Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Олимпус: радостна новина!
Автор: Jankoff   
Дата:   20-12-12 15:24

Ще има тяло, на което ще работят с пълен капацитет обективите и на FT, и на mFT!
Виж!
Повече от радостно! Направо страхотно!
Остава да стане реалност!
[thankyou] [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: qpalzm   
Дата:   20-12-12 15:28

Бе нали вече не се произвеждат 4/3 обективи?А и М4/3 са достатъчно добр.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: Jankoff   
Дата:   20-12-12 15:32

Ами може пък пак да почнат да ги правят.
Аз лично никак не възразявам.
Доста от FT обективите не само нямат mFT аналог, но вероятно и няма да могат да бъдат направени такива аналози.
Например mFT аналог на FT 12-60 - ако можеха, досега да го бяха направили!

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: bluebird81   
Дата:   20-12-12 16:53

Страхотна новина [smilie24] След време ще има с какво да си ползвам чудесните обективи 14-54/2,8-3,5 , 70-300/4-5,6 и 35/3,5 макро и да имам добър автофокус [shtrak]. Малко съм песимист относно това какви ще са цените на новите хибридни тела като им знам ценовата политика на Олимпус, но така или иначе това е правилната посока, трябва да помислят и за хората които вече са инвестирали в скъпи обективи 4/3

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: rorus   
Дата:   20-12-12 17:09

Е и какво? Сега пак чакане 1 година и проверяване всеки ден дали има инфо за новото тяло. Тъжна работа...

Предлагам ви да снимате с това, което има в момента. Вие да се радвате на фотографията и да радвате и другите с нея. А не да следите само за нови джажди - те ще излизат постоянно - гаранция!

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: pstoev   
Дата:   20-12-12 17:39

абсолютна безмислица, да сложиш едър обектив от 4/3 на м4/3 тяло..обезмисля се идеята за компактност!
а и м4/3 обективите са доста по-голям асортимент.. само 35-100/2 и 150/2 или 2.8 липсват
останалото е снобщина:)

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: hotsnail   
Дата:   20-12-12 17:54

+1 за писанието на rorus

От това дето са написали чакаме Олимпус да пуснат умалена версия на ей това чудо на технологията


http://www.ephotozine.com/articles/sony-alpha-nex-5n-preview-17252/images/highres-IMG0002_1314226286


Работи добре за Алфа обективи.

За Jankoff 12-60 не е никакъв проблем да направят. Просто не са искали не са направили. Най-вероятно ще стане доста едър и са решили за сега да не се занимават



Публикацията е редактирана (20-12-12 17:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: pganev   
Дата:   20-12-12 18:24

pstoev е абсолютно прав! Но ако на някой му се мъкнат кютуци, никой не му пречи. Нека се набутва да купува отживелици. След време ще прогледне и ще разбере, колко по-добре е било да се отърве навреме от старата техника.


Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: bluebird81   
Дата:   20-12-12 18:57

Мен напълно ме устройва тяло с големината, тежестта и удобния грип като на Olympus Е-510, а за който иска компактност има и по-малки м4/3 тела. Примерно Panasonic предлагат и по-малки и по-големи тела за м4/3 , но там пък няма стабилизация на сензора. Хубаво е да има избор, но и цените да са по-достъпни.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: juslen   
Дата:   20-12-12 20:23

Вие представяте ли си как ще изглежда примерно един PEN или E-M5 с закачен обектив за 4/3 отпред? Все едно му е закачено буре или каца [smilie5]


Така на Некса веднъж от любопитство бях сложил Tamron 17-50 с преходник-обектива е лек и се снима що-годе удобно обаче отстрани изглеждаше абсурдно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: bluebird81   
Дата:   20-12-12 20:57

Аз говоря за обектив като Zuiko 14-54/2,8-3,5 сложен на тяло с големина като на Panasonic Lumix DMC-GH3 , ще изглежда доста добре балансиран:

http://www.dpreview.com/previews/panasonic-lumix-dmc-gh3

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: djfroggy   
Дата:   20-12-12 22:00

Аз пък с удоволствие бих поснимал с ПЕН/ОМД с един предходник и 12-60. Голям е, но е толкова качествен, че се опира сериозно на твърди стъкла. Особено подминава по качество мега-дисторсионните и мазни по краищата "палачинки".

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: Jankoff   
Дата:   20-12-12 22:13

На мен никак не ми пречи да сложа 12-60 на PEN! Какъв е проблемът, че е по-голям от тялото? Аз и при 12-60 на E-520 държа по-често обектива (с лявата ръка), отколкото тялото.
Олимпус не правят mFT 12-60 не, защото "не искат", а защото няма да бъде различен по обем и тегло от FT 12-60. MicroFT е чудесна система за праймове, но за вариообективи не е. Това се доказва от фактите на излезлите досега mFT вариообективи. Не много по-малки и леки, не светлосилни. Очевидно, ако се направят светлосилни, ще бъдат същите кютуци като при FT. Аз искам да мога да използвам 12-60 с 2.8 в късата част с новия мощен сензор, като дори и сега той (12-60) е използваем. Ако направят това, което днес заявяват, че ще направят - това ще означава и бърз фокус, а оттук съответно и отсвирване на голяма част от конкуренцията.
Дано! От това ще спечели фотографията като цяло.


Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: Sky_Knight   
Дата:   21-12-12 11:50

Имам чувството, че някои хора много сериозно ги интересува как им изглежда апарата... [smilie11] Това е същата простотия като манията за това как ти изглежда колата отвън - 99% от времето си вътре, важно е дали ти върши работа. Това че съм пляснал Таир 3С на м43 тяло, ми щом ми върши работа, какво ми пука как изглежда?

Друг е въпросът, че наистина за FT няма чак толкова качествени обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: Jankoff   
Дата:   21-12-12 13:18

Sky_Knight: "за FT няма чак толкова качествени обективи"

Това ми прилича на печатна грешка: FT да се чете mFT? Или не?

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: name1993   
Дата:   21-12-12 16:25

FT, защото очевидно казва, че няма нужда от този нов апарат с адаптер: http://www.43rumors.com/more-info-about-the-high-end-olympus-cameras-it-is-an-omd/
. Все още не е сигурно какво точно ще бъде (или е).



Публикацията е редактирана (21-12-12 16:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: Sky_Knight   
Дата:   21-12-12 22:45

Да, FT да се чете. Аз съм фен на Олимпус, но точно от FT семейството обективи има твърде много с "легендарна" репутация. Виж, старите Зуйкото са друго нещо. От новите mFT също няма кой знае колко легенди. Броят се на пръсти дето се вика. Потенциалното им обединяване обаче си е трудно (да не кажа невъзможно) без намесата на преходник с електроника. Което ... знам ли. Ако съм някое про, няма да ме грабнат. А както съм си аз - грам не ми влиза в интересите даже.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: SoftImage   
Дата:   22-12-12 23:14

Sky_Knight, би ли изброил най харесваните от теб Zuiko обективи?

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: Jankoff   
Дата:   23-12-12 19:55

Видно от току-що излязлото ревю на full-frame Sony SLT Alpha 99, резултатът при ISO не е много окуражителен и това явно се дължи на специалната SLT технология: "the SLT Alpha 99 achieves very high scores in good lighting conditions, but does less well in low-light conditions, though still not bad considering the SLT disadvantage" - цитат от DxOMark. Всеки може да види обяснение на причините и в "официалните обяснения", и във форума.
Дано Олимпус не са се насочили към подобно решение в бъдещия апарат, който обсъждаме тук! [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: pefoto01   
Дата:   24-12-12 18:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: shampoanta   
Дата:   24-12-12 20:11

Радини вълнения[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: djfroggy   
Дата:   25-12-12 11:00

Офф-топик: Високото ИСО на А99 е идеално. Не четете глупости, а пипнете апарата и поснимайте с него. На 1600 снимката е идеална.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: hotsnail   
Дата:   25-12-12 12:49

На мястото на Янков по скоро бих се притеснил да не пуснат Олимпус фазови сензори в-ху фотосензора и да оставят само тях.

Варианта от Никон 1 или НЕКС-6 на пркатика не работи на слаба светлина т.е. датчиците в-ху самия сензор.

А тия мурафети с полупроразчните огледала олимпус и знаят по-добре от Сони. Имаха една революционна камера преди 4-5 години, която имаше подобни неща ама не стана популярна заради странния си външен вид.

ПП Отделно че ДхО не тестват детайла т.е. силата на АА филтъра. Д600 има доста силен и дебел АА филтър т.е. финния детайл го няма много много, за сметка на това шума също е по-малко. Обаче един НЕКС-7 с хубав обектив като 50/1.8 просто го смачква като детайл на изображението на базово исо. По тъпата форумаска логика Никон още не са се научили на базово исо да правят снимки какво да им гледам високото исо.



Публикацията е редактирана (25-12-12 13:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: Emoxide   
Дата:   14-02-13 11:36

>> Olympus отрича слуховете, за преустановяване на DSLR производството <<

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: Emoxide   
Дата:   14-02-13 13:03

^

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: Jankoff   
Дата:   14-02-13 16:25

Аман от слухове, аман от опровержения на слуховете, бе, Олимпуууус! [smilie9]
Просто направете Е-50 и/или Е-650, и толкова!
И, както правилно посочва hotsnail по-горе, без мурафети!
Просто да е с новия сензор и новата стабилизация, и да повтаря всичко друго от Е-30 и/или Е-620!
Докога ще чакаме да се натуткате? [smilie11]
Или да разпродавам, а?


Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: Kirilius   
Дата:   14-02-13 19:33

rorus и pstoev [smilie24]

Няма файда от чакане. Дорде излезе новото "перфектено" тяло, да спрем да снимаме ли?

М4/3 системата е насочена предимно към потребители, които СЕГА навлизат в апаратите със сменяема оптика, т.е. такива които нямат драми с поддръжката на старите обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: Jankoff   
Дата:   14-02-13 20:43

Kirilius: "М4/3 системата е насочена предимно към потребители, които СЕГА навлизат в апаратите със сменяема оптика"

А ние с прекрасните "стари" обективи да духаме супата - според епохалния израз на Чичовото - нали!

Аз имам три тела 4/3 с 5 обектива и едно тяло микро4/3 с два обектива. Доволен съм от всичките. Какъв е проблемът да поддържам и двете системи - при положение че 4/3 обективите вървят на микро4/3 телата, макар и с бавен фокус? Никакъв. Но и не виждам какъв е проблемът Олимпус да направят още едно тяло за 4/3 или комбинирано за 4/3 и микро4/3. Но без мурафети с падане на светлосилата! Обаче те продължават да се туткат!?!?!? [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус: радостна новина!
Автор: the_cat   
Дата:   28-02-13 17:14

Нидейти рива, скоро идва Е-7


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »