Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: GOSPODIN   
Дата:   09-01-13 11:47

На Фото форум феста разбрах за съществуването на програмата CPS (Canon Professional Services), която дава прекрасни възможности на членовете да бъде отремонтирана техниката им за ден-два, а през това време да им бъде предоставена подобна (безплатно) за да продължат работата си. При набрани достатъчно членове може да задейства и в България.
До сега страните в , които я има са : Austria, Belgium, Denmark, Finland, France, Germany, Ireland, Italy, Luxembourg, Netherlands, Norway, Portugal, Spain, Sweden, Switzerland and the UK.

Може да се получи членство, (което важи във всички страни, които я поддържат) при наличието на два фотоапарата и поне 3 обектива, които са сертифицирани. В общи линии за минималното "сребърно" членство са необходими 2 тела поне двуцифрени ( от 40Д нагоре) и поне 3 сертифицирани обектива(не влизат китаците, 50/1.8 и други подобни пластмаси)

Страницата с обясненията и възможността за регистрация :

http://cpn.canon-europe.com/content/services.do


Страницата от която може да проверите вашата техника на какво ниво отговаря :

https://cps.canon-europe.com/Public/QualifyingProducts


Един клип, който показва , какво представлява тази програма:

http://www.youtube.com/watch?v=jTcU5dpSp7s


Какво получават регистриралите се със ниво "Gold" :

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=1ar58_i17ks


И какво получих аз с ниво "silver" - карта за членство и чудесна микрофибърна кърпичка с кутийка.



Мисля, че е много полезна програма, още повече, че мнозина от нас ходят по Европа и по големи събития, където това членство осигурява тотална поддръжка на техниката и то безплатно.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: stoikovv666   
Дата:   09-01-13 11:56

Много добра услуга! Браво на Canon!

Подобна услуга има Yamaha при закупуването на нов мотор [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: localhost   
Дата:   09-01-13 12:54

И аз го гледах подобно тук ама е малко изкривено - http://www.canon.com.au/Professional/About-Canon-Professional-Services

Само ако професионално се занимаваш с това и ако са ти купени нещата от Canon Professional Dealer (разбирай с 20% надценка).

Пълен смях :)



Публикацията е редактирана (09-01-13 13:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: vgramatikov   
Дата:   09-01-13 13:18

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: svetljo_   
Дата:   09-01-13 13:27

хм, тоо гоод то бе труе ?

5. CPS Membership - Other Benefits

This Clause is ONLY applicable to CPS membership in the following participating countries: Algeria, Bahrain, Bulgaria, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Egypt, Hungary, Israel, Jordan, Lebanon, Malta, Oman, Poland, Qatar, Romania, Russia, Saudi Arabia, Serbia, Slovakia, Slovenia, South Africa, Turkey, Ukraine and United Arab Emirates.

5.1 The repair and loan of back-up equipment benefits detailed in Clause 4 above are not currently available in the countries listed in Clause 5. CPS members in these countries are not currently entitled to any CPS repair or loan of back-up equipment in their country. However, if a CPS member from any of these countries visits a CPS country which operates repair benefits identified in Clause 4, they may be entitled to have their registered equipment repaired in the applicable turnaround time according to their membership level (silver, gold or platinum). Any such repair will be at the discretion repair facility and subject to capacity. For the avoidance of any doubt, there is currently no loan back-up equipment benefit available to a member from any of the countries listed in this clause, regardless of membership level or any visitation to any another participating country.

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: svetljo_   
Дата:   09-01-13 13:29

ПС. интересно че 1V все още е включен :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: pepi34   
Дата:   09-01-13 13:33

localhost на форума на видеооператорите в Дряново също се промотираше тази програма, но аз честно не я схванах, защото нямам толкова техника и не отговарям на условията. Но въпреки това не виждам кое е смешното фирмата да направи някакви усилия за облагодетелства сериозните си клиенти. Смешното е цълвулското мислене на Българина, вечно да се цигани и да търси евтиното. От тая цървулщина сме на това дередже и все ще сме си цървуланковци, пък другите по света все ще са тарикати.

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: localhost   
Дата:   09-01-13 13:41

pepi34: програмата си е ок, аз просто казвам, че за тук (Австралия) нещата са малко изкривени. Задължително трябва да си професионален фотограф и да е закупена от определен търговец.

Аз например си закупих 70-200 2.8 IS II за под $2к от Хонг Конг, при тукашна цена при подобен търговец ~2700. От друга страна, обаче ако си професионален фотограф имаш данъчно облекчение около 30% от цената на техниката и консумативите.
Въобще е сложно.

Иначе такива като мен любители с професионални камери го издухват отвсякъде. Във всеки магазин като попитам за филтър примерно за обектив и ме питат каква ми е камерата [smilie5] Сещай се.

Иначе им е голям трън отзад близоста на Хонг Конг и евтините стоки от там.[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: vgramatikov   
Дата:   09-01-13 13:48

Аз като най-голям недостатък отчитам липсата за възможност за наемане на техника под наем поне в големите градове в България.
Така се задължаваш да си купиш собствена. Навън рядко се работи така. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: realnoncho   
Дата:   09-01-13 13:49

Аз нямам достатъчно техника... засега [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: pepi34   
Дата:   09-01-13 13:49

Ми като Бг потребителя се оказа недостоен за услугата Техника под наем? И освен това не е верно , че няма, само 2 фирми прекратиха или по точно дават само на свои хора. Например Технорентал има много техника под наем

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: GOSPODIN   
Дата:   09-01-13 14:05

localhost, това НЕ е вярно! Моята техника 50% НЕ е купувана от официален БГ дистрибутор, а от форума ("ранопиле"- Добромир и други) и ми я признаха БЕЗУСЛОВНО, защото всеки обектив си има уникален номер и е произведен от Канон, а не от мандра "Пършевица".[smile] Никой не ме е питал, какъв професионалист съм и изобщо дали мога да снимам.

Както по горе съм показал, само за 15-20 дни след регистрацията ми пратиха пакет от Канон Европа(не от Бг)с картата, официално писмо и подаръка. Не виждам нищо лошо в тази БЕЗПЛАТНА програма, защото хората пътуват и почти цяла западна Европа е в действаща CPS.

Давам пример от олимпиадата в Лондон, ако някой е бил там и е бил регистриран от CPS и му се развали апарат или обектив , ше получи веднага същия обектив или апарат(по възможност) и ще продължи да снима, а през това време ще му се ремонтира техниката за 1-2 дни на място. На такива големи събития, Канон организират походни павилиони-сервизи с надпис "Canon - CPS" и те се намират на удобни и централни места близо до мястото на събитието.

Призовавам тези, които могат и имат необходимата техника да се регистрират(отнема 10-15 мин. , че се въвеждат серийните номера), така ще има шанс някога и тук да се организира подобно сервизно обслужване, а и подаръците са чудесни , особено за "злато" и "платина"
за платина:

http://www.youtube.com/watch?v=aJTJjCFTSEU

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: localhost   
Дата:   09-01-13 14:07

Gospodin: чукча не читател, чукча писател. Аз ти говоря, че тази програма в Австралия е кофти.
Иначе сега ше пробвам да се регистрирам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: realnoncho   
Дата:   09-01-13 14:14

На мен точно затова ми стана интересна програмата - дали ако се класираш, но си си взимал техниката от чужбина получаваш сървис [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: localhost   
Дата:   09-01-13 14:15

Ами камерата ми дава да я регистрирам без проблем. Пишеш си страната на покупка.

Но не поддържат 1DS вече - така че само с едно тяло не става. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: Frenchev   
Дата:   09-01-13 14:16

Сори за офтопика, но пак е в темата.

Аз съм член на NPS (снимам с Никон). Условията са подобни, но за да ме приемат трябваше да си регистрирам продуктите на сайта им, и да докажа, че си вадя хляба с фотография. За целта им пратих фактури които съм писал на клиенти.

Пращах едното д800 3 пъти заради автофокуса и се връщаше много бързо. На сутринта получавм мейл, че апарата е пристигнал при тях и следобед втори мейл, че е пратен обратно.

Два от пътите ми дадоха резервен апарат да мога да си продължа работата, въпреки че стана толкова бързо моя ремонт.

За профи фотографи си заслужава на всяка цена да са членове на NPS или CPS.

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: GOSPODIN   
Дата:   09-01-13 14:19

Е, къде написа Австралия? В първия пост има някакъв линк на , който не обърнах внимание, а докато ти отговарях си написал втори пост, който не съм видял(тук форума отстъпва на някои други форуми, които при натискане на "публикувай" ти казват, че през това време са написани още коментари по темата и те пита, дали искаш да публикуваш).
Успех с регистрацията![shtrak]

П.С. Сори, че не приемат старите апарати..



Публикацията е редактирана (09-01-13 14:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: mutriu   
Дата:   09-01-13 16:03

Не би трябвало да има значение откъде е закупен/ как е придобит обектива. Може и на старо да е взет, или пък подарен. Важен е серийният номер.

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: stoikovv666   
Дата:   09-01-13 17:08

А Sony имат ли такава услуга?

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: GOSPODIN   
Дата:   09-01-13 17:20

stoikovv666, тук има дискусия по тази тема, но изглежда Сони нямат такава услуга засега.


http://www.flickr.com/groups/sonycameraclub/discuss/72157632078917522/

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: asahi   
Дата:   09-01-13 18:19

Не е проблем няколко човека да си регистрират техниката в един акаунт.

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: allienshadow   
Дата:   09-01-13 22:34

и да си разделят микрофибърната кърпа на 6 [smilie18]



Публикацията е редактирана (09-01-13 22:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: GOSPODIN   
Дата:   09-01-13 22:39

Ако се вредят за платина има много благинки : чанта за лаптоп, по-малка чанта, капачки, як широк професионален страп, кърпичка, много книги и брошури, та ще има за всички.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: Canon   
Дата:   09-01-13 23:01

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: localhost   
Дата:   10-01-13 00:49

Ами да помогна с един-два сериини номера. Ама пусто фактурите са на мое име (ако има значение). Така някой може да го докара до платина [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: etoshev   
Дата:   10-01-13 10:30

"Автор: localhost
Дата: 10-01-13 00:49

Ами да помогна с един-.... "

[smilie3] Ми на мен не ми достига един номер за платината-хайде помагай-на чие име са фактурите няма значение-не се изисква при регистрацията [beer]



Публикацията е редактирана (10-01-13 10:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: realnoncho   
Дата:   10-01-13 11:16

И накрая 100 продадени платинени апарата в България - 200 платинени хора от тук с по 3 такива в CPS [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: metodiev_martin   
Дата:   10-01-13 12:29

Ако съм си купувал техниката втора ръка и нямам фактури/касови бележки, не мога да напиша кога е закупена и пак - нь...

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: GOSPODIN   
Дата:   10-01-13 12:57

Пишеш някаква дата, която да не е преди производството на апарата или обектива.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: GOSPODIN   
Дата:   10-01-13 13:04

Ето таблицата за "L" серията , кога и къде са произведени - това НЕ е серийния номер, а дуг, който започва с две букви и после 4 цифри. Първата буква е завода производител, втората е година на производство и натам са месец и ден:

U = Utsunomiya, Japan U = Utsunomiya, Япония
F = Fukushima, Japan F = Фукушима, Япония
O = Oita, Japan O = Ойта, Япония


A = 1986, 1960 A = 1986, 1960
B = 1987, 1961 B = 1987, 1961
C = 1988, 1962 C = 1988, 1962
D = 1989, 1963 D = 1989, 1963
E = 1990, 1964 E = 1990, 1964
F = 1991, 1965 F = 1991, 1965
G = 1992, 1966 G = 1992, 1966
H = 1993, 1967 H = 1993, 1967
I = 1994, 1968 I = 1994, 1968
J = 1995, 1969 J = 1995, 1969
K = 1996, 1970 K = 1996, 1970
L = 1997, 1971 L = 1997, 1971
M = 1998, 1972 M = 1998, 1972
N = 1999, 1973 N = 1999, 1973
O = 2000, 1974 O = 2000, 1974
P = 2001, 1975 P = 2001, 1975
Q = 2002, 1976 Q = 2002, 1976
R = 2003, 1977 R = 2003, 1977
S = 2004, 1978 S = 2004, 1978
T = 2005, 1979 T = 2005, 1979
U = 2006, 1980 U = 2006, 1980
V = 2007, 1981 V = 2007, 1981
W = 2008, 1982 W = 2008, 1982
X = 2009, 1983 X = 2009, 1983
Y = 2010, 1984 Y = 2010, 1984
Z = 2011, 1985 Z = 2011, 1985


Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: metodiev_martin   
Дата:   10-01-13 13:57

ООО! Браво Здравко!
Отдавна се чудя, како означава un, uv по обективите ми!
Благодаря за таблицата!

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: Shri   
Дата:   11-01-13 10:05

Опитвам регистрация от България , но не се получава! След като започнеш регистрация се отваря прозорец, чрез който да си вкараш оборудването, което притежаваш. Тогава се появява надлиса "Моля чакайте.."и така до безкрай.
Някой друг да сподели опита си?
[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: realnoncho   
Дата:   11-01-13 10:12

Аз съм се регистрирал преди няколко седмици, всичко беше нормално, само че не покривам ниво.

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: etoshev   
Дата:   11-01-13 10:18

"Автор: Shri
Дата: 11-01-13 10:05

Опитвам регистрация от България , но не се получава!"

При мен имаше проблем след избор на руски-не отваряше страницата с регистрация на оборудването...но с избран английски си мина без проблем регистрацията. Опитай пак-може да е случаен проблем с интернета....

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: GOSPODIN   
Дата:   11-01-13 10:58

Аз нямах никакъв проблем преди месец. Нещо от нета/сървърите ще да е.

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: Bobi   
Дата:   11-01-13 13:36

Можеш да се регистрираш и без да имаш необходимата техника за някое от нивата. Достатъчно е да се регистрира едно тяло и един обектив. Тогава нивото на регистрация е нещо от сорта на "Prospect" или с изгледи/перспектива за членство.

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: Shri   
Дата:   11-01-13 16:25

Успях да се регистрирам. Проблема изглежда е в настройките на IE 9 и Outlook 2010. Не ме допускаше да отворя страницата за регистрация на оборудването. Операционната система е Win 7. Седнах на другия компютър с Win XP и Outlook 2002 и нещата станаха без проблем. Защо намесвам и Outlook? Защото след като се регистрираш, те ти изпращат Е-меил с линк за потвърждаване на регистрацията. Е,Outlook 2010 не ми позволяваше да се свържа със сайта като кликна върху линка. Действието не било разрешено и да съм се обърнел към администратора на компютъра, т. е. към мен си. Те обаче бяха посочли и друг начин и нещата станаха.
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: svetljo_   
Дата:   29-01-13 09:49

е и аз успях най накрая :-)

имам чувството, че страницата не подържа firefox, но с ИЕ се получи[beer]

та кога ще имаме тези допълнителните услуги в България [smilie5]
и евентуално един истински CPS сервиз, където да правят и чистене на сензора (недай боже и калибрация)[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: realnoncho   
Дата:   06-02-13 10:01

Получих си картата, иначе за силвър ниво няма подаръци(и микрофибърна кърпичка като на GOSPODIN няма даже) [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: hotsnail   
Дата:   06-02-13 10:46

GOSPODIN написа:

> stoikovv666, тук има дискусия по тази
> тема, но изглежда Сони нямат
> такава услуга засега.
>
>
> http://www.flickr.com/groups/sonycameraclub/discuss/72157632078917522/



Абе имат Сони сякакви услуги ама не са за фотографи. За видеокамерите има. Дори на сони.бг на сйата е обяснено кое как

http://www.sony.bg/pro/lang/en/bg/hub/home




Публикацията е редактирана (06-02-13 10:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: etoshev   
Дата:   06-02-13 11:25

Автор: realnoncho
Дата: 06-02-13 10:01

Получих си картата, иначе за силвър ниво няма подаръци(и микрофибърна кърпичка като на GOSPODIN няма даже)


Подаръка за ниво gold вече е само кърпичка [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: k7   
Дата:   06-02-13 12:44

На мен нещо не ми приема сериините номера.

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: GOSPODIN   
Дата:   06-02-13 17:20

Да не са използвани от друг? Или не пишеш правилния, че на някои обективи има по два.

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: k7   
Дата:   06-02-13 21:17

Ще проверя. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: thumper   
Дата:   07-02-13 13:15

С всичката тази техника втора употреба има не малка вероятност друг да използва номера на твоя обектив/тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: ZENTEX   
Дата:   07-02-13 18:06

Това ми прилича като да си направим кораб ама си нямаме море,извинявам се за гаврата ама ми става смешно.Преди много години гледах в една богата държава как работи това чудо,ремонт в рамките на 24 часа[smilie10].Питам колегата откъде е сигурен че ще се справи,той ми отговаря,"ми аз имам всички детайли от тази камера на склад",ставаше дума за 1Дс,беше доста отдавна.Ами ако не се справиш? питам аз,"ще му дам същия или подобен клас оборотна докато оправя неговата".А как са цените го питам за такава скоростна услуга?по три,отговаря той.Добре де хората ще ги платят ли?Той казва"А бе човек,това е машина за пари не украшение.Да не забравя да кажа че там могат да доставят рез части в рамките на 24 часа,а тука си нямаме дори колиматор за настройка на обективи,нещо много необходимо в последно време.Там колегите винаги бяха на кеф и работеха като роботи,същите ги гледах как бачкат СиПиЕс на Ф1 .....бяха по бързи от болидите честно......и взимаха по 400 долара командировъчни на ден само за пукница и спяха по най дебелите хотели.....

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: GOSPODIN   
Дата:   08-02-13 00:32

И кво сега , да си седим в блатото и никакво развитие още 50 години, понеже сме бедни, нещастни и туземци? [smilie8] Това са първи стъпки към нещо нормално в белите държави. Никак не искам да си мисля, че някой не ще да има конкуренция, пък била и скъпо платена. Всеки сам си избира , но щом такава система действа в стара Европа, какво пречи да я има някога и тук? Някои може да се възползват и в друга държава. Отделен е въпроса, колко са платежоспособните БГ профита за подобна услуга.

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: localhost   
Дата:   08-02-13 01:11

Ами ако Canon видят, че имат 100+ професионални фотографа в БГ може да се стреснат малко и да се размърдат. Може да си оправят услугите - да предлагат малко ектри и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: ZENTEX   
Дата:   08-02-13 09:44

За Си Пи Ес им бях говорил на местните тука представители още преди 8 години че трябва да се направи,интересно те не бяха и чували за това,та за това нещо и не ми се вярва ,при добре подготвена база не е проблем да се организира.Обаче.....

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: svetljo_   
Дата:   18-02-13 14:42

хайде и аз да се похваля че получих пликче с къпричка [shtrak] [shtrak] [shtrak]



Публикацията е редактирана (18-02-13 14:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Важно за притежателите на професионална техника Canon !
Автор: metodiev_martin   
Дата:   02-03-13 11:30

Едно уточнение, спрямо първия пост и пуснатите линкове с подаръци за Gold и Platinum - за България за споменатите категории, CPS пращат само кърпичка, за категория бронз - само картата [smilie23]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »