Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Печат на снимки
Автор: Photom   
Дата:   26-02-13 11:26

Здравейте, интересувам се къде е най-евтино печатането на снимки. За София става въпрос. Също така как вървят цените. Интересувам се за формат на снимката 13х18см.
Не съм изкарвал снимки повече от 10 години вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: RAFA   
Дата:   26-02-13 12:57

http://snimkitevi.com



Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: mravunko   
Дата:   26-02-13 13:07

Не се ли притесняваш, че най-евтино може да е толкова зле, че да не си заслужава?

Когато се наложи печатам при ZED (photo-place.org). Цената е 35ст на бройка, когато поръчаш през сайта. На следващия ден са готови.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: name1993   
Дата:   26-02-13 13:30

Вие принтирате. В печатницата се печатиA.

...



Публикацията е редактирана (28-02-13 07:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: batzas   
Дата:   26-02-13 14:27

Много ясно, че вкъщи ми е най-евтино и натова отгоре е в София. Но само за лични цели. За други и от мен глас за снимкитеви.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: Paqk   
Дата:   26-02-13 14:42

имаш Л.С.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: mcnicko   
Дата:   26-02-13 14:43

name1993, даже не се и печатИ, а се печатА... Да не говорим, че глагола принтирам е чуждица и означава печатам... Айде поне си чети уроците по български език като пишеш глупости, колкото да трупаш мнения само...

Междувременно мисля и аз да пробвам snimkitevi.com, да видим какво ще излезе. Ако някой има добри предложения за фотокниги, нека сподели. Извинявам се, че може да открадна малко темата на колегата, но мисля че се вписва горе-долу въпроса.



Публикацията е редактирана (26-02-13 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: ejko   
Дата:   26-02-13 15:22

mcnicko, фотокнига последно печатах в print.bg, първоначално цената ми се видя висока, но после се оказа, че от същата ще трябва да печатам повече от една бройка. Не помня точните цифри, но грубо казано ако за една книга сметката ми излизаше 50 лв, то за 6 ми излезе 115лв. Отново казвам, че цената точно не я помня и говоря с големи закръгления, но от такъв порядък бяха нещата. Като цяло бях доволен, от Синтезиса бях по-доволен, обективно погледнато, но там не ми излизаха за под 20 лева едната книга...

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: mcnicko   
Дата:   26-02-13 15:33

По принцип и аз към тях се бях ориентирал, но реших все пак да питам. Аз така или иначе първо ще пусна една за проба. Качеството предполагам е било на ниво?

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: ejko   
Дата:   26-02-13 15:54

Ами..., в Синтезиса мисля, че беше по-добре. Уговорката е че печатам на меки страници, а не традиционните сватбени фотокниги, които са на едно като картон дето е!
Печатах на мат хартия..., другия път ще пробвам гланца.
От изработката на книжките бях доволен. От печата не съвсем, но ми беше пръв опит и бях обработил снимките малко по-тъмни, отколкото ми хареса като краен резултат и може би това ми създаде това усещане. като цял бих печатал там отново, но бих светнал малко повече кадрите.
Със Синтезиса си бях свикнал да ги обработвам малко по-светли, отколкото ми допада на моя монитор и накрая излизаха добре. Но го отдавах на тяхната машина, защото те ме бяха предупредили за това. А в Принта си мислех, че няма нужда от това и накрая ми тъмнееха малко!
Много се обяснявам..., доволен съм като цяло, не мога да се оплача от нещо конкретно, просто май не обработих както трябва!



Публикацията е редактирана (26-02-13 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: mcnicko   
Дата:   26-02-13 16:26

Мдам, мен само това ме притеснява на такъв тип поръчка... Знам си, че ми е една идея тъмен монитора и малко ме спира това.

Аз към твърди корици съм се насочил с ламинат, ама ще видим какво ще стане. Може да пусна една малка някаква от по-евтините варианти, но пак върху същата хартия да видя как ми стоят нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: ejko   
Дата:   26-02-13 16:49

Ако имаш кинти за проби, пробвай!
Най-лесно проба се прави за подарък на някого. Така хем радваш другия, хем си правиш пробата пълноценно, а може да спестиш и от кинти за Р.Д. подарък :)

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: Krasimira   
Дата:   26-02-13 17:03

При ЗЕД е най-добре, особено ако пуснеш през сайта. Евтино е и обръщат внимание на всяка поръчка поотделно, а не ги пускат да вървят автоматично.[smilie24]
Ето линк:http://www.photo-place.org/

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: bOzo   
Дата:   26-02-13 19:18

Photom,
Най-евтино е да си вземеш един Epson L800 и да ги принтираш сам вкъщи. Пести време и нерви. Освен това няма - повтарям: НЯМА минилаб, който да дава по-добро качество от шестцветен фото мастиленоструен принтер.
Като отидеш на минилаба ставаш тренажор на кописта (аз им викам машинисти) - там се тества новата пратка китайска хартия, самоделна химия, пробва се колко време може да се копира без калибрация на машината, тестват как работи алгоритъма "една корекция за всички" и т.н...
Аз в скромния си опит не съм попадал на "машинист", който разбира как работи и какво да прави с голямата машина...
Даже преди години за да изкарам читави снимки се бях научил да калибрирам с денситометъра един гретаг 740...
От тогава - EPSON вкъщи.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: eewf   
Дата:   26-02-13 20:56

Аз последно си поръчах от www.esnimka.com
Цените ме устройват, защото са доста по-ниски от фото-студиата в моя град (не знам по другите градове как е)
[smile] а и си поемат доставката (за поръчка над не знам си колко лева)

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: baraba   
Дата:   28-02-13 03:29

Автор: bOzo
Дата: 26-02-13 19:18

Photom,
Най-евтино е да си вземеш един Epson L800 ...

забрави да кажеш че и хартия свястна да купи и много свободно време за да печаташ се иска.. ма и кеф си има.. щото всичко ти си го правиш...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: name1993   
Дата:   28-02-13 07:09

mcnicko говорим на български, а не превеждаме без да знаем. Ясно?

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: mcnicko   
Дата:   28-02-13 12:08

Много добре знам какво говоря. Вземи си малко въздух и помисли малко над темата... [smilie3] Колкото и да не ти харесва, принтерите са устройства които отпечатват...

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: name1993   
Дата:   28-02-13 14:27

Няма проблем, че си сгрешил mcnicko или че ми пишеш на лични подобни глупости по мой адрес. Човек не е безгрешен и именно от грешките си се учи. Признавам, че избързах докато писах и съм допуснал елементарна грешка в правописа, но това не е от особено значение за смисъла. Глупаво е и да спорим за чуждик, буквалния му превод и смисъла, с който го използват доста от професионалистите, далеч от твойта компетенция (принтери и печатни машини - само няколко стотици хиляди в разлика). Винаги ще има хора, влизащи в печатницата, да искат да им принтират един тираж от книги, че и да ги облечат, различно от обикновена спирала или ушити телено...
Съжалявам най-много към автора, че му се бъркам в темата.

Edit: тука мнения май не се броят, пък и в никой форум нямат особено значение.



Публикацията е редактирана (28-02-13 14:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: iva_drag   
Дата:   28-02-13 14:28

бОзо,
попадал си все на нечитави лабове или на неук персонал явно, затова правиш такива крайни изказвания, но не обобщавай така...има си и добри машини и хора които знаят какво работят...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: mcnicko   
Дата:   28-02-13 15:04

На автора и аз се извинявам за излишните коментари в темата.

name1993, на тебе също, явно те ударих по мазола... Айде сега се научи на етика и не намесвай личните съобщения, теб лично с нищо не съм обидил! Ако прочетеш внимателно, нападки лично към тебе няма, а само една забележка за правописа. Ако изказването ми, че според мен пишеш глупости те засяга, потърси причината в себе си! Аз все още съм на това мнение!

Да, малко ми напомни за агронома, който пишеше "фастаци", но до тук.


Само един въпрос - не е ли дигиталния печат това, което ти наричаш принтиране?

П.С. Смятам че дискусията има пряка връзка с темата, но ако автора прецени че е излишна, нека сподели.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: bOzo   
Дата:   28-02-13 23:53

iva_drag,
Мога да сложа бас, че няма минилаб, който да бие по качество на принта шест цветен мастиленоструен фотопринтер, в случая L800 на Epson.
Колкото и да е добра машината... не искам да задълбавам темата, защото истината ще обиди много хора, предполагам...

baraba,
И с хубавата хартия и с времето - EPSON L800 пак ти идва най-евтин вариант - и като разход, и като време, най-вече като нерви.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: iva_drag   
Дата:   01-03-13 10:25

Смятай, че си го загубил баса [smilie18]

Това, че в България 99% от минилабовете работят с масови хартии не означава, че при тях няма професионални хартии на които качеството е съвсем различно! Ако си копирал само на Кодак EDGE и Fuji CA е нормално да си с такива впечатления. Но я намери лаб, работещ с Kodak Endura или някоя от професионалните хартии на Фуджи и ще преосмислиш думите си.

Да не говорим, че вече има сухи лабове, които по същество са мастилени принтери.

И преди да избързваш с изводите огледай нещата не само от своята камбанария[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: bard   
Дата:   01-03-13 10:54

bOzo написа:


> Мога да сложа бас, че няма минилаб,
> който да бие по качество на принта
> шест цветен мастиленоструен
> фотопринтер, в случая L800 на Epson.
> Колкото и да е добра машината... не
> искам да задълбавам темата, защото
> истината ще обиди много хора,
> предполагам...


На какво се дължат тези сигурни заключения, на база тестове или...?
Не съм тествал, ама ще ми е интересно да го видя наистина.


Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: bozo   
Дата:   01-03-13 14:08

iva_drag,
До сега не съм попадал на минилаб с мокър процес, където да ми предлагат избор от 5 вида гланц, 3 вида мат, силк или лустър примерно... човек прави 5-6-8 опита и си казва "стига експерименти".

bard,
Твърденията ми са базирани на емпирични зависимости.
Копирай на шестцветен фото принтер няколко изображения на хубава епсънска хартия от различен тип, качи файловете на флашка и обикаляй минилабовете. Гледай детайл, цветове, наситеност, реалистичност. Опитай и термосублимационен принт, накрая сравнявай при еднакви светлинни условия.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: nemchev   
Дата:   01-03-13 14:19

И какво се получава като сравниш? Аз честичко се сблъсквам с подобни опити от човек дето има е хубав минилаб и хубав Епсън, и ако трябва да съм честен, мога да кажа, че на хубава хартия минилаб-а е с идея по-добър от Епсън-а. Това според мен де. Според теб не знам как е. Иначе спор няма, че новите мастилки на Епсон са много, много добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: bard   
Дата:   01-03-13 14:51

Малко скъпичко няма ли да дойде на оригинални епсънски хартии и мастила, а и не съм убеден, че ще е по-качествено от цифров минилаб...щото в темата за друго ставаше въпрос?
Както и да е, сори за спама.
Ще го пробвам на цифров минилаб и л800.


Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: iva_drag   
Дата:   01-03-13 16:20

бОзо,
А - ето - сам си каза - "не съм попадал" и "няма" са две съвсем различни неща, недей така, че или ще обидим тези, които наитина ряботят качествено или ще заблудим клиента :)
Добре, че не се хвана на бас[smilie18]
И - малко бъркаш понятията - всяка хартия има марка (Кодак, Фуджи, Коника), модел (Ендура, Кристал Архив) и повърхност (гланц, лустер, мат).
Не виждам кой ще ти предлага пет вида гланцови хартии, и петте са все гланцови. По интересното е да ти предложат различни марки и модели хартия, макар и рядко - се намират...

И по темата - домашен мастиленоструен принтер не е най-евтиния вариянт за изваждане на снимки, най-евтиния вариянт е кварталното фото или онлайн копиране в някоя верига.


Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: BOZO   
Дата:   01-03-13 20:24

Има ли минилаб да копира 2880 х 1440 dpi?

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки
Автор: asahi   
Дата:   01-03-13 22:52

Ти пък да не би да ги различаваш тези точки с просто око?

Иначе има дигитални преси, които печатат с 2400х2400dpi и 4800х600dpi. При това истински, не интерполирани.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »