Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Проявяване - Orwochrom >:)
Автор: deyan_de   
Дата:   17-03-13 13:09

"Някой по горе сподели, че няма опасност да препроявя цветно и да преизбеля, това е така нали?"

Така е защото задачата е да избелиш всичко и проявиш всичко, а след като е приключил и единия и другия процес просто няма какво да се проявява и избелва.Само не съм сигурен дали няма да засили някакъв воал, затова не прекалявай.

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване - Orwochrom >:)
Автор: Canon   
Дата:   17-03-13 13:34

Не използвай киселата (малката част) съставка на А300. От нея се разграждат багрилата. Трябва ти само натриевия тиосулфат.

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване - Orwochrom >:)
Автор: Canon   
Дата:   17-03-13 13:42

Аз дори бих намалил времето на първия проявител с 1-2 минути, за да не се проявява воала.
Осветяването трябва да е достатъчно. На времето, след стопа и миенето след него ги просвах да се осветяват на простира.
Те си изсъхваха и след някой друг ден, когато ми дойде музата продължавах с цветното - и така до края.

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване - Orwochrom >:)
Автор: deyan_de   
Дата:   17-03-13 14:10

Като се замисля това, което си правил с изсъхването на емулсията и после да продължиш с цветното при старите филми ще е даже полезно.

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване - Orwochrom >:)
Автор: dekov   
Дата:   17-03-13 14:12

turntablism,
това, че си проявявал 18' вместо 17' изобщо не е грешка дори при пресен и годен филм трудно ще видиш разликата на око, още повече, че в соц производството имаше голяма разлика между различните партиди и се скъсвахме да правим проби за да докараме що годе добър резултат.
Имаше огромна разлика в резултата при проявяване с течните концентрати в 0,5 л. опаковки и тези на прах за 5л., защото течните Гедерманците ги купуваха от Agfa и ги разфасоваха на дребно. А соц производството не можеха да го докарат в течно състояние и да имат трайност и резултатът беше по-скромен.

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване - Orwochrom >:)
Автор: turntablism   
Дата:   17-03-13 18:15

Проблема може пък да е било във фиксажа тогаз... Аз имах А300 разтворено от преди и сигурно съм разтворил всичките съставки... Ще проверя дали имам неразтворени пакетчета.

Фиксажа от комплекта го отписах, защото като потопих парче непроявен чернобял филм в него минаха 20 минути, но той не стана прозрачен. Дали ми е била правилна преценката, че не става вече ?
Мисля, че имам някакъв български фиксаж, който е само една съставка дали ще се получи с него?

И един такъв от Никола от Севлиево , Бърз Алкален фиксаж...

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване - Orwochrom >:)
Автор: turntablism   
Дата:   17-03-13 18:41

Сега като се разрових намерих едно пакетче А300 и няма друга съставка, нито пише да е част А или Б... За 1 литър или за 800 ако е за фотохартия. Има ли и такива разфасовки с едно пакетче ..? Това означава ли, че киселата част е добавена предварително вътре или е без нея?

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване - Orwochrom >:)
Автор: Canon   
Дата:   17-03-13 18:41

Никакъв бърз. Само тиосулфат

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване - Orwochrom >:)
Автор: turntablism   
Дата:   19-03-13 23:35

Оп , престраших се и си разтворих c-71, 5 литра фиксаж за орвохром си имам вече.

Експериментът от днес бе направен при 11 мин. (вместо 17) ч/б проявяване, кадър експониран като 6 аса.

Резултатът:


http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/531630_10151497831584362_379371478_n.jpg

,

Подложката продължава да червенее, но ми се възръвна междукадровата чернилка, има изображение и що годе някакви нюанси. Смятам, че до някъде е успех в сравнение с едва забележимите изображения от първите опити.

С малка корекция :

http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/64331_10151497831599362_1686584381_n.jpg



Извинете за космарлаците, прашинките и огромният пръстов отпечатък...


Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване - Orwochrom >:)
Автор: Canon   
Дата:   20-03-13 00:05

Поздравления, това е което може да се извади.
Страничните цветни воали, петната, плътността на "черното" са нормални за толкова стар филм.

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване - Orwochrom >:)
Автор: Canon   
Дата:   20-03-13 00:07

Как с две ръце си си показвал 12 DIN?
Това е ясно, че е 6 DIN

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване - Orwochrom >:)
Автор: turntablism   
Дата:   20-03-13 00:09

Благодаря! Ще пробвам тези дефекти да ги използвам като ефекти...колкото може!

Интересно ми беше снимките по горе в темата от колегата violator дали са манипулирани на компютър след сканиране или не са. Харесва ми какво синьо има и като цяло как снимката не "прелива" от червено... Ако е възможно да се изтиска директно такова изображение значи има какво да експериментирам все още. Благодаря за всички ценни съвети ! [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Edit: На снимката колегата показва 6 аса [smile]
Чак на последния опит, който съм показал тук се сетих да сложа жив маркер :) , на другите няма... Иначе до 20 дин мога с ръце и крака да се боря!!!



Публикацията е редактирана (20-03-13 00:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване - Orwochrom >:)
Автор: turntablism   
Дата:   21-03-13 10:35

Някой манипулирал ли е цветния воал чрез промяна на температурата на цветния проявител?

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване - Orwochrom >:)
Автор: Canon   
Дата:   21-03-13 11:10

Мисля, че не може.

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване - Orwochrom >:)
Автор: fotocolor   
Дата:   21-03-13 12:12

не може да променяш вояла с температурата,няма как да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване - Orwochrom >:)
Автор: dekov   
Дата:   21-03-13 15:56

Едно време се мъчехме да направим колкото се може по-добра снимка с по-верни цветове, а сега вече как да докарате нещо като горните, че то с днешните апаратчета на режим Р "професионал" стават все хубави което не е интересно [smile]
Успех !


Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване - Orwochrom >:)
Автор: deyan_de   
Дата:   21-03-13 16:59

Аз скоро ще проявявам за първи път цветно след поне 17 години, обаче въобще няма да търся реалните цветове, просто ще се кефа на каквото излезе :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване - Orwochrom >:)
Автор: turntablism   
Дата:   21-03-13 17:03

Хайде де, чакаме резултати и от теб. Ти какви филми с каква химия ще бориш?

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване - Orwochrom >:)
Автор: deyan_de   
Дата:   21-03-13 18:23

С ORWO ще пробвам, но ако намеря руски и с руски

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване - Orwochrom >:)
Автор: fotocolor   
Дата:   21-03-13 18:27

Бягай далеч от руските.Емулсионния слой е заминал,независимо от кога са.Просто като слуз ще ти изтече.

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване - Orwochrom >:)
Автор: deyan_de   
Дата:   21-03-13 18:31

Май си прав, като се замисля, че Свемата черно белите се скапват пък какво остава за цветните.

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване - Orwochrom >:)
Автор: my.point.of.view   
Дата:   21-03-13 18:43

що не си вземеш пресни химикали за С41?

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване - Orwochrom >:)
Автор: fotocolor   
Дата:   21-03-13 18:54

my.point.of.view -с химия за С41 няма да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване - Orwochrom >:)
Автор: deyan_de   
Дата:   21-03-13 19:20

Само високата температура на C41 е достатъчна да му свали емулсията. Като стана на въпрос, помня че имаше някакви задъбвания на емулсията преди проявяване, някои да избистри темата малко :)
За старите филми ще е полезно

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване - Orwochrom >:)
Автор: dekov   
Дата:   22-03-13 11:17

Радвам се на ентусиазма с който се борите,
но по-би си струвало да вложите усилия с читави материали, с тях има къде, къде повече шанс да получите нещо стойностно, а и резултатът може да бъде по-контролиран.
Не се притеснявайте, че ще бъде прекалено лесно демек : С пресни всеки може....
Няма да Ви е по-лесно , но има много повече възможности да манипулирате(повече дефекти-повече ефекти).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: