Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Автоматично показване на заснетия обект на монитор
Автор: mano   
Дата:   10-10-12 12:18

Здравейте отново,

току що шефа ми ме извика и ми даде бойна задача. Ето в какво се състои тя:

Идва пациент, застава на едно определено място, където ще бъде сниман. Шефа натиска едно копче на компютъра, апарат снима и изображението се показва директно на монитора.

Всички снимки трябва да се записват в една папка и да могат да се преглеждат със слайдшоу или с натискане само на един бутон за смяна на изображението със следващото.

Шефа ми не разбира нищо от компютри и фототехника и иска да е максимално опростена схемата.

Компютъра е лаптоп Toshiba Protege ама кой точно модел не знам, по-стария е.

Монитора ще е закачен като втори монитор към този лаптоп.
Разтоянието от апарата до снимания обект е около 3-4 метра, е се снима портрет от кръста на горе.
Шефа искаше ако може апарата да не е свързан с кабел към компютъра а да предава данните безжично, но ако излиза много скъпо ще се задоволи със статив и апарат свързан към лаптопа посредством USB кабел.

Не е необходимо апарата да е висок клас, става и сапунер стига да може да прави точно това.

Моля за съвети какво да му препоръчам.
 Re: Автоматично показване на заснетия обект на монитор
Автор: Mogila   
Дата:   10-10-12 12:21

Ами отиди в някой магазин и попитай[smilie8]
 Re: Автоматично показване на заснетия обект на монитор
Автор: mano   
Дата:   10-10-12 12:40

Canon имаха такава опция, но не знам дали работи на компактните камери като Ixus 510, който е с вграден Wi-Fi
 Re: Автоматично показване на заснетия обект на монитор
Автор: s_dyakov   
Дата:   10-10-12 14:09

С карта eye-fi http://www.eye.fi ако апарата я поддържа ( нексовете със сигурност работят) или с някакъв безжичен трансмитер.
Канон имат такъв мисля но беше скъп. Другоото е с УСБ кабел и със софтуера на апарата или с Лайтрум.

 Re: Автоматично показване на заснетия обект на монитор
Автор: jivkojj   
Дата:   10-10-12 14:18

Eye-fi картата изпълнява горе-долу точно това, което искаш, но едно от условията не може: Шефа натиска едно копче на компютъра, апарат снима

Естествено проблема може да бъде заобиколен с безжично дистанционно.
 Re: Автоматично показване на заснетия обект на монитор
Автор: Canon   
Дата:   10-10-12 14:28


http://8artclub.com/logo/IMG_3148_XXXL_1_1K_1.jpg



Няма копчета
 Re: Автоматично показване на заснетия обект на монитор
Автор: mano   
Дата:   10-10-12 15:46

Обмислям възможността да такава карта, но нещо не мога да намеря къде ги продават. Иначе ако се ползва подобна карта, естествено шефа ще натиска едно копче на апарата, вместо такова на компютъра.
 Re: Автоматично показване на заснетия обект на монитор
Автор: sir_sky   
Дата:   10-10-12 16:01

Айфон, или какъвто и да е смартфон дето може да му се сложи дропбокс, снима и снимката директно е на насочена на компа, може да се настрои така!
 Re: Автоматично показване на заснетия обект на монитор
Автор: mano   
Дата:   10-10-12 16:09

Всякакви телефони са изключени. Много е непрофесионално.
 Re: Автоматично показване на заснетия обект на монитор
Автор: Canon   
Дата:   10-10-12 16:17

Верно ли е непрофесионално изцяло да си управляваш апарата от 10-15 метра или от няколкостотин километра?
Кажи много здраве на шефа си.
 Re: Автоматично показване на заснетия обект на монитор
Автор: Pavlov   
Дата:   10-10-12 16:31

Нещо такова върши ли работа?

ПП. Или - по-професионално ?



Публикацията е редактирана (10-10-12 16:47)
 Re: Автоматично показване на заснетия обект на монитор
Автор: jivkojj   
Дата:   10-10-12 16:37

но нещо не мога да намеря къде ги продават.

Какво ме направи ти бре човек, в гоогле веднага излезе:

Фотосинтезис

 Re: Автоматично показване на заснетия обект на монитор
Автор: mano   
Дата:   10-10-12 16:59

Това във фотосинтезис го намерих но няма цена и няма налични. Фотопавилион вече не продават такива карти, казаха ми да търся другаде.

Pavlov, това беше първото, за което се сетих. Искам да имам няколко варианта преди да отида пак при него. Но понеже снимките няма да са професионални, а любителски, предпочитам да не му затрупвам бюрото с много техника и кабели. Даже иска монитора да се скрива някъде зад бюрото, когато не се ползва и да се издърпва нагоре, когато е необходимо. Нещо като на шоуто на Слави :) С 2 думи най-добре е да е малко сапунерче, което да се слага в някой шкаф, когато няма да се снима.
 Re: Автоматично показване на заснетия обект на монитор
Автор: Pavlov   
Дата:   10-10-12 17:42

Кабелът е един - USB, за връзка с компютър.
Клипчетата са ефектни, особено второто, но софтуерът поддържа тази функция и с някои модели сапунери, щом държиш.
 Re: Автоматично показване на заснетия обект на монитор
Автор: prisonbreak   
Дата:   10-10-12 17:43

Lightroom има такава опция...
 Re: Автоматично показване на заснетия обект на монитор
Автор: ARGO   
Дата:   10-10-12 17:47

Nikon Capture го прави това
 Re: Автоматично показване на заснетия обект на монитор
Автор: mano   
Дата:   10-10-12 18:38

Argo, а не е ли платен ? EOS Utility / Remote shooting би ми свършило работа, но не знам дали се поддържа от сапунерите. Утре ще го пробвам с Canon SX240 HS и ще видим какво ще излезе.

А относно тази Eye-Fi карта, ако някой може да даде идея от къде да купя, бих си взел една за мен, че много често ми се налага в къщи да снимам бебето и да вадя картата от апарата. Това много ще ме улесни.
 Re: Автоматично показване на заснетия обект на монитор
Автор: Canon   
Дата:   10-10-12 18:57

Е, вече разбрахме що е "професионалното" дистанционно снимане.
С Canon SX240 HS !
 Re: Автоматично показване на заснетия обект на монитор
Автор: mano   
Дата:   10-10-12 19:25

Колега Canon, ако нямате какво да кажете по темата, по-добре не пишете нищо. Вече споменах, че снимките са ЛЮБИТЕЛСКИ. Изказването ми по-горе беше относно телефоните, освен това думата професионално не се употребява само във фотографията нали? Шефа ми е професионалист в съвсем друга област и не му припка да снима клиентите си с телефон. Най-малкото трябва да има в ръката си някакъв фотоапарат.


Относно SX240 HS, просто с такъв ще пробвам а и не виждам какво му е на апарата, даже е прекалено скъп за това, което ще трябва да прави. Не ме разбирайте погрешно, но няма да набутвам човека да купува ДСЛР за да прави по 5-10 снимки месечно в офиса си.
 Re: Автоматично показване на заснетия обект на монитор
Автор: Canon   
Дата:   10-10-12 19:46

mano
Ти явно нищо не си разбрал.

Снимката, която съм показал е снимана с 5Дмк2, то си пише в ЕКСИфа, но ДИСТАНЦИОННО управляван през лаптоп с WIFI връзка към телефона.
Баси колко много не разбираш от фотография - явно мислиш, че апарата на телефона сам може да снима себе си и то от другата страна, че и да се виждат сниманите образи.

Колкото до шефа ти, който е голям професионалист, та си е доста смешно да си седи на бюрото и да натиска едно копче на лаптопа.

Вървете и купете снимачната система за полицейското снимане за паспорти - явно това иска шефа ти, а вероятно там го видял.
100% се покрива с тези изисквания
 Re: Автоматично показване на заснетия обект на монитор
Автор: mano   
Дата:   10-10-12 19:49

Някой по темата или да я затварям ?
 Re: Автоматично показване на заснетия обект на монитор
Автор: Canon   
Дата:   10-10-12 19:59

Щом е профи шефа ти, а и защото задачката е също с професионални изисквания(сигурност на системата, захранвания, опростеност на работа, дуракоустойчивост, мобилност, компактност), все едни проблеми които тепърва ше решаваш - да подходи като такъв.
Това е работата, толкова може да се инвестира за нея.
Тогава ще има и решение.



Публикацията е редактирана (10-10-12 20:00)
 Re: Автоматично показване на заснетия обект на монитор
Автор: mano   
Дата:   10-10-12 20:02

Благодаря на всички отзовали се, ще взема предвид няколко мнения от темата и ще реша задачата през следващaта седмица.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.