елемент от скоростна кутия, а не като на портретна мазачка).
70-200/4Л няма аналог от своя страна при Никон.
 Re: Canon 85/1.8 или Canon 70-200/4 USM за портрети
Автор: sirkhann   
Дата:   01-03-13 11:21

Никон имат стабилизиран 70-200/4 който е на цената на Канонския. Може да нямат нестабилизиран такъв, обаче за подобни пари си купуваш Тамрон на 2.8. Освен това се разбра, че има разни Сигми, Токини. Новата Сигма 50-150/2,8 със стабилизация се води един от най-добрите зуум обективи, който сравняват с Канонския 70-200/2,8 II.

Ама аргументът "70-200/4Л няма аналог от своя страна при Никон" е много тъп, щото и Канон нямат аналог на 14-24, нито на 85/3.5 макро. Ама и не всеки има нужда от тях. Плюс това Никон имат 35/2D, който също става за Фулфрейм и струва колкото Канона. Виж, Никон нямат аналог на 40/2.8.

Струва ми се, че говориш наизуст малко... едно към гьотере. Освен това за близо 600 лв по-малко пари Никон имат това: Nikon AF-S Micro Nikkor 105mm f/2.8G VR. [smilie3] Също Никон имат и това Nikon AF DC-Nikkor 105mm f/2D и т.н. За сметка на това, Канон продължават да продават 17-85 и то на цена над 900 лв [smilie18]
 Re: Canon 85/1.8 или Canon 70-200/4 USM за портрети
Автор: kvakioh   
Дата:   01-03-13 11:26

Teмата е пълен цикъл, и двата стават, по-добре е 70-200/4, защото има и други приложения.
Зациклихте в посоки на по-ниски мм и разни други обективи, отново проблеми между Никон и Канон и някои си показаха, че могат само да мелят.
 Re: Canon 85/1.8 или Canon 70-200/4 USM за портрети
Автор: chefo1979   
Дата:   01-03-13 11:34

17-85 е "напълно на място" да бъде споменат - в каква връзка го казваш?
Аз разбрах, че има Сигми и Тамрони, ама ти не знам дали разбра, че не стават, издишат, мазнеят и са с измити цветове спрямо Л-ката - говорим за цени около 1000 лева втора ръка (Тамрона не съм го пробвал, чувал съм че е чудесен, но с бавен АФ - останалото е екстра). Сигмата 50-150 е много добра, съгласен съм, даже и аз мислех да я предложа като вариант.
Стабилизиран 70-200/4 е извън ценовите категории, които обсъждаме - 85/3.5 макро не знам за какво ми го даваш като пример? Че го нямат - нямат го, но каква е връзката с портретният жанр?
Окей, Никон имат 35-ца за ФФ - къде им е евтиното ФФ тяло тогава? Д700 за 2500 лева?
Виж сега, на мен ми е ясно, че влизаш тук не за да си полезен, а за да се дразниш с хората и за да си губиш времето, дрънкайки празни приказки - "Струва ми се, че говориш наизуст малко... едно към гьотере." Айде де, ама ти сигурен ли си? [smilie18]
А за 600 лева над 1000-ката на 70-200/4Л Канон имат 135/2 - сега чакам да кажеш нещо безмислено и необосновано и за тоя обектив... Сто на сто си го пробвал на лентака за под 100 лева, с който парадираш във всяка втора тема с твое участие... [beer]
 Re: Canon 85/1.8 или Canon 70-200/4 USM за портрети
Автор: sirkhann   
Дата:   01-03-13 11:34

За кого е по-добре 70-200/4? За теб, за всеки жител на планетата или за този, който се опитва да го продаде на някой друг? По същата тая логика е по-добре макро обектив, щото има и други приложения.

За мелето май наистина някой си мели, аз дадох поне пет алтернативи, обаче на всяка страница някой защитава 70-200/4 като най-универсалният обектив на света. Не дай си боже да ти се наложи да снимаш на събитие с него. Аз с 85/1.4, SB-900 и D7000 видях зор един път в едно заведение, представям Canon 1000D + 70-200/4 как изобщо ще фокусира и откъде ще извади такова ISO. Ама си вярват някои хора в собствените приказки.
 Re: Canon 85/1.8 или Canon 70-200/4 USM за портрети
Автор: Rand   
Дата:   01-03-13 11:35

Неведоми са пътищата фотофорумски - в тема за портретен обектив за Canon 1000D виждам Nikon 14-24. [smilie5]

Аз бих си взел 85 1.8, това най-вероятно е следващия ми обектив.
 Re: Canon 85/1.8 или Canon 70-200/4 USM за портрети
Автор: sirkhann   
Дата:   01-03-13 11:41

Това беше в отговор на "аргумента" на Чефо, че 70-200/4 нестабилизиран бил по-добрият обектив, щото Никон нямали аналог. Ама при него двойният стандарт е много силно изявен.
 Re: Canon 85/1.8 или Canon 70-200/4 USM за портрети
Автор: kvakioh   
Дата:   01-03-13 11:44

И аз не мога да разбера- някой се спира на точно 2 обектива за Канон,пита за тях, той бил снимал с Д7000 и 85/1.4 някога си...Нищо общо, но да оставим.
 Re: Canon 85/1.8 или Canon 70-200/4 USM за портрети
Автор: chefo1979   
Дата:   01-03-13 11:48

Автор: Pavel
Дата: 27-02-13 15:01

Здравейте, снимам с Никон а една моя позната иска да си купи портретен обектив Канон и естествено нямам никаквио впечатления [smilie5] . Кой би бил по-удачен като се има в предвид че поне за мен 70-200 е по-универсален. Все пак моля за ваши мнения и препоръки.
Благодаря.



Ей ти го мнението на човека - къде видя снимки в заведение? Като ти писах по-рано за хаповете бях съвсем сериозен - нещо взе да бъркаш нещата.
Скочих на смеха ти относно 70-200/4 - никъде не съм писал, че е най-универсалният или някакъв подобен, въобразен от теб довод - просто писах, че обектива е чудесен и се справя просто великолепно с портретните снимки. Разбира се, че има много по-добри от него и по-подходящи.

Не дай си боже да ти се наложи да снимаш на събитие с него. - тук съвсем се отнесе. Какво ще стане, като снимаш с него събитие? Ако не можеш с 85/1.4, SB-900 и D7000 и виждаш зор да снимаш в заведение - просто се откажи, явно не се получават нещата при теб, понеже с далеч по-смешна техника хората (включително и аз самият) съм се справял и са ставали прилични снимки.
 Re: Canon 85/1.8 или Canon 70-200/4 USM за портрети
Автор: sirkhann   
Дата:   01-03-13 11:50

Хахахаха, много бързо забравяш какво си казал. Да ти припомня

"по-добре е 70-200/4, защото има и други приложения"

И аз ти казвам, че веднъж снимах на един рожден ден, който беше в голям ресторант при слаба светлина и с много мощна светкавица, много по-добър фотоапарат и много по-светлосилен обектив на моменти ми беше трудно да получа равномерно осветени снимки, без да блъскам ISO-то в тавана, а ти ми говориш как една варио тъмница била много по-универсална от два стопа по-светлосилен обектив. [smilie5] А нали се сещаш, че 1000D стига само до ISO 1600 и не е баш най-доброто [smilie3] За тези неща се мисли предварително, преди да се говори.
 Re: Canon 85/1.8 или Canon 70-200/4 USM за портрети
Автор: sirkhann   
Дата:   01-03-13 11:55

А и централната точка е обикновено на F/2.8 с разширен обхват на чувствителност и като завинтиш F/4 обектив, губиш чувствителността на AF сензора.

Чефо, разликата между мен и теб, е че мен неща като "прилично" не ме удовлетворяват. И понеже не съм мърляч, нещо или го правя добре, или не го правя изобщо. [smilie3] Пък за прилични снимки можеш и с телефон да снимаш.
 Re: Canon 85/1.8 или Canon 70-200/4 USM за портрети
Автор: Mogila   
Дата:   01-03-13 11:55

Ама вие още продължавате с тая тема[cool]
Да си вземе момичето един 70-200 ф4 без стабилизация че по ефтин и лесно се продава после и да види как ще и е. Като не и е добре да си вземе 85чка. Ако пък и хареса да го продаде след време и да си купи стабилизираната версийка. Но попринцип 70-200 на кроп си е бая длъжко, а и си е големичък тупуз в сравнение с твърдачетата:)
 Re: Canon 85/1.8 или Canon 70-200/4 USM за портрети
Автор: ilcoin   
Дата:   01-03-13 11:56

Във връзка директно с въпроса - портретен обектив може да е ВСЕКИ обектив и поради това въпроса не предполага конкретен отговор.

Талибаните тука си спорят, всеки мята камъни към чуждия двор, ама реално така са нещата - да реши дали иска зуум или не и оттам нататък да си купи нещо според парите. За любителски цели (Fb, flickr, ФФ, печат до А4) всичко е хубаво. Особенно като знаеш какво правиш.

[shtrak]
 Re: Canon 85/1.8 или Canon 70-200/4 USM за портрети
Автор: Plamen11   
Дата:   01-03-13 11:59

Аз не снимам с Canon, но според мен и двата са хубави.Всичко зависи от стила на снимане и това какво трябва да се постигне като резултат,т.е. въпрос на личен избор е.Добре е човек да ги има и да ги ползва в различни ситуации.Може и двата да са сходни като острота и рязкост на ф4, но 70-200, при дадени обстоятелства, ще е по-добре, що се отнася до формата на бокето, защото това му е най-отворената бленда.Та, в зависимост от условията и поставените задачи, ако ще се снима на ф4, то 70-200 ще е по-подходящия.В други ситуации ще е по-добре с 85-цата.Така че, сега единия, а след време и другия [smilie3] [shtrak] .
 Re: Canon 85/1.8 или Canon 70-200/4 USM за портрети
Автор: chefo1979   
Дата:   01-03-13 12:10

Автор: sirkhann
Дата: 01-03-13 11:55
Чефо, разликата между мен и теб, е че мен неща като "прилично" не ме удовлетворяват.


Колега, благодаря, че с дълбокото си познаване на моята личност, ти успя да намериш прилики и разлики в нашата душевност и манталитет.
След задълбоченият ти анализ аз се оттеглям съкрушен и унизен, но поствам този си пост, за да удовлетворя подтика си да приключа по "приличен" начин участието си в темата!
Както винаги с теб дискусиите са плодотворни и изпълнени с внимание и културно отношение към събеседника - това, предполагам, е в следствие на твоят перфекционизъм и непримиримост към посредствеността.
В заключение само ще кажа - благодаря ти, че съществуваш, за да ни служиш като пътеводна светлина, като фар сред бурното море на посредствените хора, които се стремят към "приличен" резултат от усилията си...
[smilie18]

Абе добре си поприказвахме, но мисля, че изчерпихме нападките и дребните подмятания и е време да се преместим в друга тема, където да не си говорим само двамата с теб, с тук-таме някое включване от трети колега.
[beer]
 Re: Canon 85/1.8 или Canon 70-200/4 USM за портрети
Автор: sirkhann   
Дата:   01-03-13 12:27

Ами всъщност ти зададе този тон. Не беше ли ти, който каза

просто се откажи, явно не се получават нещата при теб, понеже с далеч по-смешна техника хората (включително и аз самият) съм се справял и са ставали прилични снимки.

Ти видял ли си условията при които съм снимал, или крайния резултат, че да ми казваш дали се получават или не нещата при мен? Освен това ти даваш определението "прилични снимки". Не добри, не хубави - прилични!

Пак да ти обърна внимание, че дайстваш с двойни стандарти по отношение на себе си и другите. А ти под евтина и посредствена техника 5D, 24-70L и Sigma 50/1.4 ли визираш? Може би твоето мнение е, колкото по-скъпа техника имаш, толкова по-добър фотограф ставаш? Малко е смешно да гледаш хората в парка с белите обективчета, големите апарати с грипове да гонят гълъбите и катеричките, ама това наистина си е личен избор кой колко смешен иска да става. И после ще се питаме пак "Колко ти е зуууууума?".

Иначе аз не мисля, че нещата са нападки, поне лично аз не тая към никого лоши чувства. Въпросът е, че към проблемите трябва да се подхожда специфично, а не по пенкилерския подход едно решение за всички проблеми.

И не за друго, ами моя близка приятелка-фотографка, с която често сме снимали заедно, дълго време се мъчи точно със 70-200/4, докато не мина на компактен и твърд обектив и имам наблюдения коя бЕл кюнец колко е удобен на едно момиче... Но обичате да си говорите наизуст и после другите са ви виновни, че имат мнение [smilie3]



Публикацията е редактирана (01-03-13 12:29)
 Re: Canon 85/1.8 или Canon 70-200/4 USM за портрети
Автор: chefo1979   
Дата:   01-03-13 12:50

Не винаги съм снимал с 1Д, с 24-70 и 50/1.4 и именно затова ти казвам, че и с по-бюджетна техника нещата могат да се получат добре. Също така именно понеже съм имал достъп и до по-прилична, и до по-бюджетна техника, мога да ти кажа, че със скъпата техника нещата стават много, ама много по-лесно, особено ако условията са далеч от идеални и контролирани (примерно студио) - никъде не казвам, че като пипнеш едноцифрено тяло и бял обектив и вадиш шедьоври.
Най-успешната ми (комерсиално) снимка до момента е правена на концерт със старото 5Д и 100-300 дърт канонски зум за 200 лева, така че изобщо нямам двойни стандарти за скъпата техника.
Много добре знам какво представляват Л-ките и много добре знам, че има причина да струват тия пари и подчертавам, че в момента, в който имам възможност ще взема следващият обектив с червена лента. Не за гъзария, а понеже ми трябва.
"Прилични" снимки наричам тия, дето са достатъчно добри, за да удовлетворят поставените цели, но не достатъчно добри, за да си ги гледам в празнични дни и да се кефя колко съм добър и как няма по-голям от мен на тоя свят.

Отделно моля да не забравяме кой поде песента на флейм и безмислици:
"Автор: sirkhann
Дата: 27-02-13 15:49

70-200/4 без стабилизация [smilie18]"


Типичното за теб обосновано и смислено мнение.
 Re: Canon 85/1.8 или Canon 70-200/4 USM за портрети
Автор: sirkhann   
Дата:   01-03-13 12:58

АА :) Вземи да прочетеш темата и ще видиш кой по-аргументирало е взел участие.
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.