Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля за съвет
Автор: gogo359   
Дата:   26-09-12 11:09

Здравейте,

Първо като нов потребител искам да ви поздравя за форума и усилията, които полагате за да упътвате и помагате на хората.

Нов съм във фотографията и искам да ви попитам няколко неща преди да се набутам със скъпо струваща техника, която не се знае дали ще ми върши работа. Снимам предимно дрехи и аксесоари ( без модели и манекени, на пода върху фон). Техниката, с която разполагам е един FujiFilm FinePix S2950 и дотук. Резултатите, които получавам не се от най - лошите, но само когато използвам естествената светлина и то през най-светлата част на денонощието. Иска ми се да мина на малко по - горно ниво и именно затова ще ми е нужна вашата помощ.

Като за начало искам да мога да правя снимки през всяка част на денонощието. Предполагам, че ще ми е нужно осветления, но не знам, кои вариант е добър - постоянно или импулсно. Също така колко на брои глави или моноблокове. Добър вариант ли е да използвам наличният фотоапарат и да закупя само осветление.

Вторият ми въпрос е за евентуалната покупка на DSLR. Какво да избера като бюджетен вариант и китов обектив ще ми върши ли работа.

Благодаря предварителнп за помоща!

 Re: Моля за съвет
Автор: tbby   
Дата:   26-09-12 11:26

Всеки dlsr ще е много по-добре от сегашния ти апарат.
Китов обектив е напълно достатъчен за твоите цели (предполагам снимаш за нет-а).
Ако ще снимаш със сегашния си апарат ще ти трябва постоянно осветление.



Публикацията е редактирана (26-09-12 11:27)
 Re: Моля за съвет
Автор: asahi   
Дата:   26-09-12 11:26

Добре е, че питаш предварително.
За твоите снимки ще е добре:
1. Да станеш от пода и да снимаш дрехите на манекен. Така ще можеш да ги покажеш обемно и в повече ракурси.
2. Импулсното осветление е по-подходящо. Може и по-нисък клас. С малко обяснения ще се справиш.
3. Не бързай с новата камера. С подходящи настройки ще се справиш, особено ако няма да печаташ плакати.
 Re: Моля за съвет
Автор: gogo359   
Дата:   26-09-12 13:18

Снимките ще се ползват за интернет магазин. Не ми харесва вариянта за манекен, защото се снимат различни дрехи(детски, мъжки, дамски, бебешки) от различни номерации и не се получава с манекен.

Ще очаква още мнения.
 Re: Моля за съвет
Автор: exo99   
Дата:   26-09-12 20:40

Изкарай един курс по фотография за начинаещи - ще научиш много неща и за осветлението, ще можеш и да питаш преподавателите.

Такъв курс винаги ще ти е от полза.

Иначе за осветление - има не скъпи конфигурации импулсно осветление, но първо трябва да влезеш малко в час.
 Re: Моля за съвет
Автор: gogo359   
Дата:   27-09-12 10:41

Разгледах малко какво се предлага на пазара и се насочих към един от двата комплекта:

http://dynaphos.com/product.php?c=1&sc=0&id=814

http://dynaphos.com/product.php?c=1&sc=0&id=1597

Може ли да споделите мнение.

Благодаря предварително!



Публикацията е редактирана (27-09-12 10:42)
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.