Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Кои въпроси най много мразят фотографите
Автор: sasas   
Дата:   19-02-13 09:46

"Така както съм с черна блуза, снимката цветна ли ще е?" [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои въпроси най много мразят фотографите
Автор: OIM   
Дата:   19-02-13 10:06

Беше се спуснала мъгла и излязох малко извън града да снимам мъгляви пейзажи
Срещнах един възрастен човек и се заговорихме , и той пита -'' А в мъглата хваща ли апарата ...''


Отговори на това съобщение
 Re: Кои въпроси най много мразят фотографите
Автор: Sarolov   
Дата:   19-02-13 10:49

" Кажи как да застана, че аз не разбирам."

Един път един човек ме попита " Т'ва с карта ли е?"

"Колко мегапиксела е ? "[shtrak] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои въпроси най много мразят фотографите
Автор: tonyboy79   
Дата:   19-02-13 10:57

Миналата година ще снимам едни абитуриенти. Първа среща. Сядаме на едно кафе да се разберем и един от първите им въпроси беше:
- Ти с какъв фотоапарат ще ни снимаш?
Веднага си изкарах GSM-а от джоба и им го показах:
- С това.
Последва мълчание и опулени погледи, а аз най-невъзмутимо:
- Че какво хубави снимки прави...

Не се сърдете на хората, че не знаят. Вие разбирате ли от квантова физика???

Отговори на това съобщение
 Re: Кои въпроси най много мразят фотографите
Автор: Нели   
Дата:   19-02-13 11:36

Е то и аз не разбирам от коли, ама питам ли го "Абе ти тая твойта кола, разбираш ли й как се кара."

Отговори на това съобщение
 Re: Кои въпроси най много мразят фотографите
Автор: tonyboy79   
Дата:   19-02-13 11:47

За това рядко пиша тук!
Много дървени философи се навъдиха... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои въпроси най много мразят фотографите
Автор: Нели   
Дата:   19-02-13 14:12

Класификацията "дървен философ" за мен ли се отнасяше?

Отговори на това съобщение
 Re: Кои въпроси най много мразят фотографите
Автор: lion4e   
Дата:   19-02-13 14:46

Вчера моя позната ме пита защо като снимала на тъмно без светкавица обектива вкарвал много шум в снимката[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои въпроси най много мразят фотографите
Автор: ElBandido   
Дата:   19-02-13 15:52

А ти що не я прати до някой магазин да си купи филтърче което спира шума да навлезе [beer] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои въпроси най много мразят фотографите
Автор: HungryRabbitJumps   
Дата:   19-02-13 16:40

Когато съм решил да ходя някъде да снимам, а преди това съм някъде другаде сред познати и започнат да искат да ги снимам.
И ако в крайна сметка реша да направя някоя снимка, следващите дни съм тероризиран от съобщения да ми ги пратя.

От други хора:
- От къде купуваш ленти ?
- Защо снимаш ?
- Това копче за какво е ?
- Що ти е толкова дълъг обектива ?


Друго, което мразя е докато съм в планината с компания, да ми казват какво да снимам и да ми обясняват как щяло да изглежда и как да съм го бил заснел.


Ама трябва да се гледа от забавната страна на нещата. Вярно, че ние не разбираме от други неща и 100% от нас са задавали подобни въпроси, но това не променя факта, че глуповатите въпроси са смешни :)


Отговори на това съобщение
 Re: Кои въпроси най много мразят фотографите
Автор: mcnicko   
Дата:   19-02-13 16:57

HungryRabbitJumps всичките съм ги чувал 1:1! Само един не съм, обикновено при мен е "Защо ти е толкова къс обектива?" - живот, кво да правиш... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои въпроси най много мразят фотографите
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   19-02-13 17:06

Най- често задаваният въпрос по време на снимане на "патки", задаван от някой наблюдателен турист или рибар с по- здрава нервна система е : "жив ли си" или "да не ти е лошо". Но подобни въпроси, макар и дразнещи са за предпочитане пред переспективата, окривайки маскировъчната мрежа да видиш побеляло от страх лице и безумен поглед на силно уплашен рибар.Миналата седмица предупредих един такъв без да се демаскирам и след като схвана ситуацията напълно го чух да споделя с колегата си, че е помислил , че откача и рибата му говори с човешки глас.....[smilie5]



Публикацията е редактирана (19-02-13 17:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои въпроси най много мразят фотографите
Автор: lansky   
Дата:   20-02-13 00:13

Разходка в стария град на Пловдив -апарата със 70-200 ми е на рамото. Разминаваме се с някаква компания и един младеж подскача и вика "ще ни снимаш ли" казвам "ОК, но как ще ви пратя снимките" и надигам апарата. Усмивката на младежа замръзва и почва да ме гледа странно, а аз от своя страна се чудя за кво му е да го снимам, ако не си искат снимката. Докато се гледаме двамата умно като големи камъни, след дълго ровене в чантата една девойка извади сапунерче и го подаде - та ги снимах.

Младоженци - колежката с 50 аз със 70-200 и младоженеца пита "ти нямаш ли такъв голям като неговия"

Снимки за каталог - минали са около 5 часа и едната от моделките пита "тези неща защо светкат всеки път"

Отговори на това съобщение
 Re: Кои въпроси най много мразят фотографите
Автор: krist   
Дата:   26-02-13 19:05

Прясно от оня ден:

Снимам си на открито с фуджито и 18-70, турено на статив, с кабелно дистанционно, либелка отгоре и т.н. Минава един чичка и вика: "Тая камера некаква специална ли е или е любителска?"

WTF? Ш са обиждаме на "любителска", а!?

"Специална е", рекох му, без дори да се обърна към него, та да ме остави и на мира. Човечецът с разочарован тон рече: "Ааа, добре" и си тръгна. Чудя се само за какво повече съжаляваше - че камерата е "специална" т.е. предполагаемо не може да има такава, или че не ми е "натрил носа", че камерата ми е "любителска"[smilie18]



Публикацията е редактирана (26-02-13 19:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои въпроси най много мразят фотографите
Автор: IvoZafirov   
Дата:   26-02-13 19:31

Автор: n1x0n
Дата: 17-02-13 12:52

Аз много обичам тези въпроси... отварят толкова много опции за забавление, че понякога само чакам някой да клъвне.
----------------------------------------------------

И аз така [smilie5]

Иначи си представяте кво ми е с 600м и статив и глава. Добре, че съм пълен с камуфлажи, че иначе..

А сега другото снимане го правя с ГоПро и искам да ви кажа, че още по голям интерес предизвиква. Веднага почват да се дзверят кво е това малко кубче дето цъкам с него.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: